توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452654
نظر نخست وزیر مالزی در برابر تنش ها با کره شمالی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۵
نخست وزیر مالزی ضمن تایید خروج دو نفر از اتباع این کشور از کره شمالی، تاکید کرد که حل بحران کوالالامپور-پیونگ یانگ در گرو تداوم رابطه دیپلماتیک است.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «نجیب رزاق» نخست وزیر مالزی، اعلام کرد علیرغم تنش هایی که اخیرا بین کوالالامپور-پیونگ یانگ درگرفته، این کشور قصد ندارد روابط دیپلماتیک خود را با کره شمالی قطع کند.

گفتنی است عدم تفاهم برای تحویل جسد فردی به نام «کیم جونگ نام» که گفته می شود برادر ناتنی «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی است و چندی پیش در فرودگاه کوالالامپور به قتل رسید، روابط دو کشور را تا حد اخراج سفرای یکدیگر تیره کرد.

در عین حال پیونگ یانگ اعلام کرد هیچ یک از اتباع مالزیایی که ساکن کره شمالی هستند، تا اطلاع ثانوی حق خروج از این کشور را ندارند حال آنکه کوالالامپور نیز برای مقابله به مثل اقدام مشابهی انجام داد.

با این حال، دو تبعه مالزیایی که کارمند سازمان ملل هستند، امروز پنجشنبه موفق به دریافت اجازه خروج از کره شمالی شدند حال آنکه ۹ نفر دیگر همچنان ممنوع الخروج هستند.

نجیب رزاق در توضیح تصمیم خود برای عدم قطع روابط دیپلماتیک با کره شمالی گفت: ما نیازمند تداوم رابطه در راستای یافتن راه حل هستیم.

وی در عین حال از سلامت همه اتباع مالزیایی خبر داد که در کره شمالی به سر می برند.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی + مالزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.