توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 339898
افزایش تردد مسافران از مرز ایران به ارمنستان و نخجوان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶
فرماندار جلفا، از افزایش چشمگیر تردد مسافران از مرزهای ایران به ارمنستان و آذربایجان خبر داد و گفت: ۳ روز پایانی سال جاری در مقایسه با سال گذشته، در مرز ایران و ارمنستان ۴۳ درصد و مرز ایران و نخجوان شاهد افزایش بیش از ۸۵ درصدی تردد مسافران هستیم.

به گزارش تسنیم از جلفا، زاهد محمودی در جریان بازدید استاندار آذربایجان شرقی از نوار مرزی آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه سال ۹۴ سال پر خیر و برکتی برای شهرستان جلفا بود، اظهار داشت: مشارکت ۸۳ درصدی مرزنشینان آذربایجان شرقی یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی بود که در سال ۹۴ اتفاق افتاد.

فرماندار جلفا با تاکید بر اینکه سال۹۴ سال رونق اقتصادی و توسعه فضای کسب و کار در این شهرستان بوده است، گفت: این ظرفیت با استقرار منطقه آزاد ارس در این شهرستان محقق شده و جلفا را به قطب اقتصادی، تجاری و ترانزیتی تبدیل کرده است.

محمودی، منطقه آزاد را به دلیل ایجاد اشتغال، عامل ایجاد امنیت پایدار و توسعه پایدار عنوان کرد و ابراز داشت: تثبیت مرزنشینان در مناطق مرزی یکی از دغدغه‌هایی است که منطقه آزاد با این ایجاد اشتغال به خوبی در این مسیر گام‌های ارزشمندی را بردارد.

وی، به ساماندهی گردشگران داخلی و خارجی سفر کننده به منطقه آزاد ارس و جلفا اشاره و تصریح کرد: در سال ۹۴ بیش از ۶ میلیون گردشگر داخلی به این شهرستان سفر کرده‌اند.

فرماندار جلفا، از افزایش چشمگیر تردد مسافران ایرانی و خارجی از مرزهای ایران با ارمنستان و آذربایجان خبر داد و گفت: ۳ روز پایانی سال جاری در مقایسه با ۳ روز پایانی سال گذشته، در مرز «نوردوز» مرز ایران و ارمنستان ۴۳ درصد و مرز «جلفا» مرز ایران و جمهوری خودمختار نخجوان شاهد افزایش بیش از ۸۵ درصدی تردد مسافران هستیم.

محمودی، در پایان، با تاکید بر اینکه مرزهای ایران آیینه تمام نمای امنیت و آسایش ایران اسلامی هستند، ابراز داشت: شورای هماهنگی ساماندهی مرز‌ها در جلفا تشکیل شده که جهت سیاستگذاری و ساماندهی ارائه خدمات بهتر به مسافرین اقدامات ارزشمندی را تا کنون انجام داده است.
 
کلمات کلیدی : نوروز95+نوروز+سفرهای نوروزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.