نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489270
موافقت اولیه با ارسال پرونده "کاسپین" به قوه قضائیه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال پرونده موسسه مالی کاسپین در صورت موافقت نمایندگان در صحن علنی به قوه قضاییه خبر داد.

به گزارش تسنیم، رحیم زارع با اعلام موافقت کمیسیون اقتصادی مجلس با ارسال پرونده کاسپین به قوه قضاییه، گفت: مسایل مربوط به موسسه مالی و اعتباری در جلسه اخیر کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی شد.

وی از موافقت اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با ارسال پرونده کاسپین به قوه قضاییه خبر داد و افزود: با توجه به رای گیری اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس پرونده موسسه مالی اعتباری کاسپین بر اساس ماده 236 آیین نامه داخلی بررسی می شود و با توجه به این موضوع، در صورتی که نمایندگان در صحن علنی موافقت کنند پرونده موسسه کاسپین جهت رسیدگی به قوه قضاییه ارسال می شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد:تلاش می شود مسایل سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری رفع شود.

در عین حال، حسینی شاهرودی؛ عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در اینباره بیان داشت: ارسال پرونده کاسپین به قوه قضاییه نافی تداوم رسیدگی بانک مرکزی به مصائب سپرده گذاران نیست.

وی گفت: درصورت بررسی پرونده موسسه مالی و اعتباری کاسپین از سوی قوه قضاییه، نباید رسیدگی های بانک مرکزی به مسایل سپرده گذاران متوقف شود.
 
کلمات کلیدی : سپرده‌گذاران کاسپین + شورای پول و اعتبار + فساد مالی + قوه قضائیه
 
ایمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۰:۱۹:۳۷
گویا هیچ برنامه ای برای سپرده گذاران عمده و میلیاردی ندارند!!! این فرمول جدید هنوز اجرا نشده از همین الان شکست خورده است چون هیچ برنامه زمانی جهت سپرده گذاران عمده نداده حداقل اگر پول ندارید بگوئید سپرده گذاران عمده می توانند سپرده شان را تمدید کنند نه اینکه در بی خبری و در بی برنامه ای در بیش از 9 ماه همچنان معطل و ناامید باقی بمانند پس ما آرام نخواهیم نشست .. (4459383) (alef-11)
 
قوام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۰:۲۰:۲۵
قطعا فرمول جدید هیچ مشکلی را با سابقه گذشته بانک مرکزی حل نخواهد کرد نمایندگان باید بانک مرکزی را مجبور می کردند همه سپرده گذاران را بصورت جدول زمانی تعیین تکلیف کنند و بانک مرکزی را مجبور می کردند که طبق قانون ، پرداخت اصل سپرده مردم به هر میزانی را تضمین کنند و سود متعارف شبکه بانکی پرداخت شود اکنون اگر کسی 2 میلیارد تومان سپرده داشته باشد تکلیفش مشخص نیست که در چه زمان مبهمی به پولش می رسد یا حتی اگر بخواهد در کاسپین مجددا سپرده کند با چه روشی و سودی سپرده خواهد شد ، باید تکلیف همه مشخص شود و مردم به آینده نامعلوم حواله داده نشوند اگر نظر حاکمیت اینست که کاسپین ادامه حیات دهد بدون سپرده گذار امکان پذیر نیست پس بایستی سریعتر وضعیت سپرده گذاران عمده و روش برخورد با آنها اعم از تسویه و یا قرارداد سپرده جدید مشخص شود همه اینها نیازمند یک فکر اقتصادی دارد که هم منافع سپرده گذار را در نظر بگیرد و هم به ادامه حیات موسسه فکر کند قطعا در صورتیکه با سپرده گذاران عمده بصورت منطقی رفتار شود ادامه حیات کاسپین امکان پذیر خواهد بود در غیر اینصورت ، مدیران فقط به فکر جیب و پورسانت و حق جلسات و رانت خویش هستند و آینده سپرده گذار و موسسه مالی هیچ اهمیتی برایشان نخواهد داشت. (4459384) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.