نظر منتشر شده
۴۴۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 160977
در دانشگاه صنعتي اصفهان چه مي گذرد
جمعي از اساتيد دانشگاه صنعتي اصفهان، 4 تیر
"الف" آمادگی انتشار پاسخ مستدل دانشگاه صنعتی اصفهان را برای این مطلب دارد. ضمنا سوابق و مشخصات اساتید نگارنده نامه در الف موجود می باشد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۲۵
دانشگاه صنعتي اصفهان علي رغم سابقه نه چندان طولاني، يکي از دانشگاههاي برتر و از استوانه هاي علمي کشور است. اساتيد برجسته، کارکنان خدوم و دانشجويان ساعي اين دانشگاه همواره در خط مقدم جهاد علمي و عملي بوده اند.  متاسفانه در دو سال اخير، علي رغم توصيه هاي رهبر معظم انقلاب، بدليل سوء مديريت های گسترده، جو ياس، بي انگيزگي و دلسردي بر دانشگاه حاکم شده و روز به روز بر ميزان نارضايتي عمومي افزوده مي شود. توهم بلند مرتبه بودن رئيس فعلي دانشگاه از حيث معرفت و تجربه باعث شده تا خود را از نظرات صاحب نظران و نخبگان بي نيازدانسته و به نصيحت منتقدين نخبه و دلسوز وقعي ننهد. اين روند تاکنون صدمات زيادي به دانشگاه وارد نموده و بيم آن مي رود که ادامه آن خسارات جبران ناپذيري به بنيه علمي دانشگاه تحميل و شالوده مستحکم آن را که حاصل دسترنج فرهيختگان دلسوز و مخلص سالهاي گذشته است مضمحل نمايد. از جمله موارد سوء مديريت در دانشگاه عبارتند از:

1-    در اين دانشگاه جو امنيتی و پلیسی ايجاد شده که نه در جهت حفظ نظام و خطوط قرمز بلکه در جهت حفظ قدرت رئيس و برخی افراد وابسته به مدیریت حاكم است به نحوي كه ايشان شئونات استخدامي اعضای هیئت علمی از جمله ترفیع سالیانه، تبدیل وضعیت، ارتقاء ، فرصت هاي مطالعاتي و ماموريت شركت در كنفرانس هاي بين المللي را به عنوان ابزار كنترل كننده مورد سوء استفاده قرار میدهد!

2-    در اين دانشگاه اساتيد  جوان بعضاً  تهديد مي شوند و در برخي موارد از آنها خواسته  مي  شود كه از تماس و كار با اساتيد با سابقه و شاخص  پرهيز كنند!

3-    در اين دانشگاه اساتيد جدید الاستخدام تحت فشار بوده  و نگران وضعيت شغلي خود مي باشند به نحوي كه مجبورند جهت تمديد قرارداد خود درجلسات فرمايشي شركت نمايند!

4-    در اين دانشگاه ملاك جذب عضو هيئت علمي تخصص، دانش، مقاله، سابقه،  تعهد و حتی سوابق انقلابي نيست بلكه ملاك، مورد پسند قرار گرفتن داوطلب توسط شخص رئيس دانشگاه است!

5-    در اين دانشگاه انگیزه كار به حدي كاهش يافته است كه تنها در یک مورد، پنج نفر استاد تمام از  دانشكده مهندسي مواد كه هركدام براي خود يك استوانه علمي مطرح در سطح ملي و بين المللي ميباشند در عرض 6 ماه تقاضاي بازنشستگي كرده و متاسفانه  به سرعت با تقاضاي آنها موافقت مي شود!

6-    در اين دانشگاه نه تنها از مقام اين 5 استاد كه عمري را در  خدمت به جامعه علمي كشور و نظام گذرانده اند تجليل نمي شود، بلكه براي برگزاري خودجوش مراسم توديع آنان حتي در بيرون از دانشگاه كارشكني مي شود!

7-    در اين دانشگاه جو بي انگيزگي چنان رواج يافته است كه اساتيدي كه قبلا تا ساعتها خارج از وقت اداري به تحقيق مشغول بودند اكنون انگیزه کار نداشته و اعضای هیئت علمی با سابقه و مطرح كه از نظر سابقه در مرز بازنشستگي نيستند نيز بدليل جو تنگ نظرانه، بصورت داوطلبانه  از کوی اساتید کوچ كرده اند!

8-    در اين دانشگاه يك عضو هيئت علمي با مرتبه استاد كامل را كه سابقه استاد نمونه در كارنامه خود دارد  با 30 سال سابقه تحقيقاتي و كوله باري از دانش و تجربه و علي رغم آمادگي كامل براي فعاليت، پس از بازگشت از فرصت مطالعاتي علي رغم داشتن تعهد حقوقي خدمت به مدت سه سال،  اجبارا بازنشسته كرده، دروس وي را گرفته، دانشجويانش را به ديگري داده و منزل سازماني وي را نيز استرداد مي نمايند! 

9-     در این دانشگاه استاد متخصص، فعال و پرکاری که به دعوت عام پیامبر که فرمود "اطلبواعلم ولو به سین" با اشتیاق و تحمل رنج سفر و با اجازه و توصیه مسئولین وقت دانشگاه و وزارت علوم برای دانش اندوزی بیشتر عازم کشورهای پیشرفته می شود، بدستور رئیس فعلی اخراج می شود، تابلوی وی کنده می شود، دفتر کارش گرفته می شود و دانشجویانش بلاتکلیف می شوند!

10-    در اين دانشگاه از زمان مديريت فعلي  تاكنون حتي يك جلسه پرسش و پاسخ آزاد با عموم دانشگاهیان و يا كرسي آزاد انديشي برگزار نشده است!

11-    در اين دانشگاه بعضي از رؤساي دانشكده ها و معاونين از ضعيف ترين افراد آن دانشكده از نظر آموزشي و پژوهشي و اجرایی انتخاب شده اند!

12-    در اين دانشگاه با وجود 450 عضو هيئت علمي که بسیاری از آنان تجربه فراوان اجرایی دارند،  دو تن از معاونين دانشگاه از دانشگاه هاي شهرستانهاي اطراف به دانشگاه آورده شده اند! 

13-    در اين دانشگاه پرونده ارتقاء برخی افراد منتقد نسبت به عملكرد مديريت ، علی رغم امتیاز بالا رد مي شود، پايه سالانه بعضی داده نمي شود و يا بعضا از فرصت مطالعاتي محروم مي شوند!

14-    در اين دانشگاه  غذاخوري مخصوص اساتید و کاركنان با هدف جلوگيري از ارتباط صميمانه بين اساتيد تعطيل  مي شود! 

15-    در اين دانشگاه صدا و سيماي جمهوري اسلامي اجازه ورود ندارد و براي مصاحبه با اساتيد برجسته مجبور است دوربين خود را بطور مخفيانه وارد دانشگاه نمايد. در يك مورد فيلمبردار صدا و سيما 3 ساعت در دانشگاه بازداشت بوده است!

16-    در اين دانشگاه  حتي در مراسم بزرگداشت روز معلم به استادان فرهیخته اجازه داده نمي شود پشت تريبون قرار گيرند و نظر خود را در مورد اوضاع دانشگاه مطرح كنند!

17-    در اين دانشگاه چند دانشجوي بي دفاع را به دليل خواسته هاي مشروع صنفي و  اعتراض به كيفيت غذا بي رحمانه تعليق نمودند!

18-    در اين دانشگاه كارمندان تحت فشارند و تعدادي از آنان كه به تظلم خواهي در ساختمان مديريت حاضر شده بودند لغو قرارداد شدند!

19-    در اين دانشگاه با روي كار آمدن مديريت جديد در دو سال پیش، تمام مديران مياني دانشگاه از رئيس تداركات گرفته تا سرپرست انتظامات و نقليه و روابط عمومي و حتي مهد كودك دانشگاه به يكباره تغيير كردند!

20-    در اين دانشگاه فعاليت كارآفرينانه و دانش بنيان اساتيد در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان ناپسند است و اينگونه فعاليت ها  تبعاتی مانند عدم برخورداري از ارتقاء ، ترفیع و فرصت مطالعاتي براي اعضای هيئت علمي به همراه دارد!

21-    در اين دانشگاه از فعاليت انجمن هاي علمي- تخصصي كشورجلوگيري می شود و دفاتر آنها پس از سالها استقرار در دانشگاه بطور ناشايست تعطيل مي گردد!

22-    در این دانشگاه نه تنها به نظر اعضای هیئت علمی توجهی نمی شود، بلکه به نظرات شوراهای رسمی نیز توجه نشده، در صورت مغایرت و یا حتی تفاوت با نظر رئیس دانشگاه، صرفا نظر ایشان اجرا می گردد!

23-    در این دانشگاه ورود برخی افراد منوط به اخذ ویزا است بطوریکه از ورود یک عضو هیئت علمی دانشگاه دیگر که شب هنگام به منظور مهمانی در کوی اساتید قصد ورود به دانشگاه را داشته به دستور مستقیم رئیس دانشگاه جلوگیری می شود! 

و در يك كلام در اراضي 300 هكتاري دانشگاه صنعتي اصفهان يك نیمچه حكومت به تمام معنا انحصار گرايانه بر پا شده است كه با توجه به موقعيت جغرافيايي آن كه در شهرستان و تقريبا در ميان دو كوه محصور است از چشم مسئولين نظام پنهان مانده است. 

در همین رابطه جمع کثیری از اعضاي هيئت علمي با سابقه و شاخص  اين دانشگاه كه اكثرا در مراتب بالای علمی هستند با نگراني به آينده علمي دانشگاه نگریسته و از روي احساس وظيفه ضمن ارسال نامه ها و برگزاري ملاقاتهائي با مسئولين ذيربط  و نمايندگان محترم مجلس، خواستار رسيدگي و بررسي آثار سوء مديريتها و تمهيدات لازم جهت تغییر مدیریت در اين دانشگاه گرديده اند.

بيم آن ميرود كه روند تخريبي نيروي انساني زبده ي دانشگاه كه بزرگترين سرمايه آن بشمار ميرود باعث صدمات جبران ناپذيري گردد بطوريكه تا سالها اين برترين دانشگاه شهرستاني نتواند به جايگاه اوليه خود باز گردد.

جمعي از اساتيد  دانشگاه صنعتي اصفهان
 
از سایت عصر ایران
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۶:۳۲:۴۵
بزرگترین اشتباه و چاله زندگی یک زیاده خواه، در آنست که پیش از کسب آمادگی لازم پشت میز مدیریت بنشیند (855744) (moderator102)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۰:۰۷:۳۸
من دانشجوی IT در گروه کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان هستم و با کلی ذوق در حالی که امکان قبولی در دانشگاه هایی مانند شریف را نیز داشتم به دلیل اصفهانی بودن این دانشگاه را انتخاب کردم اما گروه کامپیوتر به دلیل مدیریت دانشگاه در این سه سال وضعی اسفناک پیدا کرده است. در همین سال گذشته دو تا از اساتید فعال و با تجربه این گروه به دلیل رفتن به خارج اخراج شده اند. یکی از اساتید این گروه به استرالیا فرار کرد. یکی دیگر از اساتید گروه کامپیوتر که بورسیه دانشگاه بود نیز پس از سالها تدریس به دلایل واهی استخدام نگردید. کل هییت علمی فعال این گروه با سه گرایش لیسانس و سه گرایش فوق لیسانس 7 الی 8 نفر هستند. در سال گذشته فقط از این گروه نحیف 4 استاد اخراج شده اند و سال آینده نیز تعدادی بازنشسته می شوند در حالی که استخدام های جدید به کندی صورت می گیرد و به دلیل نوع مدیریت دانشگاه چیزی از گروه کامپیوتر نیز باقی نمانده است.
در یک مورد دیگر یکی دیگر از اساتید متعهد و جوان که از دانشگاه پرینستون فارغ التحصیل شده بود و قرار بود در دانشکده ریاضی استخدام گردد نیز استخدام نگردید که باعث حیرت همگان شد.
برای من که دانشجوی کامپیوتر این دانشگاه هستم راهی جز فرار از این دانشگاه برای ادامه تحصیل نمانده است. هر چند جزو نفرات برتر هستم و بدون کنکور می توانم برای فوق لیسانس در همین دانشگاه اقدام کنم اما ترجیح میدهم به دانشگاه های دیگر فرار کنم و آینده خودم را با خودخواهی های مدیر دانشگاه گره نزنم.
نمونه های شاهکارهای مدیریت دانشگاه بسیار زیاد است که همه اهل دانشگاه را به حیرت آورده است. (856175) (moderator102)
 
کامپیوتری
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۳:۵۷:۵۸
ببخشید قربان
من هم دانشجوی دکترای کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان هستم و کلیه مقاطع قبلی خود را نیز در این دانشگاه بوده ام.
تا انجا که یادم هست از همان ده سال پیش وضعیت گروه کامپیوتر دانشکده همین طور بوده و بی انصافی است که این وضعیت را بر گردن ریاست فعلی بیاندازیم.
میخواهید انتقاد کنید حداقل انصاف رو رعایت کنید. (856638) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۸:۴۴:۴۲
متاسفانه وضعیت وصف شده در دانشگاه صنعتی اصفهان را در اکثر دانشگاههای ایران می توان دید. عمده مشکلات بر می گردد به روی کار آمدن فرهنگ تملق سالاری به جای شایسته سالاری. این را در هرم مدیریتی امروز ایران تقریبا در همه جا می توان دید. (857016) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۷:۱۰:۵۹
موضوع کاملا" درست است. متاسفانه از تجارب اساتید باسابقه رویسای دانشگاه ها حتی در امور سادهاستنکاف میکنند چه رسد انتقاد آنها را گوش دهند (860883) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۱۰:۰۶:۴۵
متاسفانه مدیران دانشگاهی در این دوره اختیاراتی نامحدود را برای خود فرض میکنند و هیچکس هم جوابگوی اعتراضات و شکایات نیست
دانشگاه علم و صنعت با توجه به اینکه وزیر علوم و تنی چند از معاونین ایشان از این دانشگاه هستند وضعیتی بمراتب بدتر و اسف بارتر را تجربه میکند!
کاش مجلس طرحی را برای بررسی وضعیت دانشگاهها دنبالل میکرد. (866416) (moderator22)
 
علی صالحی
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۹:۵۵:۴۶
ببخشید جناب.
من هم هییت علمی دانشکده برق هستم.
یعنی شما میگی این یکی دوسال اوضاع خیلی بدتر نشده؟
یعنی شما میگی قبلا هم اخراج اساتید رو داشتیم ؟
یعنی شما میگی قبلا اگه اساتید به خارج می رفتن اخراج میشدن؟
یعنی شما میگی که قبلا بورسیه ها رو استخدام نمی کردن؟
یعنی شما میگی که قبلا قبلا آدمهای بی تجربه را به صورت دستوری مدیر می کردن ؟
شما مطمئن هستید که کلیه مقاطع رو اینجا بودید و الان هم هنوز دانشجوی دکتری هستید؟ با این مشخصاتی که شما برای خودتون فرمودید کلا یک یا دونفر وجود دارند. تبریک میگم به شما که ضمن معرفی کامل خودتون از رییس حمایت کردین. (857180) (moderator19)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۱:۰۶:۳۹
حالا برو بیچاره اش کن بخاطر ابراز نظرش روشنفکر. ادبیات تهدیدی تو در سان یک استاد نیست (858756) (moderator102)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۲۲:۱۴:۴۲
البته من دانشجوی اصفهان نیستم. اما ای لحن شما آقای هیئت علمی!! هم کم از تعریفاتی که در مورد رئیس دانشگاه شده نداره. این که ذوق کردین که اون آقا خودشو کامل معرفی کرده و از رئیس هم حمایت کرده!! یعنی شما هم مشخصه مثلهمون رئیسی که میگید دیکتاتوره هستید. به شما هم باید تبریک گفت (865927) (moderator22)
 
Switzerland
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۵۶:۱۷
کاملا موافقم (857621) (moderator102)
 
نجیب
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۰:۰۱:۲۹
بیا دانشگاه آزاد
رتبه اش هم از از اصفهان بیشتره
یک طرفه نمیشه قضاوت کرد
ما هم ارشد گرفتیم و دوس داریم جایی تدریس کنیم
اما استاد های بازنشسته به دلیل سابقه بالای تدریس که مثلا سابقه بالای علمی نیز برای آنها محسوب می شود تمام کرسی های دانشگاه ها را پر کردند
باید عرصه را برای جوانان باز گذاشت
با از پتانسیل نهفته آنان استفاده کرد.. (856647) (moderator102)
 
مسعود
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۹:۴۶:۱۹
واژه‌ی استاد ناخودآگاه تجربه و دانش را در ذهن انسان تداعی می‌کند
چه معنی دارد استاد دانشگاه یک تازه مدرک گرفته باشد؟
با آوردن کلمات دهان پرکنی مثل جوان‌گرایی نمی‌توانید اذهان را منحرف کنید (857163) (moderator102)
 
Switzerland
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۰۱:۲۰
اتفاقا در خارج ایران اگر سن یک فرد با مدرک دکتری بالای 30 برود به ندرت شانسی برای گرفتن Faculty Position خواهد داشت. (857633) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۷:۱۹:۴۳
لطفا از خودتان حرف نزنید. (858301) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۸:۳۴:۴۷
ایشان درست میگند دوست عزیز (858459) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۲:۴۸:۱۰
شما از کجا چنین اطلاعاتی‌ دارید؟ این حرف کاملا غلط است. اصولاً بین بچه‌های ایرانی‌ که اینجا استاد شده اند بیش از نود درصد دکترایشان را بعد از سی‌ سالگی تمام کرده‌اند (858942) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۴:۴۲:۴۰
والا استاد من که ۴۰ سالش هاست تازه استخدام شده. (859314) (moderator102)
 
مهشید
۱۳۹۲-۰۸-۱۹ ۱۴:۱۳:۲۳
دوست عزیز
همین استادان به قول شما با تجربه روزی بی تجربه و تازه مدرک گرفته بودن
باید نیروی کار جوان تربیت کرد
این استادای با تجربه که جوون هم نیستن یه روزی میمیرن
اصلا پایه و اساس یه کشور به جووناشه
تو همه ی کشورا میدون رو واسه جوونا خالی میکنن الا ایران ما ...! (1768141) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۷:۲۷:۱۹
دقت کن گفته دانشگاه! (858314) (moderator102)
 
Japan
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۰۵:۳۱:۵۶
آخه توی ایران ۲۰۱۲ که تعدادی شیمیدان داره که جزو یک درصد برتر دنیا هستند شما هنوز تو حال و هوای عهد بوق هستین که انتظار دارین با کارشناسی ارشد توی دانشگاه تدریس کنید؟؟ الان دیگه دانشگاه‌ آزاد قریه‌های مختلف هم به این سمت دارن میرن که دکترا استخدام کنند. شما کجای محور زمان تشریف دارین؟ (861769) (moderator102)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۸:۴۶:۴۸
وضعيت دانشگاه علوم پزشكي مشهد از اين خرابتر اسث وزير محترم بهداشت بررسي فرماييد (857020) (moderator102)
 
استاد دانشگاه شیراز
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۱۸:۲۶
اگر میدانستید که در دانشگاه شیراز چه وضعیتی برقرار است آنوقت متوجه میشدید که در اکثر دانشگاهای ایران شرایطی مشابه دانشگاه صنعتی اصفهان وجود دارد. (857524) (moderator22)
 
میلاد
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۰:۰۰:۵۷
وضعیت در دانشگاه صنعتی برای ما دانشجویان افتضاح است دانشجویان شیراز به گفته خودشان وضعیت خیلی بهتری دارند (859066) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۸:۴۶:۰۶
پس چرا کسی تا حالا شهامت بیان این ها رو نداشته (863612) (moderator102)
 
فروغ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۲۳:۵۵:۵۳
ازدانشگاه لرستان خبردارید؟ (866025) (moderator22)
 
لاله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۱۴:۱۲:۱۷
سلام، چرا بی انصافی می کنيد. شان رئيس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و کارهای خير ايشان زبانزد مردم مشهد است تا برسد به دانشگاه. ايشان از ته قلب برای علم، صداقت و پيشکسوتی ارزش قائلند. (866846) (moderator22)
 
FOX
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۹:۴۱:۴۹
احسنت !!!!!!!!!!
حتما این اساتید که شما می فرمایید تو مریخ درس خوندن تا استاد بشن اونها لیسانس و فوق لیسانس همین دانشکده بودن !!!!!!!!!!!
راستی این همه دانشجوی موفق کامپیوتر (فارغ التحصیل ) تو دانشکده کشاورزی درس خوندن !!!!!!!!!!!!!!!!
شما بجای فرار ، تغییر رشته بده به علوم سیاسی گرایش . . . حتما موفق میشی ! (857156) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۹:۴۲:۴۹
این دو تا استاد که میگی منم می شناسم خودشون بر نگشتند کاری به این مدیریت نداره (857157) (moderator102)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۱:۱۲:۴۳
گیریم که خودشون برنگشتند. آیا از خود پرسیده اید چرا برنگشتند؟ چه جوی را بر دانشگاه هایمان حاکم کرده ایم که اینگونه نیروی گریز از کشور را بوجود آورده ایم؟ (857366) (moderator102)
 
کارمند
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۰۸:۱۸
دلشون بیشتر برا پول می سوخته تا برای مملکتشون. برا همین بر نگشتن.
پیشنهاد می کنم مستند میراث آلبرتا رو ببینین... (858522) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۲:۵۳:۰۶
دوست عزیز، خوب نیست آدم دهنشو باز بکنه و هرچی دانسته و ندانسته به ذهنش رسید رو بگه. اول از همه به شما عرض کنم که هرچی توی فیلم به اصطلاح مستند آلبرتا می بینی رو باور نکن. فیلمی که برای ساختن اون با یک نفر 50 دقیقه مصاحبه کنن بعد یک جمله بی ربط به سوال را از توی اون در بیارن و بچپونن توی فیلم، نمیشه اسمش را گذاشت مستند. دوم هم اینکه، فکر نکن هر کسی از ایران میاد بیرون برای پوله. حتی یک لحظه هم فکر کردی ممکنه یک نفر به علت بیماری بره خارج یا برای مشکلات خانوادگیش؟ فکر می کنی کسایی که جیره خوار همچین آدمهایی هستن دلشون واسه مملکت سوخته؟ نه! به فکر جیب خودشونن و سنگ این رئیس بی کفایت را به سینه می زنن. (859259) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۴:۴۴:۳۴
البته تو میراث آلبرتا که میگفتند اساتید تو ایران بیشتر حقوق دریافت میکنند... (859315) (moderator102)
 
Switzerland
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۰۲:۱۰
دقیقا (857636) (moderator102)
 
یک شریفی
Switzerland
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۵۵:۵۷
واقعا فکر میکنید وضعیت شریف بهتره؟ (857620) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۵:۰۰:۰۲
احتمالا استاد متعهد و جوان به نظر ریاست دانشگاه در راستای ارزش های ایشون نبودن. ترسیدن دانشجوها رو گمراه کنه :) (857991) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۰۹:۲۴
بله وقتی استاد بخواد دیدگاه های ضد دینی خودش رو به همه تلقین کنه باید جلوش رو گرفت. (858526) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۲۱:۰۰:۵۸
خوب حالا تو خیلی جوش نزن ، خوب نیست توی این هوای گرم ! (861345) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۱:۲۵:۴۲
بايد كلا دانشگاههاي دولتي تعطيل بشن تا بساط مفت خوري جمع بشه. اونوقت ديگه اين دعواها پيش نمياد چون ديگه هركسي كه عرضه داره ميمونه. تمام اين دعواها ناشي از رانتي است كه حكومت به دانشجويان و اساتيد دانشگاههاي دولتي ميده. (858791) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۳:۴۰:۵۹
تنها در دانشکده ی برق این اتفاقات افتاده است:
۱- اخراج دکتر پژمان خدیوی
۲- اخراج دکتر مدنی
۳-دکتر بازرگان و دکتر الهه حق شناس برای همیشه از دانشگاه رفتن و به دانشگاه مینوسوتای آمریکا پیوستن
۴- دکتر سرایی به دانشگاه منچستر برگشتن
۵- دکتر جمالدین گلستانی به دانشگاه شریف رفتن
۶- دکتر برجی در حال انتقال به دانشگاه شریف
۷- دکتر مدرس هاشمی از مسولیتشون استعفا دادن
۸- بورسیه های دکتری کامپیوتر لغو شدن
۹- خانم دکتر قیصری استعفا دادن (859024) (moderator102)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۰:۲۸:۰۱
دکتر خدیوی اخراج شده؟
یادش بخیر، سال 80 میکرو باهاش داشتم. اون وقتها دانشجوی دکترا بود. خیلی خوش اخلاق بود.
کلا این نامه که نه، ولی نظرات زیر آن داغانم کرد. خیلی خاطرات خوبی از صنعتی داشتم :( (864561) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۹:۰۷:۲۲
دکتر خدیوی هم مثل خانم دکتر قیصری استعفا دادند. اخراج نشدند! (865718) (moderator22)
 
فرشاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۷:۵۶:۰۵
من دقیقا 11سال پیش وارد دانشکده برق و کامپیوتر صنعتی شدم؛ افتضاح‌ترین گروه، گروه کامپیوتر دانشکده بود، بغیر از دکتر داورپناه، همگی فوق‌لیسانس بودند.
پس اگر عملکرد ضعیفی از جانب مدیریت فعلی دانشگاه هست، خواهشا مصداق‌هایی بیاورید که پیش از این وضع خوب بود و ایشان بدترش کرده. (863495) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۹:۴۴:۵۴
جنابعالی لطفا چرت نگویید. یازده سال پیش یعنی سال 80، به غیر از دکتر داورپناه، دکتر سماوی، دکتر صدیقی، دکتر منتظری و دکتر پالهنگ نیز از اعضای گروه کامپیوتر بودند. تنها چهارنفر فوق لیسانس بودند و پنج نفر دکتر.

