توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432390
بزرگترین تیپ زرهی آمریکا بعد از سقوط شوروی سابق وارد آلمان شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۴
آمریکا به بهانه دفع تهدید روسیه در مرزهای شرقی ناتو، تیپ زرهی شامل ۲۳۱ دستگاه تانک و خودرو نظامی و همچنین ۳۵۰۰ نیروی تازه نفس را به آلمان می فرستد تا از آنجا به ۷ کشور شرق اروپا اعزام شوند.

به گزارش مهر به نقل از بی بی سی، شمال آلمان میزبان بزرگترین محموله تسلیحات زرهی آمریکا از بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شورروی سابق به این سو می شود.

در حال حاضر، اولین بخش از این تیپ زرهی شامل ۸۷ دستگاه تانک و ۱۴۴ دستگاه خودرو نظامی در حال تخلیه در بندر «برمرهاون» آلمان است.

این تجهیزات به همراه ۳۵۰۰ نیروی آمریکایی قرار است به بهانه دفع تهدید احتمالی روسیه به مرزهای شرقی ناتو (کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی) اعزام شوند.

این در حالی است که به عقیده بسیاری از کارشناسان، تعداد ادوات و نیروهای نظامی، احتمالا به تنش با مسکو دامن می زند.

از سوی دیگر، رهبران چپ گرای ایالت «براندنبورگ» آلمان- یکی از ایالت هایی که تا دو هفته دیگر پذیرای بخشی از نیروهای اعزامی آمریکا می شود- خواهان تعامل بیشتر با روسیه هستند.

اعزام این حجم از نیرو و ادوات نظامی به آلمان، به منزله آغاز مرحله جدیدی از عملیات «آتلانتیک ریزالو» با هدف تداوم حضور چرخشی تیپ های زرهی آمریکا در اروپا در یک بازه زمانی ۹ ماهه است.

نیروهای تازه نفس پیش از اعزام به هفت کشور از جمله استونی و بلغارستان، در لهستان جمع می شوند حال آنکه مقر فرماندهی آنها همچنان در آلمان خواهد بود.

گفتنی است که به پیروی از آمریکا، سایر کشورهای عضو ناتو نیز حضور نظامی در اروپای شرقی را افزایش می دهند. در این میان، انگلستان قرار است جت های جنگنده خود را به دریای سیاه اعزام کند حال آنکه گردانی متشکل از نیروها و ادوات زرهی هلند و فرانسه نیز، بهار امسال به استونی اعزام می شود. آلمان هم قصد اعزام نیرو به لیتوانی را دارد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا +ناتو + آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.