توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452036
مالزی و کره شمالی اتباع یکدیگر را به گروگان گرفتند!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۹
کره شمالی به طرف مالزی اعلام کرده است که در حال حاضر به شهروندان آن کشور در کره شمالی اجازه خروج نمی‌دهد.

به گزارش ایرنا، کره شمالی تصمیم گرفته است به مالزیایی هایی که در این کشور اقامت دارند، فعلا به صورت موقت اجازه خروج ندهد.
 
خبرگزاری کره شمالی امروز (سه شنبه) گزارش کرد که این کشور باید اطمینان حاصل کند که امنیت شهروندان کره شمالی و دیپلمات هایش در مالزی تامین و حراست می شود.
 
به همین سبب کره شمالی به سفارت مالزی در پیونگ یانگ اطلاع داده است تا کسب اطمینان کافی از این موضوع به اتباع مالزی مقیم در کره شمالی اجازه خروج داده نخواهد شد.
 
پیونگ یانگ تاکید کرده است که این ممنوعیت تا زمانی که مسایل موجود برطرف شود، باقی خواهد ماند و باید امنیت شهروندان و دیپلمات هایش در مالزی مورد حفاظت قرار گیرد.
 
همزمان این کشور تاکید کرده است که شهروندان مالزی می توانند طبق گذشته زندگی معمول خود را داشته باشند و این ممنوعیت تاثیری بر زندگی عادی آنها ندارد.
 
خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی از طرح این ممنوعیت به عنوان گروگان گرفتن اتباع مالزی در کره شمالی یاد کرده است.
 
تنش ها میان دو کشور پس از قتل «کیم جونگ نام» برادر ناتنی رهبر کره شمالی در فرودگاه کوالالامپور در روز 13 فوریه و سپس دستگیری دو زن و مظنون شدن مالزی به هشت تبعه کره شمالی و نهایتا اخراج سفرای دو کشور از محل کارشان تشدید شده است.
 
 
کلمات کلیدی : کره شمالی ، مالزی ، اتباع مالزی ، ممنوع الخروج
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.