توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431290
چک کردن موبایل خارج از ساعت کاری ممنوع
بخش دانش و فناوری الف،14 دی95
طبق قانون جدید، کارمندان فرانسوی دیگر مجبور نیستند خارج از ساعت کاری موبایل خود را چک کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۷
باشگاه خبرنگاران جوان؛ روز یکشنبه با پیشنهاد وزارت کار فرانسه قانون جدیدی به تصویب رسید که طبق آن کارمندان اجازه دارند پس از اتمام کار Disconnect شوند و هیچ اجباری برای چک کردن مداوم گوشی خود ندارند. طبق گفته وزیر کار این تصمیم از آن جهت گرفته شد تا وقت کارمندان پس از ساعت کاری در اختیار خودشان باشد و بتوانند بین کار و زندگی شخصی‌شان تعادل برقرار کنند.

پیش از این برخی از شرکت‌های فرانسوی کارمندانشان را ملزم می‌کردند تا پس از اتمام وقت اداری در منزل نیز کارهایی مانند چک کردن ایمیل و ... را با استفاده از گوشی‌های همراه هوشمند و لپ تاپ چک کنند. این روند اعتراض اتحادیه‌های فرانسه را در پی داشت چون به اعتقاد آنها فناوری دیجیتال زندگی کارمندان را دچار اختلال کرده و آنها حتی پس از ساعات کاری نیز استرس کارهای اداری را داشتند.

با تصویب قانون جدید که از اول ژانویه 2017 اجرا می‌شود شرکت‌های دارای 50 پرسنل یا بیشتر،  موظفند دستورعمل جدیدی را وضع کنند. از این پس چک کردن موبایل و ایمیل پس از ساعت اداری به توافق بین کارمند و مدیر شرکت بستگی خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ موبایل+سلامتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.