نظر منتشر شده
۳۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448806
عزل ۳ مسئول در ماجرای سوخته شدن پای نوزاد ۶ روزه/ وزارت بهداشت خطای تیم درمانی را تایید کرد
بخش اجتماعی الف، 6 اسفند 95
تاریخ انتشار : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۴
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه خطای تیم درمانی در ماجرای نوزاد ۲۹ روزه تأئید شده است، گفت: ۳ فرد خاطی در این زمینه عزل شدند.

عباس زارع نژاد، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با فارس، در ارتباط با خطای تیم درمانی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) که سبب سوختگی پای نوزاد شده بود، اظهارداشت: خطای صورت گرفته در این زمینه تأئید شده و تاکنون 3 فرد خاطی از سمت خود عزل شدند.

وی افزود: تیم وزارت بهداشت این موضوع را بررسی کرد و متأسفانه گزارش کذب اعلام شده بود.

این در حالی است که روز گذشته روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران طی جوابیه مفصلی موضوع را به طور کلی انکار کرده و گزارش رسانه ها را نادرست و آن را داغ کردن تنور رسانه عنوان کرده بود.

واکنش وزیر بهداشت به کوتاهی در روند درمان کودکی در تهران: قابل چشم پوشی نیست
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه گفت: کوتاهی پزشکی در روند درمان یک کودک در یکی از بیمارستان های تهران، قابل چشم پوشی نیست.اشاره «سیدحسن قاضی زاده هاشمی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به وضعیت کودکی است که در بدو تولد زودرس در بیمارستانی در تهران تحت درمان قرار گرفت. آنگونه که رسانه ها خبری از وضعیت این کودک منتشر کردند در روند درمانی این کودک کوتاهی صورت گرفت و پاهای او دچار سوختگی شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه نهمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس در بیمارستان فارابی تهران گفت: کوتاهی صورت گرفته، قابل چشم پوشی نیست و هر نوع کوتاهی حتی کوچک، می تواند عوارض جدی را به دنبال داشته باشد و نظم، انضباط ، دقت و انصاف بخشی از وظیفه ما است.

قاضی زاده هاشمی در اظهارنظر خود که پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متن آن را منتشر کرد، گفت: در کار اداری همیشه کاستی وجود دارد و نظارت هم باید جدی باشد و برخوردها با قصور و تقصیر باید بازدارنده باشد و از وقوع قصورهای بعدی پیشگیری کند.

وی افزود: هیاتی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مسئول رسیدگی به موضوع این کودک شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در توضیح وضعیت این نوزاد، گفت: این نوزاد سه بار نفس و قلب خود را از دست داد و احیا شد، اما در فرایند درمان، بخشی از سرم قندی که به این نوزاد تزریق شد، به علت نشت زیر جلدی باعث آسیب به پوست و بافت های اطراف محل تزریق شد.

قاضی زاده هاشمی گفت: از همه همکارانی که برای احیای این نوزاد زحمت کشیدند، تشکر می کنم، زیرا در سه نوبت این نوزاد را از مرگ نجات دادند.

اصل ماجرا از زبان پدر نوزاد/ مسولین بیمارستان: از رسانه‌ها نمی‌ترسیم
روز گذشته و یک روز پس از آنکه خبر سوختگی یک نوزاد ۶ روزه به دلیل خطای تیم درمانی در یک بیمارستان دولتی در خروجی رسانه‌ها قرار گرفت؛ رئیس بیمارستان علاوه بر ابراز عصبانیت از اقدام والدین نوزاد و درخواست تسویه حساب، مانع از جراحی نوزاد شده بود.

ماجرا از این قرار بود که پدری که 6 بهمن فرزندش در یک بیمارستان دولتی پایتخت متولد شده و به دلیل خطای کادر درمانی دچار سوختگی شده بود، گلایه‌مند بود.

