توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 309278
بمباران مواضع داعش و القاعده در یمن
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۱
سخنگوی نظامی کمیته های انقلابی یمن اعلام کرد که نیروهای یمنی با سلاح سنگین مواضع داعش و القاعده را در جنوب یمن بمباران کردند، این درحالی است که جنگنده‌های عربستانی دانشگاه صعده و مناطق مسکونی استان صعده را هدف گرفتند.

«علی الحوثی»، سخنگوی نظامی نیروهای مردمی یمن در گفت‌‌وگو با فارس تصریح کرد که نیروهای یمنی با سلاح سنگین مراکز و مناطق نظامی وابسته به گروه‌های تروریستی داعش و القاعده در جنوب یمن را بمباران کردند که به کشته و زخمی شدن شماری از آنها منجر شد.  الحوثی گفت: شمار تروریست‌های کشته شده طی ۲ روز گذشته به ۵۶ نفر می‌رسد و این جدای از ده‌ها زخمی برجا مانده از این حملات است.

وی همچنین از اسیر شدن حدود ۱۰ نفر از عناصر القاعده به دست نیروهای یمنی خبر داد.

سخنگوی نیروهای مردمی یمن با تاکید بر اینکه این نیروها برای بازگشت ثبات و امنیت و زندگی عادی به همه مناطق کشور تلاش می‌کنند، گفت: نیروهای مردمی یمن به عناصر القاعده و داعش اطمینان می‌دهند که از این پس شاهد حملاتی بس سنگین‌تر خواهند بود.

الحوثی با اشاره به اینکه مساحت گسترده‌ای از استان مارب تا نزدیکی مرزهای شرقی این استان تحت سیطره نیروهای یمنی است، گفت: نیروهای مردمی از پای ننشسته و به مبارزه برای آزادسازی کامل استان‌های یمن از تروریسم ادامه خواهند داد .

از سوی دیگر ارتش یمن اعلام کرد: پس از حملات گسترده موفق شد، شهرک‌های جنوب استان مارب در شرق یمن را از نظامیان متجاوز و گروه‌های تروریستی باز پس گیرد. منابع آگاه نیز در استان مأرب خبر دادند: نیروهای یمنی پایگاه نظامی «صحن الجن»، وابسته به نظامیان عربستان سعودی را در این استان هدف گرفتند.

این منابع افزودند: یگان موشکی ارتش و نیروهای مردمی یمن پایگاه نظامی صحن الجن را هدف حمله موشکی گرفتند.

نیروهای یمنی همچنان مواضع سعودی‌ها در مناطق اشغالی نجران و جیزان در هم می‌کوبند


منابع نظامی در منطقه اشغالی نجران نیز اعلام کردند: ارتش و کمیته‌های انقلابی پایگاه «المخروق» را با چندین خمپاره در هم کوبیدند.

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی پادگان نظامی آل الشیهی و توپخانه دشمن را در منطقه سقام نجران را باحمله موشکی به تلی از خاکستر مبدل کردند. در منطقه اشغالی جیزان نیز در ادامه پیروزی‌های نیروهای یمنی پایگاه نظامی الشبکه هدف حمله توپخانه‌ای گرفته شد که به آتش سوزی مهیب در آنجا منجر شد.

هواپیماهای دشمن سعودی امروز هم مناطق پراکنده در استان صعده از جمله دانشگاه صعده را بمباران کردند. یک منبع امنیتی استان صعده خبر داد: نیروی هوایی ائتلاف عربستان در ۵ حمله هوایی شماری از ساختمان‌های دانشگاه جدید صعده را هدف گرفتند که با تخریب کامل این ساختمان‌ها همراه بود.

این منبع گفت: منطقه نشور از توابع الصفراء نیز ۴ بار با هواپیماهای عربستانی بمباران شد که در جریان آن تعدادی از واحدهای مسکونی این منطقه تخریب شدند.

منبع مذکور حمله عربستان به دانشگاه صعده و مناطق مسکونی را محکوم کرد و گفت: این نشانه کینه عربستان از فرزندان ملت یمن و نسل‌های آتی آن است.
 
کلمات کلیدی : یمن، داعش، القاعده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.