توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414110
اعتراضات خیابانی در آمریکا به مدارس نیز کشیده شد +عکس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳
در ششمین روز متوالی اعتراضات سراسری به نتایج انتخابات آمریکا دانش‌آموزان این کشور نیز روز دوشنبه به جمع معترضان پیوستند.
 
به گزارش دانشجو، به نقل از ای بی سی نیوز، صدها دانش‌آموز که بسیاری از آنها حتی سن لازم برای شرکت در انتخابات را نداشتند علیه فردی شعار دادند که به اعتقادشان تهدیدی برای آینده آنها به شمار می‌رود. این اعتراضات دانش‌آموزی درلس‌آنجلس، دنور، پورتلند و سیلور اسپرینگ برگزار شد.
 
علاوه بر دانش‌آموزان دیگر معترضان آمریکایی نیز روز دوشنبه در سراسر آمریکا به خیابان‌ها ریخته و علیه دونالد ترامپ شعار دادند. علاوه بر ترامپ چارلز شامر از حزب دموکرات نیز هدف شعارهای معترضان بود که انتظار می‌رود به عنوان رهبر اقلیت سنا جایگزین هری رید از نوادا شود.
 
در واشنگتن دستکم 40 معترض دفتر سناتور شامر را اشغال کرده و در آن تحصن کردند. ولید شهید، سخنگوی گروه مدنی AllofUs با اشاره به روابط شامر با وال‌استریت گفت که معترضان نگران همکاری دموکراتها با ترامپ هستند. در ادامه این اعتراضات 17 نفر در سالن ورودی دفتر شامر بازداشت شدند.
 

 

 

 
 طبق برنامه تظاهرات نیویورک نیز  از میدان کلومبوس در منهتن آغاز شد و تا برج  ترامپ ادامه یافت. در این تظاهرات عمدتا علیه سیاستهای سرسختانه ضد مهاجرتی ترامپ شعار سر داده شد.
 
تظاهرات "اینجا هستیم تا بمانیم" نیز با حضور خانواده‌هایی برگزار شد که درصورت اخراج گسترده مهاجران از سوی ترامپ تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. ترامپ وعده اخراج میلیونها مهاجر غیرقانونی را داده که در سراسر آمریکا زندگی می‌کنند. ترامپ در برنامه تلویزیونی 60 دقیقه از اخراج نزدیک به 3 میلیون نفر خبر داده بود.
 
کلمات کلیدی : پیروزی ترامپ + اعتراضات خیابانی + انتخابات آمریکا + تظاهرات ضد ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.