ضعف عملکرد رییس فعلی (و شاید به نظر خودش قوت) از آنجاست که در زمان ریاست ایشان سه نفر از دکتر های گروه ترجیح می دهند از گروه بروند، تقاضای بورس بهترین دانشجویان دکتری توسط شخص ایشان و بدون ارجاع به گروه های تخصصی رد می شود و صرفا به خاطر اعمال نظر شخصی ایشان، بورسیه های گروه که فارغ التحصیل می شوند به استخدام گروه در نمی آیند. آنوقت یک فارغ التحصیل دانشگاه آزاد (لیسانس و فوق لیسانس) و دانشگاه مالزی را بر خلاف نظر گروه استخدام می نمایند، صرفا به دلیل تمایل رییس!!! (865766) (moderator22)
 
علي محمد
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۷:۵۶:۴۰
وقتي كارهاي بزرگ را بدست ادمهاي بسيار كوچك و تنگ نظر بسپاريد بدتر از اين هم خواهد شد (856941) (moderator102)
 
دانشجو
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۴:۱۵:۴۲
در نظام اسلامي و مردمي نبايد جايي براي اساتيد سكولار و ضد دين و انقلاب و دنياپرست باشد كه به دين و اعتقادات دانشجويان كه با هزار اميد به دانشگاه مي آيند لطمه بزند. دست رييس دانشگاه درد نكند كه يك تنه در برابر دنيا پرستان مي ايستد. و "الذين قالوا ربنا الله ثم استقاموا..." (857876) (moderator102)
 
دانشجوی دانشگاه
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۳:۰۶:۵۳
چرا شما و برخی دیگر از دوستان مخالف نامه به جای ارائه استدلال منطقی به دیگران تهمت و برچسب می زنید؟ و چرا خودتان را ملاک و معیار اسلام می دانید؟ (858960) (moderator102)
 
دانشجو
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۹:۳۲:۰۴
تو برو تو دنیای تنگ نظرانه خودت زندگی کن. وصله سکولار به این و اون میزنید تا کسایی که از شما بهتر و متخصص ترند رو بندازید بیرون و کسایی مث شما غیر متخصص به ظاهر متعهد گند بزنید به علم و دانش (861190) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۰:۴۴:۰۸
من هم با نظر تو دانشجو موافقم درود بر رئیس دانشگاه که یک تنه با این دنیاپرستان مال اندوز مبارزه می کند (862183) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۲:۴۹:۴۲
البته اشتباه برداشت نشه. معني اين حرف اين نيست كه هركي با مديريت فعلي مشكل داره (يا به عبارت ديگه مديريت با هركي مشكل داره) سكولاره يا ... بلكه يعني جلو بعضي ها خوب ايستاده. (862577) (moderator102)
 
مرضیه
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۷:۳۴:۰۲
از چمران پرسيدند:تعهد بهتر است يا تخصص؟

گفت: مي‌گويند تقوا از تخصص لازم‌تر است، آن را مي‌پذيرم ، اما مي‌گويم :

"آن كس كه تخصص ندارد و كاري را مي پذيرد بي‌تقواست." (871834) (moderator19)
 
مهشید
۱۳۹۲-۰۸-۱۹ ۱۴:۳۲:۲۴
من با حرفتون کامـــــــــــلا موافقم
اگه دین اسلام اینه من موافقم که این اساتید ضد دین بودن
شما به جای اینکه آیه کپی کنی یه کم فکر کن تو آیات قران
"قطعا کسانی که گفتند پروردگار ما خداست و پیام او و پیامبرانش را گواهی دادند موفق میشوند"
اگه فکر میکنی تو و امثال تو به راه خدا و پیامبرش هستین من اینجا اعلام میکنم مسلمون نیستم
""اسلام این نیست...."" (1768214) (alef-6)
 
دانشجو
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۴:۱۷:۰۵
الف اگر راست مي گويي و راست مي گويند اسامي اساتيد (به ظاهر اساتيد!) را هم منتشر كن. سوابق آنها براي همه روشن است. (857879) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۹:۱۸:۲۰
متاسفانه وقتي کارهاي خيلي بزرگ را به ادم هاي خيلي کوچک سپرده شود نتيجه آن بهتر از اين نمي شود.
ايشان اخلاق بد بيني به همه و لجبازي با پيش کسوتان دانشگاه را دارا است. (857091) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۱۲:۵۶
تا جایی که من مسئولین دانشگاه صنعتی رو میشناسم، شاید جایی مدیریتشون می تونسته بهتر باشه ولی هیچ جا نه با بدبینی کار کردن و نه با لجبازی. هدفشون کار درست بوده و هست. البته ممکنه جاهایی هم اشتباه کرده باشن ولی این دلیل بر سیاه نمایی نیست. (858535) (moderator102)
 
عضو هیئت علمی
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۳۱:۳۲
با سلام . لطفاً وضعیت دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران ، و معاون پژوهشی بی کفایت این دانشکده (دکتر م. س.) رو هم بررسی کنید! این آقا خیلی آدم معروفیه و استاد تمام هم هست ولی متأسفانه در عین حال خیلی بی تربیت و بی ادب هست و به دانشجوها به شدت بی احترامی و توهین می کنه! حتی به همکاران خود هم رحم نمی کنه!!! یکی جلوی این ها رو بگیره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! در دانشگاه های ما چه اتفاقی افتاده؟؟؟؟؟؟ (857738) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۵۸:۴۳
آقای عضو هیئت علمی , گل گفتی. پس شما هم دکتر م. س. رو می شناسی؟ خدا لعنتش کنه!!!! به خود من که عضو هیئت علمی هستم هم خیلی حرف های بدی زده و به پدر و مادرم هم توهین کرده ولی چون تو وزارت علوم آدم با نفوذیه من می ترسم ازش شکایت کنم! تهدید کرده شغلم رو ازم می گیره!!! (858648) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۳:۲۳:۴۸
حرف درسته اما اينجا مصداق نداره (858996) (moderator102)
 
یک عضو هیئت علمی
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۳:۵۸:۱۷
صد در صد موافقم. یکی از میراث های با ارزش فکری و فرهنگی امام راحل(ره) این جمله ی کوتاه و به یادگار ماندنی بود: دانشگاه کار خانه ی آدمسازی است". و واقعا" این چنین است. البته اولین شرط تولید آدم در کارخانه ی آدم سازی این است که در رأس آن یک" آدم " با تمام بار معنایی مثبتی که در او انتظار داریم قرار گیرد. متاسفانه، طی سالهای اخیر مکانیزم درستی برای "آدم" یابی و انتصاب آن در رآس کار خانه های آدم سازی وجود نداشته است و تقریبا" هر چهار سال یک بار با تعویض دولت افرادی را به ریاست دانشگاهها گمارده اند و آنها نبز با هزینه ی بیت المال هر بلایی را که می خواسته اند با سعی و خطا به سر دانشگاهها و در نتیجه به سر نظام و ملت شریف آورده اند. رئیس کنونی دانشگاه صنعتی نمونه ی بارزی از این بلا های آسمانی است. او اگر دوست نظام هم باشد، بی شک دوست نادانیست که عدم او به ز وجود. البته در این اوضاع و احوال که بازار بی مسئولیتی و پاسخگو نبودن و عوام فریبی و چاپلوسی در حوزه های مدیریت فرهنگی و منابع انسانی رواج یافته است، می بایست جناب وزیر محترم و مجلس شورای اسلامی و شورای عالی اتقلاب فرهنگی را مسئول دانست که با و جود مراقبت های بسیار مرتکب چنین خطاهای بزرگی می شوند. آقای وزیر محترم تا به حال پایش به یکی از دانشگاهها نخورده است. معلوم نیست شورای عالی انقلاب فرهنگی چگونه و به چه دلایلی حکم ریاست چنین آدم بی صلاحیت و بی کفایتی را تأیید کرده است . و باز معلوم نیست که مجلس شورای اسلامی چرا قوانینی وضع نمی کند که از به باد رفتن کیان کارخانه های آدم سازی جلو گیری کند؟ براستی هزینه ی این گماردن افراد نا لابق و بی کفایت را به دانشگاهها چه کسی می پردازد؟ براستی چه کسی پاسخ گوی تبعات شوم چنین گزینش های نا مناسبی است؟ و براستی چرا باید این تبعات شوم به نظام تحمیل شود؟ آیا وقت آن نشده است که از تکرار اشتباهات جلوگیری شود؟! (859300) (moderator102)
 
مهتاب
۱۳۹۲-۰۱-۰۹ ۰۰:۳۸:۰۹
ما هم از دانشگاه فردوسی مشهد چنین دل پری داریم... (1208093) (alef-7)
 
بهزاداول
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۶:۳۸:۴۹
همون مورد اول برای اینکه به ریشه بسیاری از موارد رکود و سرخوردگی در بین متخصصین برسید کافیه برای تحلیل و راه کار ؛ اما چه سود که خودتونو به خواب زدین و نمیخواین بیدار بشید
این وضع تنها به این مرکز علمی خلاصه نمیشه و در بسیاری از موارد و اماکن دیگر اعم از علمی و غیر علمی احساس میشه و نتیجه اون توسری خور شدن متخصص و به حاشیه راندن تخصص شد و برآیندش::::: عقب ماندگی از کشور فسقلی قطر در برداشت انرژی و عقب ماندگی از مالزی در رشد تولید ناخالص ملی و عقب ماندگی از ترکیه در نظام سلامت و عقب ماندگی از امارات در سطح رفاه و عقب ماندگی از ارمنستان و ازبکستان در امید به زندگی در بین جوانان ( شاهد آمارهایی که همین سایت و سایت های تابناک و فردا و غیره ارائه می دهند ) و پیشی گرفتن در آلودگی صوتی و کاهش سن مصرف مواد مخدر و ..... بوده است و این دستاورد را به نیروی جان بر کف انتظامی و سایر ارگان های مربوطه در این جهان تبریک میگوییم تا در قیامت باز با هم مواجه شویم (855769) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۱۳:۴۲
البته به شرطی که اون مورد اول با صداقت نوشته شده باشه و سیاه نمایی و دروغ نباشه! (858536) (moderator102)
 
مغربی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۶:۴۸:۴۵
با سلام. امید است وزیر محترم ملاحضه فرماییند. در دانشگاه صنعتی شاهرود وضع از این هم بدتر است. به امید انقلاب مهدی موعود عج و ریشه کن شدن ظلم. (855793) (moderator102)
 
کاربر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۸:۳۹:۳۴
دوستانی که از دانشگاههای دیگه معترض هستند دقت کنند که بحث در مورد صنعتی اصفهانه...نه یه دانشگاه دسته دو. (856035) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۰:۴۹:۵۸
یادم نبود در رده بندی جهانی، صنعتی اصفهان یک پله بعد از MIT قرار گرفته (856266) (moderator102)
 
نصر اصفهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۶:۱۶:۱۱
دوست عزیز دانشگاه صنعتی اصفهان در مواردی از mit هم بالاتر است و برای همین ما می گوییم که باید رییسی در حد و اندازههای جهانی داشته باشد. (856899) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۲۷:۵۲
در کدوم موارد؟
پس چرا توی رنکینگها حتی توی 500 تا هم نیست؟ توس اسکوپوس توی هزارتای اول هم نیست؟
این بادکنکها رو خودمون باد می کنیم! (857725) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۷:۲۵:۱۶
در کدام موارد بالاتر از MIT است بفرمایید تا جهانیان از فضل و دانش شما بهره گیرند شاید انقلابی در علم پدیدار شود!عجبا (858311) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۱۷:۱۳
کارهایی که در دانشگاه صنعتی داره انجام میشه ولی به خاطر دلایل امنیتی نمیشه توی رسانه ها با جزئیات بیانشون کرد رو نمیشه توی رنکینگ ها دخالت داد. کاش می دونستین فرآورده های نظامی دانشگاه که برای خدمت به همه مردم مملکت توی این دانشگاه طراحی و ساخته میشن رو کمتر متخصصینی توی دنیا می تونن بسازن. (858542) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۱:۵۹:۴۶
غیر از رادار، تو دانشگاه صنعتی اصفهان، هیچ چیز مفیدی نمیسازن (859223) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۷:۲۹:۴۱
تا جایی که ما اطلاع داریم وضع دانشگاه صنعتی اصفهان هیچگاه نرمال نبوده و همیشه بیشترین گلایه ها را از دانشجویان این دانشگاه و دانشگاه شیراز مبنی بر سخت گیری می شنیدم از یک چنین محیطی هم فرد نرمال مدیر نمی شود بهتر است محیط دانشگاه را ابتدا به محیطی مناسب نبدیل کنید تا باز با یک چنین وضعی مواجه نشوید.این ادم برود با وضعیت و جوی که دانشگاه صنعتی اصفهان دارد فرد بعدی هم همان راه قبل را کمابیش ادامه خواهد داد.به هر حال وقتی که جوی خشک و مکانیکی برای سالهای متمادی بر دانشگاهی سایه افکند خروجی اش بهتر از این نخواهد بود. (858320) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۱۸:۱۵
وقتی دانشجویی از سر تنبلی و درس نخوندن اعتراض می کنه به سختگیری، این نمی تونه دلیلی باشه بر بی لیاقتی مسئولین دانشگاه. (858546) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۹:۳۳:۱۴
جناب آقای نصر اصفهانی گل گلاب مگه توی صنعتی اصفهان اساتید دور هم نیستند؟ (861192) (moderator102)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۱:۱۶:۱۴
اوضاع نامطلوب ربطی به دسته یا درجه ندارد (856318) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۳:۴۱:۲۹
خیلی جواب دور از ادبی بود (856608) (moderator102)
 
میثم
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۳:۴۶:۳۰
از نظر دادنت معلومه که دانشگاهی نیستی.
اینجا بحث برای دانشگاهی هاست. شما چرا نظر دادی؟! (856619) (moderator102)
 
Turkey
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۶:۵۱:۳۰
Afrin be asatide ke neveshtand ve be alef ke montasher kard (855799) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۶:۵۴:۲۶
رتبه دانشگاه صنعتی اصفهان که زمانی جزء دانشگاههای برتر بود در رده بندی اسکوپوس (فقط مقالات) 1150 شده است که نشان از عملکرد بسیار ضعیف این دانشگاه دارد. (855803) (moderator102)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۶:۵۴:۵۳
جالبه، بسیاری از موارد ذکر شده دقیقا در مورد دانشگاه علامه طباطبائی نیز صحیح است و مصداق دارد. این حکایت از سلیقه و تفکر حاکم بر دانشگاه ها دارد. (855805) (moderator102)
 
علامه سابق
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۶:۳۴:۵۰
رییس دانشگاه علامه به بچه های بسیج رحم نمی کنه چه برسه به دانشجوها و اساتید. انصافا دانشگاه علامه در سیر نزولی و افت کیفیت سرآمد دانشگاه های ایرانه. (858210) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۶:۴۶:۱۸
دانشگاه علامه کارش به جایی رسیده که اسمش حتی توی لیست رتبه بندی دانشگاه های وزارت علوم هم نیست. حیف این همه استاد خوب نبود که دانشگاهو به این روز در آوردن!! 6 سال ریاست مطلق یک نفر!! وضعیت هیچ دانشگاهی بدتر از علامه نیست.
سانسو نکن ایندفه لطفا (858235) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۶:۵۹:۳۱
مورد 20 را با نظر رئیس دانشگاه موافقم. ایشان معتقد است ایجاد شهرک علمی تحقیقاتی باعث شده که اساتید مشغول درآمدزایی فقط برای خود شوند و اهداف دانشگاه یعنی تولید علم و تربیت دانشجو فراموش شود. و نتیجه اش کاهش رتبه علمی این دانشگاه بوده است. (855813) (moderator102)
 
محمدرضا
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۹:۰۲:۴۳
واقعا جالبه که شما هنوز نفهمیدی که {عالم بی عمل چون زنبور بی عسل است} بجای اینکه روز به روز تلاش کنیم ارتباط دانشگاه وصنعت بیشتر باشه یک سری افراد با کم نطری های خود مانع این امر میشوند. جای بس تاسف که یک نفر به خود جرات داده تو دانشگاه بزرگی چون صنعتی این گونه رفتار ها را داشته باشه و مسولین فقط تقدیر کنند. (856076) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۳:۴۲:۲۱
ببخشید یعنی تولید علم باید مستقل از تولید صنعت و حتی ثروت باشه؛ شما مثلا اینکه در خواب تشریف دارید؛ اگر دانشگاه به پویایی و زنده‏بودن صنعت (از طریق مراکز تحقیقاتیِ صنعتی) کمک نکند؛ چه کسی این کار را انجام دهد. (856610) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۹:۱۱:۳۴
دیگه برخیشون تولید علم از راه صنعت رو تبدیل به تولید پول از راه تجارت کردن. (857076) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۲۰:۲۵
تولید علم باید باعث تولید ثروت بشه اما برای مملکت و مردم نه فقط برای چند تا استاد. (858548) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۱:۰۵:۴۶
درسته که استاد ها باید وقتشون رو صرف ارتقا صنعت کنند ولی بعضی ها دیگه شورش رو درآوردن دولت حقوق اساتید رو در گذشته زیاد کرد که اساتید وقتشون رو بیشتر در دانشگاه و با دانشجویان بگذرونند نه اینکه هم رئیس یه کارخانه باشند هم مشاور چند تا شرکت بعد اگه وقت اضافه آوردن یه سری هم به دانشگاه بزنند. (857348) (moderator102)
 
م.ه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۸:۲۲:۳۹
موافقم
از این دست اساتید تو دانشگاه صنعتی فراوونند (858436) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۸:۳۷:۵۷
شما میدونی حقوق اساتید چقدره؟ (858465) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۰۲:۵۸:۲۸
درامدزايي برابر است با اشتغال آن هم نه براي خود بلكه حداقل براي شركتي كه سه نفر عضو دارد درآمد زايي يعني رفع نياز صنعت و جامعه
فكر كنم مشكل اصلي دولت و كشور بيكاري است اگر تمام استادان دانشگاه به شهرك علمي تحقيقاتي مي رفتند و از دانش خود فناوري به وجود مي اوردند وضع كشور بهتر از اين مي شد...
ديگر دوره مقاله هاي آبكي و ساختگي گذشته (861740) (moderator102)
 
نقوی
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۷:۲۷:۲۵
من قبلا خودم دانشجوی دانشگاه بودم.دوره 3 رییس: آقایان دکتر آهون منش-دکتر عباسی و دکتر قربانی را خودم دیدم.در مقایسه با دوره اونها اونچه که امروز اونجا داره میگذره و از زبان دانشجویان فعلی دانشگاه و اساتید بیان میشه بهت انگیزه و باور نکردنی. که چطور یک انسان به خودش این اجازه را داده که تا این حد واسه خودش اختیار تعریف کنه؟ دانشجوها از هر طیفی به ستوه اومدن.حتی بچه های مسجد و بسیج!! نمیدونم کدامین عقده بوده که اینگونه سرباز زده ولی!!دکتر همدانی!! سال آینده دولت میره و شما هم خداحافظ!! (855860) (moderator102)
 
صدیق
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۲:۰۸:۴۷
من دانشجوی فوق لیسانس این دانشگاه بین ۸۷ تا ۹۰ بودم. به حد افتضاحی دانشگاه پلیسی شده و کاملا انتخاب استاد بر اساس خواست ایشان است و بهترین متقاضیان بورس را به دلخواهشون رد میکنند. ارزشی ترین اساتید را در تنگنا قرار می دهند و بازخواست می کنند. اتفاقا جناب همدانی از اساتید این دانشگاه به حساب میاد. بنده در دانشگده برق بودم و ایشون استاد اونجاست. البته از زمان انتخابات ۸۸ معلوم بود که ایشون رپیس میشه به خاطر خدماتشون به اساتید مخالف. هفته ی انتخابات سهام عدالت واسه اساتید آورده بودن. دکتر مدنی را اخراج کردند. مهرداد سلماسی را که از دانشجویان برجسته دکتری بود استخدام نکردن و دکتر مجتبی مهدوی که از دانشجویان نمونه و فعال و ۴ سال بورسیه هیپت علمی دانشگده بود را رد کردن و استخدامش نکردن و البته دلیلش کاملا سیاسی بود. چند نفر دیگه هم خودشون رفتند آمریکا دانشگاه های مینوسوتا و ویرجینیاتک (856396) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۹:۵۹:۵۲
کاملا درسته
منم دانشکده برق هستم.
وضع دانشکده افتضاح شده. اساتید حتا از یه مصاحبه ی علمی با مجله ی انجمن علمی (فرامتن) میترسن. چون همدانی گلشن از نزدیک میشناستون و میترسن یهو یه چیزی بگن که خوشش نیاد و دردسر بشه. (857184) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۲۰:۴۶:۱۵
من هم دانشجو برق هستم کاملا ای حرف را تایید می کنم (863809) (moderator102)
 
fox
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۹:۵۲:۱۳
جالبه ، خدایی یه بار دیگه به مدارکی که گرفتی نگاه کن ! دوره ی ابتدایی تا دبیرستان را در دانشگاه بودی این سه دوره جمعا 12 سال میشه !!!!!!!!!!! (857172) (moderator19)
 
مرتضی
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۱:۲۶:۱۳
اره عزیز لازم نیس حتما دانشجو باشی اینجا کوی اساتیدی هم داره که میشه خیلی بیشتر ازینا توی این دانشگاه بوده باشی و ممکنه مغز کوچک بعضیها متوجه نشه (859188) (moderator102)
 
---
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۲۰:۵۰:۳۳
ای اتفاقات از 82 تا 86 افتاده آقای محترم (861330) (moderator102)
 
سید محمد ن.
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۲۰:۵۵:۳۵
راست میگن.دهه هشتاد 4تا رییس عوض شده آقای فاکس (861337) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۲۲:۱۸
الکی حرف توی دهن بچه های مسجد نذارین. من خودم از بچه های مسجدم. اصلا همچین جوی توی بچه های مسجد نیست. (858555) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۴:۱۲:۳۱
آفرین و صد آفرین. خنده داره که معاون آموزشی دانشگاه صنعتی اصفهان که آموزش دانشگاه را به فلاکت انداخته، جدیدا" شده معاون آموزشی نمونه!!! آقای وزیر: خدا وکیلی این خیلی خنده دار ه!!! لا اقل اگر دلت به حال نظام نمی سوزه، رحمت به آبروی خودت بیاد.... (859307) (moderator102)
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۷:۴۳:۰۷
فقط دانشگاه صنعتی اصفهان نیست کلا مسائلی اینگونه اپیدمی شده تو کشور تو تمام حوزه های مدیریتی وضعیت تاسف آوره برای همین ،حال روز زندگی روزمره مردم اینگونه است که حتما شما هم احساسش میکنین (855898) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۷:۴۵:۳۲
وضعیت به مراتب بسیار بدتر از آنچیزی است که اشاره فرمودید. ایشان نه تنها به ارزش هایی رهبر انقلاب بلکه حتی به ارزش های انقلاب اسلامی نیز هیچ گونه اعتقادی ندارد واین حتی برای ما دانشجویان انقلابی نیز بسیار دردناک است که در دولت اعتقادی این گونه مسولان برسرکار باشند. امید است با پیگیر های بیشتر این گونه مسولان بی کفایت عزل گردند... (855908) (moderator102)
 
دانشجو سابق دانشگاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۷:۵۰:۲۶
این دانشگاه فارغ التحصیلانی دارد که هم اکنون مجلس هم از این فارغ التحصیلان استفاده میکنند و مقالاتی که این اساتید برجسته در دنیا منتشر کرده اند بسیار مورد توجه دانشگاه های دنیا قرار گرفته و در مقالات خود از مطالب و نام این عزیزان استفاده های زیادی می شود و من خودم فارغ التحصیل رشته فنی سال 88از این دانشگاه هستم و در حال حاضر که در رشته فوق لیسانس در تهران درس مسخوانم اساتید بنده از فارغ التحصیلان سال 62 این دانشگاه هستند. من به شخصه چون تجربه درس خواندن رو در این دانشگاه داشتم بسیار متاثر شدم که اکنون چنین جوی بر دانشگاه حاکم شده و اینقدر این جو سنگین بوده که در درون خود دانشگاه برطرف نشده و دست به دامان مجلس و مردم شده اند چون در دانشگاه زمانی که ما تحصیل میکردیم مشکلات در درون خود دانشگاه برطرف میشد و این دانشگاه یا به عبارتی این شهر باید به دست یک انسان بالیاقت اداره بشود (855924) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۲۴:۳۶
گول نخور دوست محترم. این جوی که گفته شده صد برابر شدیدتر از اونیه که توی واقعیت وجود داره. (858563) (moderator102)
 
دینا
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۹:۴۳:۱۹
اصلا سیاه نمایی نیست جناب، اونچه که در واقعیت وجود داره صدبرابر بدتره، اینجا فقط مسائل علمی مطرح شده وگرنه تو زمینه های رفاهی و تفریحی که اگه قرار باشه حرفی زده بشه برای خوش مثنوی میشه!من 6ساله که تو این دانشگاهم و هیچ وقت به اندازه این مدت از صنعتی متنفر نشده بودم.بعضی وقتا فکر می کنم تو قفس گیر افتادم، نه فقط من که اکثر دانشجوها. (861210) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۷:۵۱:۴۰
عين همين ماجراها در جهاد دانشگاهي دانشگاه تهران هم هست. هيچ كس هم فرياد رس نيست. (855930) (moderator102)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۷:۵۵:۲۰
"4- در اين دانشگاه ملاك جذب عضو هيئت علمي تخصص، دانش، مقاله، سابقه، تعهد و حتی سوابق انقلابي نيست بلكه ملاك، مورد پسند قرار گرفتن داوطلب توسط شخص رئيس دانشگاه است! "
ببخشید خواهش می کنم فقط همین یک مورد رو درباره دانشگاه علامه طباطبایی تحقیق بفرمایید تا متوجه بشوید دانشگاه صنعتی اصفهان را باید بر روی چشمان جای داد. (855939) (moderator102)
 
غلامرضا
Netherlands
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۱:۴۲:۵۷
در تایید این نظر همینقدر بگم که حتی برای استفاده از دکتری بدون آزمون(سهمیه استعداد درخشان) شما برای هر رشته ای که اقدام کنید، پرونده شمارو به هیچکدام از دانشکده های دانشگاه علامه ارجاع نمیدن و شخص رئیس دانشگاه در این مورد نظر می ده. این فقط یک مثال. پس در دانشگاه اصفهان ناشکری نکنید. (856355) (moderator102)
 
یک فرد مطلع
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۲۴:۰۷
دوست عزیز در این مورد وقت خودتونو تلف نکنید. برای 1. بورس دانشگاه شدن ( در صورت داشتن شرایطی که خواهم گفت به راحتی میتوانید از هر دانشگاهی در دنیا پذیرش حتی مشروط بدون مدرک زبان بگیرید و کلیه هزینه شما رو دانشگاه علامه تقبل خواهد کرد) 2. استفاده از سهمیه استعداد درخشان باید فقط و فقط از صاحب نفوذان خارج از دانشگاه تنها به خود شخص رئیس این دانشگاه معرفی بشید. پس اصلا وقت خودتونو تلف دادن مدرک و رفتن تا ته تهران(دهکده المپیک) و ... نفرمایید.
میگید دروغ میگم؟ در 6 سال گذشته تحقیق بفرمایید حتا یک نفر غیر از این بوده؟ (858561) (moderator102)
 
پسنديده
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۰:۰۱:۰۹
اخيرا رئيس دانشگاه از داوطلبان استخدام بجاي مصاحبه عقيدتي در مورد اساتيد معترض و جريان اعتراضي سوال مي كند. (856646) (moderator102)
 
دانشجو
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۷:۵۷:۵۳
دانشگاه کاشان هم از اکثر این موارد رنج میبرد.
متاسفانه گروهی به صورت باندی (اگر خواستید اسامیشان را اعلام میکنیم! از گروه برق هستند!) در تمام سطوح مدیریتی دانشگاه نفوذ کرده، و تمام بودجه های دانشگاه را با قراردادهایی کذایی صرف ساخت و ساز میکنند!
از طرف دیگر خود این گروه نیز دانشگاه غیرانتفاعی دیگری نیز تاسیس کرده که اکثر اوقات به جای رسیدگی به دانشگاه اصلی در آنجا حضور دارند!!!! (855942) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۸:۰۱:۰۱
دوستی داشتم که می گفت برای درخواست جذب در رشته مهندسی، به جای بررسی تخصصی در روز مصاحبه آزمون قرائت قرآن داده است!!! (855955) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۸:۰۴:۱۶
با سلام

واقعا جای تاسف دارد.

این دانشگاه بین سالهای هفتاد و پنج تا هشتاد و پنج (که من اطلاع موثق دارم) از دانشگاههای بسیار با کیفیت و مطرح کشور بود به قسمی در دانشگاههای تهران برای گرفتن دانشجویان ارشدی که لیسانس صنعتی اصفهان بودند رقابت بود.


لطفا یک تیم حقیقت یاب از وزارت علوم مساله را بررسی کند.

یک استاد دانشگاه تهران. (855964) (moderator102)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۹:۱۸:۱۶
هه هه شکایت پیش کی بریم (856104) (moderator102)
 
جانباز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۹:۴۰:۱۵
یکی تیم حقیقت یاب بفرسته خود وزارت ببینه اونجا چه خبره.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111111من که میدونم چاپ نمیشه. (857150) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۴۹:۳۷
خود الفي ها هم باهاشونن نگران نباشيد هه هه هه ...اينا همه از ي كرباسن ميدونم نمي چاپين هه هه هه (857596) (moderator102)
 
رییس جدید وزارت علوم
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۳:۳۶:۵۵
شما هم تیم حقیقت یاب می خواهید .چشم یک تیم هم برای شما می فرستم .اگر درخواست دیگری دارید بفرمایید. (860313) (moderator102)
 
رییس جدید وزارت علوم
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۸:۴۱:۵۰
حتما استاد گرامی . الان یک تیم حقیقت یاب می فرستم .

