توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445296
دلایل شکست پرسپولیس برابر استقلال/ بی‌تدبیری برانکو
بخش ورزشی الف،25بهمن95
شاگردان برانکو درحالی هشتاد و چهارمین دیدار برابر استقلال را واگذار کردند که عوامل زیادی در این شکست دخیل بودند. از شخص سرمربی گرفته تا بازیکنانی که حرفه‌ای نبودند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۴
به گزارش مهر،هشتاد و چهارمین دربی تهران در شرایطی با برتری شاگردان علیرضا منصوریان به پایان رسید که سرخپوشان خیلی زود به گل برتری رسیدند اما نتوانستند از این گل مراقبت کنند و در فاصله زمانی کوتاهی سه گل دریافت کردند و با همه تلاشی که انجام دادند در نهایت بازنده میدان را ترک کردند. 

پرسپولیس در حالی این بازی را به استقلال واگذار کرد که صدرنشین لیگ برتر بود و با پیروزی در دربی می توانست فاصله ۹ امتیازی خود با تیم دوم جدول را حفظ کند اما در نهایت به این خواسته نرسید و حالا اوضاعش کمی بهم ریخته شده است. اما چرا پرسپولیس این بازی را واگذار کرد؛

* برانکو مقصر اول است
سرمربی سرخ ها که توانسته تیمش را به شراطی مطلوب خواسته هواداران برساند و تاثیری زیادی در خوب بودن پرسپولیس دارد، در این شکست مقصر است. او تیمش را به گونه ای بسته است که یک هافبک دفاعی تخصصی بیشتر ندارد و حالا که کامیابی نیا محروم شده بود، برانکو هیچ بازیکن جانشینی نداشت تا به میدان بفرستد و بتواند جای خالی کمال را پر کند.

در دیدار با استقلال جای خالی کمال کامیابی نیا به چشم امد و حسین ماهینی با وجود تلاشی که کرد اما سایه ای از یک هافبک دفاعی نداشت و سردرگم میانه میدان می چرخید تا استقلال هر کاری خواست بکند و سه گل به پرسپولیس بزند.

برانکو یک اشتباه دیگر هم داشت. او رامین رضاییان را از زمین بیرون کشید تا دیگر نه ضربات ایستگاهی تیمش خطرناک باشد و نه ضربات کرنری که تیمش ارسال می کند. رضاییان در این دو کار تبحر داشت و تا زمانی که در زمین بود روی ضربات ایستگاهی خطرساز می شد.

* فرشاد احمدزاده
این بازیکن در پستی غیرتخصصی به کار گرفته شده بود اما آنقدر وظایفش را فراموش کرده بود و در کار هجومی حضور داشت که بازیکنان استقلال به خوبی از جای خالی او نهایت استفاده را بردند و توانستند از همان منطقه پایه گذار گل و حملات دیگر شوند. احمدزاده یکی از عوامل شکست پرسپولیس در این دیدار بود که بارها فضای لازم را در اختیار مهاجمان استقلال قرار داد.

* مهدی طارمی
مهاجمی که قرار است برای پرسپولیس گل بزند و کمک حال تیمش باشد با اینکه ۱۰ گل زده است اما دو برابر همین تعداد گل را خراب کرده است تا نقشی غیرقابل انکار در شکست تیمش برابر استقلال داشته باشد. طارمی در این دیدار هم چند موقعیت خوب را گل نکرد تا تیمش شکست بخورد. اگر او زمانی که پرسپولیس یک بر صفر پیش بود گل دوم را می زد بعید بود استقلال بتواند به بازی برگردد.

* آفتی به نام غرور بازیکنان پرسپولیس
بزرگترین عامل شکست پرسپولیس غرور بازیکنان این تیم بود که ظاهرا خود را از پیش برنده می دانستند و با گل زودهنگامی هم که زدند کار را تمام شده می دانستند. آنها آنقدر مغرور و سربه هوا بازی کردند که استقلال با جوانانش هر کاری خواست کرد. جوانان استقلال که اکثر آنها جویای نام هستند درسی به بازیکنان مغرور پرسپولیس دادند که دیگر خود را از پیش برنده ندانند و اصول حرفه ای را بعد از گل رعایت کنند.
 
کلمات کلیدی : دربی+استقلال+پرسپولیس+دربی تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.