توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413697
فاکس نیوز عامل اعتراضات علیه ترامپ را معرفی کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۰
مجری شبکه خبری فاکس نیوز اعتراضات ضد ترامپ که سراسر آمریکا را احاطه کرده است، به جورج سوروس میلیاردر مرتبط دانست.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه دیلی بیست، «پیت هگزس» مجری برنامه "فاکس و دوستان" یکشنبه شب اعترضات ضد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا را به «جورج سوروس» میلیاردر، جنبش «موو آن» (MoveOn.org) و سایر گروه‌هایی مرتبط دانست که به گفته او تلاش دارند تا در آمریکا "هرج و مرج دائمی" ایجاد کنند.

پیروزی دونالد ترامپ جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر موجی از اعتراضات سراسری را در ایالات متحده و سایر کشورهای جهان به راه انداخته است. معترضان معتقدند که او با سخنان تفرقه‌آمیز خود مردم را چند دسته می‌کند و به نژادپرسی و بیگانه‌هراسی دامن می‌زند.

با این حال مجری شبکه خبری فاکس نیوز درباره معترضان گفت:‌ "اینها کمونیست هستند. اینها هرج و مرج طلب هستند. اینها ضد یهودی هستند. آنها لیبرال‌های حامی آمریکا نیستند که از سیاست‌های محافظه‌کارانه ناامید شده باشند. "

او گفت: آنها ضد آمریکایی هستند و می‌خواهند سراسر کشورمان هرج و مرج به راه بیندازند.

به نظر می‌رسد اظهارات مجری فاکس نیوز با اشاره به گزارش راشا تودی به استناد به اسناد ویکی‌لیکس گفته شده باشد که جورج سوروس را به اعتراضات ضد ترامپ در آمریکا مرتبط می‌کند.

ترامپ در اولین واکنش به اعتراضات مردمی در کشورش در پیامی توئیتری نوشت: «معترضان حرفه‌ای، به تحریک رسانه‌ها، در حال اعتراض کردن هستند! آنها خیلی بی‌انصاف هستند.» با این حال او بعدا از سخنانش کوتاه آمد و گفت که او "عاشق شور و شوق برای کشور بزرگ آمریکاست" که توسط "گروه کوچکی از معترضان" به نمایش درآمده است.

با این حال او یک بار دیگر در مصاحبه با سی‌.بی‌.اس به معترضان با لفظ "حرفه‌ای‌ها" اشاره کرد و گفت: "اوه فکر می‌کنم برخی از آنها حرفه‌ای باشند... آره."
 
کلمات کلیدی : پیروزی ترامپ + اعتراضات خیابانی + انتخابات آمریکا + تظاهرات ضد ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.