رییس وزارت علوم (858478) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۸:۰۸:۰۵
ایکاش الف صدای ما را هم برساند!
بیابید ببینید در دانشگاه سراسری تبریز چه میگذرد (855972) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۷:۳۷:۵۵
در دانشگاه تبريز نيز براي جذب هيئت علمي تنها شناخت افراد كافي است و لاغير. (859366) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۸:۲۲:۲۴
ای آقا این روند تو همه دانشگاهها هست رئسای دانشگاهها در حدی شدند که باید با کلی تملق و هزار تا بدبختی یه امضا ازشون بگیری چه برسه به کار و تحقیق و...من دیدم حتی دانشگاههای کوچک و ادارات دولتی هم همینطوره (856006) (moderator102)
 
بی شناس
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۸:۲۵:۵۱
از سایت الف عاجزانه تقاضا داریم فقط سر رسید های مالی دانشگاه رابرسی کنید ببینید چه خبر؟؟؟؟؟//// (856014) (moderator102)
 
شهر کرد
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۸:۳۹:۳۸
با سلام و تشکر فراوان .همه این موارد را می توانید برای دانشگاه شهرکرد کپی نمایید و انجا هم مصداق کامل این موارد است. اگر تمایل داشته باشید با ذکر جزئیات موارد را شرح خواهم داد. (856036) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۸:۴۰:۱۳
باسمه تعالی
اینجانب قصد داشتم مقاله ای در مورد دانشگاه علامه طباطبایی بنویسم اما اینک کارم ساده شد. فقط یک بند از این مقاله با شرایط دانشگاه علامه طباطبایی انطباق ندارد. آن هم اینکه در علامه بحمدالله جلسه روز معلم و هیچ جلسه دیگری که مجموعه استادان گرد هم آیند تشکیل نمیگردد.
ظاهرا نامه نگاری ها و مقاله نویسی هایی از این دست بجای اینکه موجب اصلاح گردد مسئولین دانشگاه را بر حقانیت راهی که در پیش گرفته اند مطمئن تر میسازد. (856039) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۸:۵۲:۴۰
گویا وضع در تمام دانشگاه های ایران که محل علم اندوزی و علم سازی و فرهنگ سازی و تحرکات انسانگرایانه برای رشد و تعالی کشور می باشد وخیم است و از یک ناپختگی مدیریتی عمیقی رنج میبرد!به امید روزی که افراد علاوه بر اعتقادات خاص بر مبنای دانش و تجربه و تبحر و متناسب با وضعیت مورد نظر انتخاب شوند و کشور از شر باند بازی و انحصار طلبی خانمانسوز رهایی یابد و دانشگاهیان چه استاد و چه دانشجو از فکر ترک کشور بیرون آمده و به خدمت رسانی به کشور ترغیب شوند. (856056) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۹:۰۱:۳۱
یه نکته بسیار مهم که گفته نشده آمار وحشتناک خودکشی در دانشگاه صنعتی.
واقعا وضعیت وحشتناکه! (856073) (moderator102)
 
بهنام
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۰:۲۰:۲۷
دقیقا .نگران کننده است .هر از چند گاهی می شنویم یکی از دانشجو ها خود کشی کرده و خیلی متاثر می شویم (856200) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۸:۳۲:۰۰
واقعا وحشتناکه
اخیرا با دانشجویان دختر مثل برده هایی رفتار میکنن که باید در زندانهایشان(خوابگاه ها) بدون هیچ ملاقات کننده ای مردگی کنند. (858456) (moderator102)
 
زهره
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۹:۱۱:۰۴
در رتبه بندي اخير دانشگاه كه در سايت رجا نيوز امده است دانشگاه صنعتي اصفهان رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است . (856084) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۹:۴۴:۲۷
اين رتبه بنديها فقط براي رجانيوز و دولت معتبره (856140) (moderator102)
 
حسين
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۸:۰۳:۰۵
البته اين آمار ربطي به رجا نداره همه رسانه ها منتشرش كردن (856948) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۱:۱۱:۵۹
خوب منتشر كنن. غير معتبره. فقط رتبه بنديهاي بين المللي، چه شرقي چه غربي توي هيچ كدوم نيستن. (858764) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۳:۴۷:۳۰
البته پیش از این پنجم بود فکر کنم (859291) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۹:۱۶:۲۰
با سلام
در دانشگاه صنعتی شیراز هم وضع بهتر از این نیست
در این دانشگاه نیز مدیر موفق قبلی ( دکتر مقدسی) که استاد تمام بود را برکنار کردند و شخصی را که سال قبلش، با فشار دانشجویان دانشکده برق استعفا داده بود با مرتبه استادیاری به ریاست دانشگاه رساندند. ایشان هم فقط با کسانی کار می کند که حرفش را خوب گوش کند . رئیس فعلی دانشگاه از مبلغین دکتر احمدی نژاد در انتخابات 88 بود.
بد نیست بدانید که در آئین نامه قبلی مدیریتی وزارت علوم، حداقل مرتبه دانشیاری برای رئیس دانشگاه لازم بود و وزیر محترم برای آنکه بتواند هم مسلک های خودش را به مدیریت دانشگاه برساند، آئین نامه قبلی را عوض کرده و حداقل مرتبه استادیاری را برای مدیریت دانشگاه در آئین نامه جدید به تصویب رساند (856095) (moderator102)
 
یک استاد دانشگاه شریف
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۹:۲۱:۱۳
در دانشگاه صنعتی شریف هم وضع کمابیش به همین منوال است. و رئیس آن بیشتر شباهت به فرمانده پادگان را دارد تا رئیس دانشگاه. جالب است وجه تشابه روسای جدید دانشگاههای مهم کشور را بشناسیم! بسیاری از آنها فکر میکنند در دانشگاهشان با مشتی گماشته طرفند تا قشری فرهیخته. ظاهرا طوری انتخاب شده اند تا انگیزه های علمی را در اساتید و دانشجویان نخبه با روشهای امنیتی و به اصطلاح خودشان ارزشی! خفه کنند. دقیقا همان چیزی که دشمنان ایران میخواهند. موفقیتهای علمی دو دهه اخیر مرهون آرامش فکری و اتحاد علم و اندیشه در دانشگاهها بوده است. این عزیزان بدانند که با این نوع روشها و برخوردها دقیقا به دشمن خدمت میکنند و نه به ایران اسلامی. (856112) (moderator102)
 
دانشجوی دانشگاه یاسوج
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۹:۲۲:۳۵
در دانشگاه یاسوج هم وضع به همین منواله رییس این دانشگاه گویا خود را معصوم میداند که با کوچکترین انتقادی که از شیوه مدیریتی او میشود دانشجویان بیچاره را به تعلیق های چند ترمه محکوم میکند ایشان چنان عرصه را بر دانشجویان تنگ کردند که برای عزل ایشان دست به دامان نامزدهای انتخابات اخیر مجلس شدند و شرط رای دادن به انها را عزل این رییس قرار دادند ودر نهایت هم یکی از اقایانی که قول عزل داده بود به مجلس راه یافت(البته با رای قابل توجه دانشجویان) که امیدواریم به قولشان عمل کنند (856116) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۷:۵۳:۲۵
از استخدام خانم آقای دکتر ک... در رشته شیمی که صدها فارغ التحصیل بیکار و متقاضی وجود دارد هم باید گفت. (858369) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۸:۰۵:۳۶
از کرامات ایشان این است که فقط از سال 1388 تا کنون حدود 10% کل اساتید دانشگاه فراری شده اند. (858399) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۱:۴۱:۳۷
آمار جالبیه، یعنی این رئیس فعلی این قدر در برخورد با فسادها قوی بوده که 10 درصدشون دیگه نتونستن طاقت بیارن رفتن یه جایی که بتونن بیشتر از قبل بر ضد دین و مملکت کار کنن.
دستت درد نکنه دکتر همدانی (858836) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۱۹:۲۷:۳۶
عین این موارد در بعضی دانشگاه های دیگر نیز دیده میشود. اگر به توهم توطئه متهمم نکنید میگویم این چیزها سازمان دهی شده و عمدی به نظر میرسد. (856125) (moderator102)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۰:۰۵:۱۳
دانشگاه صنعتی شریف را هم باید به لیست این دانشگاه‌ها اضافه کرد.
باید دید آقای دانشجو با دانشگاه‌های کشور چه‌ها کرده‌اند (856171) (moderator102)
 
دانا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۰۸:۵۵
باید همه دانشگاههای مطرح با هم متحد شوند و درخواست استیضاح وزیر را کنند. (857509) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۰۶:۰۵
شما تشریف بیارید علم و صنعت را ببینید (857649) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۳:۰۷:۲۷
متاسفانه مدیران دانشگاهی در این دوره اختیاراتی نامحدود را برای خود فرض میکنند و هیچکس هم جوابگوی اعتراضات و شکایان نیست
دانشگاه علم و صنعت با توجه به اینکه وزیر علوم و تنی چند از معاونین ایشان از این دانشگاه هستند وضعیتی بمراتب بدتر و اسف بارتر دارد!
در پاسخ به اعتراضاتی میگویند: "همین است که هست نمیخواهید بروید!!! (858963) (moderator102)
 
غلامرضا
France
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۰:۲۴:۴۰
مقاله و سابقه و تعهد و سابقه انقلابی لزوما یک جا جمع نمی شوند. (856208) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۱:۴۴:۰۳
چرا اگه بخواهید جمع می شود بستگی داره تعهد رو چه جوری تعریف کنید!! اگر منظور از تعهد پاچه خواری و تملق باشد درست میگی هیچ وقت یه شخص فرهیخته خودش رو کوچیک نمی کنه که پاچه خواری بکنه !! (857445) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۰:۳۸:۳۹
اين هاي كه شما گفتيد در اكثر دانشگاههاي ايران وجود دارد ومشترك مختص به يك دانشگاه خاص نمي باشد (856241) (moderator102)
 
قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۰:۵۴:۴۶
میخواستم بنویسم اوضاع دانشگاه خواجه نصیر هم همینه اما دیدم همه دلشون خونه...
اوضاع خواجه نصیر واقعاً اسفباره، از استعفای اساتید باسابقه به دلیل اختلاف نظر با رییس دانشگاه تا اوضاع افتضاح خوابگاه ها...
همه از دانشجو تا اساتید و کارکنان ناراضی اند حتی نماینده های مجلس هم در جریانند اما... (856278) (moderator102)
 
mHaghighat
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۰:۵۵:۴۱
مشاهده می کنید که در اکثر دانشگاه ها همین وضعیت وجود داره. شاید دیگه بیشتر ما فراموش کرده باشیم که در گذشته نه چندان دور خود دانشگاه ها رئیس را انتخاب می کردند و نتیجه خیلی قابل قبول تر بود تا حالا که از وزارت تعیین میشه!! متاسفانه دخالت های بیش از حد و جهت داده شده وزارت علوم استقلال و هویت دانشگاه ها رو داره به سرعت از بین میبره و محیط دانشگاه ها را خیلی بی روح و مرده کرده!!! (856282) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۰:۵۸:۴۴
خدا به داد ما برسد با این دروغ پراکنی ها. من از شخص ریسس دانشگاه دلخوشی ندارم ولی 90 درصد حرفهای گفته شده دروغ است. بنده 15 سال است که در دانشگاه هستم ولی به عینه می بینم که بسیاری از مطالب دروغ و ساخته پرداخته افراد مریضی است که چون از منافع نامشروع شخصی اشان کمی محروم شده اند سرو صدا می کنند. ای کاش از منتقد هر دو طرف هم می خواستید که پاسخ و نقد خود را بنویسد. خدا بداد ما برسد با این بی تقوایی هایمان!!!!! (856286) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۰:۱۴:۴۰
ايا 70 نفري كه نامه بر عليه رئيس فعلي امضا كرده اند و بقيه 270 نفري مه از آنها حمايت مي كنند مريض هستند و فقط شما و آقاي رئيس سالميد؟
آيا بستن سلف اساتيد دروغ است؟
آيا اخراج آقاي طيب نيا كاز گروه معارف كه فردي مكتبي و فرهنگي بود دروغ است؟
آيا كاهش بازنشسته كردن احباري استاد دانشكده شيمي دروغ است؟
آيا اخراج بعضي اساتيد دروغ است؟
آيا راه ندادن دكتر مدني به داخل دانشگاه دروغ است؟
آيا تغيير مديران و روساي دانشكده ها دروغ است؟
لطفا شما كه اينها را نمي بينيد دم از تقوا نزنيد. (856665) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۰:۱۱:۲۴
نه دروغ نیست
آیا دانشگاه فقط 70 نفر است ؟
آیا دانشگاه فقط هیئت علمی است؟ (کارمندان و دانشجویان کشک !!!!)
آیا اساتید بافته جدا تافته اند؟
شما مکتبی بودن را تشخیص دادید ؟
آیا دانشگاه با اساتید باید فسیل شود ؟
نه علت ؟؟؟؟؟؟
نه علت ؟؟؟؟؟
نه مگر مدیرت مادام العمر است ؟کمی فکر کنید ؟
شما که می بینید واضحتر بیان کنید ؟ (857214) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۴:۱۲:۰۳
دانشگاه فقط 70 نفر نیست اما همه هم جرات ندارند حرف بزنند. می دانی چرا؟ به همان دلایل ذکر شده در نامه: به دلیل همان تهدید ها و جو امنیتی که رییس جنابعالی درست کرده اند. شما برو با دانشجو (نه دانشجو نماهای فلان جا و بهمان جا که می دانی و می دانیم) و کارمندها هم صحبت کن ببین چند نفر راضی هستند. می دانی چند نفر از متقاضیان جوان و با استعداد استخدام را این آقای به اصطلاح رییس رد کرده؟ فقط برای اینکه خوشش نمی آمده؟ مساله فسیل شدن استاد نیست. مساله فسیل بودن تفکر و نحوه مدیریت ایشان و همپالکی ها و چاپلوسان دورش است. خوب است به ایشان هم یادآوری شود که مدیریت او هم مادامالعمر نیست. (859306) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۵۸:۵۳
در دانشكده مواد يكي از همين آقايان با دستگاهي كه يكي از سازمانها به دانشگاه هديه كرده بود براي خود شدكان باز كرده بود و در حالي كه از همه امكانات دانشگاه استفاده مي كرد حتي براي آزمايشهاي مربوط به دانشكده تقاضاي واريز هزينه به حساب شخصي مي كرد!!

حالا كه دكان ايشان تخته شده و به او گفته شده كه يا دستگاه را ببر بيرون از دانشگاه يا حق نداري براي آزمايشهاي مربوط به دانشكده هزينه به حساب شخصي دريافت كني بايد هم دنبال اين جريانات باشد! (857626) (moderator102)
 
مرتضی
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۱:۳۴:۰۵
ان سازمان به دلیل وجود شخص آن استاد آن دستگاه را هدیه داده بود برادر.. اگه اطلاع نداری بدان (859192) (moderator102)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۲۰:۵۶
بعضی از موارد صحیح و برخی نادرست است. (857698) (moderator102)
 
آزاد
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۰:۱۵:۱۲
علی عزیز چرا دروغ است آیا دانشگاهی هستی اگر باشی تمام این موارد را با چشم خود می بینی (856669) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۱:۴۴:۰۳
من هم در دانشگاه صنعتی هستم این بیانیه کاملا درست است. چند روز پیش هم بیانیه بسج بر علیه دکتر در دانشگاه زده شد.واقعا وضع اسف بار است (857446) (moderator102)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۲۶:۳۷
واقعا خدا باید به داد شما برسد.... (857537) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۴:۳۵:۳۰
شما چرا به دروغ متوسل می شوید
ایا انتخاب اعضای هیات علمی جدید تنها براساس معیارهای خود رئیس دانشگاه دروغ است؟؟؟؟؟؟؟
ایا دروغ است که اقای دکتر علی طاهری بورسیه گروه باغبانی پس از مراجعت از کانادا و شش ماه شروع به کار و تدریس در دانشگاه به دلیل بلاتکلیفی محض و مشکلات مالی فراوان مجبور شد که به کانادا برگردد
ایا رد کردن دکتر خلیل زینلی نژاد بورسیه دانشگاه فارغ التحصیل از آلمان با زدن انگ اخلاقی با بلاتکلیفی بیش از 7 ماه دروغ است (درخواست ایشان برای همکاری در دانشگاه های تربیت مدرس و گرگان مورد تایید قرار گرفت)

ایا رد دکتر یامچی فارغ التحصیل مشرک دانشگاه صنعتی و یکی از دانشگاه های فرانسه به دلایل واهی دروغ است ایشان کارمند رسمی دانشگاه بوده و به دلیل تواناییهای علمی اعضای هیات علمیب دانشکده از او خواسته بودند که استعفا دهد و ادامه تحصیل دهد ولی با امدن این اقا بیچاره شد

ایا تهدید و ارعاب اعضای هیات علمی جدید دروغ است
پس لعنت به دروغگو (857921) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۴:۱۳:۲۴
به این ها اضافه کنید مواردی از دانشکده نساجی و برق را (859309) (moderator102)
 
آرش الف
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۶:۲۷:۴۷
این افرادی که شما می فرمایید آیا بی گناه و بی تقصیر بودند؟؟
آیا صرف این که کسی با بودجه این مملکت به بورسیه فرستاده شده سبب مصونیت فرد از خطا می شود و دیگر هر خطایی که کرد باید چشم پوشی کرد؟؟
چیزی مهم تر از ارزهایی که صرف بورسیه افراد می شود وجود دارد و دانشی که افراد شاید از طریق تحصیلات دانشگاهی و بورسیه کسب کرده باشند وجود دارد و آن اخلاق است.
این افرادی که شما ادعا می فرمایید با دلایل واهی از همکاری با این دانشگاه محروم شده اند می توانند به دیوان عدالت اداری یا دادگاه مربوطه شکایت کنند و از خود اعاده حیثیت نمایند وگرنه با صرف این ادعاها نمی توانند بی گناهی خود را اثبات کنند و به دیگران تهمت بزنند. (860778) (moderator102)
 
نظری
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۷:۰۴:۰۱
شما می دونین چندین استاد تازه وارد که بورسیه دکتری داخل یا خارج همین دانشگاه معظم بودن پس از اومدن به دانشگاه و شروع به کار تا 8-9 ماه حقوق دریافت نکرده ان تا گزینش های مجدد بشن؟ شما می تونید درک کنید شخصی که پس از 5 سال طی کردن دوره دکتری به ایران بازگشته تا 9 ماه بدون دریافت حقوق کار کند در حالیکه دانشجوی بورس بوده و بالطبع در این شهر غریب است. در نهایت هم به دلایل واهی به وی عدم نیاز بدهند تا پس از همه این فشارها تازه به دنبال جای دیگری بگردد. شما می فهمید که این فرد با این شرایط و با توجه به جایگاه اجتماعی اش باید دست نیاز به سوی چه کسی نیاز کند تا برای گذران زندگی اش درنماند؟
مشابه این افراد حداقل 2-3 نفر در دانشکده های مختلف این دانشگاه وجود دارند.
شما که دست به تحقیقتان خوب است تحقیقات بفرمایید (858271) (moderator102)
 
آزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۷:۱۱:۰۶
آقای علی با تقوا!!!!!شما احتمالا این 15 سال با چشم بسته وارد دانشگاه شدین که این چیزا رو ندیدین!
یه نگاه به خودت و رئیست بنداز ببین کی مریضه!
چقدر از موجوداتی مثل شما بدم میاد!!! (858289) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۲۸:۱۴
احسنت بر بصیرت شما... (858574) (moderator102)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۱:۵۱:۰۷
من هم کل عمر 26 ساله ام را در دانشگاه بودم عزیز... مریض اونیه که میره قفل درب اتاقه شخصی دکتر مدنی رو عوض میکنه... مریض اونه که به خاطر زهر چشم گرفتن 15 تا دانشجوی بدخت سال اولی رو به خاطر اعتراض به غذای سلف تعلیق میکنه... مریض اونه که تو هر خیابون دانشگاه 3 تا حراستو انتظامات گذاشته... مریض اونیه که وضعیتی دم در ورودی دانشگاه درست کرده تا صب صب حس کنی وارد پادگان میشی... مریض اونی که گیت با اثر انگشت میذاره ورودی خابگاه دخترا و هرجایی که میرنو ثبت میکنه... مریض اونیه که این چیزارو بدونه و بازم به طرف بگه از بیتقوایی خودته... (859216) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۱:۰۹:۰۵
با سلام
دوست عزیز و گیج!
دکتر همدانی هیچ مقطعی از تحصلیش را توی دانشگاه شهیدچمران نبوده!
همه اش صنعتی شریف درس خونده (856304) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۴:۱۴:۳۹
ایشان در ابتدا وارد دانشگاه شهید چمران شده، بعد هم به صنعتی اصفهان آمده (859310) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۷:۵۷:۵۶
مودب باش فرزندم. ایشان در مقطع لیسانس دانشگاه شهید چمران اهواز بوده اند. ایشان بهمن ماه 1362 وارد دانشگاه شهید چمران اهواز شدند. حدود 3 یا 4 ماه هم در سال 1365 به جبهه رفتند. من خودم با ایشان هم کلاس بوده ام (859387) (moderator102)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۰۸:۵۷:۳۲
ایشن دوره کارشناسی را در دانشگاه اهواز قبول شدند ولی به خاطر جنگ در دانشگاه صنعتی اصفهان میهمان شدند و تا پایان دوره دکتری همین جا تشریف داشتند و هیچگونه سابقه جبهه ندارند (861924) (moderator102)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۱:۱۸:۰۶
خیلی از الف تشکر میکنم که نظر اساتید رو چاپ کرد. من سال 88 از این دانشگاه فارغ التحصیل شدم . زمان ما رئیس فعلی دانشگاه معاونت آموزشی دانشگاه رو بر عهده داشت. اون موقع این آقا می گفت باید اونقدر به دانشجوها از نظر علمی سخت گرفته بشه که دانشجو دیگر وقت نکند سراغ مسائل غیر ارزشی از جمله رابطه با جنس مخالف برود(!!!!). شاید بد نباشد بدانید دانشگاه صنعتی اصفهان بالاترین امار خودکشی رو بین تمام دانشگاههای کشور داره. این اوضاع بد و خفقان زمان رئیس قبلی هم بود ولی نه به این شدت. حداقل اون موقع اعتراض میکردیم ولی انگار الان اعتراض هم نمیشه کرد. این دانشگاه همان روز که به خاطر اعتراضی که یه عده دانشجونما به نتایج انتخابات برگزار کردن و شبانه نیروهای گاردی ریختن و همه مارو که تو خوابگاه بودیم به باد کتک گرفتم از نظر خیلی از دانشجویان از بین رفت. شرایط خیلی بد جغرافیایی دانشگاه بر تمام این مشکلات مزید بر علت میشه. فقط باید ساعت 4:30 بعد از ظهر تو دانشگاه باشید تا معنای واقعی یک گورستان رو بفهمید....
در کل خیلی خوشحالم که از اون جهنم اومدم بیرون و بد به حال دانشجوها با این مدیریت.... (856321) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۱:۳۲:۱۴
وضع دانشگاه فردوسی مشهد هم از نظر مدیریتی بهتر از اونجا نیست در حالیکه بحث تعدیل نیروی انسانی دانشگاه در حال انجامه متاسفانه هزینه های غیر ضروری انجام می شه که هیج توجیهی نداره و همینجور که گفته شد تا حالا حتی یک مورد هم شخص ریس دانشپاه در جمع کارکنان استید و دانشجویان نبودند تا اینکه در اعتراضات داشجویی مجبور به حضور در جمع داشجوها شدند. در رابطه با عدم توسعه رشته ها و گرایشهای دانشگاه هم که متاسفانه یه مقایسه ساده بین دانشگاه فردوسی مشهد و حتی دانشگاههای تازه تاسیس واقعیتهای بدی رو نمایان می کنه.
در رابطه با برخورد با کارکنان هم که باید به آقایون نمره 20 از 1000 داد . قسمت تاسف بر انگیز داستان اینجاست که این وضع در جایی که باید مسائل و مشکلات جامعه رو دریافت ، مطالعه و بررسی کنه و براش راه حل ارائه بده حاکمه. فقط امیدوارم هر چه زودتر دوران مدیریتی اونها تموم بشه. (856336) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۱۴:۱۸:۵۱
20 از 1000 را از کجا آوردی؟ دانشگاهی هستی؟ (866853) (moderator22)
 
...
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۱:۴۴:۳۳
با همه این افتخارات !!!دکتر همدانی به عنوان برترین مدیر دانشگاه از جنبه فعالیت های فرهنگی انتخاب شدند!!!به طوری که بسیج دانشجویی نامه ای سرگشاده در اعتراض به این انتخاب نا به جا منتشر کرد.
چندی پیش هم مسئول تشکل« آرمان» در این دانشگاه بی دلیل مورد ضرب و شتم حراست دانشگاه قرار گرفت.ایدئولوژی ریاست دانشگاه حتی فعالیت تشکل هایی مثل جامعه اسلامی دانشجویان و بسیج رو بسیار محدود کرده و با ایجاد جو خفقان در دانشگاه درست در راستای آرمان ها ی غرب قدم برمیدارد.
میانگین خود کشی در این دانشگاه 6 نفر در سال است. (856358) (moderator102)
 
حسنوند
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۰:۱۸:۴۹
اونی که شما میگید مسئول تشکل آرمان بوده قربان اصلا دانشجوی دانشگاه نیست و دو سه سال پیش به دلیل مشروطی فراوان اخراج شده!!!!!
بعد رفته حوزه و از اونجام هم اخیراً اخراج شده!!!!
بهتره کمی در مورد وقایع دانشگاه بیشتر تحقیق کنید.
در ضمن کتک کاری در کار نبوده.
در مورد آمار هم فکر کنم باید آمار کل کشور را از شما گرفت. این 6 نفر را از کجا آورده بودید؟!!!!!!!!!!!!!!!!! (856676) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۴:۴۵:۰۲
این آمار خود مرکز مشاوره هست,بنده خودم اعلامیه اش را دیدم که در سراسر دانشگاه بود,
پس لطفا از متهم کردن دیگران به عدم مطالعه حرف نزنید. (857943) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۳۵:۰۶
مسئول بی فکر مرکز مشاوره گفته بود ما در ترم حداقل 6 نفر رو که قصد خودکشی دارن مشاوره میدیم و از این کار منصرف می کنیم. بعد بعضی انسان های معلوم الحال اومدن از این آمار سوء استفاده کردن و گفتن ترمی 6 نفر خود کشی میکنن. نخیر آقا جان هرکی که میگه من می خوام خود کشی کنم نباید آورد توی آمار. (858591) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۳:۴۹:۴۱
پس اون پسر شهرستانی که تو خوابگاه الغدیر با گاز خودش رو خفه کرد دروغ بود نه؟؟ (859046) (moderator102)
 
احمد از کانادا
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۹:۰۹:۳۳
دفتر و دستک بسیج و آرمان تو دانشگاه صنعتی از صدقه سر رانتیه که افرادی مثل رئیس فعلی قبلا به ایشان دادن. دفاتر انجمن صنفی و انجمن علمی را بستن و جاشو دادن به بسیج و جامعه اسلامی و آرمان که همگی در اصل یکی هستند. شماها از درد و رنج دانشچو ها صحبت نکنید که دل اونا از این بابت از شما ها بیشتر خونه. (857072) (moderator102)
 
جواد
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۱:۵۱:۴۷
دفتر آرمان که اگه با رانت بوجود اومده بود پس برای چی توسط همون رییس قبلی دانشگاه این دفتر تعلیق شد؟ برای چی مسئول اسبقش اول اخراج شد بعدش اخراجش تبدیل به تبعید به دانشگاه سمنان شد ؟ (859218) (moderator102)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۱۸:۳۵
6 نفر!!!!!!!!دروغ هم خوب چیزیه! (857691) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۸:۳۹:۱۸
یادمه دوره لیسانس اوایلش یه جشنی یه تئاتری چیزی تو دانشگاه داشتیم الان که برای ارشد میخونم غیر از شکنجه مسکوت هیچی نداریم (858468) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۱:۴۹:۲۴
سلام یه سری به دانشگاه ازاد واحد بندرعباس و میناب و منطقه 15 هم بزنید دسته کمی از صنعتی اصفهان ندارند و در پاره ای از موارد گوی سبقت را هم
ربوده اند. (856367) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۲:۱۶:۱۹
من خودم جزء اولین ورودی رشته مکانیک این دانشگاه در سال 56بودم بسیار متاسف شدم ما استادان بزرگی مثل دکتر پایور ، دکتر احمدی ، دکتر گنجی ، دکتر خندانی ، برادران سعیدی ، دکتر منصوری ، مرحوم دکتر قهرمانی ، دکتر دورعلی ودکتر همامی و... داشتیم الان اینها کجا هستند که مدیریت دست این اقا افتاده است. (856410) (moderator102)
 
ساسان
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۱:۳۹:۳۹
بقیه رو نمیدونم ولی دکتر همامی هنوز هستش (859201) (moderator102)
 
:)
Sweden
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۲:۳۴:۰۹
می دونید بد ترین چیز در این داستان چیه؟
این که این مطلب رو بحونید و به خودتون بگید... آره، همش درسته...
و در حالی که اینا تو ذهنتونه، هر روز صبح باید برید دانشگاه صنعتی اصفهان... (856439) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۲:۳۶:۲۸
جالبه که از این بدتر در دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم سابق) تهران دیده میشه... دانشگاهی که قدیمی ترین دانشگاه ایران محسوب میشه بابا بی خیال دلمون خونه (856448) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۶:۵۰:۲۱
دیگه اینو که همه میدونن که قدیمی ترین دانشگاه ایران دانشگاه تهرانه. لطفا تاریخ سازی نکنید در این آشفته بازار (858243) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۷:۲۲:۲۰
قدیمیترین جندی شاپور (چمران) اهواز است اخوی! (858307) (moderator102)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۲۱:۱۶:۴۹
به نظر من بهترین و آکادمیک ترین دانشگاه ایران خوارزمی است .چون افراد تحصیل کرده در این دانشگاه بنیان گذار تمامی دانشگا ه گاه ها در ایران بوده اند (863840) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۲:۵۳:۴۰
احتمالا ایشون با مدیر صندوق مهر امام رضای اصفهان نسبتی ندارن؟!!!!!!!! (856486) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۲:۵۸:۱۱
آقایان اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان
شما که اینقدر از ریاست دانشگاه به حق انتقاد می کنید، از رفتارهای قلدرمأبانه خودتان هم بنویسید!
من بچه با هوش خودم را فرستادم همین دانشگاه صنعتی، شماها داغونش کردید! همه تان مثل هم هستید شماها همه تان دچار توهم هستید این را خودم دارم لمس می کنم. پس لطفا رفتار خودتان را هم نقدی منفصانه کنید!
دانشجویان دانشگاه محل تدریس شما بی اندازه از درس خواندن در دانشگاه صنعتی متنفرند و مسبب آن هم شما اساتید!
اگر یکی تان تمایل داشت ای میلش را بدهد تا نظرم را به شما دقیق تر بگویم (856500) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۳:۵۸:۵۸
فارغ التحصیلان این دانشگاه مثل دیگر دانشگاههای خوب کشور از زمره موفق ترین مهندسین و مدیران کشور هستند و اساتید ما حتی اگر سخت گیر بودند اکنون قدر آنها را میدانیم. بسیاری از همکلاسی های ما در دانشگاههای داخل و خارج از اساتید موفق هستند. حال بچه شما داغون شده باید ببینید علت آن چه بوده. بالاخره در تمام دانشگاهها از این ریزش ها هست. (856641) (moderator102)
 
FOX
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۰:۲۶:۰۲
ا ا ا ؟
حالا دانشگاه خوب شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یادمه یکی از وضع بد ش خیلی چیزا میگفت؟
بابا جمع کنیدخودتون هم نمیدونید دارید چی میگید چی می خواهید ؟؟؟؟ (857240) (moderator19)
 
Down with IUT
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۱:۳۷:۵۰
گند زدن به معدلمون رفت اونوقت واسه ما فحشنامه مینویسن..... من دانشکده عمران درس میخوندم، یکی از اساتید درس تحلیل سازه ها که اتفاقا پرفسور هم هست میگفت ما سختگیری میکنیم تا بچه ها ارشد رتبه هاشون خوب بشه... وقتی چنین استادی اینطوری فکر میکنه دیگه چه انتظاری از چه کسایی داری؟؟؟ جمع کنید بساطتون رو بابا که متنفر شدم ازون دانشگاه زمانیکه دم در اتاق استاد التماس میکردم که فقط 0.1 بهم بده مشروط نشم و با چه وضع فجیهی از اتاقش بیرونم میکرد (859197) (moderator102)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۶:۰۹:۳۷
0.1 بهت نداده چون حقت نبوده.. چود اگه به تو 0.1 بده مشروط نشی به منم با 0.1 بده تا شاگرد اول بشم.... خداییش اینایی که انقد مینالن از صنعتی کدومشون غیر از شب امتحانو فرجه درس خوندن؟؟؟ میخاین یه ترم بگیرین بخابینو شلم و پس بازی کنین بعدم یه شب درس بخونین مشروطم نشین؟؟ (863180) (moderator102)
 
بی نمک
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۱۴:۱۶
فجیهی؟!
بابا حق داشته اون استادت بهت نمره نده (863994) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۵۲:۱۴
بنده به عنوان يك عضو هيئت علمي اين دانشگاه نظر فوق را تا حدي تاييد مي كنم. منتها ايشان اشتباه كرده اند كه موضوع را به همه اساتيد تعميم داده اند. خيلي از اساتيد جديد اين سختگيري هاي بي مورد را باهدايت و توصيه همين مديريت فعلي كنار گذاشته اند ولي اساتيد قديمي خوب تافته جدابافته اند!

