توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478218
محاکمه سرهنگ به اتهام کشتن سارق
بخش حوادث الف، 11 خرداد 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
مأمور ارشد کلانتری که هنگام تعقیب سارقان خودرو، یکی از آنها را با شلیک گلوله از پا درآورده بود، صبح دیروز به اتهام قتل در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

به گزارش روزنامه ایران، مأمور ارشد کلانتری که هنگام تعقیب سارقان خودرو، یکی از آنها را با شلیک گلوله از پا درآورده بود، صبح دیروز به اتهام قتل در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.
 
شامگاه بیست و سوم خرداد پارسال، دو سارق جوان در خیابان شریعتی تهران سرگرم سرقت یک خودرو بودند که خودروی گشت از راه رسید و افسر ارشد که یک سرهنگ پلیس بود از خودرو پیاده شد، تا دزدان را دستگیر کند. اما همان موقع یکی از دزدان پای پیاده گریخت وهمدستش نیز سوار بر خودرو قصد فرار داشت که مأمور کلانتری را در برابر خود دید و با شلیک او کشته شد.
 
پس از حضور تیم جنایی در محل حادثه، مأمور کلانتری به اتهام قتل بازداشت شد تا اینکه صبح دیروز در شعبه هشتم دادگاه کیفری تهران به ریاست قاضی اصغرزاده و با حضور قاضی توکلی- مستشار دادگاه- محاکمه شد. در آغاز جلسه اولیای دم (پدر و مادر مقتول) خواستار قصاص مأمور کلانتری شدند. آنگاه متهم پای میز محاکمه ایستاد و در دفاع از خودش گفت: آن‌شب سارق جوان سوار بر خودرو به طرفم آمد تا مرا زیر بگیرد که برای دفاع از خودم به او شلیک کردم. اما به هیچ‌عنوان قصد کشتن او را نداشتم.
 
من طبق ماده 4 قانون به کارگیری سلاح عمل‌کرده‌ام و معتقدم به وظیفه‌ام در حفظ امنیت جامعه پرداخته‌ام. چراکه اگر از سلاح‌ام استفاده نمی‌کردم زیر چرخ‌های خودرو سارق کشته می‌شدم. آن فرد، معتاد به شیشه بود و مدارک پزشکی قانونی هم این موضوع را تأیید می‌کند.پس از پایان دفاعیات متهم، قضات وارد شور شدند تا حکم خود راصادر کنند.
 
 
 
کلمات کلیدی : محاکمه+سرهنگ+مجرم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.