توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420220
تصرف یک بندرتحت کنترل القاعده در یمن
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۹
شبکه خبری اسکای نیوز از تصرف یک بندر تحت کنترل گروه القاعده در جنوب یمن توسط نیروهای منصورهادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور خبرداد.

به گزارش اسکای نیوز، نیروهای هوادار دولت قانونی(مستعفی) با پشتیبانی ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان روز شنبه بندر«بلحاف« در استان «شبوه» واقع در جنوب یمن را از کنترل گروه تروریستی القاعده خارج کردند.
القاعده از این بندر در زمینه قاچاق سلاح برای عناصر خود استفاده می کرد.
براساس این گزارش، صدها نیروی هوادار دولت قانونی(مستعفی) در اطراف بندر بلحاف و منطقه «عین بامعبد» در استان شبوه در جنوب یمن مستقر شده اند.
اسکای نیوز افزود: استقرار این نیروها در چارچوب تامین امنیت راه های ساحلی جنوب یمن می باشد.
این در حالی است که استان های جنوبی یمن در جریان تجاوز عربستان به این کشور و از زمان تسلط نیروهای طرفدار «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی یمن و مزدورانش بر این مناطق دچار هرج و مرج شده است.
عربستان و کشورهای عرب خلیج فارس به جز عمان از 20 ماه قبل تاکنون یمن را مورد تجاوز زمینی، هوایی و دریایی قرار داده اند که بر اثر آن تاکنون بیش از 11 هزار شهروند یمنی کشته و هزاران نفر دیگر زخمی شده اند. 
دولت مورد حمایت عربستان به سرکردگی عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن نیز از چندی پیش در عدن در جنوب این کشور مستقر شده و با انصارالله و نیروهای مردمی یمن در جنگ است.
 
کلمات کلیدی : یمن+القاعده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.