بنده هم معتقدم مشكل دانشگاه صنعتي مشكل مديريتي نيست و مشكل خود اعضاي هيئت علمي قديمي هستند كه فكر مي كنند بايد كار كرد كه دانشجو در جلسه امتحان مچاله شود. همچنين همين افراد وارد هر كمسيون و شورايي كه بشوند (بسياري از اين شوراها اداري نيست بلكه علمي است و تقريبا ربطي ندارد مديريت دست چه كساني باشد) چنان مقررات سخت و كمر شكني چه براي دانشجويان و چه هيئت علمي وضع مي كنند كه نگو. تنها مشكل اين آقايان اين است كه چرا همه عمر در اين كمسيونها نمي مانند و گاهي در پي تغيير مديريت يا مسائل ديگر مجبور مي شوند جاي خود را به ديگران بدهند. (857607) (moderator102)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۲:۰۲:۳۰
جهت اطلاع شما توصیه مدیریت فعلی دقیقا مچاله کردن دانشجو در جلسه امتحان است.. بنده خودم 6 واحد تجربه مچاله شدن را در امتحانات ایشان دارم (859226) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۴:۰۲:۲۷
والا تو عمران که استاد جدیدا سختگیرتر از قدیمیان (868731) (moderator19)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۱۲:۵۹
همه فکر میکنند بچه های خیلی باهوشی دارند آقای محترم
شما اولیش نیستی (857675) (moderator102)
 
دانشجوی اسبق دانشگاه صنعتی
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۶:۱۹:۵۷
سلام

من هم دانشجوی این دانشگاه بوده ام و قبول دارم که اساتید سخت گیری دارد. اما در عوض خروجی های این دانشگاه بسیار موفق اند و هر جای ایران یا دنیا که بروند دانشگاه صنعتی را سر بلند می کنند. ممکن است دانشجویان اواخر دوره تحصیل خسته و شاکی باشند اما سالها بعد قدر زحمات قبلی شان را می فهمند. (858183) (moderator102)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۰۸:۵۵:۳۲
سختگیری های این دانشگاه از نوع سختگیری منطقی و عقالایی نیست. اینکه امتحان سنگین تر از درس استاد باشد.یعنی چه؟ اینکه آقای دکتر ح.ن دانشکده مکانیک که بسیار غیر فعال و ضعیف است برای ارتقای خودش دانشجویان درس هایش را وادار به ارائه مقاله از موضوعا تآن درس و درج اسم ایشان که حتی از موضوع مقاله هم اطلاع درسی ندارد مجبور می کند. یعنی مفت خوری (864382) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۷:۰۸:۵۲
من فارغ التحصيل دانشگاه صنعتي اصفهان هستم با معدل 13 و نيم. اما معدل من نه به دليل قلدري اساتيد ارزشمند دانشگاه بلكه بخاطر درس نخوندن خودم بود.با اينكه معدلم كم شده ولي تا عمر دارم مديون اساتيد زحمتكش دانشگاه هستم.
بريد ببينيد از همين دانشگاه چه نوابغي فارغ التحصيل شده اند. يكيشون آقاي دكتر تركش اصفهاني است كه شركتي كه ايشون تاسيس كرد در ميان صدها شركت ژاپني و چيني و كره اي و مالزيايي در عرصه علوم آسيا اول شد. (858285) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۰:۰۰:۵۷
اصولا انسان در سختی ها ساخته میشوند. شما هر دانشگاه موفقی رو که نگاه کنید میبینید سخت گیری توش وجود داره. اصلا پیشرفت بدون سختی امکان نداره ! نمیشه که آدم بخوابه رو تخت بعدشم مدرک مهندسی بهش بدن! باید زحمت بکشه تلاش کنه سختی بکشه! اگه فرزندان باهوش!! شما از درس متنفر شدن چند دلیل میتونه داشته باشه:
1- اونا ذاتا اهل درس نبودن و علاقه نداشتن و تا الان توهم علاقه به درس رو داشتن
2- شما به عنوان پدر یا مادر درست هدایتش نکردی بهش یاد ندادی که هرجا با سختی روبرو شد نباید جاخالی کنه ! شما برای برزرگ کردن فرزندانت کم سختی کشیدی؟؟ اون وقت این دلیل میشه که از بچه بزرگ کردن متنفر بشی؟
یکی از دارایی های دانشگاه صنعتی اصفهان همین اساتید سخت گیره اصلا ما به وجود این اساتید افتخار میکنیم. اتفاقا استاد آسون گیر به آدم خیانت میکنه نه استاد سخت گیر. من دست همه ی اساتید سخت گیری که تا الان داشتم رو میبوسم که منو به این جا رسوندن. من با وجود این که چهار ساله انواع سختی ها رو در دانشکده برق این دانشگاه تحمل کردم ولی هیچ متنفر نشدم بلکه الان اینقدر علاقه مندم که بی صبرانه منتظر یاد گرفتن چیزای جدید هستم.
لطفا احساسی قضاوت نکنید. (859067) (moderator102)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۰۳:۵۰:۵۴
راستش درکل باهات موافقم!
ولی خوب بچه های خوابگاهی یکم مشکلاتشون بیشتره!
منم همین دانشگاه در خوندم پارسال فارغ شدم سختگیری ها در بعصی موارد( نه همه موارد)بیش از حد مخصوصا برا صفریا! ما 85 ها که تقریبا هفته ای دو امتحان داشتیم که از اواخر مهر شروع شد تا امتحانات ادامه پیدا کرد!
البته دانشکده مواد که اساتیدش خوب بودن حیف بود اساتید بازنشسته شن!
البته آقای همدانی هم یکم سخبیگیری هاش زیاده فکر کنم باید کمش کنه!
البته اینم بگم خیلی از بچه هام خودشون درس نخونن! (866230) (moderator22)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۱:۵۹:۱۰
اقای عزیز من هر سه دوره تحصیلیم را در این دانشگاه بودم... عمیقا اعتقاد دارم شما فرزند دلبندتان را باید به دانشگاهی متناسب با کشش مغزیش میفرستادید (859222) (moderator102)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۶:۰۶:۲۴
شما باید فرزند دلبتان را در دانشگاه ازاد یا شهرهای اطراف اصفهان میفرستادید... جایی که در حد کشش خودش باشد... (863164) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۳:۰۶:۲۱
ای کاش کسی به فکر تهیه گزارشی از دانشگاه یزد نیز می افتاد. اوضاع در دانشگاه یزد و سو. مدیریت به مراتب بدتر است. گر چه اعضای هیات علمی و دانشجویان تا کنون چندین با نقطه نظرات خود را به مسوولین ارائه داده اند اما متاسفانه گوش شنوای در وزارت علوم وجود ندارد. (856524) (moderator102)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۲۰:۰۲:۲۸
آخه مدیریت دانشگاه زمانی رئیس گروه زراعت دانشگاه صنعتی اصفهان بود. پس همه چی بر میگرده به این دانشگاه. (861251) (moderator102)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۳:۱۰:۲۱
من 10 سال پيش در دوران خاتمي دانشجوي ايشون بودم و ايشون آزادنه 10 دقيقه آخر هر كلاس پشت سر اصلاحات حرف ميزد.
براشون متاسفم (856535) (moderator102)
 
دانشجو
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۴:۴۱:۱۷
واقعا؟ دستش درد نكنه. (857936) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۷:۴۰:۵۹
بابا من هم دانشجوی ایشون بودم ایشون اینقدر در درس سختگیر هستند که از دقیقه اول تا 10 دقیقه بعد از کلاس فقط درس می دهند. (858344) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۳۸:۵۰
واقعا خدا خیرش بده که توی اون دوره خفقان اینطور با جرأت بر ضد ظلم حرف می زده. (858598) (moderator102)
 
حسن
Italy
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۳:۱۴:۲۷
با سلام
متاسفانه معیارهای جذب هیات علمی نیز به شدت عوض شده و می توان به جرات گفت تنها بر اساس شاخص های غیر علمی و بر اساس سوابق ، بسیج سوابق حوزوی و سوالات مذهبی است. بنده قربانی این مساله بوده ام. این موضوع نه تنها موجب کاهش سطح علمی دانشگاه و حق کشی می شود بلکه باعث ایجاد روحیه ریاکاری و دورویی در بین اساتید و دانشجویان می شود. همان امری که در مقیاس بزرگتر در جامعه ایران افتاده است. آقایان ما هم انسان هستیم. ما هم مسلمان هستیم. لکن در اسلام شما گویا انسانیت جایگاهی ندارد!!
به امید انکه در هرجا که هستیم بدانیم که جایگاه ما ابدی نیست!! (856550) (moderator102)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۱۱:۵۹
تا جایی که در جریانم قبلا اساتید هر دانشکده سعی می کردند افراد هم باند خودشون جذب بشوند. الان که جذب سراسری شده و دیگه نمیتونند پارتی بازی کنند دارند اعتراض میکنند. (857672) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۷:۵۴:۰۸
آخه دوست عزیز همین ریس و چند معاونش هم در سیستم قبلی توسط همین اساتید به زعم شما باند باز جذب شده اند. اگر اساتید با سابقه باندی فکر می کردند که حالا دچار این هییت ریسه نبودند. (858372) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۱:۳۹:۵۸
گاهی ار دستشان در رفته!
من خودم یک نمونه هستم که بعد که امدم دانشجوبان را تحریک کردند بر علیه ریشم تومار درست کنند. به دروع گفتند که به دانشجویان مذهبی نمره می دهد!! (858833) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۳۹:۲۵
واقعا حرف حق زدی دوست عزیز (858599) (moderator102)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۲:۰۵:۲۶
خداییش اصلا میدونی باند یعنی چی؟ تا جایی که من در جریانم!!!!! خخخخخخ (859228) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۴:۴۶:۴۲
علم تنها به درد ما نمي خورد علم تنها همان سكولار است. تعهد و تخصص، ايمان و اخلاق همه بايد باشد. چون استاد الگوي رفتاري دانشجويان هم هست. بنابراين كسي كه يكي از آنها را ندارد شايستگي ندارد.
تا جايي كه من شنيدم و مي دانم الحمدلله دانشگاه هم در هر دو مورد حساس است و به هر دو توجه دارد. (857951) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۷:۵۸:۱۷
این مطالب هم یک دکانی شده برای شما کم سوادها چون با سوادی را می توان میزان زد ولی تعهد را خیر. پس با تمسک به تعهد ریا کارانه جای انسانهای لایق با سواد را غصب کنید. (858382) (moderator102)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۲:۰۷:۱۵
اقا ما دانشگاه و استاد سکولار بخایم باید کیو ببینیم؟؟؟ (859229) (moderator102)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۲:۳۱:۲۲
اقا تورو خدا یکی بیاد به داد ما برسه.. پدرمونو دراورده این... (859245) (moderator102)
 
احسان
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۳:۲۲:۲۹
دانشگاه صنعتی اصفهان تبدیل شده به یک تبعیدگاه،ای کسایی که میتونید انتخاب کنید اینجا نیاید که پشیمون میشید و کسایی که چاره ای ندارید براتون متاسفم!!! (856571) (moderator102)
 
م.م.
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۱۷:۵۳
این همه مردم دارن مستدل بحث میکنن و مینویسن. آخه کجاش تبعیدگاهه؟
سالی حدود یک میلیارد فقط هزینه خرید پایگاههای اطلاعات علمی که دانشگاه صنعتی اصفهان پرداخت میکنه؟
کدوم دانشگاهی همچین کاری میکنه؟
البته بعضی دانشگاههای معتبر دیگه هم هستند ولی بی انصافیه که بگیم صنعتی اصفهان تبعیدگاهه (864002) (moderator102)
 
احسان
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۱۴:۰۹:۱۸
از اینکه شما اینقدر مستدل بحث کردی ممنونم!!!
اصلا سالی 10 میلیارد هزینه کنند چه سودی به حال اوضاع احوال فرهنگی و رفاهی و سیاسی و اجتماعی و اعتقادی دانشگاه داره؟
مگه دانشگاه یعنی فقط خرید پایگاه اطلاعات؟خوب معلومه اگه هر دانشگاهی ندونه پولاشه چیکار کنه میده بابت این هیشکیم رمق استفاده نداره!!!
سر خودمون کلاه نذاریم مخالف و موافق میدونن دانشگاه چه جو غیر قابل تحملی داره. (866842) (moderator22)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۳:۴۵:۰۹
البته ناگفته نماند که جو یاس و ناامیدی و تبعیض در میان دانشجویان شهرستانی و خوابگاهی در این دانشگاه سابقه طولانی دارد. از وضعیت بسیار بد بهداشتی در خوابگاها تا برخورد کارمندان دانشگاه با دانشجویان شهرستانی (856616) (moderator102)
 
دانشجوی صنعتی اصفهان
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۲۳:۵۰:۵۴
اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان تا کنون تلاش بسیاری را برای رساندن صدای خود به مسئولین بالای استان و کشور در تمام رده ها انجام داده اند. در شورای انقلاب فرهنگی هم ایشان برای ادای توضیحات احضار شده اما ظاهرا جناب وزیر محکم پشت سر ایشان ایستاده است و یا با کل عملکرد ایشان موافق است و یا فکر میکند اگر وی را برکنار کند مخالفین ایشان که لابد از مخالفین نظام محسوب میشوند!!! زیادی خوشحال خواهند شد.

یکی دیگر از کرامات ایشان جداسازی وسیع و پیش رونده کلاسهای دختران و پسران است که بر خلاف نظر اعلام شده رئیس محترم جمهور و خود وزیر هر سال وسیع تر انجام میشود و هزینه های زیادی را در برگزاری کلاسهای موازی به دانشگاه تحمیل میکند.

کرامت دیگر ایشان این است که دانشگاه صنعتی اصفهان بدون اطلاع دانشکده ها ظرفیت پذیرش دختران در بسیاری از رشته های کارشناسی ارشد را محدود کرده البته بجز رشته قدرت که رشته خود جناب رئیس است. برای بررسی این موضوع به دفتر کد رشته های کارشناسی ارشد سال 91 مراجعه کنید. (856626) (moderator102)
 
دانشجو
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۱:۲۸:۴۰
جان من دیگه چرت و پرت نگین دیگه، با این چرندیات کم شدن پذیرش دختران تو تمام گرایشا بجز رشته ی خود رییس داری رسما و اسما خودتو زیر سوال میبری (859190) (moderator102)
 
عبدالله يزدان پناه
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۰:۱۴:۴۳
حالا چي شده به اين دانشگاه پرداختين؟ اغلب اين موارد در مورد دانشگاه ما (علوم پزشكي اصفهان) هم بدترش هست اين را بچه هاي خود صنعتي وقتي ميان دانشگاه ما ميگن!!!!
ببينين تو دانشگاه ما چه خبره (856667) (moderator102)
 
افسوس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۰:۴۲:۲۵
در دانشگاههای دیگر از جمله دانشگاه یزد دقیقا همین آش و همین کاسه هست. (856714) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۱:۰۵:۰۱
خب تعجبی نداره این مشکل هم مثل تمامی مشکلات دیگه در سطح کشور مثل اقتصاد/سیاست/فرهنگ/دین و غیره که دولت محترم همه جا رو بهم ریخته و خدا عاقبت همهمون رو به خیر کنه!!!!!!!!!!! (856760) (moderator102)
 
دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۲:۰۸:۵۳
من هم با بسیاری از مطالب این مقاله موافقم. واقعا میشه تغیرات زیادی را در وضعیت این دانشگاه طی 5 سال گذشته احساس کرد. و متاسفانه اکثر این تغییرات نیز جهت و سمت و سوی خوبی را دنبال نمی کنند. از پایین آمدن سطح علمی تا کم شدن امکانات رفاهی به ویژه برای دانشجویان. کاش این همه که این مقاله به احوال اساتید اهمیت داده کمی هم در مورد دانشجویان و وضعیت آنها بحث می کرد. چرا دانشجو که منبع مالی چندانی ندارد باید هزینه های سنگین خوابگاه و بقیه امکانات به اصطلاح رفاهی را بپردازد ولی اساتید گرامی با پشتوانه مالی نسبتا قوی از پرداخت کمترین هزینه های اسکان خود در کوی اساتید ناراحت می شوند. جوی بی میلی و نا امیدی در بین دانشجویان به دلیل همین سیاستهای غلط رئیس دانشگاه و اساتید کاملا به چشم می خورد. ملاک به کار گیری اساتید جدید مناسفانه به هیچ وجه بر مبنای بنیه علمی و سطح سواد نیست رویه ای که به گمان من تنها مختص این دانشگاه نیست ولی در این دانشگاه بسیار شدید تر است و حتی دانشکده های مربوطه حق دادن هیچ نظری را دارا نیستند. اگر این رویه به همین منوال ادامه پیدا کند سطح علمی اکثر دانشگاههای این کشور بسیار نزول خواهد کرد. من از سایت الف تقاضا دارم همین طور که به مسائل اساتید اهمیت میدهد کمی هم به دانشجویان و مشکلات آنها بهای لازم را بدهد. واقعا این سوال ذهن من را به خود مشغول کرده که اگر این نامه در مورد دانشجویان و مشکلات علمی و صنفی آنان بود نامه آنها را نیز در سایت منتشر می کردید. من که فکر نمی کنم. (856810) (moderator102)
 
مرتضی
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۶:۲۸:۴۸
دانشجوی بی اطلاع عزیز اگر شما خانه ای را در کوی اساتید پیدا کردی که ماهیانه کمتر از یک میلیون تومان کلیه هزینه هایاش بود بنده فردا صبح کلیه و حقو حقوق پایمال شده شما را که اساتید خورده اند میپردازم... جدا از اینکه خانه هایی کاملا قدیمی و خراب و با فاصله ای بسیار دور از شهر است که افراد از سر ناچاری مجبور به اسکان هستند (863245) (moderator102)
 
سهیل
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۲:۱۱:۴۶
من ورودی 82 صنعتی اصفهان بودم و 87 هم فارغ التحصیل شم. اینهایی که میگید واقعا تعجب برانگبزه. شنیده بودم که بد شده ولی این تصور را هم نداشتم.

ولی من اینجا جایز میبینم که بگم که تقصیر از دانشجوهای اونجاست. من یادمه که وقتی قرار شد که دانشگاه دانشجوی پولی بگیره و یا در خیلی موارد دیگه چه قیامتی رو اون سالها بچه ها به پا کردند. من فکر میکنم که تقصیرکار دانشجوهای محافظ کار این دوره است. (856812) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۰:۰۱:۴۲
شما کجای کارین؟!
بچه ها برای اعتراض به غذای سلف، پول غذا رو دادن ولی غذا رو نخوردن. چیزی که چون پولشو دادن اختیارشو دارن.
میخواست تعلیقشون کنه. و یه تعدادی هم تعلیق کرد.
اعتراض صنفی هم نمیشه کرد چه برسه به اعتراض سیاسی! (857188) (moderator19)
 
امید
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۳۵:۱۰
دوست عزیز. جو دانشگاه بسیار پلیسی شده به طوری که با کمترین اعتراضی به نحوه اداره و مشکلات صنفی و آموزشی از طرف دانشجویان، احتمال محرومیت از تحصیل و تعلیق های بلند مدت بسیار محتمل است. برای خیلی کمتر از اینها دانشجویان دچار محرومیت شده اند. وضعیت با اون سالها خیلی متفاوت شده که دانشجویان برای اعتراض دو شبانه روز جلو ساختمان مرکزی بودند و حتی همانجا می خوابیدند. (857557) (moderator102)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۴۲:۱۷
تمامی هزینه های دانشگاه در دانشگاه صنعتی اصفهان صرف دیوار کشیدن های بی مورد، ساختن جاده های بدون توجیه، دیوار کشیدن در سایت دانشجویی برای تفکیک جنسیتی ، امنیتی کردن فضای علمی دانشگاه و موارد دیگر شده است. پولهایی که میتوانست کمک شایانی به بالا بردن امکانات آموزشی، علمی - تحقیقاتی و رفاهی بکند به چه راهتی حیف و میل میشوند. (857572) (moderator102)
 
محمد3
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۸:۲۳:۱۳
البته تمام اين هزينه‌هايي كه شما ميگي قبلا صرف جشن مختلط و آواز و ... مي‌شدند. جالبه همون كسي هم كه پول مي داد براي اين كارها مي‌گفت ما كه آمريكا بوديم اينقدر پارتي نمي گرفتند. اينجا دانشگاه است يا ... . (858438) (moderator102)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۴۷:۲۵
آقا حتا کوکاکولا هم قاچاقی میفروشند چون به دستور ایشان صهیونیستی است! مدیریت را ول کرده و در ساندویج فروشی ها سرک می کشند.
اول ترم با هزینه سرسام آور دانشجوها را بزور به مشهد فرستاد و با تصادف یکی از اتوبوس ها کلی دردسر درست شد.
مدیریت ایشان در تفکیک جنسیتی خلاصه شده! (857586) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۴:۵۰:۰۰
دو ترم که اقای رییس تعلیقت کرد بهت میگم.
تمام دانشگاه دوربین هست
فقط تو سلف پسرونه 13 تا دوربین هست.بیرون نشستی نمیدونی چه خبره (857964) (moderator102)
 
م.م.
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۲۱:۵۳
آخه عزیز دلم دوربینا که زمان رییس قبلی(دکتر قربانی) گذاشته شد. دلیل اصلیشم واقعه شنبه سیاه دانشگاه بود که دانشجویان معترض به نتیجه انتخابات 88 با آتش زدن چند ساختمان دانشگاه بیش از یک میلیارد خسارت زدن. (864009) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۲:۵۲:۵۴
گویا تمام مدیران دانشگاهها بر اساس معیاری غیر علمی و غیر مدیریتی انتخاب شده اند. در دانشگاه بیرجند باند بازی بیداد میکند. جذب اعضای هیئت علمی بیشتر سفارشی و خانوادگی و با پیش فرضهای سیاسی است. سایت جذب فرمالیته است.رئیس تحصیلات تکمیلی اعلام میکند که پست را برای این قبول کرده ام که همسرم را هیئت علمی کنم!!!!!! چندین تن از اساتید با همسرانشان هیئت علمیند! جلسات پذیرش اعضای هیئت علمی به جلسات نان قرض دادن اساتید میماند.اینها که دیگر قابل بررسی است. اگر متعهد به اصلاح هستید از همان تهران هم میشود فهمید. ولی شما به حمداله با سفرهای استانی مکرر همه را میدانید. (856832) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۳:۳۳:۲۵
تازه معاون آموزشی دانشگاه بیرجند با این گل و بلبل شده معاون آموزشی نمونه کشوری!!!!!!!!!!!!!! یا للعجب! (859010) (moderator102)
 
دانشجوی صنعتی اصفهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۹:۱۹:۱۹
تمام هم و غم دانشگاه صنعتی شده تفکیک جنسیتی !کلاسهای تالاری از زمان ورودی های 89 تفکیک جنسیتی شد ... از ترم بعد هم کلاسای دانشکده ای تفکیک میشه و دانشجویان دیگه حتی نمیتونن استاد مورد نظرشون رو انتخاب کنند... (857097) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۹:۳۳:۰۹
وقتي اوريجينال به دنيا اومدي ..................
حيفه کپي ازدنيا بري ..................
خودت باش
بقيه آدما به اندازه کافي هستندiiiiiiii (857134) (moderator102)
 
از اعضای هیات علمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۰۹:۴۸:۳۹
سلام. لطفاً وضعیت دانشگاه صنعتی قم، و رییس بی کفایت این دانشگاه رو هم بررسی کنید (857167) (moderator102)
 
دانشجوی دانشگاه
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۰:۲۴:۳۷
جانا سخن از زبان ما میگویی!
از اساتیدی که این نامه رو منتشر کردن ممنونم. کاش زودتر این کار رو انجام میدادن.
دز مورد قضیه 5 استاد بازنشته شده دانشگاه: این اساتید واقعا در تمام دنیا شناخته شدن و اگر لب تر کنند معتبر ترین دانشگاههای دنیا رو دست میبرنشون. اونوقت برای مراسمی که قرار بود براشون گرفته شه مسئولین دانشگاه مانع تراشی کردند و مانع برگزاری مراسم شدند.
آقای رئیس به صدا و سیمای اصفهان نامه دادند که اساتید ما رو تو برنامه هاتون معرفی نکنید اینها مشکلات سیاسی و اخلاقی دارند!
واقعا این آقا یه موجود بسیار عجیبه (857238) (moderator19)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۴۴:۱۴
بله وقتی استادی ضد مصلحت کشور کاری کنه معلومه که تمام دنیا دستشو می بوسن. امان از دستهای دشمن شاد کن. (858612) (moderator102)
 
متحیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۲:۱۱:۰۱
عزیزمن ، هر پنج تاشون دشمن شاد کن بودن ؟ تا کی می خواین همه را دشمن بدونین و کوچکترین انتقاد را به دشمن شاد کن ها نسبت بدین !!!! (858876) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۳:۴۹:۲۷
بازم دچار خود بزرگ بینی شدی! فقط شما نیستی که توان درک مصلحت را داری. (859045) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۰:۵۳:۰۲
من نمیدونم رئیس فعلی کیه ولی سال 78 فوق لیسانس در رشته اولم یعنی الکترونیک قبول شدم و بعد از 6 جلسه انصراف دادم چون واقعا بی انگیزه شدم.
البته لیسانس را شریف بودم و به مراتب همه چیز بهتر بود.
حتی حاضر نشدند که بنده به رشته کنترل تغییر رشته بدم با اینکه میدونستند که با اینکارشون حتما انصراف میدم. (857312) (moderator102)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۰۳:۰۶:۳۴
خب چرا حرف زور میگی اخه؟؟ چه دلیلی داره موافقت بشه همینجوری یکی گرایششو عوض کنه؟؟ مگه دبیرستانه؟؟ (864211) (moderator102)
 
از دانشجویان قدیم
Bulgaria
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۱:۰۰:۱۸
من الان دانشگاه تهران درس می خونم که شهرت اول بودن را توی ایران دارد، لیسانسم را هم توی دانشگاه صنعتی اصفهان بودم. به جرات می تونم بگم که دانشگاه صنعتی اصفهان پتانسیل اول بودن در خاورمیانه را دارد... واقعا حیف است که چنین دانشگاه زیبایی با چنین پتانسیلی این طور تضعیف شود. از مسئولین برادرانه درخواست می کنم به وضعیت این دانشگاه رسیدگی کنند. (857334) (moderator102)
 
دانشجو ی صنعتی
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۱:۲۶:۴۸
مشکل ی سری اساتید سر زیاده خوری هاییه که قبلا بوده و حالا جلوش گرفته شده
اگه منم بودم مشکل داشتم ...
منم الان 8 ساله توی این دانشگاهم ولی این چیزایی که نوشتید را به این شدت و فقط در این برهه ندیدم
بالاخره حقیقت تلخه استاد جان...
بهتره خودتو درست کنی ... (857407) (moderator102)
 
م.م.
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۲۶:۲۰
منم با نظر شما موافقم. واقعا عنوان سیاه نمایی برای این مقاله کمه. اون اساتیدی که نامه رو متشر کردن واقعا وضعیت مکناسبی ندارن و دلیل اصلی انتشار این نامه از طرف اونها کوته موندن دستشون از یه سری منابع قدرت و ثروته. واقعا اون 5 استادی که بازنشست شدن هم به دلیل اعتراض نبوده بلکه یکی از اونها میخواسته بره آمریکا. یکی دیگه واقعا از نظر جسمی توان ادامه تدریس را نداشت. درست نیست این طور از وقایع دانشگاه سو استفاده بشه (864013) (moderator102)
 
منتقدي بي باك
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۱:۴۴:۱۱
بنظر بنده اكثراعضاء هيئت علمي اين دانشگاه بدليل برخوردهاي ناشي از عجب و غرور و خودپسندي وخودمحوري ،كينه و نفرت و انزجار زيادي در دل كاركنان غير هيئت علمي و دانشجويان ايجاد كرده اند و واقعا آدم از ديدن اكثرشون نفرت پيدا مي كند، يعني فرد در يك رشته علمي مدارجي را طي كرده و مداركي گرفته اما از نظر معرفت بشري در درجه پاييني قرار دارد مدارك بالا را گرفته اما دريغ از درك و شعور و معرفت بشري و اجتماعي با طي كردن مدارج و گرفتن مدارك عجب و غرور و خودپسندي در اينها بالا رفته است. (857448) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۸:۵۲:۱۱
یه استاد داریم میگه نمره بیست مال خداس تا حالا به هیج کس بیست نداده واقعا این افکار برای یه استادی که فرانسه درس خونده خنده دار نیست؟؟ (858493) (moderator102)
 
reza
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۱:۴۸:۰۳
من ورودی88 صنعتی اصفهان بودم که الان یک ساله رفتم بیرجند اینجا فضای خیلی بازتری نسبت به اصفهان داره، روحت آزادتره! (857461) (moderator102)
 
رضا نصراصفهانی
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۱:۵۱:۲۲
سلام
یه زمانی از روبروی دانشگاه صنعتی که رد می شدیم اه می کشیدیم می گفتیم ای دست نیافتنی
قدرش را بدون
همه جا همینه
سعی کن لذت ببری
بازیچه نشو
عمر می گذرد
برف و افتاب استREZANNASR@YAHOO.COM (857469) (moderator102)
 
عضو هيآت علمی دانشگاه صنعتی
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۱:۵۶:۰۵
اخيراً رئيس دانشگاه صنعتی اصفهان از سوی وزير علوم به عنوان مدير برتر فرهنگی دانشگاه های کل کشور و سپس معاونت آموزشی اين دانشگاه به عنوان معاونت آموزشی برتر کشور انتخاب شدند.
توجه همگان را از اين جهت به اين نکات جلب می کنم که اين انتخاب ها با وجود اطلاع وزير علوم از اعتراضات مطروحه، به وضوح گويای خيلی مسايل می تواند باشد. (857480) (moderator102)
 
دانشجوي دانشگاه اصفهان
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۰۱:۰۶
متاسفانه در شهر اصفهان هم اين دانشگاه به پادگان مشهور شده. والدين دانش آموزان مستعد اصفهاني به هيچ وجه به آنان اجازاه انتخاب اين دانشگاه را نمي دهند. افسوس دانشگاهي كه زماني يكي از پنج قطب علمي كشور بود به خاطر عقده حقارت عده اي ناجوانمرد( از داخل وزارت خانه بگير تا داخل پستوهاي اين دانشگاه) به اين فلاكت افتاده است. (857494) (moderator102)
 
دوست
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۱:۱۹:۱۷
البته من اضافه میکنم که منظور دوستمون دانشگاه اصفهان بوده که با دانشگاه صنعتی اصفهان فرق داره (859181) (moderator102)
 
م.م.
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۲۸:۲۵
به هیچ وجه درست نیست. همه بچه های شهر اصفهان بلا شک یکی از گزینه های اصلی انتخاب رشتشون دانشگاه صنعتی اصفهانه. اصلا اینطور نیست. لطفا دروغ ننویسید (864016) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۱۱:۰۵
اخیرا رییس دانشگاه یزد بدون توجه به نظر کارشناسی گروه ها، دانشکده ها، شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه، شورای آموزشی دانشگاه و شورای دانشگاه اقدام به افزایش غیر طبیعی و مافوق انتظار ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد نموده است ( لطفا دفترچه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد را مشاهده کنید و دانشگاه یزد را با سایر دانشگاه های دیگر در پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد مقایسه کنید). جالب این جاست که به خاطر این اقدام غیر منطقی معاون آموزشی دانشگاه که کمتر از یک سال از معاونتش می گذرد لوح تقدیر به عنوان یکی از بهترین معاونین پژوهشی را دریافت می گند. والله جا دارد که انسان به خاطر آن چه که می بیند در آموزش عالی اتفاق می افتد و هیچ کاری از هیچ کس در دانشگاه یزد ساخته نیست غصه بخورد.
آیا مقام معظم رهبری هدفشان از گسترش تحصیلات تکمیلی، عملکرد های اینچنینی بوده است (مطمئنا خیر).
در همین راستا رییس دانشگاه مصوبه ای را در هیات امنا به تصویب رسانده که حق الزحمه راهنمایی پایان نامه های کارشناسی ارشد را در هفتاد و پنج صدم ضرب کند تا کیفیت مطلوب مورد نظر ایشان حاصل شود. جالب اینجاست که همه این موارد را وزیر محترم علوم می دانند و به خاطر حمایت های ایشان رییس دانشگاه به این نتیجه رسیده است که هرکاری در دانشگاه یزد می تواند انجام دهد. اکنون که از وزیر محترم علوم همه نا امید شده ایم امیدواریم رییس محترم آموزش مجلس در این مورد یررسی هایی را انجام دهند. (857513) (moderator102)
 
عضو هيئت علمي دانشگاه صنعتي اصفهان
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۳۹:۴۸
سلام عليكم

هرچند بنده در مقام دفاع از همه عملكردهاي مديريت دانشگاه صنعتي اصفهان نيستم و پاسخگويي مستدل به بند بند نامه فوق وظيفه مسولين دانشگاه صنعتي اصفهان است ولي در هر حال بنده به عنوان يك عضو هيئت علمي دانشگاه صنعتي اصفهان كه تا كنون مديريت سه رئيس را شاهد بوده ام انشا الله در فرصتي نزديك چنانچه فرصتي پيدا شد نامه مفصلي براي شما خواهم نوشت ولي به صورت خيلي مختصر و كوتاه فعلا نظرم را در باره نامه فوق و همچنين ديگر فعاليتهاي اينچنيني در دانشگاه در حد علم و اطلاع خودم مي نويسم:

1- هيچ مديريتي معصوم نيست و مسلما هر مديري كاستي هايي دارد. آنچه مهم است مزيتهاي نسبي يك مدير است.