 بر اساس این گزارش پدر نوزاد اعلام کرد: پسرم زمانی که همسرم در هفته‌ی 36 بارداری بود زودتر از موعد به دنیا آمد که پزشکان فشار خون بالای همسرم را دلیل زایمان زودرس اعلام کردند. ولی به دلیل اینکه نوزاد زودتر از موعد به دنیا آمده بود ریه‌های آن به درستی شکل نگرفته و این مسئله سبب بروز مشکلات تنفسی برای وی شد. لذا نوزاد که در مجتمع بیمارستانی امام خمینی به دنیا آمده بود 4 ساعت پس از تولد با دستور پزشک جهت اقدامات لازم به صورت ویژه بستری شد و تشکیل پرونده آن در بخش NICU صورت گرفت.

وی گفت: 4 روز پس از بستری نوزاد با ما تماس گرفتند و اعلام کردند که فرزندت به کما رفته پس از آن همه خانواده دست به دعا شدند و خوشبختانه 2 روز بعد فرزندم وضعیتش مساعد شد و زمانی که برای ملاقات رفته بودم متوجه شدم پای فرزندم به صورت عجیبی دچار سوختگی شده است.

وی ادامه داد: زمانی که از کادر درمانی دلیل سوختگی را پرسیدم آنها اعلام کردند که شب گذشته مقدار سرم را جهت نجات جان کودکتان افزایش دادیم و این مسئله جهت احیای آن بوده، نگران نباشید چرا که ترمیم سوختگی آن به راحتی انجام می‌شود و این اتفاقات نه تنها در ایران، بلکه در کشورهایی همچون آمریکا و آلمان نیز مسئله‌ای عادی به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: 20 روز از این حادثه گذشت و نه تنها زخم فرزندم بهتر نشد بلکه وضعیت نیز بدتر شد و تنها کاری که در بیمارستان برایش انجام دادند پانسمان سطحی و استفاده از پمادهای سوختگی بود، پس از آن وضعیت فرزندم را از چند پزشک پرسیدم و آنها اعلام کردند که آنژیوکت سرم داخل رگ نبوده و مواد سرم زیر پوست تزریق شده و این مسئله باعث از بین رفتن بافت پای کودکم شده است. پس از آن موضوع را از بیمارستان به صورت جدی پیگیری کردم و آنها این اشکال را قبول کرده و قول دادند که اقدامات لازم را انجام دهند.

وی گفت: زمانی که کادر بیمارستان متوجه پیگیری‌های جدی من شدند تصمیم گرفتند که فوق‌تخصص مربوطه را بر بالین فرزندم بیاورند ولی با این وجود نزدیک به یک‌ماه می‌گذرد ولی هنوز فرزندم در بیمارستان بستری است، کادر بیمارستان قول داده که اقدامات لازم را انجام می‌دهد و مدام به ما اعلام کردند که نگران هزینه‌های درمان نباشید ولی ما از اینکه در حق نوزادمان ظلم شده به شدت ناراحت هستیم و انتظار داریم مسئولان پاسخگو باشند.

اما با گذشت یک روز از انتشار این گزارش پدر نوزاد مجددا اعلام کرد: قرار بود فرزندم در بیمارستان تحت عمل جراحی ترمیمی به دلیل سوختگی‌اش قرار گیرد و زمانی که مقدمات این عمل فراهم شد، پزشک با من صحبت کرد و گفت:« بیهوشی برای نوزاد شما ضرر دارد و اگر به روال طبیعی و با استفاده از مراقبت‌های ویژه در منزل عمل کنید، پای سوخته فرزندتان مدتی دیگر بهبود می‌یابد و من نیز صحبت‌های پزشک را پذیرفتم.

وی ادامه داد: پس از این مسئله به من اعلام کردند که فرزندتان آماده ترخیص بوده و پس از تسویه حساب می‌توانید آن را مرخص کنید و این درحالی بود که به من قول مساعد داده بودند که به دلیل خطای خودشان وجهی از من دریافت نخواهند کرد و همه هزینه‌ها را خودشان تقبل می‌کنند. با این شرایط به دفتر رئیس بیمارستان مربوطه مراجعه کردم و ایشان بسیار ناراحت از انتشار گزارش خطای کادر درمانی در رسانه‌ها بودند و به من اعلام کرده که باید هزینه‌های مربوطه را بپردازید.

