توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469344
جدیدترین خبرها از«چندملاقات بایک زن»
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۵
مستند «چند ملاقات با یک زن» که آماده نمایش شده است، متقاضی حضور در جشنواره‌های جهانی است.

به گزارش ایسنا، این فیلم به کارگردانی احمد جلیلی جهرمی به سرنوشت ۶ زن زندانی می‌پردازد که در زندان عادل آباد شیراز با دنیای هنر آشنا شده و یک گروه تئاتر تشکیل می‌دهند.

آنها در نمایشی که به وسیله مرجان شخصیت محوری فیلم، کارگردانی شده است با جهان جدیدی آشنا و نیز موفق به خروج از زندان برای اجرای تئاتر در سطح شهر می‌شوند. این شخصیت‌ها از طرفی درگیر احکام سنگین نظیر اعدام هستند و ...

جلیلی جهرمی که فعالیت سینمایی خود را از سال ۷۹ با انجمن سینمای جوانان ایران آغاز کرده است در خصوص مراحل تولید این فیلم گفت: تولید مستند «چند ملاقات با یک زن» که ۸ سال به طول انجامید همراه با واقعیت‌های زندگی شخصیت‌ها پیش رفت.

او با اشاره به این که ۵ نفر از این مجرمان متهم به قتل و محکوم به اعدام بوده و شخصیت محوری فیلم به جرم سرقت مسلحانه و آدم ربایی در زندان به سر می‌بُرد، اضافه کرد: برای شکل گیری روند دراماتیکِ فیلم نیاز بود که حوادث در بستر زمان دنبال شود.

وی افزود: محتوای فیلم پیرامون تاثیر هنر بر زندگی شخصیت‌های فیلم شکل می‌گیرد و به بررسی دراماتیک مرزهای هنر و جنایت می‌پردازد.

جلیلی جهرمی درباره مشکلات تولید «چند ملاقات با یک زن» گفت: به هر حال تصویربرداری از شخصیت‌ها که دوران محکومیت خود را در زندان سپری می‌کردند به دلیل محدودیت‌های امنیتی مهم ترین مشکل گروه تولید بود و از طرفی جلب رضایت شخصیت‌ها برای حضور در فیلم به صورت آشکار، گرفتاری‌های خاص خود را داشت.

این کارگردان بر اهمیت سرمایه گذاری در این قبیل پروژه‌ها تاکید کرد و ادامه داد: این مستند با سرمایه گذاری شخصی من و همسرم مقابل دوربین رفت و تاکنون که آماده نمایش شده از حمایت هیچ ارگان و تشکیلاتی برخوردار نشده است.

عوامل تولید فیلم: تدوین و کارگردانی: احمد جلیلی جهرمی، تهیه کنندگان: دیدار شمالی و احمد جلیلی جهرمی، فیلمبرداران: سجاد آورند و علی بقایی، صدابردار: ساسان کاوه، طراحی و ترکیب صدا: انسیه ملکی، آهنگساز و نوازنده کمانچه: عباس سرافراز، مدیر تهیه: مارال مصری، دستیار کارگردان: علی موسوی، مربی نمایش: سیروس مهبودی، کارشناس قضایی: دکتر فرشید رفوگران، تصحیح رنگ: احسان واثقی و مشاور رسانه‌ای: امیر عفاف.
 
کلمات کلیدی : چندملاقات بایک زن+فیلم مستند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.