نظر منتشر شده
۲۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 125345
اميدها براي اصلاح نفت قوت گرفت؛
قلعه باني از نفت می‌رود؟
بخش خبري الف
به هنگام راي اعتماد به رستم قاسمي، وزير جديد نفت، مبارزه با ناكارآمدي ها و انحرافات از انتظارات اصولگرايان و عدالتخواهان در وزارت نفت عنوان شده بود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۵۷

زمزمه هاي خداحافظي قريب الوقوع احمد قلعه باني از شركت ملي نفت قوت گرفت.

به گزارش "الف"، در روزهاي اخير اخباري در سطح مديران شركت ملي نفت منتشر شده مبني بر اينكه از قلعه باني خواسته شده است خود را براي خداحافظي با اين منصب آماده كند.

به هنگام راي اعتماد به رستم قاسمي، وزير جديد نفت، مبارزه با ناكارآمدي ها و انحرافات از انتظارات عدالتخواهان و اصولگرايان در وزارت نفت عنوان شده بود.

در آذرماه سال ۱۳۸۵، الف مستنداتي درباره قراردادهاي شركت سايپا و زير مجموعه‌هايش با شركت صنعتي روستا (اعضاي هيات مديره: علي قلعه باني برادر و مهدي شاهورانيان، برادر همسر آقاي احمدقلعه‌باني) به ارزش حدود ۱۴ ميليارد تومان دريافت كرد.

خبرنگار الف پس از بررسي اوليه مدارك، از قلعه باني درباره اين قراردادهاي سوال برانگيز و شائبه تاثير روابط خانوادگي بر عقد اين قراردادها سوال كرد اما اين سوال بي جواب ماند و هيات سرپرستي الف پس از كسب اطلاعات موثق از صحت اسناد در اختيار خود، خبر «قراردادهاي سوال برانگيز در سايپا» را منتشر كرد.

پس از انتشار اين خبر، احمد قلعه باني از سايت الف به اتهام افترا و نشر اكاذيب از طريق انتشار خبر «قراردادهاي سوال برانگيز در سايپا» شكايت كرد اما در ۳۱ ارديبهشت ۱۳۸۷ شعبه ۱۲ بازپرسي دادسراي كاركنان دولت پس از احضار آقاي احمد توكلي و ملاحظه اسناد مربوط به خبر فوق، شكايت احمد قلعه‌باني را رد براي مدير مسوول الف قرار منع تعقيب صادر كرد.

پس از آن و با وجود انذارهاي اصولگرايان، قلعه باني با نظر و فشار دكتر احمدي نژاد و دفتر رييس جمهور به شركت ملي نفت كه ثروتمندترين شركت دولتي محسوب مي شود، منتقل شد. همينك، اميدها براي اصلاح مجموعه نفت با وزارت قاسمي مجددا افزايش يافته است.
 
 
کارشناس اقتصادی مگا موتور
۱۳۹۰-۰۷-۱۷ ۱۰:۲۳:۴۸
امیدوارم هرچه زودتر شاهد انتصاب اقای قلعه بانی یا اقای محرابیان برای مدیر عاملی سایپا باشیم و این شرکت وشرکتهای گروه از وضعیت بلاتکلیفی و فامیل بازی رهایی یابد. (507126) (moderator19)
 
امیر سام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۷ ۱۴:۱۹:۴۶
بخش عمده ای از مدیران که با سفارش به مناصب مختلف می رسند منشا بسیاری از فسادها هستند (507288) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۷ ۱۵:۳۳:۳۱
ماشااله براي هر جرياني يه كلمه هم اختراع مي شه (507327) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۷ ۱۶:۴۴:۲۷
قلعه بانی مدیری است توانا و تعویض وی به جز ضرر و خسارت هیچ منفعتی ندارد اگر از نیروهای خود شرکت نفت انتخاب کند به خاطر اینکه همه مدیران برای رشد کردن احتیاج به ایجاد باند و باند بازی بودند باعث ایجاد تبعیضات و انتخاب مدیران نالایق می شود این را تاریخ شرکت نفت ثابت کرده که در جو ناسالم روابط اجتماعی و شغلی شرکت نفت بر تمام مدیران شرکت تاثیر گذاشته و وزیر این را نمی داند (507369) (moderator19)
 
حق گو
۱۳۹۰-۰۷-۱۷ ۱۷:۳۸:۲۷
سردار قسم به اعتقاداتت به داد شرکت نفت برس (507391) (moderator4)
 
اردلان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۷ ۱۸:۱۴:۴۸
سلام

آقای قلعه بانی رئیس فدراسیون موتور سواری و انومبیلرانی نیز هستند . از الف خواهش میکنم در مورد سوء مدیریت احتمالی در این فدراسیون هم مطلبی چاپ کنند. (507411) (moderator4)
 
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۷-۱۷ ۲۳:۳۷:۰۴
کاش در مدیریت پخش و پالایش هم تغییراتی داده شود تا نا بسامانی ها به پایان برسد (507555) (moderator19)
 
ارمین
Germany
۱۳۹۰-۰۷-۱۸ ۰۰:۳۶:۴۰
درود برشرف هر شخصی با هر گرایش سیاسی که دست فساد را از اقتصاد و سیاست ایران قطع و یا بر ملاء میکند در این مورد مدیون شما هستیم اقای توکلی امیدواریم این اولین وتنها ترین حرکت شما نباشد هر چند در این راه تنها باشید (507586) (moderator19)
 
