نظر منتشر شده
۵۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 336199
چه کسی جلوی افزایش جرائم رانندگی را گرفت + عکس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۶
قرار بود مصوبه دولت برای افزایش نرخ جرائم رانندگی از ۲۵ اسفند ماه رسماً اجرایی شود اما دیوان عدالت اداری این مصوبه را مغایر قانون دانست و ابطال کرد تا مصوبه هیئت وزیران اجرا نشده باطل شود.

به گزارش تسنیم، قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی مشتمل بر ۳۵ ماده و ۳۲ تبصره، هشتم اسفند سال ۸۹ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و شورای نگهبان ۲۴ اسفند همان سال این قانون را تایید کرد؛ قانونی که ماده ۲۲ آن به دولت اجازه می دهد میزان جریمه‌های نقدی مقرر در مواد این قانون را متناسب با افزایش یا کاهش تورم هر سه سال یک بار بنا به پیشنهاد نیروی انتظامی و تأیید وزارتخانه‌های دادگستری، کشور و راه و ترابری و تصویب هیئت وزیران، تعدیل کند.

آخرین باری که دولت نرخ جرائم رانندگی را افزایش داد سه سال پیش بود؛ یعنی باید طبق آنچه در قانون پیش بینی شده سال ۹۳ نسبت به افزایش یا کاهش نرخ جرائم رانندگی متناسب با تورم اقدام می‌کرد اما این کار را به سال ۹۴ موکول کرد.

ششم دی ماه امسال هیئت وزیران پیشنهاد افزایش نرخ جرائم رانندگی را اصلاح کرد که بر اساس آن، نرخ جرائمی همچون عبور از چراغ قرمز، سبقت غیرمجاز در راه‌های دوطرفه و تجاوز از سرعت مجاز (بیش از ۳۰ کیلومتر بر ساعت) در کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها و جاده‌های بین‌شهری و مناطق آزاد تجاری و صنعتی تا ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

همچنین نرخ جرائمی همچون انجام حرکات نمایشی مانند دور زدن در جا و یا حرکت موتورسیکلت روی یک چرخ، حرکات مارپیچ، حرکت با دنده عقب در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها به ۱۵۰هزار تومان و عبور از محل ممنوع، استفاده از تلفن همراه، عدم‌رعایت مقررات حمل بار و عبور وسایل نقلیه غیرمجاز از خطوط ویژه به ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

براساس این مصوبه دولت، رانندگی در حالت مستی و مصرف داروهای روان‌گردان و افیونی ۴۰۰ هزار تومان جریمه دارد و کنار این امر، مواردی همچون تجاوز به چپ از محور راست، عبور وسایل نقلیه از پیاده‌رو، دور زدن در محل ممنوع، نقص فنی مؤثر و یا نقص در سامانه روشنایی در شب، رانندگی با وسایل نقلیه عمومی بیش از زمان مجاز، عدم‌رعایت محدودیت‌های زمانی یا مکانی و یا شرایط مندرج در گواهینامه از قبیل استفاده از عینک، سمعک و یا تجهیزات خاص، عدم‌توجه به فرمان ایست و یا پرچم مراقبین عبور و مرور؛ محصلین و یا پلیس مدرسه، نداشتن مجوز فعالیت راننده وسیله نقلیه عمومی، عدم‌رعایت فاصله طولی و عرضی با وسیله نقلیه جلویی و جانبی و تصادف ناشی از عدم‌توجه به جلو، حمل تیرآهن و ورق‌های فلزی و امثال آن بدون رعایت شرایط ایمنی و مقررات مربوطه، سبقت از سمت راست وسیله نقلیه در راه‌هایی که در هر طرف رفت و برگشت یک خط عبوری وجود دارد و یا با استفاده از شانه راه ۷۵ هزار تومان جریمه به‌همراه دارد.

