نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391142
گسترش حضور رستوران های خارجی در تهران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۲
رستوران های اروپایی و دیگر رستوران های خارجی پس از برجام در حال ایجاد جای پایی برای خود در بازار ایران هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری گالف نیوز، رستوران های اروپایی و دیگر رستوران های خارجی در حال ایجاد جای پایی برای خود در بازار ایران هستند و ظاهرا توانسته اند ایرانیان پرتعدادی را که علاقمند به چشیدن غذاهای متنوع هستند، به سوی خود جذب کنند. به نظر می رسد که رستوران های خارجی توانسته اند در میان رستوران های داخلی و غذاهای سنتی خود را جا بیاندازند.

به گفته دوستن، مالک یک رستوران ایتالیایی در تهران، ایرانی ها به مراکز خرید جدیدی می روند که در آنها شعبه های رستوران های خارجی با غذاهای متفاوت و البته با خدمات سطح بالا دیده می شوند. وی افزود، غذاهای ایتالیایی جزو غذاهایی هستند که در میان مشتریان ایرانی از محبوبیت بالایی برخوردارند. مزه و طعم آنها مشابه غذاهای شرقی است.

دوستن افزود، منوی غذاهای محلی سال هاست که ثابت است و تغییر قابل توجهی در آنها صورت نگرفته است.

وی گفت، رستوران های فرانسوی با قیمت های بالا و طعم های متفاوتشان زمانی در ایران در صدر بودند، اما اکنون آنها موقعیت خود را به رستوران های ایتالیایی واگذار کرده اند. جایگاه رستوران های ایتالیایی در ایران از رستوران های آمریکایی نیز بالاتر است.

دوستن گفت، توانایی رستوران ها در تغییر و تطبیق غذاها به آنها کمک کرده تا از تکرار اشتباهات رستوران های اروپایی امتناع کنند. وی خاطرنشان کرد، آنها به دلایل اجتماعی و مذهبی، همه غذاهایی را که مشتریان ایرانی در خانه میل می کنند، به آنها پیشنهاد نمی کنند.

برگر، پیتزا، پاستا و استیک از غذاهایی هستند که بیشترین مشتری را جذب می کنند. دوستن افزود، رستوران های اروپایی و خارجی به طور کلی در ایران کم هستند.

دوستن گفت، این نوع رستوران ها عمدتا در شمال تهران یافت می شوند، جایی که شهروندان فرهنگ جامع تری دارند و به کشورهای اروپایی سفر کرده اند.

به دلیل افزایش تعداد ایرانیانی که اخیرا به سفرهای خارجی رفته اند، آنها به غذاهای خارجی ای که در رستوران های داخلی سرو می شود علاقمند شده اند. ولی رحمتی، مدیر یکی دیگر از رستوران های خارجی در تهران گفت، رستورانهای خارجی در تهران مشتری بیشتری نسبت به بقیه دارند. اما در استان ها و شهرهای دیگر رستوران های داخلی ترجیح داده می شوند.
 
کلمات کلیدی : رستوران خارجی+پسابرجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۴:۳۹:۱۶
تقصیر شما است که تاکنون مزایای برجام را شرح نداده اید. این اول برجامه حالا بعدش نوبت ورود کارباره های خارجی میشه (3931770) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۵:۳۷:۲۵
جایی جدید برای سرکیسه کردن تهرانی های پولدار. (3931800) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۶:۲۹:۴۸
دستاوردهای خفت بار برجامی ! (3931825) (alef-11)
 
کیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۸:۰۱:۳۷
قرار بود تکنولوژی وارد کشور شود اما kfc آوردند... (3931888) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۸:۲۱:۰۷
شزکت چند ملیتیKFC هیچ نماینده ای را در ایران برسمیت نمیشناسد دفتر نمایتدکی اش در دبی میگوید درخواست ایرانیان را تحت بر رسی دارد . (3931901) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.