توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454363
سازمان ملل متحد از بالا گرفتن جنگ در یمن خبر داد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰
ایرنا نوشت: اسماعیل ولد الشیخ فرستاده ویژه سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی از تداوم جنگ در یمن گفت: جنگ در این کشور طی هفته های گذشته شدت یافته است.

به گزارش خبرگزاری الشرق الاوسط ، اسماعیل ولد الشیخ که به همراه « ژان مارک آیرو» وزیر خارجه فرانسه در پاریس صحبت می کرد، افزود: یکی از مسائلی که در هفته های گذشته توجه ما را به خود معطوف کرده و موجب نگرانی شده ، بالاگرفتن عملیات نظامی در یمن است.

وی افزود: از اولویت های اصلی در مرحله کنونی بحران یمن، دستیابی به توافق آتش بس در این کشور است.

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد همچنین با اشاره به نقشه راه بین المللی برای پایان بخشیدن به بحران یمن گفت: راه حل بحران یمن مشخص است.

وی همچنین طرف های درگیر در یمن را متهم کرد که حاضر نیستند باهم بر سر میز مذاکرات بنشیند.

در حالی فرستاده ویژه سازمان ملل متحد طرف های درگیر در یمن را متهم به کارشکنی می کند که تجربه گفت و گوهای پیشین صلح در یمن که با نظارت سازمان ملل متحد در ژنو و کویت برگزار شد، نشان می دهد که طرف سعودی همواره با ایجاد مانع بر سر حل بحران سیاسی, از پذیرش آتش بس در یمن خودداری کرده است.

ائتلاف تحت امر عربستان از فروردین 1394 به‌منظور بازگرداندن قدرت به 'عبدربه منصور هادی' رئیس‌جمهور مستعفی یمن و تضعیف جنبش انصارالله حملات هوایی خود را به این کشور فقیر عربی آغاز کرده است.

عربستان در حملات هوایی خود، مدارس، بیمارستان‎ها، مناطق مسکونی و اردوگاه‌های پناه‌جویان را بمباران و بعضاً از تسلیحات ممنوعه همچون بمب‌های خوشه‌ای استفاده کرده است.
 
کلمات کلیدی : عربستان + یمن + جنایات آل سعود + سازمان ملل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.