همچنین عدم‌استفاده از کلاه ایمنی توسط راننده و سرنشین موتورسیکلت، عدم‌استفاده از کمربند ایمنی توسط راننده یا سرنشینان، تجاوز از سرعت مجاز (‌تا ۳۰ کیلومتر بر ساعت)، حرکت نکردن وسایل نقلیه بین خطوط، نداشتن پلاک جلو، عقب و یا ناخوانا بودن آن و عدم‌رعایت حق تقدم عبور ۶۰ هزار تومان جریمه در پی دارد. طبق این مصوبه جریمه نداشتن برگه معاینه فنی به ۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.

این مصوبه هیئت دولت که سقف جریمه ها را تا چهار میلیون رسانده بود، واکنش های بسیاری را در پی داشت زیرا منتقدان معتقد بودند افزایش جریمه‌ها در کاهش تخلفات به ویژه حوادث رانندگی نقش چندانی ندارد. از سوی دیگر نیز مردم و بیشتر از همه راننده‌ها از این مصوبه ناراضی بودند اما چاره‌ای جز تن دادن به مصوبه دولت و سازگاری با جریمه‌های جدید نمی‌دیدند.

از میان همه اقشار مختلف مردم که به نوعی این مصوبه شامل حالشان می‌شد، این رسول سلطانی وکیل پایه یک دادگستری بود که دادخواستی را به دیوان عدالت اداری داد و ضمن غیرقانونی دانستن مصوبه یاد شده، خواستار ابطال آن شد.

سلطانی در دادخواست خود استدلال کرده بود« ماده ۲۲ قانون مذکور در عین اعطای اختیار به هیئت وزیران نسبت به افزایش جرایم رانندگی، شروطی را برای آن در نظر گرفته است، از جمله این شروط تغییر جریمه‌های تخلفات رانندگی متناسب با افزایش یا کاهش تورم بوده است. همان طور که استحضار دارید مراجع تعیین‌کننده شاخص تورم از جمله بانک مرکزی و اداره آمار ایران متوسط شاخص تورم سالانه را کمتر از ۲۰ درصد اعلام کرده‌اند در حالی که بسیاری از جرایم تعیین شده در مصوبه ۱۳۷۵۵۸ مورخ ۲۱ دی‌ هیئت وزیران، افزایش ۲ تا ۳ برابری و حتی بیشتر داشته‌اند که در نتیجه مصوبه مذکور هیئت وزیران، صراحتا مخالف ماده ۲۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۱۳۸۹ است و از این حیث موجبات تضییع حقوق مردم را فراهم آورده است. لذا با توجه به مراتب فوق تقاضای دستور موقت مبنی بر توقف اجرای مصوبه مذکور و متعاقب آن ابطال مصوبه هیئت محترم وزیران را دارم.»

دیوان عدالت اداری، درخواست نخست این وکیل دادگستری مبنی بر توقف موقت اجرای مصوبه را رد کرد و موضوع رای اتخاذ تصمیم نهایی به هیئت عمومی دیوان عدالت ارجاع شد تا پس از بررسی در هیئت تخصصی، تصمیم نهایی اتخاذ شود.

در حالی که دیوان مشغول رسیدگی به این پرونده بود و هنوز معلوم نبود مهر تایید یا رد بر آن می زند، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ششم بهمن مصوبه هیئت وزیران را برای اجرا ابلاغ کرد و قرار بود از ۲۵ اسفند ماه این مصوبه رسماً اجرایی شود.

همان طور که حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری پیشتر قول تسریع در رسیدگی را داده بود، دیوان عدالت شکایت از مصوبه هئیت دولت را در اسرع وقت رسیدگی کرد و در نهایت به دلیل متناسب نبودن افزایش صورت گرفته با نرخ تورم، رای به ابطال آن داد.

با ابطال این مصوبه، برای دومین بار در کمتر از دو ماه گذشته، یک شهروند با طرح شکایت در دیوان عدالت اداری، موفق به ابطال تصمیمات دستگاه‌‌های اجرایی می‌شود.
 
