توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427998
افزایش مرگ و میر در زمان کریسمس!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱
یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که مرگ و میر در اثر مشکلات قلبی در زمان کریسمس افزایش می‌یابد.

به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال نیوز تودی، این محققان برای انجام پژوهش خود به تجزیه و تحلیل داده‌های پژوهش‌های قبلی پرداختند که نشان می‌داد مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی نزدیک کریسمس و سال نو از هر زمان دیگری بیشتر است.

با این حال، تعطیلات کریسمس (25 دسامبر تا 7 ژانویه) در آمریکا، در سردترین دوره از سال و زمانی که میزان مرگ و میر با توجه به درجه حرارت پایین و آنفلوانزا بیشتر است قرار دارد.

آنها برای پژوهش خود از داده‌های وزارت سلامت نیوزیلند در بین سال‌های 1988تا 2013 استفاده کردند. در طول یک دوره 25 ساله، در مجموع 738 هزار و 409 مرگ و میر وجود داشت که 197 هزار و 109 مورد آن مرگ و میر ناشی از مشکلات قلبی است.

محققان در این پژوهش‌، مرگ و میرهایی که در بیمارستان رخ داده بود را از آن دسته‌ای که در خارج از بیمارستان رخ داده بود تفکیک کردند.

با استفاده از روش‌های آماری مشابه مانند پژوهش قبلی ایالات متحده، این تیم برای هر روز از سال تعداد مرگ و میری که انتظار می‌رفت را در مقایسه با تعداد واقعی مرگ و میر مقایسه کردند.

این نتایج نشان داد که 4.2 درصد از مرگ و میرهای ناشی از مشکلات قلبی در خارج از بیمارستان و بین 25 دسامبر تا 7 ژانویه رخ داده است.

آنها همچنین نشان دادند که متوسط ​​سن افرادی که در طول دوره کریسمس فوت کردند در مقایسه با موارد فوتی در مواقع دیگر سال، پایین‌تر بود.

آنها دلایل ناشی از این مرگ و میرها را "holiday effect." نامگذاری کردند.

دلایل بالقوه که برای "holiday effect." مورد بحث قرار گرفته عبارتند از: تغییر در رژیم غذایی، مصرف الکل، استرس عاطفی، دیدار با بستگان و تغییرات دیگر در محیط فیزیکی.

البته یکی دیگر از دلایل این است که مردم در طول تعطیلات مراقبت های پزشکی خود را به تعویق می‌اندازند.

آنها همچنین مسافرت به مناطق دوردست و دور بودن از پزشک و تجهیزات پزشکی را یکی دیگر از عوامل این مرگ و میرها دانستند.

این پژوهش در Journal of the American Heart Association به چاپ رسیده است.
 
کلمات کلیدی : مرگ و میر + کریسمس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.