توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504978
درخواست محسن هاشمی از وزارت کشور
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷
مهر: محسن هاشمی با حضور در بخش خبری شبکه ۵ با بیان اینکه نخستین اولویت شورای شهر تهران، انتخاب شهردار بود که انجام شد، اظهار داشت: امیدواریم وزارت کشور هر چه سریعتر حکم وی را صادر کند.

وی ادامه داد: تعیین اعضای کمیسیون‌های شش‌گانه و مشخص کردن نمایندگان شورا در کمیسیون‌های کاری مانند کمیسیون ماده ۱۰۰ از دیگر برنامه‌های ما برای جلسه هفته آینده شوراست.

هاشمی در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه چرا حکم شهردار که قرار بود تا پایان وقت اداری امروز صادر شود، همچنان صادر نشده است؟ گفت: از سرانجام حکم خبری ندارم اما بر اساس تجربه، معمولاً پروسه‌ای برای صدور این حکم باید طی شود که زمان طولانی نمی‌برد اما تا این لحظه خبر ناگواری نیز در این رابطه نداشته‌ایم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه در حال حاضر شهردار تهران چه کسی است؟ گفت: وظیفه شورا تعیین شهردار بود که انجام داد و حالا وزارت کشور باید هر چه سریعتر حکم وی را صادر کند تا تهران بی‌شهردار نماند و اگر مشکلی به وجود بیاید، سریعاً برای شهرداری سرپرست تعیین می‌شود. رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: در حال حاضر نجفی به طور قانونی اجازه امضا و فعالیت‌های مالی ندارد، اما می‌تواند فعالیت‌های شهر را انجام دهد. از نظر شورا، شهردار انتخاب شده و منتظر حکم آن هستیم.

هاشمی در خصوص تغییر نام «شورای تهران» به «شورای تهران، ری و تجریش» گفت: این موضوع توسط وزارت کشور به شورا ابلاغ شده و در زمان انتخابات نیز برای مکاتبات از این نام استفاده می‌شد و ما نیز در جلسه اول از همین نام استفاده کردیم اما در خصوص آن در جلسه آینده شورا نیز صحبت خواهیم کرد.

به گفته رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریشاولویت اول شهرداری تهران ارائه خدمات شهری و نگهداشت شهر به صورت مساوی در کل شهر تهران است. رییس شورای شهر تهران ادامه داد:تهران تاکنون به صورت خودرو محور اداره شده است باید حمل و نقل عمومی توسعه پیدا کند . همچنین صیانت از فرهنگ ملی و دینی شهروندان تهرانی از وظائف شهرداری است .

وی ادامه داد:شهرداری باید چابک شود وبا چابک سازی توان ارائه خدمات مناسب به شهروندان را داشته باشد . بارگذاری در باغات شهر تهران باید متوقف شود . ساخت و ساز در بافت فرسوده را ساماندهی کرده و توسعه می دهیم .

هاشمی توسعه ورزش همگانی به منظور سلامت شهروندان  را یکی از اولویت های اصلی شهرداری تهران دانست و گفت :به موضوع آسیب های اجتماعی  هم توجه ویژه ای خواهد شد .
 
کلمات کلیدی : محسن هاشمی، وزارت کشور، شورای شهر تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.