کلمات کلیدی : جرائم رانندگی
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۰۸:۴۹:۳۳
دستشان درد نکند ولی ای کاش شهروندان هم قوانین راهنمایی و رانندگی را خوب یاد بگیرند. (3584069) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۱:۵۱:۳۸
درود بر شرف وکلای مردمی مثل جناب سلطانی (3584498) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۸:۰۵:۱۱
چند روز پیش با یکی از دوستان در امریکا صحبت می کردم راجب افزایش جرایم! یک حرف جالب زد ! گفت ادامس از ماشین پرت کردن بیرون 2 یا 3 هزار دلار جریمه داره! کسی هم نمی پرسه چرا 2 هزار دلار؟! چون همه رعایت می کنند! اما اینجا همه چون می خواهند خلاف کنند از افزایش ها نارحتند!
نظر من باشه می گم عبور از چراغ قرمز بشه 1 میلیون ! نه 10 میلیون! اگر شد 10 میلیون یک نفر دیگه از چراغ قرمز رد نمی شه! اگه سرعت غیر مجاز شد 1 میلیون کسی دیگه بیشتر از 70-80 تا مجاز نمی ره!
اقا عجله داری زود تر از خونه بیا بیرون! خیابون پیست مسابقه نیست!
12 ساله دارم رانندگی می کنم یکبار تاحالا جریمه نشدم ! از کره ماه که نیومدم منم ادمم جونم سلامت خودم و اطرافیانم مهمه برام! به جای چونه زدن سر قوانین والئه خلاف نکنید! نمی میرید بخدا! (3585149) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۲-۱۵ ۱۳:۳۷:۴۲
هر وقت امکانات و جاده ها و حقوق دریافتی ما هم شد مثل آمریکا اونوقت افزایش جرایم مثل آمریکا قابل قبول میشود.. (3587616) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۰۸:۵۰:۱۳
بنظر من بجای جریمه کردن ماشین طرف را یک تا 6 ماه بخوابانند تا یاد بگیرند خطا کردن جریمه ساختی دارد (3584071) (alef-3)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۰۸:۵۲:۰۲
این آقای حقوق دان به وظیفه ذاتی خود عمل کرده ایکاش این موضوع عمومیت بیشتری داشت ودرسایر زمینه ها ومشکلات هم اینچنین عمل میشد (3584073) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۰۹:۰۳:۱۵
دمش گرم (3584089) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۰۹:۰۴:۲۹
دستش درد نکنه. ما به همچین آدمهای باسوادی در پستهای مدیریتی نیاز داریم تا به تنهایی با سوادشون بتونند به اندازه یک هیئت دولت کار کنند (3584090) (alef-3)
 
صادق
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۰۹:۰۷:۵۱
درود برصداقت ،شرف وغیرت شما جناب آقای سلطانی. (3584093) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۰۹:۲۵:۱۳
داریم کم کم توسعه رو تجربه میکنیم !


احساس خوبیه !! (3584139) (alef-3)
 
راد
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۰۹:۵۵:۳۵
خدا پدر ومادرش را بیامرزد (3584202) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۰:۰۹:۵۳
و اين علامت خوبي است كه هيئت وزيران و ساير قانونگذاران در چيزي كه تصويب مييكنند ، دقت كنند و در عين حال بيانگر مردم سالارى و دموكراسي ديني نيز است كه حتي شهروندان ميتوانند باعث شوند تا جلوي قانون اشتباه گرفته شود ، اين امر مباركي است . (3584236) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۰:۲۱:۰۹
"با ابطال این مصوبه، برای دومین بار در کمتر از دو ماه گذشته، یک شهروند با طرح شکایت در دیوان عدالت اداری، موفق به ابطال تصمیمات دستگاه‌‌های اجرایی مي شود."
وجود چنين سازماني (ديوان عدالت اداري) باعث افتخار است .
سازمانهاي دولتي به كرات نشان داده اند كه هيچ ارزشي براي نظرات مردم قائل نبوده و هر نظري كه داشته باشند را به جامعه تحميل مي نمايند (3584253) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۱:۴۳:۳۰
سلام لطفا بجای جریمه که خود منبع درامدی برای دولت است و نشان دادن تصادفات و حوادث رانندگی ، بیشتر برای کلیه مردم آئین نامه رانندگی خصوصا قوانین حق تقدم را آموزش بدهند ، که خیلی از تصادفات و حوادث ناگوار آگاهی نداشتن از مقررات عبور و مرور میباشد که همه افراد فقط در زمان گرفتن گواهینامه مجبورن کمی یاد بگیرند .... (3584467) (alef-3)
 