2- آقاياني كه نامه فوق را نوشته اند با اينكه در اينجا نامشان مشخص نشده ولي با آشنايي كه با همفكرانشان در دانشكده خودمان و بخشهاي ديگر دانشگاه دارم چنان مطلب را نوشته اند كه انگار در زماني كه خودشان به دانشگاه آمده اند و ارتقا يافته اند و مصدر امور بوده اند پيغمبر بوده اند. اين در حاليست كه خيلي از اين آقايان قبلا با خط و خط بازي سر كار آمده مو رشد كرده اند و مخالفانشان را هم با بي رحمي تمام و با جو سازي و كارشكني از دانشگاه اخراج كرده اند. جالب است اينهايي كه مدعي استخدام و ارتقا و تغيير وضعيت بر اساس شاخصهاي علمي مي باشند بعضي از دوستان خود را در گذشته اي نه چندان دور بدون هيچ توان علمي و بدون حتي يك مقاله در عرض سي سال در بعضي از دانشكده ها در راس امور گذاشته بودند تا در باره توان علمي و تمديد قرارداد و اغيير وضعيت افراد تازه استخدامي كه هم مقاله داشتند و هم فارغ التحصيل برترين دانشگاههاي جهاني بودند نظر بدهند!!

3- نمي دانم "سين" را الف اشتباه نوشته يا آقايان! منظور همان چين است كه در عربي "صين" نوشته مي شود!

4- در مورد بند 3 نامه فوق واقعا عجيب است كه آقاياني كه خودشان و دوستانشان اصرار ملت ايران را در پافشاري بر حقوق بين المللي خود از جمله انرژي هسته‌اي مسخره مي‌كنند و از هر تلاشي جهت اخراج همكاران خود كه به جوكهای پسته‌اي و بسته‌اي آنها نمي‌خندند فروگزارينكرده‌اند حالا مدافع اساتيد جديد الاستخدام شده اند.

5- در مورد بندهاي 5 و 6 نامه فوق، دوستان دانشكده مواد خودشان مي دانند كه چه خبر است و هدف تجليل از مقام 5 استاد نبوده است. بلكه اين يكي هم ابزاري بوده در راستاي جو سازي هاي قبلي و فعلي و بعدي آقايان.

6- در مورد بند 11 نامه مذكور، جالب است كه آقايان يادشان رفته در همين چند سال پيش در دوره مديريت خودشان چندين دانشكده را مربي ها اداره مي كردند با وجودي كه همان زمان اساتيد با سابقه زيادي در دانشگاه وجود داشتند به طوري كه حد اقل در يك دانشكده پستهاي رياست و معاون آموزشي كه هر دو از كليدي ترين پستها هستند در دست دو مهندس بود! يا اينكه رياست همان دانشكده در يك دوره در دست كسي بود كه در عرض 30 سال حتي يك مقاله كنفرانسي هم از او در دانشگاه ثبت نشده بود!

7 - در مورد بند 14 هم صرف نظر از اينكه وجود يا عدم وجود سلف اختصاصي اساتيد خوب است يا بد استدلالي كه در باره آن شده واقعا مسخره است؟ آيا آقاين شان خود را بالاتر از اين مي دانند كه مثلا در فضايي كنار دانشجويان دانشگاه باشند؟ يا كسي جلوي آنها را گرفته كه با هم به سلفهاي موجود بروند و با هم صميمي باشند؟

8- در مورد بند 23 هم، هرچند خود مسئولين دانشگاه بايد اطلاع بدهند كه دليل اصلي اقدامشان در منع ورود آن استاد چه بوده، ولي حد اقل اين را همه آنهايي كه در دانشگاه صنعتي اصفهان هستند مي‌دانند كه شخص مزبور از دانشگاه اخراج شده، و يكي يا بعضي از دلايل اخراج او هم اتهام تحريك دانشجويان در فتنه 88 و مسائل ديگر بوده است. حال صرف نظر از اينكه اتهامات اين شخص همين بوده يا چيزهايي ديگري كه برما پوشيده است و صرف نظر از اينكه مسئولينت دانشگاه در احراج او محق بوده اند يا اشتباه كرده اند در هر صورت مطرح كردن موضوع به نحوي كه در نامه بالا آمده مصداق بارز عوام فريبي استفاده ابزاري از احساسات مردم و مسئولين است.

9- آقاياني كه در باره كوي مسكوني و فرصت تحصيل و غيره نوشته اند تعدادي از آنها بيش از 30 سال در منازل مسكوني كوي دانشگاه بوده اند در حاليكه تعداد زيادي از اعضاي هيئت علمي در ليست انتظار سالها منتظر مي ماندند. بعضي از اين آقايان در حالي كه دانشجوي دكترا در تهران بوده اند و هفته اي يك كلاس در دانشگاه تدريس مي كرده اند همزمان منزل كوي را نيز حفظ كرده اند و از دانشگاه حقوق تمام وقت گرفته اند!

10- اي كاش آقاياني كه با اسم و رسم به سايت وزين الف نامه نوشته اند در فحشنامه‌هاي مملو از دروغ و تهمت كه بر عليه خيلي از اساتيد دانشگاه كه با انها همراه نيستندو به صورت نامه های الكترونيك مجهول الهويه براي اكثر اساتيد دانشگاه فرستاده‌اند هم اسم و رسم خود را ذكر مي‌كردند.

در انتها فارغ از عملكرد مديريت فعلي دانشگاه آنچه در باره نامه فوق به ذهن خطور مي كند اين است كه مطالب نامه فوق چه درست باشد و چه صحنه سازي، رطب خورده منع رطب كي كند؟ وقتي تقريبا تمامي روساي دانشكده ها با امكانات دولتي به تهران فرستاده مي شوند كه به دفتر وزير مراجعه كنند و خواستار ابقاي رئيس قبلي دانشگاه بشوند؟ يا وقتي كه به شهادت خبرنامه هاي دانشگاه در سال 1388 كه احتمالا هنوز هم دز سايت دانشگاه موجود است رئيس وقت دانشگاه پشت سر هم با كارمندان خود مصاحبه مي كند و از خود تعريف مي كند و براي رئيس ماندنتقلا مي كند و آنگاه كه رئيس قبلي در يك جلسه رسمي دانشگاه جمع كثيري از اساتيد را نامرد خطاب كرد چرا آقايان براي دانشگاه احساس خطر نكردند و يك تازي هاي مزبور را نيمچه حكومت نخواندند؟ (857564) (moderator102)
 
محمد2
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۸:۱۶:۱۸
اين را نگفتي:
آقايي كه اسمش در بالا آمده در دوره‌ قبلي با مدرك فوق ليسانس و چاپ چند تا كتاب گل و بلبل هيات علمي شد! مي‌خواستند بورسش هم بكنند كه برود خارج دكتري بگيرد. در حالي كه هيچ شاخص علمي نداشت و فقط به جرياني در اصفهان منتسب بود و البته سياست انگليسي‌ها را خوب مي‌دانست: تفرقه بيانداز و حكومت كن. (858425) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۴۷:۴۸
واقعا خوشم اومد از بصیرت شما دوست عزیز. (858617) (moderator102)
 
بنده هستم!
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۲:۴۳:۱۲
واقعن چه اهمیتی داره که این آقایون در زمان خودشون چی کار کردند؟! مهم اینه که الان اتفاقاتی داره تو دانشگاه می افته که کارد رو به استخون رسونده. (858935) (moderator102)
 
استاد صنعتي
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۳:۵۲:۵۰
فكر كي كنم 135 راي منفي در مقابل 9 راي مثبت براي بيجا بودن مطالب شما كافي است. (859049) (moderator102)
 
م.م.
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۳۳:۰۹
ایمیل تصویر صفحه نامه منتشر شده در الف برای دانشجویان معترض فرستاده شده که دانشجویان موافق شایذ اصلا خبر تداشته باشند. اصلا روی اقلیت یا اکثریتها نمیتوان قضاوت درستی کرد. لکن در خلافت ابوبکر و امیرالمومنین فقط 4 نفر با حضرت علی همراه بودند. آیا حق باابوبکر بود؟ (864029) (moderator102)
 
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۴:۱۶:۰۲
جناب استاد صنعتی نمیدانم استاد چه رشته ای هستی!

ولی من هم به عنوان یک استاد که علاوه بر رشته تخصصیم اطلاعاتی هم از روشهای جنگ روانی انترنتی دارم باید به شما بگویم که به نظر من که نه به عنوان نظر شخصی که به عنوان یک نظر تخصصی این رای های مثبت و منفی همانطور که در یک نظر دیگر کاملتر شرح دادم هیچ اعتباری ندارد و 70 نفر هم می توانند با بسیج افراد خانواده یا حتی یک کلاس به مراتب رای های بیشتر از این در هر جهت جمع کنند و هم یک نفر با استفاده از تکنیکهایی که بر افراد وارد پ.وشیده نیست می تواند صدها رای بدهد!

اعتبار هر حرفی به مستند بودنش است و نه به تعداد مخالفان و موافقان آن و گرنه در هر دادگاهی هر کس بهتر یارکشی می کرد یا ایل و عشیره بزرگتری داشت صاحب حق بود. (865131) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۴:۳۷:۵۱
دوست عزیز، واضح است که در هر مدیریتی، اشکالات فراوانی می توان یافت. همه مدیریت ها هم می گویند کار ما بدون اشکال است. اما، مدیریتی که همه شوراها را یا رسما یا عملا غیر فعال و بی اثر می نماید، به نظرات آنها هیچ اهمیتی نمی دهد و حتی با معاونین خود نیز از موضعی بسیار بالا و تحکم آمیز بزخورد می نماید، مدیریتی که خود را آنقدر مهم و بی عیب ببینید که بگوید «مثل من و شما (خطاب به رئیس و معاونین یک دانشکده) مثل خضر و موسی است. اگر می خواهید با من باشید سوال نباید بپرسید»، چنین مدیریتی است که دانشگاه را به افتضاح می کشد و تبدیلش می کند به یک سربازخانه. آری، مدیریت ها بی ایراد نیستند. اما فرق است بین مدیریتی که اشتباه می کند، اما به نظر شوراها احترام می گذارد و مدیریتی که شوراها را به حساب نمی آورد و شخصا تصمیم گیری می نماید. شورا را گذاشته اند برای مشورت دادن. آنوقت، وقتی به وی اعتراض می شود که چرا مشورت نمی کنی، می گوید ما هم با کسانی مشورت می کنیم. با چه کسانی؟ ساختارهای رسمی و موجود و تخصصی دانشگاه را نادیده می گیری و می روی با که مشورت می کنی؟ با خورزو خان؟

حرف شما بسیار جالب بود که گفتید اجازه ندادن به برگزاری مراسم خداحافظی از استادان دانشکده مواد برای این بود که می خواستند جو سازی کنند. این همان فضای امنیتی و پلیسی است که در نامه همکاران شما به آن اشاره شده است. اگر نمی دانید، بدانید که تنها در فضاهای امنیتی و در خفقان است که از ترس اعتراض و بیان دیدگاه های مخالف، اجازه برگزاری یک مراسم خداحافظی را نمی دهند. (859313) (moderator102)
 
معترض
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۷:۳۴:۲۷
احسنت بر تو . خوشم اومد. (863438) (moderator102)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۰۲:۲۹:۳۲
آقا همان سین صحیح است. شما با کلاس چندم هیئت علمی شدی گلم؟ (861726) (moderator102)
 
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۴:۲۳:۱۴
آغا مهصن!

من یادم رفته با کلاس چندم هیئت علمی شدم ولی جناب اصطاد، شما یعنی از پاپ کاتولیکتر و از خود چینی ها چینی تری؟


یعنی خود چینی ها در فرم رسمی با لینک زیر اسم کشورشون را اشتباه نوشته اند؟

http://ly.china-embassy.org/eng/lsyw/P020070831702969381635.pdf (865140) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۵:۱۵:۴۶
جناب اقای هیئت علمی
این همه اشتباهات از یک انسان معمولی بر نمی اید!!
ما انتظار معصومیت نداریم

این ها به هیچ وجه اشتباه نیست.
این کارها تخریب است!
تنها هدفی که من در تمام فعالیت های این دانشگاه و همچنین این نظام می بینم، تنها تخریب کشور و ملتمان است.
این روند و این سیاست ها نتیجه ای جز ویرانی کشورمان ندارد! (863033) (moderator102)
 
مرتضی
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۶:۳۸:۱۸
اقای عزیز به خدا ما هم 7-8 سال منتظر بودیم تا خونه بهمون دادن تو کوی... دلیلی نداره طرف تا استخدام میشه از فرداش خونه بهش بدن... مشکل میدونی کجاس؟ مشکل اونجاس که تو همون گروهی که به قول شما بیش از 30 سال در کوی بوده اند عده ای خون رنگینتری دارندو شامل حکم تخلیه نمیشن.. (863270) (moderator102)
 
من تو را میشناسم
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۷:۳۲:۵۹
من تو رو میشناسم کی هستی . از همونائی هستی که حق خیلی از بهتر از خودتو خوردی و بخاطر اینکه خودتو مذهبی جا زدی الان هیئت علمی شدی. امثال تو زیادن. کاش میتونستم اسمتو بیارم تا همه بفهمند که با چه سابقه درخشائی هیئت علمی شدی (863435) (moderator102)
 
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۴:۲۸:۲۱
آقایی که من را می شناسی من رضایت کامل دارم که اسم من را بیاری.
البته به شرطی که اسم خودت را هم بیاری تا همه بدانند مدعیم کیست!

البته برای اینکه بیراه نری و دسته گل به آب ندی و اشتباها اسم یک بنده خدای دیگه را نیاری خودم کمکت می کنم. بنده را در مدیریتهای قبلی اشتباهی آوردند. اونم به دلیل مذهبی و غیره. فکر کردند من می توانم صید خوبی در دام باندبازیهایشان باشم. (865150) (moderator22)
 
دكتر سعيدي
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۹:۵۰:۳۷
با سلام
به عنوان عضو كوچك دانشگاه صنعتي اصفهان متذكر مي شوم كه هنوز خاطره جلسه روز معلم كه رياست محترم دانشگاه حتي نظرات استاد مدعو خودشان را بر نتافتند و ايشان را با چنان شكلي از پشت تريبون پايين كشيدند در خاطره ها هست.
در اين چند سال رياست بسياري از دانشكده ها از اساتيدي انتخاب مي شود كه كارايي كمتري دارند و قابليت انتقاد و رويارويي با رياست دانشگاه را ندارند. نمونه آن دكتر ... دانشكده رياضي كه انتقادات اساتيد و كارمندان و دانشجويان به بنده و ديگر همكاران خود گويا است.
دانشكده برق و كامپيوتر كه من از نزديك در جريان امور هستم بطور مثال بازنشستگي هاي اجباري همكاران بزرگوار خود گوياي ديگر مسائل دانشكده و دانشگاه است.
 ... (863740) (moderator102)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۴۲:۰۶
از سال 75 تا 90 دانشگاه بودم (درس و تحقیقات) و ریاست 5 نفر را دیده ام ، به نظر من این آقا دانشگاه را نابود کرده، نه دانشجویان و نه اساتید و نه کارمندان از ایشان رضایت ندارند.
شما سراغی از ابررایانه ملی بگیرید. با کارشکنی های ایشان این پروژه ملی نابود شده و امکان ارائه خدمات ندارد!
ایشان حتا با اغذیه فروشی ها نیز برخورد کرده و کسی حق فروش نوشابه کوکاکولا و پپسی ندارد ( به نظر ایشان صهیونیستی هستند!!). ایشان حتا اجازه نداد در دانشکده ها سفره هفت سین چیده شود. شاید این مسائل مهم نباشد اما خواستم دید ایشان را نشان دهم. (857571) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۵:۲۰:۵۳
تک تک این نظرات درسته
هر کدوم را که میبینم، با خودم میگم "درست میگه"، "راست میگه"، "خودم شاهدم"

دیگه تحمل دانشگاه وحشتناک شده!!!
کاش به دوران قبل بر میگشتیم!
زیاد پرتوقع نیستم که با وضعیت 10 سال پیش برگردیم. 2سال پیش هم غنیمته!!! (863045) (moderator102)
 
کارمند دانشگاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۴۸:۱۴
وضعیت ناهنجار دانشگاه صنعتی ارومیه نیز دقیقا مشابه دانشگاه صنعتی اصفهان هست با این تفاوت که رئیس این دانشگاه سیاست مزورانه انگلیسی در پپیش گرفته و از دانشگاه صنعتی ارومیه ویرانه ای باقی مانده که بازسازی آن نیازمند سالها تلاش جمعی است.از کارآموزی بدون حقوق اساتید و کارمندان به مدت بیش از یک سال گرفته تا اخراج های بی رویه در این دانشگاه.خدایا به تو پناه می برم از دست این انسانهای دیکتاتور قلدر ماب (857588) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۴۹:۳۵
دانشگاه صنعتی قم هم وضعیت مشابهی داره نامه ای در حال تدوین داریم که به زودی منتشرش کنید (857595) (moderator102)
 
مظهری
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۵۳:۳۱
یک راه میانه این است که سایتی مثل الف پرسشنامه ای جهت نظر سنجی طراحی و نظر ، اساتید ، دانشجویان و پرسنل دانشگاهها بررسی شود تا معلوم گردد ، میزان رضایت چقدر است ؟ البته معمولا بهتر است این گونه کارها توسط موسسات تحقیقاتی صورت بگیرد . کاش آقای دکتر توکلی در مرکز تحقیقات مجلس مجموعه ای برای این موضوع داشته باشند و روشی برای بررسی مواردی این چنین ، نه فقط برای دانشگاه که برای سایر موارد ، البته قبل از رسیدن به وضعیت بحرانی .... (857613) (moderator102)
 
تعدادی از دانشجویان فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی ارومیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۵۶:۳۸
امیدواریم وضعیت اسفناک دانشگاه صنعتی ارومیه با اساتید جوان کم تجربه و رئیس متوهم نیز مورد بازدید دانشجویان و اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان قرار گیرد تا روزی هزار بار شکر نعمت بجای آورند.اقا اینجا رئیس دائما تو سفر و مذاکره برای پست رایزن علمی و شهرداری و... هست تا رسیدگی به امور دانشگاه.هر کی هم اعتراض بکنه ، اخراجه !! مهم نیست استاد باشی با دانشجو و یا کارمند.خدایی دیکتاتوری در این دانشگاه بی نظیر در میان تمام دانشگاههای کشور هست. (857622) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۰۰:۰۵
کدو دانشگاه تونسته پیشرفت کنه تو این سالها؟ کدوم داشگاه فضای امنیتی پیدا نکرده سری هم به دانشگاههای تهران بزنید. اوضاع بدتر از این حرفاست
خدایا خودت به داد این مردم برس (857630) (moderator102)
 
از دانشگاه تبریز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۱۹:۳۴
اگر در این نوشته نام دانشگاه صنعتی اصفهان را بردارید و نام هرکدام از دانشگاههای بزرگ کشور را جایگزین کنید ، وصف حال همان دانشگاه خواهد بود. (857692) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۴۹:۱۸
واقعا که دانشجوها و استادای تنبل چقدر دارن تقلا می کنن که بگن همه جا همین جوریه که الف نوشته. (858621) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۲۶:۳۴
با توجه به موقعيت جغرافيايي آن كه در شهرستان و تقريبا در ميان دو كوه محصور است از چشم مسئولين نظام پنهان مانده است.یه درد روزمره قلبم رو فشرد با خوندن این نامه

ولی‌ اساتید محترم ، این حال ، ربطی‌ به وضعیت جغرافیایی نداره ، چشم مسوولان به یه جای دیگه دوخته شده (857718) (moderator102)
 
Ahmad
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۲:۳۳:۳۰
چطور مسئولین نظام موقع کتک زدن دانشجو ها که میشه خوب سریع دانشگاه صنعتی را پیدا می کنند! (859247) (moderator102)
 
از کارکنان دانشگاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۲۸:۳۵
با سلام
اوضاع دانشگاه ولیعصر رفسنجان را هم برسی کنید..... (857727) (moderator102)
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۴۱:۲۹
از کرامات جدید مدیریت دانشگاه فیلتر کردن سایت الف از بعد از درج مقاله اخیر در مجموعه فضای مجازی دانشگاه است. ایشان واقعا یک حکومت جداگانه و مستقلی را ایجاد کرده است . (857770) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۵۰:۵۲
آخه آدم دروغگو من از توی دانشگاه وارد این سایت شدم و هیچ فیلتری هم نداشت. وقتی کم میارین حداقل سکوت کنین نه این که دروغ بگین. (858624) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۳:۴۲:۳۰
حتما شما از VPN استفاده كرده ايد جناب (859029) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۱:۵۸:۲۷
لعنت بر دروغگو!

الف آی پی ینده را و همچنین مطمئنا خیلی از آی پی های نظرات این صقحه را چک کند تا ببیند چه نطرات موافق و چه مخالف آیا از آی پی های دانشگاه صنعتی نیست؟ (858859) (moderator102)
 
ساسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۳:۵۵:۱۶
فوری: متاسفانه هم اکنون این صفحه توسط دانشگاه صنعتی اصفهان در دانشگاه فیلتر شده و کسی نمی تواند با کامپیوترهای دانشگاه این خبر را ببیند (857806) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۲:۰۰:۰۷
باز هم لعنت بر دروعگو. بنده هم صبح خبر را دیدم هم بعد از ظهر نظرات را خواندم و هم حالا که شب است در این صفحه هستم و از درون دانشگاه. (858860) (moderator102)
 
مرتضی
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۶:۵۱:۴۸
تو چرا دوس داری همه رو لعنت کنیو فحش بدی؟؟؟ چقد شبیه همفکراتی و طرز رفتارت به اونها شبیه!!! عزیز من بنده هم چند مورد نتونستم اون اوایلی که نامه منتشر شد با ای پی دانشگاه وارد سایت بشم... اینکه شما چنبار تونستی وارد شی یعنی همه دارند دروغ میگنو باید لعنتشون کنی؟؟ تا کی میخاین به عالم و ادم فحض بدین؟؟ خسته نمیشین؟ کاره دیگه ایم بلدین اصلا؟؟ (863312) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۴:۰۷:۱۲
چون خیلی از این افراد را می شناسم و می دانم که برای به کرسی نشاندن حرفشان را تا کجا پیش می روند؟

ثانیا اگر اینها استاد دانشگاه هستند می دانند که در شبکه گاهی ممکن است در سروری در مسیر شبکه اشکالاتی پیش بیاید و چند لحظه یک سایت یا هیچ سایتی بالا نیایدو بعد هم با جایگزین شدن مسیرهای دیگر رفع می شود. (865121) (moderator22)
 
معترض
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۷:۲۷:۲۸
خودت فهمیدی چی گفتی؟؟؟؟؟؟؟؟ (863417) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۴:۱۴:۱۰
الف چرا نظرات بي طرفانه مبتني بر رد تعدادي از دروغهاي اين نامه را عليرغم چند ساعت از ارسال منتشر نمي كني؟ (857866) (moderator102)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۸:۱۶:۴۰
تعداد دوستان و مریدان رئیس کم است، الف منصفانه منتشر کرده! (858426) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۲:۰۳:۴۹
دوست عزیر ما هیچگدام مرید کسی نیستیم و انتفادات خودمان را به رئیس دانشگاه داریم. مثلا شاید بهتر بود بیشتر مشورت می کرد هرچند در نظام اداری ما مشورت اغلب مترادف است با کارشکنی و خوابیدن امور. اما مشکل در دروعهای آقایان و نیتهای ناخالض این افراد است که کشی که سابقه خودشان را نداند می گوید عجب اینها مظلوم واقع شده اند! (858862) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۲۲:۲۸:۳۵
همیشه حق تنهاست و باطل پر از یار و یاور... (861437) (moderator102)
 
درود بر وزیر مقتدر علوم
Canada
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۴:۲۰:۲۰
درود بر وزیر مقتدر علوم
فتنه از دانشگاه با اقتدار وزیر رخت بر بسته (857885) (moderator102)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۶:۵۴:۳۷
چرتو پرت نگو... فتنه چیه؟؟ تا کی میخاین ازین فتنه واسه خودتون کاسبی کنینو افتضاحات مدیریتییتونو پشتش پنهان کنین؟؟؟ مردم به جهنم.. پدر اسلامم دراوردین شما با این کارا و حرفاتون... (863325) (moderator102)
 
کارمند
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۴:۲۵:۲۲
به هیچ وجه عدالت رو توی نوشتن این مطلب رعایت نکردین. از خیلی حرفای بی سند استفاده کردین. (857899) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۰۹:۳۷:۵۰
نه دوست من. عدالت رعایت شده. خیلی حرف هایی که باید زده می شد را هم نزده اند. (864463) (moderator102)
 
دانشجو
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۵:۲۰:۰۷
اين بيانيه خيلي خوشحالم مي كند چون فكر مي كنم كه بالاخره بعد از سالها در اين دانشگاه صنعتي يكي پيدا شد كه جلوي يك سري كارها رو بگيره و اونقدر محكم و قوي جلو عده اي با منافعشون بايسته تا بعضي ها هم اين چنين بيانيه بدهند. دكتر دوستت داريم. (858027) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۵۱:۵۰
منم دوستش دارم. (858627) (moderator102)
 
بنیامین
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۲:۱۸:۰۸
بله این هم از اون حرفهاست :) (859234) (moderator102)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۶:۵۶:۳۳
اره جلوی خیلی کارهارو سفتو محکم گرفته.. جلوی رشدو شکوفایی دانشگاه رو مخصوصا.. دوسش داشته باش.. اونم تورو دوس داره.. (863329) (moderator102)
 
منصور
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۵:۲۰:۱۹
بنظر من اين واقعيت را كه دانشگاه صنعتي اصفهان در اين 10 سال اخير در حال اضمحلال علمي و ارزشي است نمي توان كتمان كرد. گرچه عمده دلايل آن مربوط به عملكرد بسيار ضعيف مديران اين دوره بوده است ولي تا حدودي هم خود اساتيد ، دانشجويان و كاركنان دانشگاه مقصرند كه با سكوت خود اين اوضاع نابسامان را تحمل كردند. با اينحال به نويسندگان اين نامه آفرين مي گويم و از سايت الف كه آنرا چاپ كرد نيز تشكر مي كنم.اگر هيچ اقدامي براي اصلاح امور دانشگاه صنعتي اصفهان انجام نشود حداقل نتيجه آن روشنگري اذهان عمومي و انجام وظيفه اجتماعي است. (858028) (moderator102)
 
دانشجوی برق صنعتی اصفهان
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۵:۲۳:۰۷
ما توی این چند ساله هیچ اعتراضی، هیچ مخالفتی...

