توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 362433
عربستان نامزدهای انتخابات آمریکا را هم خریده است!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰
خبرگزاری اردن، پس از انتشار گزارشی که نشان می داد عربستان حامی اصلی ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون است، این گزارش را از پایگاه خود حذف کرد.

به گزارش العالم، "میدل ایست آی" در این باره نوشت که خبرگزاری اردن، "پترا"، روز یکشنبه بخشی از سخنان محمد بن سلمان (فرزند پادشاه و جانشین ولیعهد سعودی) را منتشر کرد که نشان می داد عربستان ۲۰ درصد از هزینه های انتخاباتی هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در ریاست جمهوری آمریکا را پرداخت کرده است.

این در حالی است که حمایت مالی خارجیان از ستادهای انتخاباتی در آمریکا غیر قانونی است و هیچ نامزدی نمی تواند از حمایت های مالیی برخوردار شود که هدف آن تأثیرگذاری بر نتیجۀ انتخابات است.

به گزارش میدل ایست آی، این خبر پس از انتشار حذف شده و خبرگزاری پترا هم هیچ توضیحی دربارۀ این اقدام نداده است. البته میدل ایست آی تصویری از خبر پترا، پیش از حذف شدن، منتشر کرده است.

با وجود حذف این خبر، "مرکز پژوهش های واشنگتن در امور خلیج فارس" گزارش اصلی پترا را بازنشر کرده است. در این گزارش از زبان محمد بن سلمان نقل شده است: «عربستان در سال های گذشته در زمینۀ حمایت مالی از نامزدهای دموکرات و جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بخیل نبوده است. بر اساس همین خط مشی، عربستان ۲۰ درصد هزینه های ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون را برای انتخابات جاری پرداخته است».

این مقاله در شرایطی منتشر شده است که شاهزاده محمد بن سلمان ۳۰ ساله برای دیدار با مقامات آمریکا به این کشور سفر کرده است.

پایگاه میدل ایست آی، اعلام کرده است که رسانه ها پیش تر نیز اخباری دربارۀ روابط مالی عربستان با خانوادۀ کلینتون منتشر کرده اند. چنان که در سال ۲۰۰۸ عربستان در دو نوبت مبالغ ۱۰ و ۲۵ میلیون دلار به مؤسسۀ خیریۀ کلینتون، که زیر نظر بیل کلینتون رئیس جمهور پیشین آمریکا و همسر هیلاری اداره می شود، هدیه کرده است.

میدل ایست آی تأکید کرده است که به رغم پیگیری های این پایگاه برای دریافت اطلاعاتی دربارۀ گزارش حذف شده و دلایل حذف آن، هیچ پاسخی از سوی ستاد کلینتون و خبرگزاری پترا دریافت نکرده است.
 
کلمات کلیدی : عربستان، انتخابات آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.