هاشمی
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۲:۱۵:۲۹
درو بر غیرت دکتر سلطانی (3584549) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۲:۱۹:۴۴
باید برای کارهای خطرناک جرایم وحشتناک باشه.نمیشه برای کسی که با جون مردم بازی میکنه نگران مبلغ جریمه بود.
ولی خب برای خلاف سبک همون افزایش با تورم خوبه. (3584556) (alef-3)
 
شهروند ایرانی
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۲:۲۴:۰۷
درووود بر غیرت و شرفش (3584567) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۲:۲۶:۲۱
برای دولت مبلغ جریمه مهمه وگرنه تخلف رانندگی چه ضرری برای دولت داره (3584569) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۳:۰۳:۱۸
چرا توجه نمي كنيد كه اين جريمه ها مال افراد متخلفه كه با رانندگي در حال مستي سرعت غير مجاز عبور از چراغ قرمز و... جان شهروندان رو تهديد مي كنند وگرنه مردم عادي كه تخلف نمي كنند اين تصميم ديوان اشتباهه وبه ضرر مردمه من سي ساله پشت فرمان ماشينم ودوسه بار بيشتر جريمه نشدم اين شهر بي درو پيكر بايد قوانين سختي داشته باشه تا نظم بگيره (3584663) (alef-11)
 
امیر رضا
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۳:۰۷:۲۵
آیا برای جلوگیری از تلفات فوق العاده ای که متاسفانه سالانه در کشور شاهدش هستیم و علت عمده آنها هم رانندگان خاطی و متخلفی هستند که خود را پایبند به قوانین نمی دانند چاره ای جز گذاشتن ضمانت اجراهای قانونی موثری هم چون وضع مجازاتهای بازدارنده می باشد (3584670) (alef-11)
 
ali
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۳:۱۷:۵۳
حالا مثلا کسی که مانع شدکه متخلفی که حرکات نمایشی انجام میدهد یا از چراغ قرمز عبور میکند یه در حال مستی رانندگی میکند و با به انواع مختلف از خلاف افراد بیگناه را به دیار نیستی میفرستد" به نوعی تنبیه شوند" کار مهمی انجام داده؟ (3584687) (alef-3)
 
فاطمه
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۳:۱۹:۵۶
پس چطوري بايد اين رانندگي افتضاح رو درست كرد هر هكس هر جور عشقشه تو خيابان و بزرگراه رانندگي ميكنه از جاهايي ورود ممنوع وارد ميشوند ادم شاخ در مياره فقط براي اينكه چنددقيقه زودتر برسند (3584694) (alef-3)
 
پور محمد
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۴:۰۹:۳۲
فرهنگ سازی و آموزش آداب اجتماعی و نه صرفا جریمه های سرسام آور (3584788) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۳:۲۷:۳۱
درود بر دکتر سلطانی بزرگوار، وکیل حق دوست و عدالت طلب
با این کارشون رسالت واقعی وکلا را که دفاع از حقوق مردم هست به کمال نشون دادن (3584711) (alef-3)
 
خسرو شریفیان
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۳:۴۴:۲۴
تبريك به این وکیل محترم آقای سلطانی به خاطر :١- دقت در امور حقوقي ٢- شجاعت در قول و فعل ٣- داشتن ديدگاه فراتر از نفس ٤- خلاقيت ٥- دفاع از حقوق مردم ٦- اينكه باعث شديد هر مرجعي دقت در قانون و مصوبه و بخشنامه هاي مربوطه را بيشتر نمايد . (3584745) (alef-3)
 
