نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462774
موافقت با تدریس زبان فارسی در یکی از ایالت‌های آلمان
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۰
مجلس ایالتی آلمان، با تدریس زبان فارسی را به عنوان یکی از واحدهای درسی مدارس در ایالت نیدرزاکسن این کشور موافقت کرد.

به گزارش مهر به نقل از ولت، هفته گذشته مجلس ایالتی نیدرزاکسن طرحی را تصویب کرد که در آن به تدریس زبان فارسی و چند زبان غیر آلمانی دیگر اشاره شده است. بر این اساس قرار است از این پس، علاوه بر زبان فارسی، زبان های عربی، ترکی و لهستانی نیز در مدارس به عنوان یک واحد درسی ارائه شود.

مطابق این گزارش که از سوی رایزنی فرهنگی ایران در برلین، ترجمه شده و برای انتشار در اختیار مهر قرار گرفته است، در جریان تصویب این طرح، اختلاف نظرهای زیادی میان احزاب ایالت نیدرزاکسن وجود داشت؛ احزاب سوسیال دموکرات (SPD) و سبزها (die Grüne) از یک طرف خواهان تصویب این طرح بودند، اما از سوی دیگر حزب محافظه کار مسیحی دموکرات (CDU) و لیبرال دموکرات (FDP) با تصویب آن مخالف بودند.

دو حزب موافق، یعنی سبزها و سوسیال دموکرات معتقدند که برای آموزش زبان آلمانی، کودکان مهاجر باید زبان مادری و یا زبانی که در خانه نزد والدین یاد می‌گیرند، نیز تقویت شود. کودکان علاوه بر محیط منزل باید موقعیت یادگیری زبان مادری را در مدرسه داشته باشند. در مقابل حزب مسیحی دموکرات و لیبرال دموکرات بر این اعتقادند که این اقدام در روند انتگراسیون دانش آموزان تاثیرگذار خواهد بود. آنها بر این باورند که ارائه زبان مادری به عنوان یک واحد درسی در مدرسه، انگیزه دانش آموزان برای یادگیری و ادغام اجتماعی در فرهنگ و زبان آلمانی را کم خواهد کرد.

با این حال این طرح با حمایت وزیر فرهنگ ایالت نیدرزاکسن که از اعضای حزب سوسیال دموکرات است، به تصویب رسید و قرار است زبان فارسی و عربی حتی در سطح متوسطه و پیشرفته نیز در مدارس ارائه شوند.
 
کلمات کلیدی : آلمان+زبان فارسی
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۲:۳۵:۳۸
این کار اشتباه است (4259535) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.