پدر سجاد تصریح کرد: من کارگر هستم و توانایی پرداخت این هزینه را ندارم و از طرفی بخش مراقبت‌های ویژه به دلیل تعمیرات و نوسازی در حال تخلیه بوده و همه نوزادان به غیر از نوزاد من را جابجا کرده‌اند. متاسفانه رئیس بیمارستان در جواب من اعلام کرد: ما را از رسانه‌ها نترسانید. جایگاه ما با رسانه‌ای شدن خبر فرزندتان دچار مشکل نمی‌شود؛ ما نیز لابی‌های خود را داریم. بروید فکری به حال خود کنید که مشکل از شما بوده و نه کادر پزشکی.

وی خاطر نشان کرد: حالا من مانده‌ام و یک فیش تسویه حساب و نوزادی با پای سوخته و مادری نگران از وضعیت جسمانی نوزاد خود؛ تنها دلخوشی من به رسانه‌ها است و امیدوارم اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.
 
کلمات کلیدی : سوختن پای نوزاد ۶ روزه+سوختن
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۲:۰۰:۱۷
ایران بهشت دکتراست.دکترایی که با این حاشیه امنی که براشون وجود داره مرتکب قصور میشن و هیچ مجازات بازدارنده ای هم براشون وجود نداره. (4175089) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۴:۰۰:۴۱
علیرضا جان فکر کنم متن خبر را خوب نخوانده ای و باید دوباره خوب و دقیق بخوانی ! بنا به گفته پدر کودک آنژیوکت سرم درمانی داخل رگ نبوده و این مشکل رخ داده. خوب حالا آیا این موضوع ربطی به بهشت دکترا دارد؟ ربطی به پزشک دارد؟ آیا سرم را پزشک وصل می کند؟ کلا نظر دادن هیجانی و بدون تفکر و نادانسته کار پسندیده ای نیست وقتی چیزی نمیدانیم بهتر است نظر ندهیم! ممکن است فکر شود که نظر مان ناشی از عقده حقارت یا حسادت است. (4175833) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۲:۰۵:۰۰
وزیر محترم پزشکان و معاون محترم وزارت پزشکان نجومی و کهکشانی ؛ هر روز بیشتر از دیروز ، نتایج حمایتهای نجومی خود را مشاهده خواهند کرد (4175094) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۰:۰۴:۴۰
ميدونيد ك اين خطاي تيم پزشكي هست و نه پزشك؟ (4175224) (alef-3)
 