م.دوراندیش
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۳:۵۳:۴۵
سلام و درود بر وکیل سلطانی بزرگوار و عزیز که بجای منفعت شخصی ه به فکر حقوق مردم میباشد.امید است همه مسئولین در هرپستی همواره منافع عمومی را بر منافع شخصی ترجیح بدهند. (3584760) (alef-11)
 
خادم مردم
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۳:۵۷:۰۴
باسلام وضمن تشکرازاحساس مسءولیت وکیل مردمی جناب آقآی دکترسلطانی.
ای کاش مسءولین به جای ببالابردن بی حدوحصر جراءم به فکرارتقا سطح فرﻫﻨﮓ مردم درزمینه رعایت قوانین راهنمایی ورانندگی همراه با آموزش همگانی بودند
بازم دمتون گرم آقای سلطانی (3584765) (alef-11)
 
امير
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۴:۱۳:۲۸
گذشته نشان داده كه افزايش مبلغ جرايم به هيچ وجه باعث كمتر شدن تخلفات نمي شود
متشكريم اقاي دكتر سلطاني (3584795) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۴:۴۸:۳۱
لازم شد با نهایت تشکر از هموطن آگاه ودلسوزمون جناب دکتر سلطانی کمال قدردانی راداشته باشیم که دربزنگاه ازحقوق مردم بدون چشم داشت دفاع کردند(سپاس) (3584877) (alef-3)
 
12
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۵:۱۹:۰۹
تبریک به این وکیل آگاه و باوجدان .کاش در زمینه های دیگر هم شاهد تحقاق حق مردم عزیز باشیم. (3584947) (alef-11)
 
بادیانی
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۵:۲۵:۵۱
باسلام خدمت استاد محنرم و دست اندرکاران سایت وزین الف. موفقیت ایشان در ابطال مصوبه افزایش نرخ جرائم رانندگی توسط دیوان عدالت اداری را تبریک میگم . ای کاش همه حقوقدانان ووکلای محترم باچنین احساس مسئولیتی در قبال مصوبات غیرقانونی وبعضاغیرمنطقی دولت باارائه دادخواست به دیوان مذکور مسئولیت اجتماعی خود را ایفا نمایند. بادیانی (3584952) (alef-11)
 
محمد ف
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۵:۲۷:۰۵
انشالله كه در همه عرصه هاي زندگي همانند اين لايحه موفق ظاهر بشيد
خدا سايه شما رو از سر جامعه حقوقي كشور كم نكنه (3584955) (alef-11)
 
سعید سعادتی
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۶:۵۶:۳۳
باز هم وکلا رو تخریب کنید
باز هم در سریال ها چهره ای مخدوش از وکلا نشان بدین..!! (3585073) (alef-11)
 
كياني
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۷:۰۵:۴۶
همكار محترم جناب آقاي سلطاني كارتون بسيار شجاعانه بود. (3585088) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۸:۳۷:۳۸
چنان از ایشون داره تشکر میشه انگار اینجا جمع خلافکاراست!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
خب برادر من چرا خلاف میکنی که هم جریمه بشی و هم حق الناس به گردنت بیافته که از صد برابر نرخ تورم هم بدتره. (3585189) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۲۳:۲۴:۳۸
کارش خیلی دورسته. دوستت دارم (3585493) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۲۳:۴۸:۵۶
تخلف رانندگی باید تاثیر مستقیم بر روی سابقه بیمه رانندگان داشته باشد و با هر تخلف، نرخ بیمه تا دو سه سال بالا برود زیرا نرخ بیمه رابطه مستقیم با ریسک پذیری دارد و ریسک رانندگان متخلف زیاد است.
اگر هم تعداد تخلفات از اندازه مشخصی بالاتر رفت باید گواهینامه برای مدت مشخصی توقیف شود. (3585526) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۴ ۰۶:۲۵:۵۶
پلیس برای این همه کاستی در برخورد با تخلفات رانندگان در داخل شهر بجای احساس مسوولیت در کنترل بیشتر مرتب به افزایش نرخ جرایم اقدام میکنند ولی قطعا برای کنترل بیشترتخلفات راه های دیگری هم هست که پلیس با کمی جدیت می تواند اقدام نماید (3585662) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۱۲-۱۴ ۰۶:۳۴:۵۶
درود به شرافت کاری شما دکتر سلطانی. موفق و پیروز باشید (3585663) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۴ ۲۲:۵۷:۴۷
داستان تعويض كارتهاي پايان خدمت وهزينه اي كه دارند نيز قابل پيگيري است چرا ما بايد براي تعويض كارتمان هزينه بيجا صرف كنيم آيااين پول زور نيست؟؟؟ (3586654) (alef-13)
 
