نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377643
نانوتکس-تولید دستمال کاغذی با فناوری نانو
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۹

نخستین پژوهشگاه محصولات سلولزی ایران افتتاح می‌شود
تولیدکننده برتر کشور گفت: نخستین پژوهشگاه محصولات سلولزی ایران به زودی افتتاح می‌شود.

 سیدمجتبی هاشمیان  اظهار داشت: طبق اعلام رسمی statnano ایران در جایگاه هفتم تولید تکنولوژی نانو جهان قرار گرفته است و کشورهای پیشرفته فرانسه، انگلستان، اسپانیا، ایتالیا، تایوان، روسیه، استرالیا و کانادا در جایگاه‌های هشتم تا پانزدهم قرار گرفته‌اند و این کشورها با وجود پیشرفت‌هایی که دارند جایگاهشان پائین‌تر از ایران است.

وی در ادامه افزود: دستمال کاغذی نانوتکس با فناوری نانو مورد تأیید دنیا در ایران تولید شده است.

وی افزود: این دستمال کاغذی محصولی ۱۰۰ درصد ایرانی بوده که به کشورهای سوئد و کره جنوبی صادر شده است.

تولیدکننده برتر کشور با بیان اینکه عملکرد ایران در تولید محصولات نانو برتر از آمریکا بوده است، خاطرنشان کرد: آمریکا در سال ۲۰۰۹ تولید محصولات نانو را آغاز کرد، اما در سال ۲۰۱۰ به دلیل تغییر رنگ تولید این محصولش متوقف شد و در همان سال ایران اقدام به این کار کرد که عملکردش موفق بود و تغییر رنگی هم در محصول تولید داخل کشور وجود نداشت و این افتخار به نام ایران اسلامی به ثبت رسید و متخصصان ۱۴۸ کشور جهان هم کیفیت و استاندارد این محصول را تأیید کردند.

هاشمیان تصریح کرد: ویژگی خاص این دستمال کاغذی این است که ۲۶۰ نوع باکتری و ویروس را پاک می‌کند و میزان بار میکروبی را از ۱۰۰ به صفر می‌رساند.

وی تأکید کرد: کاربرد دستمال کاغذی نانوتکس این است که مضرات مواد شیمیایی را می‌کاهد و ۵۷ مورد تست در موارد مختلف انجام شد و حتی یک مورد عارضه هم مشاهده نشد.

هاشمیان بیان کرد: بحث ثبت ایزوی این محصول در حال اقدام است تا استاندارد آن هم به صورت بین‌المللی شده و اختراع به ثبت رسیده این تولید ملی در مقایسه با محصولات شرکت‌های پیشرفته دنیا از کیفیت بالاتری برخوردار بوده است.

وی افزود: ثبت اختراع ۲۱ محصول سلولزی تولید ملی در حال اقدام است که در هر سال یک محصول آن معرفی شده و وارد بازار می‌شود.
 
کلمات کلیدی : محصولات سلولزی+ نانو+دستمال کاغذی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۸:۳۶:۴۰
ثبت اختراع ۲۱ محصول سلولزی تولید ملی در حال اقدام است که در هر سال یک محصول آن معرفی شده و وارد بازار می‌شود. (3860261) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.