توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463953
کدام مناطق تهران بیشترین و کمترین متوفیان را دارند؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با بیان اینکه کمترین تعداد متوفیان در منطقه ۲۲ بوده است، گفت: این تعداد ۴۳۷ فوتی را شامل می شود که ۲ نوزاد، ۲۵۷ مرد و ۱۷۸ زن است.

 به گزارش ایسنا، اکبر توکلی افزود: بیشترین تعداد متوفیان در منطقه ۴ بوده است که شامل ۳ هزار و ۷۱۷ نفر می شده که از این تعداد ۱۱ نوزاد،۲۰۹۸ مرد و ۱۶۰۸ زن بوده است. 

وی با اشاره به مرگ و میر حدود ۵۵ هزار نفر در سال ۹۵ در تهران گفت: کل فوت‌شدگان ۵۴ هزار و ۷۶۹ نفر بود که شامل ۹۸۱ نوزاد، ۲۲ هزار و ۵۲۰ مورد زن و ۳۱ هزار و ۲۶۸ نفر مرد می‌شود. کمترین تعداد فوت‌شدگان از نظر سنی رده سنی ۵ تا ۹ سال و بیشترین فوت‌شدگان از نظر سنی ۶۵ سال به بالا بودند.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با بیان اینکه در کل ۱۶ هزار و ۶۸۹ فوتی خارج از سازمان داشتیم،اظهارکرد: این تعداد شامل ۱۶۳ نوزاد، ۱۰ هزار و ۱۰۰ مرد و ۶۴۲۶ زن هستند این در حالیستکه فوت‌شدگان داخل سازمان(که داخل سازمان دفن شده‌اند)شامل  ۳۸ هزار و ۸۰ نفر می‌شود که از این تعداد ۸۱۸ نوزاد، ۲۱ هزار و ۱۶۸ مرد و ۱۶ هزار و ۹۴ زن بودند.

بر اساس گزارش سایت شهرنوشت، توکلی با بیان اینکه کمترین علت فوت ابتلا به بیماری میکروسفالی بوده که منجر به مرگ یک زن شده است،گفت: میکروسفالی، یک اختلال ژنتیک مادرزادی است که در آن مغز رشد کافی نمی‌کند و منجر به بروز معلولیت گسترده و ناتوانی‌های فراوان می‌شود این در حالیست که بیشترین علت فوت، ایست قلبی با تعداد ۵۳۳۰نفر است که بر اثر آن ۵۲ نوزاد، ۲۸۳۵مرد و ۲۴۴۳ زن جان خود را از دست داده اند.
 
کلمات کلیدی : مرگ و میر + متوفی + بهشت زهرا(س)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.