توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383556
وزیر دفاع: سرعت موشک‌هایمان را افزایش دادیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۴
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از دستیابی به موشک کروز دریایی مافوق صوت در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش تسنیم، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم رونمایی از نخستین موتور ملی توربوجت هواپیما به عملکرد این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: در بعد و زمینه‌های موشکی همه آنچه را دنبال می‌کردیم طی این مدت به‌دست آوردیم؛ سیستم‌های هدایتی آن را چندگانه کردیم و سیستم‌های ناوبری آن را به‌گونه‌ای طراحی کردیم که دقت اصابت و هدف‌گیری ما را بالا ببرد.

وی افزود:‌ در حوزه موشک‌های کروز گام‌های بلندی برداشتیم و الحمدلله تمام موشک‌هایی که قبلا داشتیم بردشان را دو - سه برابر افزایش دادیم و سعی کردیم در آنها تنوع کاربری ایجاد کنیم؛ یعنی اگر موشکی ساحل به دریا بود و یا از روی شناوری پرتاب می‌شد آنها را هواپایه کنیم و برای عملیات هوایی نیز استفاده کنیم.

وزیر دفاع ادامه داد:‌ توانستیم روی سیستم‌های هدایت آنها تغییر ایجاد کنیم و توان موتورهای آنها را افزایش دهیم و بردشان را زیاد کنیم؛ به‌طوری‌که اگر در بحث دریا یک زمانی نیاز به کیلومترها مسافت داشته باشیم آن را به ۱۰۰ کیلومتر برسانیم.

سردار دهقان گفت: توانستیم سرعت موشک‌ها را بالا ببریم و انشاءالله در آینده‌ای نزدیک موشک‌های کروز دریایی با سرعت مافوق صوت هم دست پیدا کنیم.

وی افزود: توانستیم یکپارچگی و هم‌پیوندی خوبی را در صنایع دفاعی ایجاد کنیم که منجر به هم‌افزایی و افزایش قابلیت‌ها شد.

سردار دهقان تصریح کرد:‌ امروز این توفیق را داریم که با بیش از ۳ هزار و ۱۵۰ شرکت در سطح ملی همکاری می کنیم که بیش از ۳۷۰ شرکت دانش‌بنیان هستند و بیش از ۳۶۰ - ۳۷۰ شرکت نیز صنایع بسیار توانمندی هستند که در صحنه ملی کار می‌کنند.

وزیر دفاع افزود:‌ در این خصوص بخش‌های خصوصی، دولتی و دانشگاهی نیز همکاری دارند به‌طوری‌که امروز با ۹۲ دانشگاه در سطح کشور در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی در جهت اکتساب فناوری‌ها همکاری داریم.

وی ادامه داد: محصول این نگاه نوعی نگاه نوآورانه و باز بود و منجر به این شد که در برخی فعالیت‌های تولیدی ظرفیت خود را ۴ برابر افزایش بدهیم و در جایی تا ۴۰۰ درصد رشد داشتیم که ناشی از استفاده از ظرفیت‌های داخلی بود.
۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۰:۰۰
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ ۱۴:۱۷
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ ۰۷:۵۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۶ ۱۲:۵۴
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۲ ۱۱:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۲۲ ۱۲:۵۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۱ ۱۲:۲۸
 
۱۳۹۵/۰۵/۳۰ ۱۲:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۱۱:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۱/۳۱ ۱۲:۲۱
 
 
کلمات کلیدی : توانمندی دفاعی+پسابرجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.