نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407711
عضویت دوباره سعودی ها در شورای حقوق بشر سازمان ملل
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۱
دولت عربستان سعودی با رای اعضای مجمع عمومی ملل متحد بار دیگر به عنوان یکی از 47 عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل انتخاب شد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه در رای گیری روز جمعه مجمع عمومی برای انتخاب 14 عضو جدید شورای حقوق بشر ، روسیه نتوانست با رای اعضای مجمع عمومی برای بار دیگر به عضویت شورای حقوق بشر در آید در حالی که دولت عربستان سعودی بار دیگر به این شورا راه یافت.

در حالی که دولت روسیه در هفته های گذشته به واسطه بمباران مناطق شرقی شهر حلب سوریه مورد انتقاد مجامع حقوق بشری در غرب قرار گرفته بود و به نظر می رسد یکی از دلایل ناکامی مسکو در راه یابی به شورای حقوق بشر همین عامل بوده باشد، اما عضویت دولت عربستان سعودی در این شورا نیز با انتقادهای مجامع حقوق بشری غربی مواجه شده است.

دولت عربستان سعودی در 20 ماه گذشته یمن را زیر شدید ترین بمباران های هوایی قرار داده است و گزارش های سازمان ملل حاکی است تلفات غیر نظامی حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی به یمن بسیار بالاست.

شورای حقوق بشر ملل متحد 47 عضو دارد که در جلسه دیروز مجمع عمومی برای عضویت 14 عضو جدید رای گیری به عمل آمد.

در رای گیری دیروز، روسیه تنها با اختلاف دو رای کرسی خود را به کشور " کرواسی" واگذار کرد. روسیه 112 رای اعضای مجمع عمومی را کسب کرد در حالی که کرواسی 114 رای آورد.

13 عضو دیگر این شورا که دیروز در جلسه مجمع عمومی انتخاب شدند عبارتند از : چین، برزیل، کوبا، مجارستان، مصر ، عراق ، ژاپن،روآندا ، آفریقای جنوبی، تونس، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی.

انتخاب مجدد عربستان سعودی به عنوان یکی از اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل با انتقاد مجامع حقوق بشری مواجه شده است.

این مجامع می گویند اگر دلیل عدم انتخاب روسیه سیاست این کشور در قبال سوریه و اوکراین و حملات هفته های اخیر این کشور به شهر حلب بوده است، به طریق اولی دولت عربستان سعودی نیز به دلیل بمباران غیر نظامیان در یمن نمی بایست در شورای حقوق بشر صاحب کرسی باشد.
 
کلمات کلیدی : عربستان+ شورای حقوق بشر+ سازمان ملل
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۱۰:۲۱:۴۱
دولت عربستان سعودی با رای اعضای مجمع عمومی ملل متحد بار دیگر به عنوان یکی از 47 عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل انتخاب شد.!!!!!! (3992351) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.