م.د
۱۳۹۴-۱۲-۱۵ ۰۹:۲۰:۲۷
یارم چو قلم به دست گیرد کار وکلا شکست گیرد
با لایحه های خویش هر دم رای همه را به دست گیرد
ای کاش سلطانی بشه وکیلم تا آنچه حقم است گیرد (3587111) (alef-11)
 
شهروند ایرانی
۱۳۹۴-۱۲-۱۵ ۰۹:۴۰:۳۰
عرض ادب و ارادت خدمت جناب دکتر سلطانی گرامی.سپاسگزار از حس وطن دوستی و شرافت
انسانی شما.پایدار و تندرست باشید. (3587148) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۵ ۱۰:۱۵:۴۶
با تشكر فراوان از احساس مسعوليت وكار شجاعانه ي جناب دكتر سلطاني استاد ارجمند وفرهيخته..
با توجه به اين مساله كه ما عموما مردمي هستيم كه براي اجرا ورعايت قوانين ساده حتي ،تا سختگيري نباشه تلاشي نميكنيم ولي اعمال بالا رفتن مبلغ جرايم رانندگي طبعا تبعاتي بالا تر داشت .. وبزرگترين حسن رد اين افزايش جرايم ميتونه مصون موندن پليس از پيشنهادات دريافت جرايم به صورت نقدي توسط رانندگان خاطي باشه والبته خود بخوانيد از اين حديث شرح مجمل................... (3587217) (alef-11)
 
راضیه
۱۳۹۴-۱۲-۱۵ ۱۳:۱۸:۵۶
جناب آقای دکترسلطانی زحمات شما قابل تقدیراست خداقوت
روزگارتان پرفروغ... (3587571) (alef-11)
 
ف‌ فلاح
۱۳۹۴-۱۲-۱۵ ۱۳:۲۱:۱۳
جناب آقای دکترطبق معمول سربلندوپیروزشدید بهتون تبریک میگم... (3587577) (alef-11)
 
مهدي عابديني
۱۳۹۴-۱۲-۱۵ ۱۷:۰۷:۱۱
سلام خدمت استاد سلطاني.بابت اين موفقيت تبريك عرض ميكنم.خوشحالم كه افتخار شاگردي شما را داشتم. (3588082) (alef-11)
 
انجمن ادبی حریم باران
۱۳۹۴-۱۲-۱۵ ۱۹:۵۱:۰۵
جناب آقای دکترسلطانی متانت ومردم داری شماقابل ستایش است ممنون ازتلاش های گرانقدرشما... (3588376) (alef-11)
 
مهندس مجتبی خانی
۱۳۹۴-۱۲-۱۶ ۱۱:۵۰:۳۱
درود بر همت و تقوای شما.موید باشید. (3589473) (alef-3)
 
مهندس علیرضا
۱۳۹۴-۱۲-۱۶ ۱۳:۴۰:۲۱
عرض خسته نباشید حضور دکتر سلطانی محترم.در پناه حق مستدام و تندرست باشید. (3589684) (alef-11)
 
شاهرخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۱:۵۳:۵۳
دکتر جان درود برشما.کولاک کردی خدا قوت (3593811) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
چه کسی جلوی افزایش جرائم رانندگی را گرفت + عکس