توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388146
نزدیک‌ترین تصاویر منتشره از سیاره‌ مشتری
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۳
فضاپیمای «جونو» (Juno) به نزدیک‌ترین فاصله‌ی خودش از سیاره‌ی مشتری رسیده و توانسته تصاویر زیادی از این فاصله بگیرد. این عکس‌ها، اولین تصاویری هستند از قطب شمال این سیاره منتشر شده‌اند و می‌تواند شما را شگفت‌زده کنند.
 
 
به گزارش برترین ها، فضاپیمای «جونو» (Juno) به نزدیک‌ترین فاصله‌ی خودش از سیاره‌ی مشتری رسیده و توانسته تصاویر زیادی از این فاصله بگیرد. این عکس‌ها، اولین تصاویری هستند از قطب شمال این سیاره منتشر شده‌اند و می‌تواند شما را شگفت‌زده کنند.
 
 نزدیک‌ترین تصاویر منتشر شده از سیاره‌ی مشتری را ببینید

این فضاپیما در تاریخ ۲۷ آگوست از فاصله‌ی ۲۵۰۰ مایلی از کنار سیاره‌ی مشتری عبور کرد و توانست تصاویر زیبایی از آن تهیه کند. البته این تصاویر ۶ ساعت طول کشید که به زمین ارسال شد. «اسکات بولتون» (Scott Bolton) از «مؤسسه تحقیقات جنوب غربی» (Southwest Research Institute) در این‌باره می‌گوید:” تصاویری که جونو برای ما ارسال کرد، مانند چیزهایی نبود که تا کنون از مشتری دیده بودیم. تصاویری که از قطب شمال گرفتیم بسیار مات‌تر بود، رنگی‌تر از قسمت‌های دیگر سیاره بودند و کلی توفان در آن‌ها دیده می‌شود.”

 نزدیک‌ترین تصاویر منتشر شده از سیاره‌ی مشتری را ببینید

بسیاری از این تصاویر توسط دوربینی که روی فضای پیمای جونو قرار داشته گرفته شده‌اند و برخی دیگر از تصاویر به وسیله‌ی اشعه‌ی مادون قرمز این سفینه که JIRAM نام دارند، ثبت شده‌اند. براساس اطلاعات منتشر شده، این اولین تصاویر مادون قرمزی است که از قطب شمال و قطب جنوب این سیاره تهیه شده‌اند و قبلا شاهد چنین اتفاقی نبوده‌ایم.

 نزدیک‌ترین تصاویر منتشر شده از سیاره‌ی مشتری را ببینید

فضاپیمای جونو در تاریخ ۵ آگوست سال ۲۰۱۱ به سمت سیاره‌ی مشتری پرتاب شد و در تاریخ ۴ جولای امسال به مدار این سیاره‌ی رسید. این فضاپیما ۱٫۷ میلیارد مایل را طی کرد تا به بزرگ‌ترین سیاره‌ی منضومه‌ی شمسی برسد.
 
 نزدیک‌ترین تصاویر منتشر شده از سیاره‌ی مشتری را ببینید
 
 
کلمات کلیدی : سیاره مشتری+فضا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.