ادهم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۲:۰۸:۴۰
بالاخره مشكل پرداخته پوله يا قصور پزشكى !!!!
چرا شفاف نمي نويسيد
... (4175096) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۲:۱۳:۵۰
این سه نفر چه کسانی هستند؟ حتما" پرستار و بهیار هستند. بعید می دانم که پزشکی در میان آنها باشد. (4175101) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۰:۰۳:۵۷
ميدونيد كه اين مورد خطاي تيم پزشكي بوده نه پزشك؟ (4175223) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۱:۲۶:۴۳
آخه انژیوکت چه ربطی به پزشک داره. انژیوکت رو پرستار ميذاره (4176822) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۲:۱۸:۲۳
متاسفانه جدیدا مردم از بیمارستانها سواستفاده میکنند.نمونه بارز ان همین مورد است که هیچکجا عنوان نمیکند که این نوزاد سه مرتبه احیا شده تا زنده مانده ایت.ایشان باید پیگیر شکایت باشد نه عدم پرداخت هزینه.این موضوع باعث شده که جدیدا پزشکان محترم بیماران پرخطر و پرعارضه را نپذیرند که یک واکنش معقولانه ای میباشد. (4175105) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۶:۱۸:۱۸
اخه. هزینه شامل درمان بیشتر برای خرابکاری هم هست. یعنی هم نوزادش دچار مشکلات اضافی شده هم پول درمان این احیا شدن ها هم اضافه شده. اسم اسن سوء استفاده مردم از بیمارستان نیست. اسمش افتضاح است. حاضرید نوزاد خودتان حداقل سه بار احیا شود چون تیم پزشکی سر ش .... (4176027) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۲:۱۹:۲۶
رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) درباره هزینه‌های درمان این نوزاد نیز گفت: هزینه درمان این بیمار 20 میلیون و 400 هزار تومان شده که کمتر از دو میلیون تومان هم هزینه دارویی داشته است که با توجه به قرار داشتن بیمار تحت پوشش بیمه‌ و طرح تحول سلامت هزینه درمان یک میلیون و 100 هزار تومان شده و هزینه دارویی نیز حدود 190 هزار تومان شده است. درحقیقت بیمار باید نهایتا در هنگام ترخیص یک میلیون و 290 هزار تومان پرداخت می کرد که با توجه به شرایط خانواده بیمار و در جهت مساعدت، تخفیفی داده شد که این رقم به 450 هزار تومان برای پرداخت هزینه درمان و 190 هزار تومان هزینه دارویی رسید، اما در جلسه ای که با مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت و پدر بیمار داشتیم مقرر شد همه مبالغ اخذ شده عودت داده شود. (4175106) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۰:۰۵:۳۳
واقعا که توجیه می کنید؟ (4176721) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۲:۲۰:۴۹
خراسانی رییس بیمارستان با اشاره به مشاوره‌های متعدد درباره پای نوزاد گفت: از روز چهارم بستری شدن نوزاد که این زخم ایجاد شد، 15 مرتبه توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و ارتوپدی اطفال، بیمار ویزیت شد؛ اما با رهایی نوزاد از مسائل تهدید کننده حیات، زخم پا خود را بیشتر نشان می دهد لذا در روزهای اخیر که خطر جانی این نوزاد رفع شده، پزشکان دیگر نگران حیات او نبودند و روی زخم پوستش تمرکز کرده بودند و نهایتا تصمیم گرفته شد از آنجایی که ممکن است انجام عملیات جراحی برای این نوزاد با توجه به شرایط جسمانی‌اش خطرناک باشد، زخم پوستش را فعلا تحت نظر بگیریم و بعد از گذشت مدت زمانی او را مورد عمل جراحی قرار دهیم؛ چرا که بر اساس نظر متخصصان بخش ارتوپدی و جراحی پلاستیک عمل جراحی زودهنگام مناسب نبود؛ قطعا با گذشت زمان زخم یا به طور کامل ترمیم می شود و یا حداقل کوچک‌تر خواهد شد و با عمل جراحی کوچک‌تری ترمیم می شود. لذا مقرر شد فرصت دهیم تا این اتفاق بیفتد. تجریه چنین مواردی در گذشته به ما نشان داده است ترمیم زخم در بچه ها و نوزادان اصولا خیلی خوب انجام می شود. درحقیقت پاسخ بدن به زخم مناسب است، لذا برای عمل جراحی عجله نمی کنیم و فرصت می‌دهیم که زخم یا یه طور کامل یا تا حداقل یک - چهارم بهبود پیدا کند. (4175107) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۸:۵۸:۵۰
شما خیلی اطلاعات دقیقی دارین میشه بفرماید سمتتون تو بیمارستان چیه؟؟؟؟ (4175429) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۲:۳۰:۴۲
مسلما در هر کاری مقداری خطای انسانی وجود داره که البته باید در مورد پزشکان و پرستاران چون با جان انسان زنده سروکار دارند باید به حداقل ممکن برسه ... اما جدیدا کوچکترین اتفاق در این قشر به شدت بزرگنمایی و بازتاب میشه انگار همه مملکت همه چیز ایده ال هست و همین یه قشر باید کارشون بینقص باشه ... برام عجیبه ... من که به شخصه بابت احیا چند باره نوزاد ازشون تشکر میکنم چه کار سختی دارن... (4175125) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۲:۴۷:۱۶
شمایی که خبر می نویسی از حال بیمارستان ها خبر نداری، بیمار یک ماه بستری می شه، خدمات می گیره، ناهار و شام و ... هم روش، بعد موقع ترخیص حتی حاضر نیست 300 هزار تومان برای یک ماه بستری پرداخت کنه و هر چیزی رو بهانه می کنه که پول رو پرداخت نکنه. کاری به این بنده خدا ندارم، کلی می گم که وقتی چیزی بررسی می شه همه جوانبش رو بررسی کنند (4175138) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۶:۳۰:۰۲
300 هزار بابت یک ماه بستری یا چند ساعت؟ تجربه من خلاف حرف شما را ثابت می کند. برای گرفتن وقت عمل جراحی از پزشک 30.000 تومان (با بیمه تکمیلی) پرداخت کردم که 30 ثانیه بیشتر طول نکشید. گفت ساعت 3 نصف شب بیا بیمارستان عمل کنم. رفتیم بیمارستان دیدیم هیچ خبری از کادر نیست و بیمارستان ارواح است. ساعت 5 کم کم سر و کله مسئولان بیمارستان پیدا شد و تا ساعت 1 بعد از ظهر روی تخت بیمارستان در انتظار دکتر جراح بی خود و بی جهت خوابیدم آن هم برای عملی که به قدری ساده بود که نیازی به بستری شدن نداشت و بلافاصله پس از پایان عمل مرخص می شوی! فهمیدم این کار برای گرفتن مبلغ حدود 300 هزار تومان بستری در بیمارستان است که تحت پوشش بیمه نیست و در واقع برای تامین هزینه های بیمارستانی که پزشک محترم در آن سهامدار است. (4175338) (alef-11)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۳:۲۰:۲۶
اگر قول مساعد دادند دیگر زیاد نباید بزرگش میکرد (4175172) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۳:۴۰:۳۲
کارانه را برای همه اعم از پزشک وغیرپزشک حذف کنید هزینه های مردم را بپردازید و قوانین رادرست کنید که کسی به خاطر پول نره پزشکی بخونه. (4175197) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۹:۵۷:۵۶
اونوقت هیچکی نمیره هیچ درسی بخونه! (4176714) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۳:۴۶:۲۵
خطا انجام شده وباید پاسخگو هم باشند و اینکه پول بیمارستان کم شده ربطی به محبت بیمارستان نداره-این یه طرج کلیه همون طرح سلامت که همه جا داره اجرا میشه و مردم عزیز هم استحقاقشو دارن.شما پولدار هستین الحمدلله و 300و400براتون پول نیست بلکه شای برای افراد دیگر این رقم زیاد باشه و توان پرداختش نداشته باشن (4175202) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۰:۰۵:۱۸
باید از این افراد که سه بار این نوزاد احیا کردن و از مرگ حتمی نجاتش دادن تشکر کرد .... (4175227) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۳:۵۲:۴۵
وظیفه حرفه ای و وظیفه انسانی یک طرف و قصور طرف دیگه
اگر بچه خودت بود هم میگفتی تشکر (4177139) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۰:۱۶:۱۴
خوشبختانه این عاضه مربوط به کار پزشک نبوده.گرچه پزشکی تیم است و شامل تمامی پرسنل درگیر بیمار میباشد ولی تزریق و گرفتن رگ کار پزشک نمیباشد.این را برای پزشک ستیزان گفتم وگرنه پزشکی تیم است. (4175239) (alef-11)
 
