نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401816
رئیس کمیسیون فرهنگی: زمزمه تعویض وزیر ارشاد را شنیده ام
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه آقایان علماء بسیاری از گلایه های خود را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی علنی نکرده اند، در خصوص احتمال تغییر "علی جنتی" گفت: ما هم زمزمه های تعویض وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را شنیده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا سالک در گفت و گو با تابناک درباره دغدغه ها و نگرانی های فرهنگی مراجع، علماء و حوزه، اظهار کرد: گلایه آقایان علماء روشن است. البته بسیاری از این گلایه ها تا جایی که بنده می دانم علنی نشده، بلکه به صورت خصوصی به مسئولان فرهنگی کشور منتقل شده است.

وی افزود: از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار است که به دنبال گسترش فرهنگ اسلام در کشور باشد و از هر بستری که باعث ایجاد بی تفاوتی و یا خدایی ناکرده بی بند و باری در کشور می شود، که مصداق آن کنسرت و موسیقی است، جلوگیری کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: از بین کنسرت هایی که در کشور برگزار می شود ما تعدادی را در کمیسیون فرهنگی بررسی کرده و حتی با مواردی برخورد کرده ایم، نظیر کنسرت تک خوانی خانم ها و آلبومی معروف به "ذغال چی" که یک آلبوم زیر زمینی بسیار بد بود.

وی در عین حال یادآوری کرد: بخشی از آنچه توسط کمیسیون فرهنگی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی متذکر شده ایم نظیر موضوع برگزاری کنسرت در مشهد، مورد اقدام و عمل آقای وزیر و وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است.
حجت الاسلام والمسلمین سالک درباره ماجرای اخیر قم نیز گفت: این اتفاقی که اخیرا در قم روی داد ابتدا با عنوان دفاع مقدس بود، ولی متاسفانه در ادامه شاهد دست دادن آن خانم با یک آقا بودیم که بعدا گفته شد، زن و شوهر بوده اند؛ اما نکته این است که مردم نمی دانند آنها زن و شوهر بوده اند.

وی در خصوص برخی گمانه زنی های اخیر مبنی بر احتمال تغییر وزیر ارشاد، عنوان کرد: ما هم زمزمه هایی مبنی بر تعویض ایشان شنیده ایم، اما هنوز جزئیات را نمی دانیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره عملکرد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ما به اشکال مختلف اعم از سئوال و دعوت وزیر به کمیسیون برای ارائه توضیحات دربارع مسائل فرهنگی اقدام کرده و نظرات خود را در این خصوص منعکس کرده ایم. 
 
کلمات کلیدی : علی جنتی،وزیر ارشاد
 
نت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۲۳:۴۷:۱۹
فقط وزارت ارشاد مسول فرهنگ جامعه نیست و در عدم رسیدن به اهداف فرهنگی هم فقط ارشاد مقصر نیست . پس حوزه ها /مساجد / تبلیغات اسلامی / نماز جمعه و جماعات و ... چه کاره اند و چه نقشی دارند ؟؟؟؟!!! اگه تمام گرفتاریهای ما از کنسرت است !!! خب یکسره کنسرت را تعطیل کنید تا دین مردم درست شود !!!!!! کنسرتهای زیر زمینی هم ان موقع به احترام مخالفان کنسرت جمع خواهد شد !!! (3971717) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.