توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509034
مشخصات کیف مدرسه مناسب کدام است؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۲
متخصص و جراح ارتوپدی با اشاره به اینکه مشکلات تنفسی، قلبی و اسکلتی و عضلانی در کمین دانش‌آموزان دارای کیف نامناسب است، گفت:وزن کیفی که کودکان در دست می‌گیرند باید بین ۹ تا ۱۲ درصد وزن کودک باشد.

نادری با اشاره به اینکه مشکلات تنفسی، قلبی و اسکلتی و عضلانی در کمین دانش‌آموزان دارای کیف نامناسب است، گفت:وزن کیفی که کودکان در دست می‌گیرند باید بین ۹ تا ۱۲ درصد وزن کودک باشد.

نادری با اشاره به اینکه برای استفاده از کیف و کوله پشتی اصول کلی وجود دارد، اظهار کرد: معمولا برای دانش‌آموزانی که در سن رشد قرار دارند بهتر است از کیف دستی استفاده نکرده و بیشتر از کوله پشتی استفاده شود چراکه کیف دستی اغلب در یک دست نگهداری می‌شود و ممکن است ستون فقراتی که در حال رشد بوده دچار مشکل کرده و در طولانی مدت سبب عدم تعادل شانه‌ها شود.

 وی با بیان اینکه اصل کلی در دفتر سلامت وزارت بهداشت ذکر شده بر این اساس است که وزن کیفی که کودکان در دست می گیرند بین ۹ تا ۱۲ درصد وزن کودک باشد، گفت: به طور مثال اگر کودک ۳۰ کیلو وزن دارد باید کیف او حدود ۳ کیلو وزن داشته باشد که شامل کیف و محتویات آن است.

 این متخصص و جراح ارتوپدی خاطرنشان کرد: استانداردهای تعریف شده در خصوص کوله پشتی براساس سن، قد، جثه و… است که بر اساس آن دانش‌آموزان کوله پشتی رو نباید با یک دست بگیرند همچنین کوله پشتی باید طوری بسته بشه که دقیقا در حد وسط بدن قرار گیرد بخاطر اینکه بیشتر وزن توسط محور بدن و ستون فقرات تحمل می‌شود بنابراین بهتره بوده که در وسط قرار بگیرد.
http://www.mizanonline.ir/files/fa/news/1396/6/15/1297884_149.jpg
نادری ادامه داد: سایز کیف از نظر ارتفاع به صورتی باید باشد که بند کوله پشتی روی شانه افتاده باشد و سایز آن تا ۵ سانتی‌متر زیر ناف و خط کمر قرارگیرد همچنین نحوه حمل کیف بهتر است به صورتی باشد که دو بند آن بسته شود بنابراین دانش‌آموزان باید وزن کوله پشتی مناسبی داشته باشند ونحوه‌ راه رفتن آنها صاف، بدون قوز بوده تا ستون فقرات آنها انحراف پیدا نکند.

این متخصص و جراح ارتوپدی با اشاره به اینکه ستون فقرات در حال رشد قابلیت انعطاف دارند و ممکن بوده کوله‌های سنگین سبب انحراف ستون فقرات شوند، گفت: کیف‌‌های سنگین سبب خستگی و تحلیل رفتن وضعیت جسمانی شده که می توانند برعملکرد، تمرکز و… تاثیر گذارند همچنین این مسئله باعث درد شبانه، خستگی عضلانی و فشار بیش از حدی به سیستم تنفسی قلبی و عروقی می‌شود.
منبع: سلامت
 
کلمات کلیدی : کیف مدرسه، دانش آموز، سلامتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.