توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421175
سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰ میلیاردی در شبکه‌های اجتماعی
بخش دانش و فناوری الف،16 آذر95
معاون وزیر ارتباطات از برنامه‌ریزی برای سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیاردی در حوزه شبکه‌های اجتماعی خبر داد و گفت: تلاش داریم این برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که این سرمایه گذاری با سود منطقی همراه باشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۴
 ایسنا، علی‌اصغر عمیدیان بعد از ظهر امروز در چهارمین نشست هم‌اندیشی توسعه بخش آی‌سی‌تی کشور که با حضور شرکت‌ها و فعالان بخش خصوصی برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدای کار دولت یازدهم تنها ۳۶۰ هزار مشترک رایتل به اینترنت پهن‌باند دسترسی داشتند اما اکنون حداقل ۲۸ میلیون مشترک موبایل در این بخش وجود دارد و تعداد مشترکان اینترنت ثابت نیز از حدود ۵.۶ میلیون کاربر به ۸.۳ میلیون کاربر رسیده است.

معاون وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تعداد و تنوع پروانه هایی که در دولت یازدهم برای فعالیت بخش خصوص صادر شده اظهار کرد: پروانه‌هایی که در حوزه فعالیت شرکت‌های FCP، MVNO، LTE، CDN  ارائه شده از جمله این پروانه‌هاست که در صدور آن‌ها از مشاوران خارجی و فعالان خصوصی نظرخواهی‌های متعددی صورت گرفته است.

عمیدیان همچنین برنامه ریزی برای ارائه مجوز فعالیت به دو اپراتور پستی اشاره کرد  و در عین حال از تصویب سند توسعه آی‌سی‌تی پس از برجام خبر داد.

معاون وزیر ارتباطات در بخشی از صحبت‌های خود نیز در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم فعالیت اپراتور رادیو ترانک اظهار کرد: بر اساس پروانه‌ای که برای این شرکت صادر شده بود، فرکانسی در نظر گرفته بودیم که این فرکانس پیش‌تر توسط دستگاه‌های حاکمیتی دریافت شده و ما از آن بی اطلاع بودیم همین موضوع مشکلاتی ایجاد کرد اما پس از مدتی فرکانس جدیدی به این شرکت اعلام شد و اکنون در ۱۶ مرکز استان خدمات رادیوترانک ارائه می‌شود و برای برگزاری مناقصه اپراتورهای دیگر در این حوزه در حال بررسی‌های لازم هستیم.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+شبکه‌های اجتماعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.