واقعا توی این چند ساله توی دانشگاه به این نتیجه رسیدم که

" از ماست که بر ماست " (858033) (moderator102)
 
بی نشان (آدرس ایمیل محفوظ)
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۵:۲۴:۲۲
با سلام، حسب وظیفه معلمی خود، این سطور را رقم می زنم وگرنه چندان امیدی به التفات بزرگان، برای نقطه پایان گذاردن بر این رنج دامنگیر و رو به تزاید دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان ندارم. خدای را شاهد میگیرم که شهادتم در مورد درستی مطالبِ نامه چاپ شده، نه از روی حب و بغض، که از سر تکلیف است، چرا که به روزشماری افتاده ام که مگر این چند سال باقیمانده از خدمتم نیز به سرآید و بیش از این شاهد زشتکاری های این چنینی که نه به نفع دین است نه به سود انقلاب و نه در راستای اخلاق انسانی، نباشم. برای من جای هیچ شکی نمانده است و رجاء واثق دارم که این شیوه مدیریتیِ کین ورزانه و مکیاولیست!!! که دور از تمام ملاکهای انسانی و علمی عمل می کند، اگر برخاسته از نادانی ها نباشد، فقط و فقط مامور شده است تا عامدانه تیشه به بنیان همه آن آرمان هایی که به خون پاک ترین انسانهای این خاک رنگ گرفته است، بزند و بذر یاس و ناامیدی را در دل خادمان به دین و انقلاب بکارد.
آینه چون عیب تو بنمود راست خود شکن آیینه شکستن خطاست.
ایمان دارم اگر هویت راقم این سطور برای این جناب رییس قدر قدرتِ قوی شوکت روشن شود، در صورت رسیدن زورشان، من و امثال مرا از نان شب هم محروم خواهند فرمود. آنهم به نام اسلام و انقلاب...!
گر مسلمانی از این است که... وای اگر از پس امروز...
و اینچنین است که اکثریت قریب به اتفاق دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان مدتهاست در این "وای ی ی ی ی ی ی ی ی" غریب! وامانده و گرفتار شده اند. (858039) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۲:۱۹:۴۸
شما خودگویید و خودخندید. عجب مردان هنرمندی!!

بنده هم معتفدم رئیس دانشگاه باید بیشترمشورت کند ولی نه با شماهایی که هر کدامتان کلکسیونی هستید از عقده ها. شمایی که گاهی 10 تا 15 نفر دانشجوی ارشد را در یک کلاس رد می کنید تا قدرت خود را به رخ دانشجو بکشید.

من این حرفها را نه به عنوان یک دانشجو که به عنوان یک همکار شما که سالها رفتار خیل از شماها را از نزدیک دیده ام بیان می کنم. (858895) (moderator102)
 
همشهری
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۵:۵۱:۰۲
بودجه تفصیلی وعملکرد مالی سالیانه رانگاه کنید اخیرابجای هزینه کرد برای منابع انسانی وجوهی برای دامداری وگاوداری هزینه شده (858092) (moderator102)
 
بماند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۵:۵۴:۱۲
بنده هم به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند همین مسائل را با کمی تخفیف در دانشگاه بیرجند سراغ دارم ...
مثلا رئیس دانشکده مهندسی قائن وابسته به دانشگاه بیرجند یک معلم آموزش و پرورش با رشته علوم انسانی است درصورتیکه خود این دانشکده اساتیدی با نه سال سابقه کار دارد ...

مشکل باید ریشه ای حل شود. ای کاش طرح دولت اقای خاتمی که انتخاب رئیس دانشگاه با رای اعضای هیات علمی همان دانشگاه صورت می گرفت عملی می شد. (858101) (moderator102)
 
متحیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۲:۰۸:۴۹
یعنی میشه رئیس دانشکده مهندسی ، یک معلم علوم انسانی باشه ؟؟؟؟؟ (858872) (moderator102)
 
منمدیگه
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۴:۴۳:۱۱
خوب راستش رو بخوای ریاست دانشگاه که تخصص نمی خواد.
فقط کافیه به آقایون وابسته باشی
والا به خدا (865181) (moderator22)
 
دانشجوي سابق
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۶:۰۴:۲۸
از چند سال پيش همينجور شده نه اين دو سال... (858133) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۴:۴۰:۱۹
جناب، شما فارق التحصیل شدی! پس نیستی تو دانشگاه
اگه شما وضعیت چندسال پیش را دیدی، بیا و الان را ببین
من نمیگم قبلا خوب بوده ولی میگم الان وحشتناکه!!
باورت میشه انتظامات شده پلیس؟؟
تا نیای و نبینی درک نمی کنی!!! (862929) (moderator102)
 
استاد دانشگاه صنعتی اصفهان
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۶:۱۱:۱۲
بنده یکی از اعضای هیئت علمی جدید در دانشگاه صنعتی هستم. من نیز شخصا برخی موارد بالا را تجربه کردم. جو خفقان آوری دارد این دانشگاه. البته فکر نمی کنم دانشگاه های دیگر هم بهتر باشد. ظاهرا فشار به قشر علمی و متفکر کشور در همه دانشگاه ها زیاد تر شده و این کاملا به ضرر مملکت است. خدا می داند که ما مانند بسیاری دیگر از نخبگان امکان زندگی آسوده تر و بهتر را در دیگر کشورهای پیشرفته دنیا داشتیم. اما برای خدمت به این مرز و بوم و اصلاح امور مانده ایم. خدا کند که ما در این فشارها دوام بیاوریم. (858154) (moderator102)
 
-
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۶:۱۸:۴۸
سلام
رییس دانشگاه صنعتی افرادی را به عنوان رییس دانشکده انتصاب می کنه که کمترین مشروعیت و مقبولیت را در میان اعضای هیات علمی اون دانشکده دارند و به همین افراد پست های مهم دیگری هم میدهد.
تمام سعی و تلاش مدیریت دانشگاه در تفکیک جنسیتی خلاصه می شود. (858176) (moderator102)
 
دانشجوي دانشكده مواد دانشگاه صنعتي اصفهان
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۶:۲۰:۳۴
بنده فارغ التحصيل كارشناسي ارشد دانشكده مواد دانشگاه صنعتي اصفهان هستم. بدون هيچ دليل قانع كننده اي چندين نمره از پايان نامه دانشجويان ورودي 88 به بهانه كاهش سقف نمره به ازاي گذشت زمان از فارغ التحصيلي كم مي كنند. اين در صورتي است كه حدود 3 ماه از سال گذشته دانشكده را به دلايل تعميرات تعطيل كرده بودند و عملا در اين مدت هيچ يك از دانشجويان نمي توانستند آزمايشات خود را انجام بدهند. جالب تر آن كه رئيس دانشكده هم به چنين موضوعي اذعان داشته ولي دانشگاه هنوز چندين نمره از دانشجويان كم مي كند. (858184) (moderator102)
 
4
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۶:۴۹:۰۰
با سلام
رییس دانشکده از افرادی انتصاب می شود که تابع بی چون و چرای دستورات رییس دانشگاه باشد و خود رییس دانشکده افرادی را به عنوان معاون انتصاب می کند که تازه استخدام و بی تجربه باشند تا جرات حرف زدن و ابراز عقیده نداشته باشند و اهداف رییس دانشگاه و رییس دانشکده به اسم این افراد تحقق یابد.
معاون مالی و اداری دانشگاه از دانشگاه یزد وارد شده است.
چند رستوران در سطح خدمات رستوران های بین راهی، در دانشگاه صنعتی فعالیت می کنند، مکان ، فشردگی تعداد صندلی در آن ها ، کیفیت و کمیت غذا بسیار نامطلوب است چون رییس دانشگاه و اعضای عیات رییسه از منازل کوی استفاده می کنند و اهمیتی به این که بخش زیادی از اساتید و کارمندان از شهر اصفهان به دانشگاه می آیند نمی دهند. (858241) (moderator102)
 
آ م
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۷:۰۹:۴۳
من معتقدم در تاریخ دانشگاه صنعتی اصفهان تنها یک رییس توانسته است کلیه اقشار دانشگاهی را در جهت مخالفت با خود متحد و هم راستا کند. امیدوارم این همبستگی پس از بر کناری ایشان ادامه یابد تا بتوان با اتکا به این نقطه قوت خرابی¬های دانشگاه را ترمیم کرد. (858288) (moderator102)
 
سلطان
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۰:۵۴:۳۳
هان؟ حتما منظورت رییس قبلیه؟ همونی که دبیر اسبق "تشکل دانشجویی آرمان" رو به جرم انتقاد به دکتر علی لاریجانی اخراج کرد و با واسطه گری جنبش عدالتخواه دانشجویی اخراجش تبدیل به تبعید به دانشگاه سمنان شد اونم بعد از 11 ترم درس خوندن توی صنعتی اصفهان مجبور شد یه ترم باقی مونده رو تو سمنان بخونه و مدرکش از دانشگاه سمنان بیاد، منظورت همونه؟ (859147) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۷:۳۲:۲۱
مسیله اخراج اساتید خیلی هم مهم نیست چون من که دانشجوی ارشد این دانشگاهم حضور و عدم حضور استادم خیلی تاثیری واسم نداشته. اساتید فقط به فکر خودشونند. (858327) (moderator102)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۸:۱۵:۱۸
شما ارشد هستی؟ مسیله با مساله یا مسئله برای شما فرقی ندارد! (858423) (moderator102)
 
دانشجوی فارغ التحصیل
Canada
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۷:۵۱:۵۳
ای کاش فقط همین بیست و اندی بود........ (858365) (moderator102)
 
حسین طریقت پور
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۱۹:۲۲:۴۴
با سلام
سایت الف 31/1/91:
آیت الله جوادی آملی:ان جائکم فاسق بنبأ فتبینوا...اگر از سایتی،ماهواره ای،روزنامه ای خبری آمد تحقیق کنید. (858557) (moderator102)
 
رضا
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۰:۴۹:۳۶
شما رو همه میشناسند آقای طریقت پور، حتما برای خود شیرینی اومدی اسمت بیافته اینجا (858725) (moderator102)
 
استاد صنعتي
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۳:۲۳:۴۸
بي سواد اين آيه قرآن است نه سخن آقاي جوادي. پس فتبينو. يعني درست تخقيق كنيد. تمام مدارك مربوط به موارد گفته شده موجود است. چنانچه خيلي شك داريد منتشر مي كنيم تا فاسق معلوم شود (858995) (moderator102)
 
دوست
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۰:۱۰:۴۶
منبع خود شما هم که سايت هستش
پس بايد تحقيق کرد....;) (859080) (moderator102)
 
دانشجوی صنعتی اصفهان
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۱:۵۹:۱۷
وقتی با چشمام همه چیز را میبینم نیازی به تحقیق ندارم (859989) (moderator19)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۴:۰۵:۴۴
منظورتان کیست؟اقایانی که نامه را نوشته اند؟یا کسی که نامه را به سایت الف داده است؟ (860392) (moderator102)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۰۸:۴۴:۲۸
آقای طریقت. این آیه قرآن است نه سخن آقای جوادی.
پس درست تحقیق کنید!!! (861883) (moderator102)
 
علی فتاحی
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۰۸:۴۹:۲۳
متاسفانه حتی یک نظر مخالف هم نمی توانید تحمل کنید. مگر استاد طریقت چه گفته اند. که شایسته این همه بی ادبی هستند؟؟؟ (864370) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۵:۴۷:۵۱
چیزی که عیان است! چه حاجت به سند است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اقا کور که نیستیم
کر که نیستیم

سرتا از زیر برف بکش بیرون (863109) (moderator102)
 
دانشجوی صنعتی
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۶:۱۶:۳۷
من خودم 7 سال از سال 84 دانشجوی صنعتی هستم و کاملا با نظر دوستان موافقم...این رئیس فعلی در حال نابود کردن این دانشگاهه...تنها فکر و ذکر ایشون شده تفکیک جنسیتی...استخدام حراست...آویزون کردن پارچه سبز به درختهای دانشگاه....دوربین گذاری در دانشگاه....گشت بی اخلاقی.... و .....علم و دانشم که اصلا جاش تو دانشگاه نیست!!!! (863208) (moderator102)
 
دانشجوی علم و صنعت
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۶:۲۹:۳۰
من دانشجوی مواد علم و صنعتم....یه نکته جالب که از دوستان صنعتی شنیدم اینه که میخوان به خاطر 2 ماه تاخیر در دفاع از پایان نامه هاشون، 3 نمره! ازشون کم کنن ، در حالیکه پارسال حدود 3 ماه به خاطر کشیدن یه راهرو که هیچ ضرورتیم نداشته آزمایشگاهاشون تعطیل بوده....یه نکته جالب دیگه اینکه مسئولای دانشکدشونم قبول کردن که نباید نمره کم بشه ولی جناب آقای دکتر شریعتمداری که معاون آموزشی این دانشگاهن و به عنوان معاون آموزشی نمونه دانشگاههای کشورم انتخاب شدن قبول نمیکنن....من صنعتی نبودم و با شنیدن این حرفا آرزو میکنم هیچوقت اونجا نرم... (863247) (moderator102)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۷:۳۱:۳۲
اقای طریقت!! همسایه سابق گرامی!!!
جدا ازینکه این جمله ماله قرانه یا نه.. شما گفتی برو تحقیق کن منم صبح زود پاشدم رفتم تحقیق کردم.. حالا چی؟؟؟ حالا لابد میگی بی بصیرتو فتنه گرو امریکاییم اره؟
از سایتی.. بدش چی؟؟ از ماهواره ای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دقیقا منظورت از ماهواره چیه؟؟ برادر گرامی شما اول اندکی سطح معلومات اولیه تو ببر بالا بد بیا اینجا خودشیرینی که انقد اینا نگن ایناییو که همدانی میذاره سوادشون کمه.. از ماهواره ای؟؟؟؟؟ خخخخخخخ (863431) (moderator102)
 
خدا شاهد اعمال ماست
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۴۱:۱۸
از ابتدای نظرات تا به اینجا دلنشینترین و مستدلترین نظری که دیدم همین بود. اگر در دانشگاه صنعتی هستید منصفانه بنویسید. اگر هم نیستید تحقیق کنید. (864044) (moderator102)
 
همدانی گلشن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۰:۴۷:۴۹
الف مواظب خودت باش
میگم اخراجت کن ها

ها
ها
ها
ها
ها (858722) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۱:۱۵:۳۲
دانشگاه صنعتی جاییست که من و همسرم را به جرم باهم قدم زدن 2ساعت در انتظامات نگه داشتند و از من قباله ازدواج خواستند! (858773) (moderator102)
 
سیدعلی
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۱:۲۹:۵۱
سلام
من یکی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهانم
در مورد همه موارد نمی تونم قضاوت کنم
ولی بعضی مواردش واقعا دروغه و به نظرم بغض آلود و کینه آمیز نوشته شده
مثلا اینکه تو این 2 سال اخیر اصلا کرسی آزاد اندیشی برگزار نشده یا اینکه تا حالا جلسه پرسش و پاسخ نبوده !!!
البته بنده ایرادهایی رو به ریاست دانشگاه دارم ولی نه اینقدر مغرضانه و بی انصافانه (858806) (moderator102)
 
کارمند
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۲:۱۴:۴۷
سلام
لطفا این موارد را هم به موردهای بالا اضافه نمایید
1- کارشناسان آزمایشگاه این دانشگاه به دلیل انجام کار تخصصی حتی در زمان بعد از وقت اداری اضافه کار کمتری در مقایسه با کارمندان اداری دریافت میکنند
2- فضای سبز دانشگاه در طی این 3 سال به طور کامل نابود شد
3- در این دانشگاه پلیس راهنمایی و رانندگی دایر شده
4- در این دانشگاه به کار تخصصی هیچ بهایی داده نمیشه
5- در این دانشگاه کارمندان اجازه ادامه تحصیل ندارند
6- در این دانشگاه کارشناسان آزمایشگاه با مدرک لیسانس، با سه سال سابقه کار علی رقم مسئولیت تخصصی در آزمایشگاه هنوز به صورت شرکتی انجام وظیفه مینمایند
7- کارمندان این دانشگاه کمترین حق استفاده از اینترنت (یک گیگ در ماه) را دارا میباشند.
8- در این دانشگاه در فصل گرم سال (مرداد ماه) برای برگزاری مراسم از پرتقالهای نیم کیلویی در پذیرایی استفاده میشود. من موندم این پرتفالها در این فصل سال از کجا و با چه قیمتی تهیه شده ؟؟ در ادامه بخوانید که مسئولین همیشه دم از صرفه جویی میزنند.
9- در کل موارد در این دانشگاه امید به آینده هم در بین دانشجویان هم در بین کارمندان و هم بین اعضای هیئت علمی به کلی تیره و تاریک شده.
به امید روزهای خوش و پر از امید برای جوانان این مرزو بوم
با تشکر از سایت الف (858883) (moderator102)
 
درد كشيده از كارمندان
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۶:۲۰:۱۷
1-البته يك گيگابايت اينترنت براي شما زياده، چون به جاي كار اينترنت بازي مي‌كنيد.
2- ماشاءالله صاحب دانشجوها فقط اساتيد نيستند.يه ديپلمه به اسم كارمند توي دانشگاه قورتت ميده!
3- من كه نمي دونم آقاي ... خانم و پسر و عروس و دامادش را آورده سر كار.
4- ما هيچ وقت كارمندان را در حال صحبت با يكديگر نديده‌ايم.
5- اصلا هم نمي‌دونيم كه كارمندان از دانشجويان كمتر هستند. ما شاءالله 8000 دانشجو دارد صنعتي 1000 و اندي كارمند! (863223) (moderator102)
 
متین
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۲:۲۱:۱۱
آقای سایت الف چرا تحقیق نکرده مطلب زدید. اگرشما واقعا میخواهید اطلاع رسانی صحیح بکنید یک سری هم به دانشگاه بحران زده اصفهان بزنید تا قوم معاویه و حکومت دیکتاتوری آنها را ببینید و آن گاه قضاوت کنید که مدیریت دانشگاه صنعتی اصفهان بد است یا مدیریت افتضاح دانشگاه اصفهان .... که البته ریشه همه اینها در عدم نظارت وزارت فشل علوم بر عملکرد آنهاست. (858899) (moderator102)
 
مشروطی
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۲:۳۸:۲۵
من یکی از خوابگاهیهای این دانشگام. جوی که خوابگاههای این دانشگاه داره باعث شده ترمی 8تا خود کشی داشته باشه. همین ترم قبل یک نفر تو خوابگاه کناری ما خود کشی کرد. متاسفانه جو این دانشگاه سردترین محیطی هست که دیدم. دانشجوها بدلیل سختگیری بی مورد جز درس چیز دیگه ای نمیدونن. بعضیا از صبح تا شب سرشون تو کتهبه واتفاقا هینها در زمزه افراد خود کشی کننده هستند. همین ترم با استادی کلاس داشتم که وقتی امتحان اون درسو دادم فکر میکردم نمره خوبی کسب کنم ولی بادریافت نمره وضعیت اسفبار بود. از طریق سامانه اعتراض زدم. اصلا جواب ندادن. حضوری رفتم از اتاق انداختم بیرون. من فقط یک سوال از استادان دانشگاه دارم.
شما برای چه خدمتی پول میگیرید؟؟ (858930) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۵ ۲۳:۱۸:۰۷
این نامه رو استادا نوشتند،
وای به حال وقتی که دانشجوها بخواند بنویسند .. (858987) (moderator102)
 
یه دانشجوی دیگه
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۰۸:۴۶:۴۵
الف: نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود .؟؟؟؟؟!!!!! (864363) (moderator102)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۱:۰۰:۱۰
کاش دبیر اسبق تشکل دانشجویی آرمان (شعبه ی جنبش عدالتخواه دانشجویی در دانشگاه صنعتی اصفهان) رو هم میگفتی که به جرم انتقاد به رییس مجلس کنونی از دانشگاه صنعتی به دانشگاه سمنان تبعید شد ... (859154) (moderator102)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۲:۴۴:۳۴
و البته داشتن 4 ترم مشروطی (864893) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۲:۰۷:۳۹
خواهش می کنم در مورد دانشگاه فردوسی نیز تحقیق کرده و مقاله ای بنویسید (859230) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۵۶:۳۶
دانشگاه فردوسی به حق متفاوت با اين مطالب عنوان شده است. اميد است فقط مديران اين دانشگاه برای خمه و کارکنان نيز شرايط مثبت تری فراهم نمايند. (863968) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۳:۳۰:۲۴
به خدا همش راسته. چرا از خودکشیا و آمار خودکشیا نگفتید؟تو این دانشگاه دانشجو هاش بدبخت ترین آدمای دنیان. خدایا کاش کسی بود اینا رو میفهمید و درک میکرد. دوستانی که معتقدند وضع این دانشگاه خوبه احتمالا یا تو این خراب شده نیستند یا نمیخوان قبول کنن که وضع این گورستان خیلی خرابه و باورشون نمیشه. (859287) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۶:۴۸:۵۰
دقیقا" همین بندهای که اینجا نوشته شده است در دانشگاه ایلام نیز وجود دارد حتی به طریقی اسف بارتر. واقعا" باید به حال دانشگاه و علم در این مملکت گریست. (859346) (moderator102)
 
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۰۸:۰۷:۲۸
دلم گرفت ، دلم سوخت ... برای آن همه سالهایی که با عشق در صنعتی اصفهان درس خواندم . از 75 تا 80 دانشکده برق . من همیشه عاشق دانشگاهم بودم و هستم . یکی از دوستان که متولد کرمانشاه بود همیشه می گفت : من متولد کرمانشاه هستم و بزرگ شده صنعتی اصفهان .
من می دانم صنعتی اصفهان معنی اش چیست ؟
من می دانم بعد از 11 سال دوری از صنعتی شنیدن این اخبار با آدم چه می کند
روزی که سر کار رفتم برای اولین بار مهندسی که با من مصاحبه می کرد وقتی فهمید قارغ التحصیل صنعتی اصفهان هستم هیچ سوال فنی از من نپرسید . آن وقت افتخار کردم به سالهایی که در دانشگاهم زندگی کردم .
همیشه عاشقت هستم صنعتی اصفهان (859403) (moderator19)
 
دانشو صنعتی
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۲۳:۰۸:۱۰
حالا بیا ببین به چه حالی افتاده!!!!
ما هرروز به زور میریم دانشگاه! همه فراری (861501) (moderator102)
 
فائزه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۲:۳۱:۵۴
ف . سلماني
سلام
من دانشجويي مهندسي صنايع از 84 تا 88 بودم . داشنگاه رو خيلي دوست داشتم . اما اواخر آره حراست تو دانشگاه بيداد مي كرد . اما علان ديگه عملا شده زندان ابوغريب .شنيدم قبلا و خيلي تاسف خوردم.
چه حيف!!!
حيف بچه هايي كه به پشتوانه اسم داشنگاه وارد اونجا ميشن و موجوداتي سرخورده ميشن .
دانشگاه پشت كوه هاي بلند ديگه واقعا پشت كوهي شده ! عين زندان
دوستام ميگفتم كه جو دانشكده صنايع هم باند بازي شده و استادا عين قبل نيستن .
راستي وفات آقاي دكتر علي اركان دانش آموخته دانشكده صنايع رو به همه تسليت ميگم . روحش شاد (862503) (moderator102)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۶:۱۲:۳۵
حتما دانشجوي صنعتي بودي كه الان را "علان" مي‌نويسي. راستي نظرت در مورد جو المي دانشگاه چي بود؟!!! (863192) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۵:۴۱:۱۷
هر خبری را باور نکنید. (865309) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۳:۴۰:۲۸
چه انتظار بیهوده ای است انتظار اصلاح یک بنای فرسوده و ویران توسط یک ویرانگر دیگر. (860326) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۵:۴۲:۴۴
واقعا تاسف آوره که بعضی افراد آن قدر تنگ نظرند که هر چقدر از رییس دانشگاه انتقاد میشه میگن سیاه نمایی نکنید واقعا من نمی دونم این جور آدما کجا زندگی می کنند یا کجا درس می خونند که هر وقت صدایی از کسی در میاد فورا بهش میگن سیاه نمایی نکن اینا همونایی هستند که اگه بهشون بگی وضعیت غذا بده میگن ناشکری نکن اگه بگی وضعیت زندگی و کشورمون داغونه میگن اینا امتحان خداونده اینا تا آخر عمرشون تو سری خور می مونن. بابا انصافا دانشگاه مزخرف تر از صنعتی اصفهان هم هست؟ علاوه بر اساتید دانشکده مواد متاسفانه اساتید دانشکده مکانیک هم به همین وضعیت دارند میرسند (860657) (moderator102)
 
دانشکده مواد
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۵:۴۳:۰۴
ان جائکم فاسق بنبأ فتبینوا...اگر خبری آمد تحقیق کنید.

رییس دانشکده مواد از افرادی انتصاب شد که تابع بی چون و چرای دستورات رییس دانشگاه باشد و خود رییس دانشکده افرادی را به عنوان معاون انتصاب می کند که تازه استخدام و بی تجربه باشند تا جرات حرف زدن و ابراز عقیده نداشته باشند و اهداف رییس دانشگاه و رییس دانشکده به اسم این افراد تحقق یابد. (860659) (moderator102)
 
یونس
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۶:۲۴:۵۶
ز روئیدن خار بر سر دیوار فهمیدم
که ناکس کس نمیگردد بدین بالا نشینی ها
اون زمانی ام که رئیس فعلی معاون آموزشی بود نمی شد باهاش حرف زد
چه برسه به الان (860766) (moderator102)
 
م م
France
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۷:۰۷:۲۳
دوستان عزیز

دانشگاه به عنوان یک مرکز فرهنگی باید دارای دموکراتیک ترین سازمان باشه. وقتی رئیس دانشگاه بر اساس رای اساتید همون دانشگاه انتخاب نشه و وقتی دوره مسوولیتش نا محدود باشه خوب همین مسائل پیش میاد.

در کدام دانشگاه معتبر شما دیدید که رئیس را وزیر مشخص کنه. در همه دانشگاهها رئیس دانشگاه و رئیس دانشکده ها برای یک دوره محدود بر اساس رای گیری انتخاب میشند.

در مورد جوانگرایی هم باید بگم نکته حساسی جوانگرایی به معنای بیرون ریختن اساتید با تجربه نیست. تجربه گوهر گرانبهاییه. یک فارق التحصیل کارشناسی ارشد نباید توقع داشته باشه که در یک دانشگاه معتبر هیئت علمی بشه. اگه اون نمیتونه کار مناسب پیدا کنه این یک مشکل دیگه است. (860873) (moderator102)
 
-
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۷:۴۵:۰۳
میخانه اگر ساقی صاحب نظری داشت
پیمانه و مستی ره و رسم دگری داشت

پیمانه به پیمان شکنان باز نمی داد
ساقی اگر از حالت مجلس خبری داشت (860952) (moderator102)
 
k
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۹:۲۲:۳۴
لطفا گزارشی هم از دانشگاه صنعت نفت تهیه کنید. اینجا وضعیت به مراتب اسف بارتره. دانشکده ی اهواز تبدیل شده به یک اسارتگاه واقعی! (861166) (moderator102)
 
صنم
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۹:۴۸:۱۸
اینا اتفاقی است واقعا؟
دانشگاه شریف؛ دانشگاه صنعت نفت، دانشگاه اراک
حالا هم دانشگاه صنعتی اصفهان
چرا کسی پاسخگو نیست ؟این چه وضعه دانشگاهه آخه؟ (861225) (moderator102)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۲۲:۰۳:۲۶
خوب راسته دیگه...منم توی همین دانشگاهم...البته احن این متن خیلی تنده. (861412) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۲۳:۱۱:۵۶
جای آن است که خون موج زنددردل لعل....زین تغابن که خزف می شکندبازارش (861507) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۲۳:۴۳:۵۲
بهتر بود اساتید محترم شجاعانه اسم خود را زیر این نامه مرقوم میداشتند دلیلی جز محافظه کاری برای عدم انتشار اسم این بزرگواران وجود ندارد از الف هم میخواهم لطفا در صورت امکان اسامی و دانشکده محل خدمت نگارندگان را نیز منتشر نماید (861562) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۵:۰۳:۲۷
ببخشیدا ولی نوشتن اسم جسارت نمی خواد!!!
تو این مملکت، حماقت می خواد!
خودت هیچ نظری ندادی و هیچ حرفی نزدی! اما اینجا هم اسم ننوشتی!
یا جسارت نداری یا از خودشونی!!!! (863004) (moderator102)
 
مهران
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۰۰:۵۴:۳۹
از زمان روی کار آمدن این آقا کاری به جز تفکیک جنسیتی و جابه جا کردن جای پسرها و دخترها در سرویس اتوبوسها نشده!ایشون تنها کار مفیدی که کردن ساختن دانشکده منابع طبیعی و بازار پردیس بوده که اگر این کارها را هم نمی کرد ... ،همچنین ساختن جاده چند میلیاردی که هیچ استفاده ای هم نداره !!از زمان روی کار اومدن ایشون حتی به فضای سبز دانشگاه رسیدگی کمتر شده تمامی چمنهای دانشگاه خشک شده زمانی بهترین فضای سبز و گل کاری را این دانشگاه داشت!! (861638) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۳:۴۷:۱۵
چرا جاده جدید هیچ استفاده ای نداره.
سالها بود که من در تعجب بودم چرا جاده نیمه تمامی را که همه زیر سازیش انجام شده و فقط اسفالت می خواهد تا تمام شود را تمام نمی کنند. حالا یکی امده و کار نیم تمام دیگران را به سرانجام رسانده جرم کرده؟

برای کسانی که با موضوع آشنا نیستند، تنها دسترسی فعل دانشگاه از و به اصفهان و شاهین شهر جاده ای است که در گذشته دور جاده اختصای دانشگاه بوده ولی حد اقل 10 سال است که به علت اتصال به کمربندی نجف اباد و فولادشهر و خمینی شهر تبدیل شده به جاده مرگی که هر روز به علت بار ترافیکی خودروهای سنگین و با سرعت غیر قابل تصور شاهد تصادفات مرگبار است.
حال اگر جاده نیمه تمامی که بدون نیاز به عبور از این جاده مرگ دسترسی به دانشگاه را هم کوتاه تر و هم امن تر کند جرم است؟ (865079) (moderator102)
 
نادر
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۲۳:۴۶:۲۱
با این خشکسالی که اصفهان داره، همین فضای سبزی هم که داره غنیمته. انشالله خدا ما را برای گناهانمون ببخشه و باران رحمتشو برامون بفرسته. (866016) (moderator22)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۰۲:۱۶:۰۳
بهتره یه سری هم به سایت این دانشگاه بزنید و تقویم آموزشی سال تحصیلی 91-92ببینید بعد بگید این دانشگاه سختگیر نیست.
عجب تقویمی خدا به خیر بگذرونه. (861709) (moderator102)
 
دوست
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۰۲:۲۵:۵۶
خسته نباشيد ان الله لايغير ما بقوم حتي يغيروا مابانفسهم آيه 11 سوره رعد (861721) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۳:۴۲:۰۳
کلمة حق یراد بها بها الباطل.