محمد
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۲:۰۱:۱۶
سلام با تمام مراقبت خوب هم امکان دارد در مواردی بدلیل رفتن دارو یا سرم در زیر پوست محل تزیق باعث نکروز بافت ان محل شود و گفتن کلمه سوختن تفسیر اشتبا ایجاد میکند واین عوارض منحصر به ایران نیست هیچ پرستار یا پزشکی نمی خواهد که این عوارض ایجاد گردد پس لطفا اگر مشکلی رسانه ایی می گردد تفسیر درست هم به مردم داده شود (4175317) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۷:۱۸:۵۷
فرزند من در شکم مادر به خاطر کوتاهی دکتر از بین رفت و دلیلش را الودگی هوا و... اعلام کردند.فقط پول چاپ می کنند.دریغ از رسیدگی و معاینه دقیق و دلسوزانه ....... (4175352) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۸:۰۰:۱۳
کادر درمانی باید به شدت مجازات تا درس عبرتی برای سایرین باشد تا با جان مردم بخصوص اطفال و کودکان بازی نکنند. (4175365) (alef-3)
 
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۸:۱۲:۴۲
تابستان گذشته خواهرزاده من بدلیل تصادف چهار ماه در حالت کما در یکی از بیمارستانهای دولتی جنوب تهران بود.باور کنید در این مدت چهار ماه چندین بار دست این بنده خدا رو با دستگاه بدلیل بی توجه ای سوزاندن که برای درمان هر مورد ما چندین بار مردیم و زنده شدیم.و بی اعتنایی دکتر نماهارو نسبت به بیمار کاملا میشود در آن بیمارستان به وضوح دید. (4175381) (alef-11)
 