كمال عارفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۸ ۰۹:۰۳:۲۳
با توجه به پيشتيباني آقاي خاص در دولت از ايشان ، بعيده تا انتخابات ايشان عوض بشن . چون از توان قلعه باني در انتخابات مي توانند استفاده كنند. ولي اگه ايشان همانطور كه الف ذكر كردند قريب الوقوع عوض بشن ، آقاي قاسمي نشان خواهند داد تسليم فشار جريان خاص نشده اند و ما هم به اصلاحات و باز سازي نفت اميدوار خواهيم شد . هر چند بعيده (507715) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۸ ۰۹:۵۴:۱۰
باسلام براي آقاي قاسمي آرزوي موفقيت دارم وميدانم مخلصانه پادراين عرصه گذاشته اند ولي سردار بايد بداند با وجود افرادي مثل آقاي قلعه باني وآقاي قلاوند در راس هرم نفت قطعا بامشكلات عديده توليد مواجه مي گردد (507777) (moderator19)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۸ ۰۹:۳۳:۲۳
دولت بايد نشان بده اصولگراست وافراد نا كارامد مثل قلعه باني در آن جايي ندارند. انشا... اقاي قاسمي انتظارات بحق نفتيها را براورده خواهد كرد. (507757) (moderator19)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۸ ۰۹:۳۵:۰۸
آخر اصلا چرا اين آقاي قلعه باني به نفت آورده شد؟ خودروسازي را چه به نفت؟ شايد آقاي احمدي نژاد فقط مي خواست يك پستي به اين آقا بدهد! (507761) (moderator19)
 
كارمند شركت نفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۸ ۱۱:۴۳:۳۳
اميدوارم هرچه زودتر آقاي قلعه باني از نفت برود تا اين شركت از بي برنامگي وكسالت خارج شود و آقايان براي بدست آوردن هزينه هاي انتخاباتي خود جاي ديگري را پيدا كنند (507893) (moderator19)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۸ ۱۳:۰۹:۲۱
آقای توکلی
آقای قلعه بانی از مدیران موفق دوران آقای هاشمی هستند چون به جناهی وابسته نیست و در همه مسئولیت هایش موفق بوده از ایشان برای دفاع از بگم بگو استفاده نفرمائید (507960) (moderator19)
 
aa(كارمند مناطق جنوب)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۸ ۱۳:۰۹:۲۷
باسلام
ايشان اينكاره نيستند نشانه اش هم مقايسه سرانگشتي مديريت ايشان با مديريت قبلي (جشن ساز)مي باشد.البته باسركار آمدن وزير سياسي كاري چون ميركاظمي مي بايستي همچين كساني منصب بگيرند و وزارت نفت به بيراهه وسردرگمي كشيده شود (507961) (moderator19)
 
كارمند وزارت نفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۸ ۱۵:۰۵:۵۶
قلعه باني همچون ديگر مديران منصوب به ميركاظمي يابايد استعفا دهد يا توسط وزير توانمند فعلي كنار گذاشته شود.تاوزارت نفت سروسامان گيرد. (508048) (moderator19)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۸ ۱۵:۴۶:۵۹
قلعه باني تخصص نفتي ندارد و مديريت بسيار ضعيف او در شركت ملي نفت مشكلات زيادي ايجاد كرده است.
با توجه به مشكلات توليد و كاهش آن هيچگونه برنامه ، طرح جديد و يا پروژه جديد براي حل مشكلات و جلوگيري از كاهش توليد وارد صنعت نفت نشده است.
در بخش تامين كالا هيچ گونه آينده نگري براي كالا هاي مورد نياز صورت نگرفته و بعضي از پروژه ها بدليل نبود كالا متوقف شده اند.
در بخش پيگيري پروژه ها ، چه پروژه هاي ميان مدت و چه پروژه هاي بلند مدت اقدامات چشمگيري صورت نگرفته و پيگيري ها خيلي ضعيف بوده و در بازديدها مراحل پيشرفت هيچ پروژه اي بررسي و پيگيري نشده و ظاهرا اينكار براي رفع تكليف انجام مي شود.
عدم موفقيت در اجراي پروژه هاي پارس جنوبي را هم ميتوان از ديگر ضعف هاي قلعه باني در شركت ملي نفت دانست. (508105) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۷-۱۹ ۱۵:۰۶:۱۰
سردار یک سری به پخش بهار قسمت بازرگانی و خدمات مهندسی بزن (508713) (moderator19)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۲۰ ۰۹:۲۵:۴۷
آقای قلعه بانی از مدیران موفق وکارامد هستند که شایستگی خود رابه اثبات رسانده وبه علت اینکه به جناح وحزبی وابسته نیست مورد اتهام ناکارامدی قرار گرفته اند. (509034) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۲۳ ۱۴:۰۴:۵۱
قلعه باني
به مانند علي پروين و مرحوم حجازي از ارزشمند هاي تواناي صنعت است.
در اين مدت خدمات و كارهاي زيادي براي توسعه صنعت انجام داده است.
در مورد افراد بايد قضاوت درست كرد.
ما بايد به حضور افراد توانمند در صنعت احترام بگذاريم
اميدرام ايشان كماكان در فضا ي صنعت باقي بمانند و منشا بركات براي سيستم و نظام است (510533) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۷-۲۳ ۱۷:۳۷:۳۴
حسین
آقای قلعه بانی مدیر موفقی هستند و دلیل آن در زمان حضور اندک ایشان در شرکت نفت تحولات زیادی در امر سازندگی ایجاد شده است. (510676) (moderator19)
 
محمدرضا
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۲۱:۲۲:۴۳
این مال واموال را از کجالآوردن امیدوارم به حساب دولت برگردد. (2055710) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
قلعه باني از نفت می‌رود؟