نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401258
تذکر کتبی شورای شهر تهران به مترو در رابطه با حوادث اخیر / استفاده از روش های سنتی در ساخت مترو حذف شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۴
رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران گفت: بهره گیری از روش های سنتی در ساخت متروباید حذف و مترو با روش های مدرن و لرزه نگاری ساخته شود.

اقبال شاکری در گفت و گویی اظهار کرد: با توجه به اینکه طی چند روز گذشته نشست زمین در اطراف بلوار قیام گزارش شده بود اقداماتی از سوی مدیریت شهری در این منطقه انجام شد.

وی افزود: بعد از لایه برداری جهت ساخت مترو کارگران با خط انتقال آب به رباط کریم مواجه شدند که دچار شکستگی شده بود وآن زمان اقدامات لازم جهت ترمیم این لوله انجام شد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با انتقاد از بهره گیری از روش سنتی در ساخت مترو قیام اظهار کرد: متاسفانه اقداماتی که برای ساخت مترو قیام از سوی شرکت بهره برداری مترو و پیمانکار در دستور کار قرار داشت بهره گیری از روش سنتی بود واگر بخواهیم همچنان در ساخت مترو از این روش استفاده کنیم مشکلات بر سر جای خود باقی خواهند ماند.

شاکری ادامه داد: در برخی از نقاط شهر تهران چاهها وقنواتی دیده می شوند که کار را برای سازندگان مترو دشوار می کنند.

وی با تشریح حادثه فوت یک کارگر افغان و یک آتش نشان در حادثه ریزش چاه در محدوده بلوار قیام تصریح کرد: در این محدوده چاهی وجود داشته که مقنی در حال حفر آن بوده وبه دلیل خاکبرداری این فرد افغان در چاه محبوس می شود و تا کمر در خاک فرو می رود.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران افزود: پس از این اتفاق مشاورین طرح موضوع را به اطلاع سازمان آتش نشانی رسانده وآتش نشانها طی یک عملیات حسی وبدون برنامه برای نجات این فرد اقدام می کنند اما متاسفانه در این حادثه نیز یک آتش نشان جان خود را از دست می دهد.

شاکری از ارائه تذکر کتبی شورای شهر تهران به شرکت بهره برداری مترو به دلیل استفاده از روش سنتی در ساخت مترو خبر داد وخاطر نشان کرد: شورای شهر تهران تذکر کتبی را به شرکت بهره برداری مترو ارائه کرده واز مسئولان این شرکت درخواست داشته که هر چه سریع تر بهره گیری از روش سنتی را در ساخت مترو به اتمام برسانند.

وی با انتقاد از عملکرد تیم های امدادی در زمان بحران اذعان کرد: متاسفانه تیم های امدادی ما از جمله آتش نشانها، نیروهای اورژانس و نیروهای مدیریت بحران در زمانهای خاص با اتکا به احساس وارد عملیات‌ها می شوند و همین موضوع نیز سبب حوادثی نظیر کشته شدن این نیروها می شود.
 
کلمات کلیدی : ریزش مترو +میدان قیام + شورای شهر تهران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۰ ۲۰:۱۴:۰۵
وقتی سال به سال مدیرعامل بهره برداری مترو تغییر میکنه و هر کدوم تیم خودشون رو داخل بازی می کنند که هیچ تخصص مرتبطی با مسئولیتشان ندارند و فقط در پی توسعه مترو دارند بهتر از این نمیشود. (3970016) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.