معلم
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۸:۴۱:۵۰
وای بر ما !!!! خدا به فریادمون برسه! (4175408) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۹:۰۴:۵۵
از هر طرف فشار بر سیستم بیمارستانهای دولتی وارد میشه. درسته که دلخوری از روند درمان وجود داره ولی در شرایطی که به علت بدهی به عالم و آدم، از شرکتهای دارویی گرفته تا تجهیزات پزشکی و پیمانکاران و حتی پرسنل بیمارستان که با این اوضاع مالی ماهها است که کارانه خود را نگرفته اند، و از دیگر سو دولت حتی درآمد بیمارستانها را نمیدهد چه برسد به یارانه و ..،
حرف بسیار است! (4175436) (alef-11)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۹:۳۱:۱۳
با سلام ضمن تشکر از زحمات همه خدمت گزاران به مردم در هر لباس و شغل به خصوص شغلهای خطیر که به سلامت مردم ارتباط دارد ضرورت اتخاذ راهکار هایی برای کاهش خطای کاری احساس می شود در ضمن این حق باید برای همه محفوظ باشد که بارعایت انصاف و احترام ضمن استفاده از خدمات و ادای تکلیف متقابل بتوانند از مشکلات پیش آمده به درستی مطلع شده واز مراجع قانونی احقاق حق نمایند به خصوص درمورد اطفال این مهم بیشتر احساس می شود چون رعایت حقوق ایشان ریزه کاریهای بیشتری دارد.
اینجانب در این بیمارستان کاری نداشته ام ولی اخیرا در بیمارستان دیگری وابسته به تامین اجتماعی که اگر لازم شد نام خواهم برد بیماری داشتم که علیرغم زحمت کادر درمانی از نارسایی خدمات پرستاری و بی احترامی ایشان به بیمار کاملا شاکی می باشم. البته من خود جزو کارمندان بهداشتی هستم و حتی این مورد را به آنها با احترام اعلام کرده بودم . (4175471) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۲:۴۱:۴۶
براي خودمان واينده فرزندانمان بايد نگران باشيم كه در سرزمين كفر در بيمارستانهاي انها چگونه با بيماران رفتار مي كنند ودر كشور اسلامي ما چگونه با بيمار رفتار ميشود (4175718) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۳:۵۹:۰۶
به اين لينك هم سر بزنين:
http://www.bmj.com/content/353/bmj.i2139
Medical error—the third leading cause of death in the US
خطاهاي پزشكي، سومين دليل مرگ و مير در آمريكا!! (سالي 400 هزار نفر در آمريكا، بدليل خطاهاي پزشكي يا نقص مراقبتهاي حين درمان كشته مي شوند)
لينك كامل مقاله:
http://iacld.ir/DL/elm/95/medicalerrorthethirdleadingcauseofdeathintheus.pdf (4175832) (alef-13)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۶:۴۸:۲۳
وزیر محترم بهداشت . در جائی از رسانه ها گله کرده بود.

رسانه یک تیم بررسی نیست - کمااین که تیم بررسی هم واقعیت را عمقی برسی نکرده است و خطای بدتر از رسانه مرتکب شده است و اگر نبود همین رسانه - تیم وزارت بهداشت به آن واقعیت نمیرسید . (4176063) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۹:۵۱:۳۶
راجع به عفونتهای بیمارستانی هم یک فکری بکنید که شخص را به کام مرگ میفرستد . بخاطر قصور در رعایت استریل و کهنه بودن وسایل. (4176243) (alef-11)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۰۲:۴۳:۴۱
بیاید فکر کنیم جای این پدر بودیم. باید رئیس بیمارستان رو عزل کرد. کاش قدرت داشتم حق این پدر و پدرهای مانند اون رو می گرفتم (4178125) (alef-11)
 
شهروند
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۱۵:۵۰:۱۷
با سلام از وزير محترم بهداشت تقاضا ميكنم بصورت ناشناس سرى به اورژانس بيمارستان هاى دولتى بخصوص بيمارستان امام خمينى بزنند تا از نزديك با وضعيت خدمات پزشكى و رسيدگى به بيماران اطلاع حاصل فرمايند. (4178889) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.