توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 403238
حسن بیادی: قالیباف برای کاندیداتوری شرط دارد/ اصولگرایان گزینه قابل بحث ندارند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۳
دبیرکل جمعیت آبادگران جوان ایران گفت: در دوره گذشته آقای قالیباف رأی‌هایش بیشتر از گزینه‌های دیگر بود برخی حاضر به کناره گیری نشدند و رأی‌های اصولگرایی چند پاره شد؛ اگر این اتفاق تکرار شود او در انتخابات شرکت نمی‌کند.

به گزارش تابناک، حسن بیادی در مورد تاثیرات منعِ انتخاباتی احمدی نژاد، تداوم چند دستگی بین اصولگراها، تردیدهای پراکنده اصلاح طلبان در حمایت از روحانی، تهدید تندروها و تمایل گروهی به حمایت از روحانی، بر فضای انتخاباتی سال آتی گفت: با توجه به حذف آقای احمدی نژاد، فرمول تصمیم گیری ها هم در بین اصولگرایان و هم در جریان اصلاحات تغییر کرد که البته آقای روحانی بیشتر از هر کس دیگری سود برد. مشخصا درباره اصلاحات باید اذعان داشت که آنها به هیچ چیز دیگری به غیر از تکرار اتفاق خرداد 92 فکر نمی کنند و دقیقا به همین دلیل همه سلیقه های این تفکر متفق القول به این هستند که با هیچ توجیهی به گزینه ای غیر از روحانی فکر هم نکنند؛ هرچند حرف و حدیث هایی درباره معرفی چهره های دیگر شنیده شد که بیشتر با هدف گرم کردن تنور تحرکات انتخاباتی شان بود. شاید هم احتمال می دهند که روحانی رد صلاحیت شود.

اهم سخنان وی به شرح زیر است:

-بعد از داستان احمدی نژاد اوضاع اصولگرایان به کل به هم ریخت و فعلا در حال تجزیه و تحلیل این موضوع هستند تا بتوانند فضای جدید را به خوبی مدیریت کنند. البته مشکل آنها همان عدم اتحاد است و بس.

-گروهی تمامیت خواه با شناسنامه اصولگرایی فعالیت می کنند که تحت هیچ شرایطی زیر بار مسئولیت شکست نمی روند و ناکامی را به گردن دیگران می اندازند و همچنین همیشه در این فکر هستند تا از حضور مردم استفاده ابزاری کنند. به همین دلیل نمی توانند پاسخگوی مشکلات و شکست های زمان تصدیگری خودشان باشند.

-به نظر من اصولگرایان در این دوره گزینه قابل بحثی ندارند و فقط تا حدی می توانند روی آقای قالیباف حساب کنند که باید گفت، اینکه شهردار تهران گزینه نهایی باشد هم مانع هایی در پیش روی خود می بیند.

-قالیباف در شرایطی شانس سه باره اش را برای رسیدن به پاستور را امتحان خواهد کرد که اصولگرایان با هر عنوانی که باشند، از هیچ کاندیدای دیگری حمایت نکنند که لازمه این امر اتحاد انتخاباتی در جبهه اصولگرایی است که در چند سال گذشته بیشتر به امری مثابه امری محال بوده است.

-طبیعی است که طیف تمامیت خواه و تندروی اصولگرایان نتوانند و نخواهند با چهره ای چون قالیباف همزیستی داشته باشند و گزینه های مدنظر خود را در نظر بگیرند.

-در دوره گذشته با هر ترفند انتخاباتی آقای قالیباف رأی هایش بیشتر از گزینه های دیگر بود که در کمال تعجب برخی حاضر به کناره گیری نشدند تا رأی های اصولگرایی چند پاره شود. دقیقا به همین دلیل اگر قرار به تکرار آن اتفاق باشد، ایشان حاضر به حضور در انتخابات نمی شود.

-حداقل در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری و مجلس دهم بحث ریش سفیدی چندان مطرح نشد و همان گروه تمامیت خواه که رفتار باندی دارند، اثرگذارتر از دیگر گروه ها بودند و به همین دلیل مشکلات زیادی را به وجود آوردند.
 
-{درباره احتمال حضور لاریجانی در انتخابات} جایگاه قالیباف و لاریجانی در نزد نهادهای متصل به قدرت و ثروت تقریبا برابر است و اگر قرار باشد در انتخابات شرکت کند، باید تنها گزینه باشد. او به دلیل اینکه ریاست یکی از قوای سه گانه را در اختیار خود می بیند، بعید است که انگیزه ای برای حضور در انتخابات داشته باشد.

-اینطور نیست طیف منتسب به آیت الله مصباح رأی ناچیزی داشته باشند. به نظر من وجود آن گروه هم لازم است تا مردم سلیقه های مختلف را ارزیابی کنند. البته توضیحِ لازم این است که تحزب در ایران آنطور که باید جدی گرفته شود، جدی گرفته نمی شود و به همین دلیل انتخاباتی که ما برگزار می کنیم، حتی در جهان سوم هم نمونه اش را نمی توان مشاهده کرد. تا زمانیکه حزب های سیاسی ما فضای مناسبی برای فعالیت نداشته باشند، روال بر همین منوال خواهد ماند.

-اینکه بگوییم، رقابت با رئیس دولت مستقر غیر ممکن است، توهین آشکار به قانون اساسی است.

-باید بررسی شود تا معلوم شود، دولتی که به فکر تمدید موقعیتش است، چه کارهایی را انجام می دهد. مسأله این است که کاندیداها باید بتوانند در فضایی سالم و برابر با رئیس جمهوری رقابت کنند
 
 
کلمات کلیدی : حسن بیادی+آبادگران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.