خداوند در پاسخ منافقان که در حضور پیغمبر به رسالت او گواهی دادند فرمود:

خداوند گواهی می دهد که تو رسول او هستی و خداوند گواهی می دهد که منافقی دروغ می گویند. (865065) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۰۶:۳۹:۵۵
آقا خواهشن این مطلب مارو بزن. همش اون وری نزنین. به یکی از مسئولین امور فرهنگی گیر دادن گفتن مدرکشو دیر گرفته آخه مسلمون ها مدرک اون بنده خدا مکانیکه ولی کارش کار فرهنگی هست. چه ربطی داره؟ چرا بعضا دنبال اغراض شخصی هستن؟چرا افراد دیگه که اصلن تو دانشگاه نیستن به این فضا دامن میزنن؟وجدان نقد منصفانه کجا رفته؟هر کی از بیرون نگاه کنه میگه این رئیس دانشگاه عجب جلادیه!! این طوری نیست برادران...بعضی ها از چیز دیگری ناراحتن.ما تا آخر ایستاده ایم...... (861780) (moderator102)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۵:۳۱:۰۱
اقای محترم کسی که مدرکشه تو هفت سال گرفته نشون میده که چقد ادم ضعیفیه ..صلاحیت مدیریت تو هیچ زمینه ای رو نداره.. باید تو اون سن کم از کارای خیلی ساده تر شروع کنه.. نه مدیریت!!! (863065) (moderator102)
 
عادل
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۰۸:۳۳:۴۶
چند روز پيش يكي از اساتيد خوب دانشگاه صنعتي اصفهان را ديدم احوال پرسي كرديم گفت پنج سال ديگر دارم تا بازنشستگي و دارم روز شماري مي كنم از اين اوضاع. خدا به اين مملكت كمك كند (861855) (moderator102)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۰۹:۲۲:۳۱
دو د اگر بالا نشيند كسر شان شعله نيست / سطح دريا خس نشيند قعر دريا گوهر است. .
در اين دوران وانفسا مديريتي و به قول حضرت ايت الله جوادي آملي تازيانه اين نوع مديريتها را بعدا خواهيم خورد (862000) (moderator102)
 
دانشجوی دکترا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۰۹:۵۷:۲۰
در این دانشگاه هر روز شاهد تعلیق دانشجویان ممتاز و نخبه هستیم. آن هم به دلایل عجیبی مثل عدم رعایت شئونات دانشجوئی، عضویت در فیس بوک، استفاده از فیلتر شکن ، ارسال پیامک به نا محرم ، جوسازی علیه رئیس دانشگاه (!) و حتی اتهامات محرمانه (!!!) .....
من رتبه اول دکترا هستم و فوق لیسانس هم رتبه اول شریف بودم. من تا کنون دو ترم تعلیق شدم و البته از همدانی گلشن و قناعتی به دادسرا شکایت کردم و تا کنون در تمام مراحل ایشان را محکوم کرده ام.
به دوستان عزیز هم توصیه می کنم که از طریق قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور (GIO.ir) پی گیری کنند.
توجه کنید که مدیریت این دانشگاه عین نظام نیست و حتی با بسیاری از مسئولین نظام مشکل جدی دارند. (از جمله استاندار محترم اصفهان آقای دکتر ذاکر، دادستان محترم خمینی شهر آقای غلامی، دادستان محترم استان اصفهان، امام جمعه اصفهان و بسیاری از نمایندگان مجلس در کمیسیون اصل نود و کمیسیون آموزش و تحقیقات و ......) (862063) (moderator102)
 
majid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۲۱:۲۶:۳۱
با این حساب این مشکل تا چند سال دیگر وجود نخواهد داشت ، چون نخبه ها دیگر صنعتی را انتخاب نخواهند کرد. (865876) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۲:۱۹:۰۸
با تشکر از سایت الف و همه نظر دهندگان . به نظر میرسد اکثر دانشگاه ها مشکل دارند. با توجه به نحوه انتخاب رئیس ایگونه مشاهده میشود اراده ای در جهت تخریب سیستماتیک دانشگاه ها است. مجلسیها چنین وزیری را تائید مکنند و شورای انقلاب فرهنگی رئسهای ایشان را با علم به ناکارامدی روئسا انها را تائیید مینمایند. مایلم نظرات شما خوانندگان محترم را در این مورد بدانم. (862466) (moderator102)
 
كارمند دانشگاه صنعتي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۲:۲۸:۲۸
شما جاي ما باشيد مي بينيد كه فضا از اينكه گفته شده به مراتب خفقان آورتر است :-(( (862494) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۳:۰۲:۵۴
همه دانشگاه ها همینطوریه. بیشتر به زندان شبیه شده تا دانشگاه. البته این آتش زیر خاکستره که یه روزی چشم همه رو کور می کنه. (862626) (moderator102)
 
م-ه
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۳:۰۸:۲۹
ديگر انگيزه اي براي كاركردن در دانشگاه صنعتي اصفهان را ندارم و دلم مي خواد هرچه زودتر با 21 سال سابقه خدمت، بازنشستگي بيش ازموعد بگيرم و بروم . ديگه خسته شدم از سال 85 تا الان از دست اين دو رئيس دانشگاه از زمان دكتر قرباني تا الان جونم به لبم رسيده. كارها و جابجا كردن كارمندان هم سليقه اي شده ،قانونها تغيير كرده و ...
خيلي دلم پره و اگر بخوام بگم زمان زيادي مي بره.ما ديگه واگذار به خدا كرديم و مي دانيم كه هيچ وقت ماه پشت ابر پنهان نمي مونه و بالاخره دست بالاي دست بسياره (862651) (moderator102)
 
م-د
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۳:۳۲:۱۹
تمام سخناني كه هيات علمي مورد نظر در مورد بندهاي مذكور نوشته اند و جمع بندي كلي از حرفهاي همه كساني كه در دانشگاه از رئيس وقت دانشگاه شكايت كرده اند نشان مي دهد دانشگاه صنعتي اصفهان جو آرامي ندارد زيرا كه رئيس دانشگاه اگر هم تا الان كارهاي مثبتي در دانشگاه انجام داده باشدولي به خاطر تكبر و غروري كه دارد و از نظرخواهي هاي بقيه افراد خوب و باتجربه استفاده نكرده و نمي كند و همچنين زير مجموعه هاي خود را در دانشگاه كه اكثرا از افراد ضعيف و كم تجربه در دانشكده ها و در قسمت سازمان مركزي كار مي كنند نتوانستند گره اي از مشكلات دانشگاه را باز كنند و مديريتي ضعيف دارند ،دانشگاه را به زير كشيده است و اين خود باعث بي انگيزگي براي كاركردن هيات علمي و از جمله كارمندان دانشگاه شده است.
چرا بايد درخواست بازنشستگي بيش از موعد چه از طرف هيات علمي و چه از طرف كارمندان انقدر زياد باشد؟ من خود 22 سال است كه در دانشگاه صنعتي كار ميكنم و شاهد مديريت رئيسهاي قبلي در دانشگاه بوده ام . چنين جوي در آن موقع در دانشگاه حاكم نبود.
پس در جواب اين عزير هيات علمي بايد گفت كه به هر حال هم بد وجود دارد و هم بدتر و ما متاسفانه گرفتار بدتر شده ايم.
اين خود نشاني از عملكرد اشتباه رئيس دانشگاه است كه يا از روي كم تجربكي و يا از روي تكبر و غرور دانشگاه را اداره مي كند. كه دانشگاه مانند سربازخانه اي شده كه همه بايد بي چون و چرا از قوانين اجباري آن اطاعت كنند. ان شاالله كه هر چه زودتر مسئولين محترم وزارتخانه به اين امور در اسرع وقت رسيدگي كنند. (862728) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۳:۳۹:۱۵
جناب م.د

معلوم است که هرجایی که به گروه خاصی که خودمان در سراسر ایران مشناسیمشان باج ندهند آنها با شلوغ بازی و هوچی گری سعی در نا آرام کردن جو دارند. ولی ایا باید به این زیاده خواهان پر روی بی ادب که حد اقل از عنوان هیئت علمی و استادی خود خجالت نمی کشند و فحشنامه به اساتید غیر همسوی دیگری که اسیر جو ارعاب و وحشت اینها نشده اند می فرستند تمکین کرد.
حاشا!

من اگر از هر کار و رفتار آقای همدانی رئیس دانشگاه خوشم نیاید. همینکه دل و جرئت داشته و جلوی این زیاده خواهان ایستاده است به ایشان تبریک می گویم. و هیچ چیزی بیشترین از این نشان موفقیت ایشان نیست که این همه سر و صدای این اقلیتا درآمده. وگرنه اگر مثل رئیس قبلی که علیرغم اینکه با شعار و ظاهر اصولگرایی روی کار امد ولی به زیاده خواهی های این جماعت تمکین کرد و به قیمت تو سری زدن به افراد مستقل در جهت باندبازی های همین آقایان چهار سالش را بدون سر و صدایی از طرف اینها تمام کرد این هم همین کار را می کرد حالا هیچ مشکلی نداشت! (865055) (moderator22)
 
عاشق صنعتی
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۳:۴۵:۱۵
من لیسانس صنعتی اصفهان بودم و فوق علم و صنعت. و همه دوستام توی تمام دانشگاههای خوب ایران و تهران از جمله شریف، تهران و امیرکبیر هم هستند و کاملاً با جو این دانشگاهها آشنام.
فقط میگم متأسفم
چون به نظرم صنعتی اصفهان قویترین (تأکید میکنم قویترییییییین) دانشگاه ایران از نظر علمیه
خواهش میکنم نگذارید با این کارها ضعیف بشه (862779) (moderator102)
 
حسام
Canada
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۱:۱۴:۳۹
قويترين بود ....!!! (864661) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۴:۳۳:۳۷
اوضاع از این حرفا بدتره اقا
من 6ساله تو این دانشگاهم
اما وضعیت بدتر از الان را ندیده بودم! وضعیت وحشتناکه
یعنی اگه ازمم خواهش کنند واسه دکترا اینجا بمونم هم نمی مونم!!!
تمام حرف هایی هم که اینجا زدند راست راسته!!!
تو دانشکده ی ما (مکانیک) 1 استادا به زور اوردند!! (از یزد)، دانشکده قبولش نمی کرد، رییس امد کردش معاون دانشگاه، مجبور شدن اقا را قبول کنن!!
تازه چه درسایی بهش دادند!!!!!!!!

1 مشکل کوچک دیگه که برای دانشجوها واقعا بزرگه را ذکر نکردید!!
اقا امدند تریاهای دانشکده ها را بستند! و 2تریای مرکزی (پسرانه و دخترانه) راه انداختند!
اخه بی مروت ها! 1 نفر از گشنگی هلاک بشه باید بیاد تا دانشکده برق؟؟؟

در اخر هم باید بگم که این نامه هیچ نتیجه ای نداره! اخه مشکل از 1 نفر و 1 دانشگاه نیست!
مشکل خیلی گنده تر از این حرف هاست
و کسی که بهش گلایه می کنید " سر و ته یک کرباسند"

به امید روزی که ... (862911) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۶:۱۶:۵۰
من فکر نمی کنم چیز غیر عادی در دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه شیراز وجود داشته باشد کنترل نکردن و عدم نظارت بالاخره عاقبتش همین است و مساله عجیبی نیست. (863210) (moderator102)
 
من
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۶:۵۵:۰۹
واقعا این دانشگاه وضعیت اصف باری داره. من که 4 ساله اینجا درس می خونم واقعا دیگه پیر شدم تو این دانشگاه. واقعا متاسم برای مدیریتش... (863326) (moderator102)
 
معترض
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۷:۲۴:۵۲
من هم دانشجوی دکتری صنعتی هستم. الان چند نفر از دانشجوهای اینجا را میشناسم که فقط بخاطر اینکه عضو ... بودند استخدام و یا حتی در سال اول دکتری بوس شدند. جالبه که تمام اینها جزو کسائی هستند که در یک نامه سرگشاده از رئیس حمایت کردند (البته با ذکر نام خودشون). بعضیها هم در شرف بورس شدن هستند. این در حالیه که از بعضی افراد لایق حتی دعوت به مصاحبه هم صورت نگرفته. کاش میتونستم اسم بیارم (863408) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۸:۲۹:۳۴
خیلی دوست دارم بدانم چرا ما مردمان ایران زمین همیشه دوست داریم از داشته های خودمان ابراز نارضایتی کنیم.خانم یا آقایی که الان دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان هستی و از وضع کنونی خود و دانشگاه ناراضی.آیا کسی برای ورود شما به این دانشگاه کارت دعوت فرستاد؟اگر شما با پای خود و با رضایت و تحقیق کامل به این دانشگاه آمدی چرا باید هم اکنون ناراضی باشی د رغیر اینصورت انتظار نمی رود از فرد تحصیل کرده ای همچون جنابعالی بدون تحقیق دانشگاهی را انتخاب کرده باشد. حال هم هنوز دیر نشده است اگر اینقدری که ابراز میکنید از این دانشگاه ناراضی هستید می توانید انصراف دهید و به دانشگاه مدنظر و سطح بالای خودتان بروید تا خودتان را از این منجلابی که در عرایض خود می فرمایید نجیات دهید.
دانشجوی راضی دانشگاه صنعتی... (863575) (moderator102)
 
دانشجوی سال هفتم
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۲:۰۵:۴۲
من به عنوان دانشجویی که مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خودمو تو این دانشگاه گذروندم کاملا با این متن موافقم...دوستانی که از رئیس فعلی حمایت میکنن فقط به خاطر منافعشونه...ایشون دانشگاه صنعتی رو نابود کرده به طوریکه دانشجوهای این دانشگاه روز شماری میکنن که ار این دانشگاه فارغ التحصیل بشن.. (864804) (moderator19)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۸:۴۸:۳۲
من خودم زخم خورده مصاحبه دکترای این دانشگاهم (سه بار). ولی با وجود این از اساتید و دانشگاه همه جا به خوبی یاد می کنم. توکل به خدا ایشالله همه چیز رو به راه بشه و حق به حق دار برسه. (863619) (moderator102)
 
یک استاد جوان
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۸:۵۱:۰۲
طی یکی دوسال اخیر صدها استاد و دانشجو و کارمند از همدانی با وزارت علوم شکایت کردند. اما نتیجه این شد که وزیر ایشان را به عنوان مدیر برتر برگزید. وای بر کشوری که این مدیر برترش باشه. این کسی که دفتر خودش رو نمی تونست اداره کنه. این کسی که منفور ترین فرد دانشکده برق بوده. این که به معاون خودش جلو همه بلند می گه "شما ساکت شو!". مدیر برتر ؟
جدی؟ کلی خندیدیم . تا اینکه فهمیدیم خبر واقعی هست.
من احتمال می دم که ایشان عضو فراماسونری باشن که با وجود موج اعتراضات و شکایات، هنوز وزیر اصرار داره اینو نگه داره. کسی که رکورد تخلفات و قانون شکنی رو شکسته و واقعا جاش تو زندانه. (863629) (moderator102)
 
مسعود پنجه پور
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۹:۱۷:۱۲
با سلام
بنده مسعود پنجه پور، معاون تحصیلات تکمیلی دانشکده ی مهندسی مواد هستم. در بی خردی رییس دانشگاه همین بس که بنده مسوولیت اجرایی در این دانشگاه دارم. تقریبا دانشجویی در دانشکده ی مهندسی مواد نمی توانید پیدا کنید که بخواهد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا فارغ التحصیل شود و من اشک او را درنیاورده باشم. من قصد پایان دادن به سلطه ی اساتید با تجربه در دانشکده ی مذکور را دارم. به همین دلیل هم با کمک دکتر مراتیان ریاست فعلی دانشکده نهایت تلاش خود را در این راستا به کار بسته ایم. (863682) (moderator102)
 
م.م.
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۴۶:۵۹
یکم خجالت بکش. لااقل مرد باش حرفت رو صریح بزن حتی اگه با پنجو پ.ر . مراتیان مشکل داری. مردم مردای قدیم که حرفشون رو میزدن نه با بزدلی خودشونو جای دیگری جا بزنن. (864056) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۰۰:۳۹:۲۲
فکر میکنم شما هم دارید خودتان را گرم میکنید برای دور بعدی ریاست دانشگاه. این طور هم که راحت بعد از معرفی خود راجع به رئیس حرف میزنید با شناختی که از ایشان هست معلوم است که پیوند رفاقت میانتان به اندازه کافی قوی هست. (864106) (moderator102)
 
علی
Korea, Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۰۵:۰۹:۳۲
دوست گرامی
سلام
شما که از نام شخص دیگری استفاده می کنید و خود را به جای ایشان جا می زنید اینقدر ناپخته نظر گذاشته اید که نفهمیدید در دانشکده ها و حتی دانشگاه سمتی به اسم معاون تحصیلات تکمیلی وجود ندارد، بلکه عنوان این سمت سرپرست تحصیلات تکمیلی است. و مکروا و مکروا الله...
از سایت الف انتظار می رود در انتشار نظرات دارای اسم دقت بیشتری به خرج دهد.
جالب است که در اثنای این نظر به سلطه اساتید با تجربه بر این دانشکده اذعان نموده اید. (864244) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۹:۴۱:۵۵
حالا چه پخته چپ نپخته! ولي انصافا حرف درستي زده
فك نكنم كسي باشه كه ايشون به يه نحوي اذيتش نكرده باشه!
ماشالا مصداقشم زياد. خدا به داد اونايي برسه كه كارشون به اين مسئول گيره (865759) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۳:۲۹:۲۰
واقعا کار شماها به کجا کشیده که برای رسیدن به مقصودتان که باز پس گرفتن سلطه و هیبت از دست رفته تان است دست به هر کاری می زنید و هر روشی را بریا خود مباح می دانید.

فقط برایتان متاسفم.
دوست دیگرمان راست گفت. شما اینقدر سواد ندارید که حداقل از عنوان معاون تحصیلات تکمیلی استفاده نکنید چون چنین عنوانی در دانشگاه وجود ندارد. (865026) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۹:۱۸:۲۶
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1636805 (863684) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۱۹:۳۱:۳۲
سلام الف عزیز. خواهش میکنم لااقل اینبار پسته من را فیلتر نکن.
من دانشجویه دانشگاه صنعتی اصف بودم از 85 تا 90.
سالایه آخر این رییسه دانشگاه حتی به مامورانه انتظامات دستور داده بود به اساتیدی که ماشینشون را پارک میکنن بگن که اینجا پارک نکنن. 1 بار که استادی مثله همیشه ماشینش را پارک کرد و با تذکره انتظامات گوش نداد رییسه دانشگاه زنگ زد به اتاقش و گفته بود همین الان جایه پارکه ماشینت را عوض میکنی!!!
میبینید وقتی رییس دانشگاه انقد کوته بینه که واسه پارکه ماشین میخواد اساتیده این دانشگاه را خورد کنه دیگه ....
ایشون 1 استاد که از دوستایه خودش هست را از دانشگاه یزد اورده دانشکده مکانیک و در اعتراض به این حرکت دکتر .... که رییسه دانشکده بودن از سمته خود استعفا داد و ایشون به سرعت با این استعفا موافقت کردن.
آقایه دکتر .... از تحصیل کرده هایه دانشگاه استنفرده آمریکاس. ایشون تو قلبه همه بچه ها هم از لحاظه اخلاق و هم از لحاظه علمی جا دارن. از لحاظه علمی اصلا من حرفی نزنم بهتره. کافیه اسم ایشون را تویه گوگل سرچ گنید.
دکتر ... هم که از دانشگاهه برکلی آمریکا بوده و ایشون هم رییسه دانشکده بودن فرار کردن از دسته سیاست هایه دانشگاه به کانادا.
چند نفر استاد استخدام شدن که همش از صبح تا شب تویه ب... هستن. خوب به نظره شما این اساتید میتونن کاره علمی کنن یا کاره دینی؟؟؟
به عنوانه مثال ایشون آقایه ... راا استخدام کردن که تا الان 4 تا مقاله داره فقط!!!! در حالی که اساتیدی که قبلا استخدام میشدن فارغ التحصیل از بهترین دانشگاههایه آمریکا بودن.
من دارم از این مملکت میرم اما کاش وطن جایی برایه ماندن بود (863713) (moderator102)
 
یک عضو هیئت علمی
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۳:۲۵:۳۷
ممکن است خیلی از کارهای دانشگاه ایراد داشته باشد. ولی جای تاسف است که با این همه پارکینگ و فضای مخصوص در دانشگاه بعضی از افراد ار خود راضی به حساب اینکه حالا یا استاد هستند یا کارمند و غیره می خواهند خودروهای خود را در حلقوم دیگران پارک کنند.

حد اقل در فضای روبروی دانشکده مکانیک و سازمان مرکزی افرادی چنان خودروهای خود را در مسیر عبور و مرور پارک می کردند که بارها باعث تصادف و برخورد خودروهای عبوری به علت تنگ یا بسته شدن مسیر می شدند.

خود شما هم معترفید که دانشگاه در فقط از سال 85 دیده اید. ولی روند رفت و آمد اختیاری یا اجباری اساتید نخبه و فارغ التحصیل از دانشگاههای رده اول دنیا همیشه بوده است. اغلبش هم به دلیل باند بازیهای همانهایی که شما الان به علت ندانستن سابقه شان از انها دفاع می کنید. (865012) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۱۳:۰۱:۱۰
اولا رئیس دستور نمیده تو اینجا پارک کن تو اونجا مگه رئیس مثل شما بیکاره !!!
این قانون ترافیکی دانشگاهه حتما این استاد وسط چهار باغ پارمیکنه اگه کسی تذکر داد فورا کارت هیئت علمی نشون میده !!!قانون برای همس آقا یا خانوم محترم.
استادی که به قانون احترام نزاره و با یه تذکر استعفا بده استاد نیست که دانشجو را بخواهد تربیت کنه بهتر که بره ! ( شما هم همراش شید )
نمیدونم چرا امثال شما تا فارغ التحصیل میشید یاد خارجه می کنید و هنوز پاتون به اونجا نرسیده با افتخار می گید ما از دانشگاه صنعتی هستیم و
به نظر من رئیس کوته بین نیست کوته بین اونه که خودش را فراتر از قانون و بقیه ( که ماشین دارند و درست پارک می کنند ) ببینه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (866738) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۲۰:۳۳:۳۰
ای کاش تمام پاسخها درج شده به نظرات هدفمند و دستوری و دیکته شده نبود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 (863788) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۶:۲۸:۲۵
منظور : پاسخهای منفی به نظرات مثبت به خبر میباشد (865408) (moderator19)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۲۱:۲۳:۵۸
سیستم پخمه نوازی و نخبه گدازی که جای اعتراز ندارد (863849) (moderator102)
 
یک خیر خواه نظام
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۰۷:۳۰:۴۶
پیش از هر چیز باید از الف و گردانندگان فخیم آن که بانی خیر شدند و به سرباز شدن یک زخم چرکین و متعفن کمک کردند تشکر کرد. خواندن این مجموعه و نگاه کوتاهی به پاسخ های مثبت و منفی ثبت شده هر انسان منصفی را به این نتیجه می رساند که گند دانشگاه صنعتی اصفهان دیگر در آمده است. تیم نا بلد ولی پر رو ی حاکم وصله چند رنگه ی نا جوری است که بیش از ظرفیت تخریبی خود موجب رواج یأس و هرمان در کلیه اقشار دانشگاهی در این دانشگاه شده است. این سبک مدیریت شتر گاو پلنگی فقط به سود اقلیت بی صلاحیتی است که پشت فرمان نشسته اند و به برکت بیت المال مسلمین بکام خود و دشمنان و به زیان مسلمین و نظام برای بیت المال هزینه تراشی های سنگین می کنند. منظور از اقلیت بی صلاحیت افراد چاپلوس و بی دست و پا و موج سوار و بی خط و خطوط و بله قربان گویی است که برای تمرکز و کنترل هرچه بیشتر قدرت تخریب در دستان یک رئیس مبتلا به بیماری سوء ظن با صدور یک حکم انقیاد و انفعال چند ماده ای از وی چندین حکم مدریتی دریافت کرده اند. واقعا" جای تأسف و شرمساری است که در یک جامعه ی اسلامی چنین رئیسی به عنوان بهترین رئیس فرهنگی و معاون آموزشی او به عنوان بهترین معاون آموزشی دانشگاههای ایران (و احتمالا" جهان اسلام!!!) از دستگاه مبارک و بی نظارت وزارت محترم عتف نشان و لوح افتخار دریافت می کنند!!! باید گریست و باید خون گریست... آیا واقعا" قحط الرجال است؟! آیا درست است که یک دکترای خاک شناسی(بخوانید معاون آموزشی پنج ستاره) بی هیچ نظارتی در خصوص استخدام اعضاء هیئت علمی در رشته های برق و الکترونیک، عمران، فیزیک ذرات بنیادی، مکانیک، نساجی و مهندس مواد و مهندسی صنایع غذایی و پرورش دام و طیور و مهندسی موشک و پوشک...اظهار نظر و صدور رأی کند؟!! آیا خود او نباید شرمنده و خجالت زده باشد؟!! توصیه می شود مسئولین محترم سایت الف هر گونه که صلاح میدانند این اخبار را به کمیسیون آموزش عالی مجلس برسانند. ادامه ی وضع موجود بی تردید برای نظام پر هزینه خواهد بود. فراموش نکنیم که بزرگترین فرصت و قوت ایران اسلامی، منابع عظیم انسانی اوست. نگذارید که سوء مدیریت این منبع بزرگ قدرت با رواج یأس و نو میدی و بی اعتمادی به تهدید تبدیل شود. بیاد آوریم که نباید با ندانم کاری و گماردن افراد نا لایق به کارهای بزرگ، کاری کنیم که شرمنده ی خون شهداء انقلاب شویم. (864283) (moderator102)
 
یک عضو هیئت علمی دانشگاه
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۳:۱۳:۵۶
جناب خیر خواه نظام، ما رفتار شما با نظام را در دانشگاه صنعتی اصفهان و دیگر دانشگاهها دیده ایم. بسیاری از شما از یک الگوی ثابت پیروی کرده اید. یعنی اول در سالهایی که خیلی از معیارها ظاهری بوده، ریش مصلحتی گذاشته و وارد انجمن اسلامی و حتی بسیج آن زمان شده اید و در دانشگاه بالا رفته اید و حتی از امتیاز مربوطه برای بورس دکترا استفاده کرده اید. بعد که دران اصلاحات شده به رنگ همان زمان درامده اید و اصلاح طلب شده و اگر خارج بوده اید شده اید بوق ضد ولایت و اگر داخل بوده اید باز با رانت و غیره بورس تحصیل خارج گرفته اید. بعد هم که آمده اید خیلی از شما هنوز نرسید شده اید رئیس دانشکده و مسئول استخدام و غیره و فورا خودتان را رسمی کرده اید.... در دوران فتنه هم که همه ما شما را می شناسیم که چه کاره بوده اید. در طول سالیان دراز همه مقدرات دانشگاه را در دست گرفته و هرکاری از دستتان بر آمده از استخدام همسران و فرزندانتان در دانشگاه در بخش اداری و آکادمیک گرفته تا استخدام دوستان و دانشجویان خودتان به عنوان عضو هئت علمی و اخراج هرکسی که اشتباهی از فیلترتان درد شده بوده.

خود من که فارغ التحصیل یکی از دانشگاههای رده اول جهانی هستم وقتی آمدم اینجا یکی از همکاران پرسید شما چطوری آمدید اینجا. اول به من برخورد که یعنی چه چطور امدی خوب مدارکم را فرستادم برای فلانی و طبق مدارکم آمدم. ولی بعد که کارشکنی ها با شدت و قیحانه شروع شد فهمیدم منظورش این بوده که شما از دستشان در رفته ای!
حالا که آقایان هر کاری در توانشان بوده انجام داده اند به سایتهای خبری رو آورده اند. ولی اینها را به کسانی بگویند که آنها را نشناسند و نداند که شما از مسخره کردن هیچ چیز و حتی مقدسات این نظام روی گردان نیستید. به کسانی بگویید که جوکهای هتاکانه شما را در جلسات خصوصی یا حتی عمومی شما سر میز سلف نشنیده باشند. (864986) (moderator22)
 
استاد جوان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۵:۳۳:۰۲
تنها کاری که همدانی گلشن ادعا می کنه کرده و بهش افتخار می کنه تفکیک جنسیتی هست که البته همون کار رو هم هنوز نتونسته انجام بده بیچاره.
وای به حال دانشگاهی که امثال این استادش باشن. حالا چه به حالش وقتی رئیس دانشگاه این باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (865284) (moderator22)
 
حقیقت تلخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۱۳:۰۸:۵۸
شما که دم از بیت المال و تاراج میزنید در زمان روسای قبلس هم مثل اسپند اینقدر با لا و پایین می پریدی ؟؟؟؟؟
نه چون بخور بخوری که قبلا بوده حالا نیست دست خیلی ها هم قطع شده حالا مشخص شده کی به کیه صدا تون در اومده زخم چرکین شما سرباز کرده و داره محتویاتی که چند سال پنهان کرده بودید رو میشه ! (866746) (moderator22)
 
محمد4
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۰:۴۹:۵۱
اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان: پیراهن عثمان را در دانشگاه ما پایین بیاورید!
http://www.rajanews.com/detail.asp?id=130313
جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان
اين خبر هم منتشر كنيد، الف منصف! (864609) (moderator102)
 
مرتضی
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۳:۲۳:۴۶
نام خداوند علیم و حکیم دوستان سلام اینکه تعداد معدودی از تهیه کنندگان و یا تایید کنندگان مطلب سایت الف از همراهان فتنه بودند شکی نیست. ولی اطلاق آن به همه ی اساتید ظلمی است که سود آن فقط به جیب دشمنان اسلام و نظام واریز می شود که می خواهند وانمود کنند دانشگاهها در خدمت انقلاب و نظام نیستند. اگر واقع بین باشیم بسیاری از اساتید دانشگاه، علاقه مند به نظام وانقلاب هستند و حساب سوء مدیریت افراد را، از نظام برخاسته ازقلوب میلیونها عاشق انقلاب و نظام جدا میکنند. تخلف مالی برخی افراد روشن است. اینکه برخی پست های کلیدی را از دست داده اند درست است. اینکه عده ای برنامه هفتگی خود را اعلام نکرده اند درست است و .... ولی اینها توجیه گر سوء مدیریت رئیس دانشگاه است؟ چرا هر کس اعتراضی میکند فورا او را متهم به فساد و فتنه و ... میکنید؟ اینکه رئیس دانشگاه به عنوان مدیر فرهنگی برتر انتخاب میشود نه تنها نشانه موفقیت دانشگاه نیست بلکه موید این مطلب است که مسولان وزارت مطبوع چقدر از دانشگاه بی خبر هستند وگرنه آبروی خود را در گرو برخوردهای خشن غیرفرهنگی در دانشگاه نمیگذاشتند. راستی چرا از خود نمی پرسید چند نفر ار اساتید دانشگاه کارهای انجام شده را تایید میکنند. آیا نظرات ارائه شده در مورد مطالب سایت الف را نمی بینید؟ آیا نمی دانید تشکلهای اسلامی دانشگاه و اساتید حتی اصولگرا و بسیجی و بعضا اساتید جدیدالاستخدام چه خون دلی از اوضاع آشفته دانشگاه میخورند؟ بسیار جای تاسف است که مطالب سایت الف مورد سوء استفاده دشمنان نظام قرار گرفته است ولی سوال اینجاست که آیا تهیه کنندگان نامه بیشتر مقصر هستند یا کسی که با دیکتاتوری تمام به کارهای بعضا قانونی و غالبا غیر قانونی خود و بدون توجه به حقوق افراد ادامه می دهد؟ راستی چرا تهیه کنندگان جوابیه که با توجه به ادبیات متن تعداد بسیار معدودی از مدیران بسیار نزدیک رئیس دانشگاه هستند مطالب سایت الف را شب نامه گونه خوانده اند، خودشان از اعلام اسامی خودداری کرده اند؟ رطب خورده را .... اگر قرار باشد کلیه موارد سوء مدیریت فعلی دانشگاه فهرست شود شاید صدها مورد بتوان مستدل بیان نمود. قطعا اقدامات ایشان آگاهانه یا ناآگاهانه (بنظر بنده ناآگاهانه) به ضرر نظام تمام میشود زیرا متاسفانه با ظاهر و ادبیاتی انقلابی به اقدامات خود دست میزند و ادعای پیروی ایشان از بیانات رهبر معظم انقلاب هم بصورت گزینشی و با تفسیر خودشان است و موارد فراوانی وجود دارد که نشان می دهد رئیس دانشگاه عملا بر خلاف نظرات صریح معظم له اقدام میکنند. امیدوارم رئیس دانشگاه عینک بدبینی به تمام افراد (بجز تبعیت کنندگان بی چون چرا از دستوراتشان) را کنار بگذارند و بیش از این پرونده خود را سیاه نکنند که معاد در کمین گاه است. والسلام علی من اتبع الهدی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان (865005) (moderator22)
 
فرانه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۳:۲۸:۵۰
از سایت مخالفان معلومه که اونجاچه جوابیهای قراره باشه.
راستی اونا که طرفدار رییس هستند چرا اسمشونو نگفتند اونا از چی می ترسن؟ می ترسن وجهه شون پیش دانشجوها خراب بشه یا میدونند که آفتاب این حکومترو به زواله و یه سال دیگه باید برن؟ (865023) (moderator22)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۷:۵۸:۰۴
والا ما که هر کامنتی رجا نیوز میذاریم سانسور میشه....مشخصه خط فکرشو مثه رییس دانشگاه صنعتیه (865569) (moderator22)
 
تحصیل کرده
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۱۰:۵۸:۰۹
منتشر کنندگان این خبر در رجا نیوز کاملا دستشون رو شده. نوع ادبیات به کار رفته، نذکر نام اشخاص و افترا زدن های وقیحانه نمونه ای از رفتارهای این گونه انسان های تند رو بوده که در طی این چندین ساله مکررا با این شیوه به کوبیدن افراد دیگر که دارای طرز فکر متفاوت از خودشان است می پردازند. (866506) (moderator22)
 
حقیقت تلخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۱۳:۱۰:۵۷
چی شد ! هنوز ادای منصف بودن دارید ؟ (866749) (moderator22)
 
محمداسماعیل همدانی گلشن
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۳:۰۵:۱۴
باسمه تعالي
خدماتي با که اينجانب در دانشگاه صنعتي اصفهان انجام دادم سالهاي بعد شما درک خواهيد کرد.. خدمتي که من به نظام و اسلام کردم در هيچ دوره اي در اين دانشگاه صورت نگرفته بود... سالهاي بعد شما دست من را هم خواهيد بوسيد..
_ شرايطي را ايجاد کردم که اساتيد سکولار و امريکايي دمشان را روس کولشان بگذارند و از اين دانشگاه فرار کنند..(بازنشستگي زود از موعد- بازنشستگي اجباري و در يک مورد هم اخراج رسمي)
_ به حدي در اين دانشگاه دوربين کار گذاشتته ام که نقطه ي کوري وجود نداشته باشد که نتوانيم روابط نامشروع احتمالي را ثبت و ضبط کنيم
_ ان چنان قدرتي به حراست و انتظامات دادم که همه اساتيد و دانشجويان با ديدن انها احساس وحشت و خطر کنند و فکر امريکا و رابطه نامشروع را از ذهن به در کنند
_ در دانشگاه من کسي حق پارک کردن خودرو را غير از جاهايي که من تعيين کردم به هيچ وجه ندارد
_در دانشگاه من در هر خيابان 4 الي 5 نيروي انتظامات را مشاهده ميکنيد که عبورو مرور پشه ها را هم زير نظر دارند.
_در دانشگاه من به غير از يک مورد (که ان هم در زماني بود که من هنوز قدرتم تثبيت نشده بود) که دکتر زيبا کلام بود حتي يک مورد هم سخنراني منتقدان را نداشتيم
_ در دانشگاه من سالانه بودجه هنگفتي صرف اردوهاي رايگان ب... و جامعه ا... به مشهد و قم و جمکران و جبهه هاي جنوب مي شود مي شود.
_ در دانشگاه من کليه شوراهاي صنفي دانشکده ها را تعطيل و جايشان را به بسيج دانشکده دادم (بالاترين تعداد پايگاه بسيج در کل دانشگاههاي کشور) و به همين خاطر جايزه مدير برتر فرهنگي را گرفتم
_در دانشگاه من همه ي ترياهاي دانشکده ها تعطيل و به دو ترياي اصلي زنانه مردانه تبديل شد.
_ در دانشگاه من کليه دروس غيرداشکده اي جداسازي شد و حق انتخاب دانشجويان عملا در انتخاب استاد و ساعت کلاس گرفته شد)
_ در دانشگاه من کليه مديران ارشد و مياني و جز و رئساي دانشکده ها مديران گروه و معاونين دانشکده ها همگي طبق دستور من عمل مي کنند و حق اظهار نظر اضافي ندارند.
_در کوي اساتيد دانشگاه من کساني حق سکونت دارند که نظرشان با من يکي باشد.
_در کليه اغذيه فروشي هاي دانشگاه من اجناسي فروخته مي شود که من بگويم (کسي حق فروش پپسي و کوکا و نستله و فانتا را ندارد.)
_در دانشگاه من کساني ارتقا ميگيرند و فرصت مطالعاتي ميروند که من بگويم (هيات ممزه کاملا فرماليته است)
_در دانشگاه من سعي شده است تا حد امکان هيچ شورا و جلسه مشورتي صورت نگيرد
_در دانشگاه من سعي شده است دانشجويان بسيجي که ليسانس خود را در 7 سال گرفتند مديران فرهنگي و مالي و روابط عمومي انتظامات شوند
_در دانشگاه من سايتهاي ارشد هم تا حد امکان جداسازي شده است
_در دانشگاه من جاده اي ساختم به طول 5 کيلومتر با ميلياردها تومان هزينه که حتي يک الاغ هم از ان عبور نميکند
_در دانشگاه من با تقاضاي بازنشستگي 5 استاد دانشکده مواد که همگي سکولار و امريکايي بودند از يک صبح تا ظهر موافقت شد و حکمشان را دستشان دادم.
_ درد دانشگاه من استادي از دانشکده خودم (برق) را با فضاحت تمام اخراج کردم
_ در دانشگاه من رتبه 1 دانشجوي دکترا دانشکده صنايع را به جرم با نامحرم بودن 2 ترم تعليق کردم
_ در دانشگاه من سلف اساتيد را به کلي منحل کردم (چون محلي براي جلسات ضد نظامشان شده بود) تا اساتيد از صراي اروغ دانجويان لذت ببرند
_در نهايت در دانشگاه من مچاله شدن شخصيت استاد و دانشجو را کاملا مشاهده ميکنيد
با اين همه خدمت رويتان ميشود دستم را هم نبوسيد؟؟؟ (864956) (moderator22)
 
سامان
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۰۹:۲۷:۱۱
خداییش جلوگیری از فروش کوکا و فانتا و نستله خیلی مردونگی می خواست که تو دانشگاه اجرا بشه که شد. در این مورد واقعا بی انصافید. (868110) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۳:۱۲:۴۶
من الان چهار ساله تو این دانشگاهم و مدیریت قبلی رو هم درک کردم.
اولا آش اصلا به این به این شوری که این جا اومده نیس ثانیا اون چیزاهایی هم که واقعا هست، همش به خاطر مدیریت جدید نیست و از قبل هم بوده. جوری این نامه رو نوشتن که انگار این جا قبلش بهشت دانشگاه های ایران بوده و الان به این روز افتاده. خواهشی که دارم اسم و سابقه ی اساتیدی که این نامه را امضا کردن هم بذارین یا حداقل تعدادشون رو بگین. چون این نامه با این لحن سیاه نمایانه و خارج از انصافش بیشتر به یک بیانیه سیاسی شبیه تا نامه اعتراض آمیز. (864982) (moderator22)
 
مرتضی
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۳:۲۲:۵۶
با سلام بسيار نامه به جا و محکمی بود. اساتيدی نظير ...که يقينا امضا کننده نامه چاپ شده در سايت الف هستند سالها دانشکده مهندسی مواد، انجمن مهندسی سطح و انجمن آهن و فولاد ايران را عرصه يکه تازی و باندبازی های نامشروع خود کرده بودند و بسياری از وابستگان خود را به عنوان هيئت علمی وارد دانشکده کردند. شدت و گستردگی باند بازی های نامشروع در زمان رياست ... بر دانشکده به حدی بود که صدای اعتراض عده کثيری از اعضای هيئت علمی بلند شد و وی مجبور به استعفا گرديد. اين مسئله در زمان رياست ......نيز وجود داشت. در دوره فتنه 88 نيز اين افراد از امضاکنندگان نامه حمايت از سران فتنه بودند و در زمان برخورد با عوامل فتنه نيز از حاميان آنها بودند که اين مسئله بر همگان روشن است. هنوز ماجرای خودکشی پسر يکی از اين اساتيد داعيه دار اخلاق در خارج وقت اداری در دفتر کار پدرش در دانشکده مواد به دليل رابطه نامشروع با يکی از دانشجويان دختر در سال 87 در خاطر اعضای هيئت علمی دانشکده است.موضوعی که هيچگاه به طور روشن پيگيری نشد و منجر به ازدواج صوری پسر استاد مذکور با آن دختر برای رفع هرگونه شائبه شرعی گرديد! بسيار جای تعجب دارد که اين افراد اکنون که منافع نامشروع خود را در خطر و از دست رفته می بينند در حال حاضر از مدعيان مخالفت با باندبازی شده اند!!! بنده اطلاعات و مستنداتی نيز در زمينه تقلب علمی برخی وابستگان اين افراد در تهيه مقالات و پايان نامه ها دارم که در زمان مناسب با مستندات کامل در اختيار رجانيوز خواهم گذاشت. گفتنی ها بسيار و فرصت کوتاه! بسياری از اين مسائل مانند بغض مدت ها در گلو بود! لازم به توضيح است که سال گذشته پس از پيگيری برخی دانشجويان در زمينه تقلب و دست کاری در نتايج آزمون اشعه ايکس دانشکده مواد صنعتی اصفهان توسط برخی دانشجويان اين اساتيد برای استفاده در پايان نامه، کليه اطلاعات موجود در رايانه آزمايشگاه اسعه ايکس به طرز مشکوکی نابود شد! برای دکتر همدانی در قطع دست عوامل فتنه در اين دانشکده و از بين بردن منافع نامشروع اين افراد از درگاه الهی توفيق مسئلت دارم با آرزوی سربلندی ايران اسلامی و نابودی عوامل و حاميان قتنه صالحی (من چندين بار اين نظر را در سايت الف در زير نامه منشره از اين اساتيد درج کردم که توسط سايت به ظاهر بی طرف الف سانسور شد! اميدوارم رجانيوز بدون مصلحت انديشی اين نظر را منتشر کند) (865004) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۴:۲۵:۱۴
جالبه تمام افرادی که بعنوان مخالف خبر نظر داده اند همه با ذکر نام اقدام نموده اند میدانید برای چه برای پاچه ..............!!!!!!!!!!!!!!!!! (865146) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۵:۲۹:۲۴
شما هم كه فتنه 88 را پيراهن عثمان كرده ايد. آن فتنه ديگر مرد. ديگر اين حنا رنگ ندارد. لطفا شما هم پايين بكشيد.!! (865277) (moderator22)
 
استاد مهاجرت کرده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۹:۰۸:۰۰
از الف خواهش می کنم لینک رجا نیوز رو برداره.
این سایت هیچ نظر مخالفی رو منتشر نمی کنه و بیانیه شخص همدانی را به عنوان بیانیه اساتید گذاشته. در حالیکه هیچ استادی در کار نیست.
از شباهت ادبیات افراد کاملا مشخص هست که تمام حرف ها را دو یا سه نفر از مزدوران همدانی گلشن نوشتن.
در ضمن بسیاری از اطلاعات و امارها کاملا دروغ است که من خودم شخصا بعضی اونها را مطلع هستم. (865720) (moderator22)
 
دانشجو ی خوابگاهی
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۹:۲۱:۰۹
باسلام
احتراما به استحضار می رسانم که به فنا رفتیم!!!!!! خدا را شکر که نیستید و نمیبیند!!
1. انجمن رو بستن
2. صنفی رو فلج کردن
3. همه رو تعلیق کردن
4. فعالیت غیر درسی = دشمنی با آقایان
5. فضای دانشگاه فاقد طراوت و شادابی
6. سکوت
7.اقدامات به خودکشی
8.بالا رفتن آمار استعمال دخانیات و مواد مخدر
9.تفکیک جنسیتی در بالاترین درجه ی ممکن
10.عدم رغبت دانشجویان به کار علمی
نتیجه: دانشجویان صنعتی=مرده های لعنتی (865731) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۹:۲۵:۱۹
با سلام و خسته نباشید به گردانندگان دنیا دیده و فرهیخته ی الف که این فرصت را بوجود آورده اند تا افراد بتوانند نظرات خود را آزادانه در خصوص یک مسئله ی اجتماعی-فرهنگی سابقه دار مثلا" به نام "سوء مدیریت دانشگاهی" ابراز کنند. فکر می کنم همه به یاد داریم که حدود سه سال پیش رئیس جمهور کره جنوبی که با شعار ضد فساد به قدرت رسیده بود، به دلیل رسوایی رشوه خواری که در زمان او اتفاق افتاده بود و علنی شده بود دست به خود کشی زد. و باز به یاد داریم که به دنبال فروریختن سقف یک مرکز خرید در سئول پایتخت کره جنوبی، وزیر راه و شهرسازی با ابراز شرمندگی و عذر خواهی از مردم، بلا فاصله استعفا داد. اینها البته غیرت داشتند و خود را مالک مردم نمی پنداشتند. حال تو را به خدا انصاف دهید. اگر همه ی این شکایاتی که از آقای رئیس بی کفایت می شود دروغ باشد، این واقعیت غیر قابل انکار است که رتبه ی دانشگاه صنعتی اصفهان در سایه ی یک مدیریت بیمار ، نسبت به سال قبل یک مرتبه در رتبه بندی دانشگاهها ی کشور سقوط کرده است. آیا همین یک فاجعه برای بی کفایتی یک رئیس دانشگاه کافی نیست تا او احساس وظیفه کرده و با طلبیدن حلالی از جامعه ی علمی کشور و مخصوصا" اقشار مختلف دانشگاه صنعتی اصفهان استعفا دهد و به این گند بیشتر دامن نزند؟ آیا همین یک فاجعه کافی نیست که وزیر محترم قبول کند که اشتباه کرده است و او را جابجا کند و با استعدادی که در او هست او را به تناسب این استعداد، با پا در میانی سایر مسئولین، مثلا" رئیس کل اداره ی زندانیان قرار دهد؟ ایکاش از فرصت ها برای جبران اشتباهات و جلوگیری از تکرار آنها استفاده کنیم. انشاء الله... (865733) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۲۱:۳۹:۲۲
اخیرا در پاسخ به این مطالب، خبری هم در سایت رجانیوز منتسر شده و برخی نظرات هم بدنبال آن داده شده است. شخصیت و منش رفتاری و گفتاری موافقان و مخالفان مدیریت فعلی دانشگاه را بخوبی میتوان با مقایسه این دو مجموعه بدست آورد و قضاوت بعهده خوانندگان محترم میباشد.
من سعی کردم که مطلب زیر را در سایت رجانیوز اضافه کنم ولی متاسفانه تا حالا منتشر نشده است و اینجا اضافه میکنم تا شاید حق و حقیقت آشکار گردد.

خواندن این مطالب و خصوصا مطالب منتشر شده در سایت رجانیوز بسیار متاثر کننده بوده و از جامعه دانشگاهی انتظار نمیرفت! سئوال اصلی این است که چرا این مطالب در جلسه ای عمومی و با حضور طرفین مشاجره در دانشگاه بیان نشده تا حقایق مشخص شوند؟ چرا رئیس دانشگاه صنعتی از برگزاری اینگونه جلسات واهمه دارد و مانع برگزاری این جلسات میشود؟ آیا اصرار رئیس دانشگاه بر جلوگیری از برگزاری این جلسات و بیان نظرات در حضور افراد مختلف این نظریه که مقصراصلی رئیس دانشگاه میباشد را تقویت نمیکند؟ قضاوت با شماست. (865890) (moderator22)
 
استادیار بازنشسته دانشگاه صنعتی اصفهان
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۲۲:۰۰:۳۴
خشت اول که گذاشت معمار کج تا به ثریا میرود دیوار کج
همکاران گرامی هرچه بکاری همان درو میکنی و ایمان و توکل بخدای یگانه باید این یقین را در تو نهادینه کند که دنیا دواقعا ار مکافات است.
کمتر از یک دهه نیست که در همین دانشگاه ، اساتیدی خودمختار و بظاهر متولی امور بدانشگاه با قدمت چندین سال خدمت غیر شفاف و کسب امتیازات مادی و معنوی فراوان ازجمله مدیریتهای چرخشی در چهارچوب ایجاد تشکلهای مافیائی قدرت برای منکوب نمودن هر فرد و دسته مخالف خود با وجود شایسته سالاری و ابراز نبوغ و کسب محبوبیت در میان اکثردانشجویان از هر حربه ای مثل بازنشستگی اجباری، جلوگیری از ارتقاء و رشد علمی، کارشکنی برای انجام امور آموزشی و پژوهشی مصوب تا حد حتی دستکاری در فرمهای ارزشیابی علمی اساتید توسط دانشجویان، آنها را با خفت و خواری به حاشیه کشانده و از محیط دانشگاه دور کردند، باید منتظر چنین عواقبی نیز برای خود و دانشگاه معتبری همچون صنعتی اصفهان می بودند.

ولی زهی تاسف که چه دیر متوجه تحقق ضرب المثلهای فوق شده اند که دست پروردگار از آستین همکاری مثل دکتر همدانی گلشن بیرون آمده و با عملکردی نه شاید فرا تر تشکلهای قدرت قبلی که مدیران دانشگاهی را در دستان خود داشتند آنها را چنین منکوب و متلاشی کند تا شاید طعم تلخ بلائی را که بر سر برخی همکاران قبلی و خانه نشین کردن آنها علیرغم توان و پطانسیل بالای علمی اشان آورده و با اخراج اجباری از کوی اساتید و سپس دور کردن آنها از دانشگاه ، چند صباحی محیط را برای خود مصفا نمودند بچشند.

ولی بهرحال، آن نماند و اینهم نخواهد ماند. پس در صورت هر تغییری مدیریتی جامعه علمی-اداری مرکب از اساتید-دانشجویان و کارمندان شریف اینبار باید هوشیارانه و سیستماتیک و براساس اصول علمی و هم الهی، ساختاری از مدیریت نوین مطابق شان دانشگاه را بناگذارند که دیگر داشگاه شاهد چنین فجایعی نشده و منطبق با خلاقیت های علمی و نبوغ جامعه دانشگاهی راه پیشرفت و توسعه فردی و اجتماعی را طی نماید و بدرجه اعلی علیین برسد. آمین و انشاله (865914) (moderator22)
 
دکتر م ا
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۰۱:۵۱:۴۰
سایت محترم الف همه نظرها را منتشر کرده است اما سایت رجا نیاز فقط نظر طرفداران و حامیان دکتر همدانی گلشن که از صدقه ریاست ایشان به نوایی رسیده اند.
نامه رجا نیوز نامه ای شبه امنیتی است و عملا نویسندگان را تهدید کرده است.
ایشان بیت المال (نمونه ابراریانه چند میلیاردی دانشگاه) را هدر میدهند.
اگر در رجا نیوز و اینجا ببینید& این همه دانشجو و استاد، فتنه گر و عامل رسانه های بیگانه هستند و آقایان خادمان به مملکت! هرکسی مبتواند از این همه نظر نتیجه بگیرد ...
خدا ما را از دست ایشان نجات دهد! امیدی به وزیر نیست! (866145) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۱۳:۱۵:۱۹
بعضی استادای دانشگاه بیرون دانشگاه به کارای اقتصادی و تجاری خود مشغولند و برای دانشجوهایی که نسبت به آنها مسئول هستند وقت نمیذارن. این اساتید دارن با آینده دانشجوها بازی میکنند. دانشجوهای فوق لیسانس و دکترای این اساتید هرجا برای مصاحبه استخدامی میرن به دلیل نداشتن مقاله رد میشن درصورتی که چندین مقاله آماده در دست استادها دارند که استادها اجازه ارسال آنها را نمیدهند در واقع استاد نقش جلوگیری از پیشرفت دانشجو را دارد. استادای محترم حتی اگه در دانشکده حضور یابند در اتاقشون کارای تجاری شخصی خود را انجام میدهند.
آیا پولی که در قبال دانشجوهای تحصیلات تکمیلی میگیرن (هرچند ناچیز باشد) حرام نیست؟
بعضی از اساتید برخلاف میل دانشجوها آنها را به بیگاری در شرکتهای خود در خارج دانشگاه مجبور میکنن.
دانشجوی دکترایی که تخصص دارد به اندازه یک مستخدم مورد احترام نیست و در شرکتهای این اساتید هم کار تخصصی میکند و هم نقش آبدارچی دارد با حقوق یک دهم یک آبدارچی که اونم نمیدهند.
این اساتید خودخواه برای استثمار بیشتر دانشجوها مانع رفتن دانشجوها به خارج از کشور برای فرصت مطالعاتی میشوند.
برای دفاع کردن و فارغ التحصیلی دانشجوها مانع تراشی میکنند و نمیذارن برن به بدبختی خودشون برسن
این اساتید که الان نقش آدم خوبه رو دارن فقط دنبال ریاست و مقام هستند و دلسوز نیستن.
این اساتید باعث ایجاد اختلاف بین دانشجوهای دکترا و همسرانشون شده اند.

قبول دارم مدیریت دانشگاه افتضاحه ولی پنج شش سالی که من اینجا بودم همش همین آش بوده و همین کاسه

دوره ریاست قبلی چون رییس سابق به این استادا پست و مقام داده بود اعتراضی نمیکردن وگرنه اون موقع هم همین جور بود.

به عیب دیگران منگر و به احسان خویش (866757) (moderator22)
 
رضا آقاتقی
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۱۷:۱۴:۲۹
به نام خدا
در مراسم بزرگداشت اساتید محترم دانشکده مهندسی مواد شرکت کردم و به چشم خود دیدم که در سال حفظ منابع و سرمایه های کشور چه راحت از سرمایه های نمایدن و علمی کشور چشم پوشیدیم و حتی رییس محترم دانشکده مهندسی مواد هم رنج حضور در جلسه بزرگداشت را به خود نداد و غیر از نفرت در بین حضار چیزی طلب ننمود . جای تاسف است که کسانی بر مسند ریاست دانشکده جای خوش کرده اند که نه اعتبار علمی خاصی دارند و نه توانمندی مدیریتی بلکه با بله قربانهای خود جایگاهی ضعیف کسب نمده اند که لایق عقاب است و چند روزی در دست ....
فراموش نکنیم که ارزش دانشکده مهندسی مواد به استاد محترم پرفسور عباسی , پرفسور گلعذار , پرفسور ساعتچی , پرفسور نجفی زاده و پرفسور منشی بوده و خواهد بود و اگر امروز در صنعت حرفی می زنیم از عنایت و تلاش بی دریغ این اساتید بود وگرنه یاد آور می شوم که از کلاس های ریاست محترم جدید دانشکده همگی فراری بودیم.
کوچکترها با داد زدن و بی توجهی به بزرگتر ها بزرگ نخواهند شد. بلکه خود را کوچکتر , حقیر تر و بی منطق تر خواهند نمود. (867095) (moderator102)
 
یک دانشجو
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۱۸:۲۲:۴۷
استادی که نه برای کلاس درس خود را آماده می کند، نه دانشجویان ارشد و دکترای خود را به خوبی راهنمایی می کند و نه در جلساتی که داوری تزها را به عهده دارد با مطالعه سر جلسه می آید، برای چه استاد شده است. فقط فقط زبانی برنده دارد و شانتاژ کردن تخصص اوست.
به راستی اگر نگویم بدترین، یکی از بدترین اساتید دانشکده همین ریاست فعلی است. مابقی بدترین ها هم در هیئت رییسه ی او جای دارند. (867196) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۰۱:۵۷:۲۵
با سلام
چرا در چند روز گذشته هیچ نظری ثبت نمی شود. ایا جلوی این راه هم برای اظهار نظر گرفته شد؟! (873646) (moderator19)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۶ ۱۳:۵۹:۳۴
من واقعا دلم برای این دانشگاه و دانشگاه های مشابه میسوزه به دلیل اینکه با خون دل خوردن و زحمات زیاد و شب بیدار موندن های بسیاری از اساتید و دانشجویان این دانشگاه بدست اومده و واقعا حیفه به این راحتی و با سوء مدیریت از بین بره. اعتبار یک دانشگاه مهمترین رکن دانشگاهه و سوء مدیریت و پراکندن یاس و ناامیدی تیز ترین تیشه ای هستش که میشه به ریشه اون زد. متاسفانه نسل جدید هم به گونه ای تربیت شدن یا ابزارهای فشار فراوانی روشون هست که هیچ صدای اعتراض و انتقادی از دانشجویان نسبت به اصلاح این وضعیت بر نمیاد. امیدوارم که خدا این دانشگاه رو از این وضعیت واقعا اسفناک بیرون بیاره و دوباره شاهد پویایی هم در زمینه علمی و هم زمینه های فرهنگی و سیاسی در این دانشگاه باشیم.
و من الله توفیق (879637) (moderator22)
 
پریشان
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۶:۳۲:۳۴
امان از تنگ نظری
محمد(ص) کجایی؟
تویی که کافر حربی اسیر با سواد را در مقابل آموزش خواندن و نوشتن به 17 مسلمان آزاد میکردی؛
کجایی تا ببینی اسلام ناب محمدی مان را که چقدر با اسلام تو فاصله دارد؛
محمد ظهور کن تا رسوا نشده ایم. (920334) (moderator1)
 
۱۳۹۲-۰۱-۰۳ ۱۵:۱۰:۴۶
خودتون گوش کنید ببینید انتقادات چیه بعد قضاوت کنید :

لینک صوت آخرین جلسه رییس دانشگاه صنعتی اصفهان با تعدادی از اساتید :

http://www.mediafire.com/?b2ot6zntp0t8tit (1202221) (alef-7)
 
درویش
۱۳۹۲-۰۱-۱۳ ۱۷:۵۷:۴۲
دوستان حالا با این صحبت ها به نظرتون برای کارشناسی نرم افزار دانشگاه صنعتی اصفهان برم یا دانشگاه اصفهان(فقط از نظر علمی)؟ (1213258) (alef-7)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.