توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502922
اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان باید استعفا کند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۶
صدها نفر از جوانان ولایت بلخ در یک گردهمایی ضمن اعلام حمایت از «جنبش رستاخیز تغییر» خواستار ایجاد تغییرات در بخش امنیتی افغانستان و استعفای رئیس جمهور، رئیس اجرایی و همچنین مشاور امنیت ملی این کشور شدند.

به گزارش تسنیم، جوانان ولایت بلخ در همایشی خواستار تغییرات در ساختار امنیتی حکومت وحدت ملی شدند و حمایت خود را نیز از «جنبش رستاخیز تغییر» اعلام کردند.

«مصطفی آریا» یکی از اعضای جنبش رستاخیز تغییر که به بلخ آمده به «دید» گفت: امروز جوانان ولایت بلخ که اکثرا از دانشجویان و فعالان سیاسی جامعه هستند، حمایت خود را از جنبش رستاخیز تغییر اعلام کردند.

وی افزود: درخواست جنبش رستاخیز مانند گذشته، استعفای رئیس جمهور، رئیس اجرایی و مشاور امنیت ملی و همچنین ایجاد اصلاحات در بخش امنیتی کشور است.

آریا با اشاره به وخیم‌تر شدن شرایط امنیتی در روزهای اخیر، آن را ناشی از مدیریت نادرست دولت دانست و گفت: جنبش رستاخیز تغییر فشار بر حکومت را تا زمان برآورده شدن خواسته‌های مشروع آنها ادامه خواهد داد.

این معترض افغان اظهار داشت: در صورت ادامه بی‌توجهی حکومت، این جنبش اعتراضات مدنی خود را در سراسر افغانستان گسترش خواهد داد.

از سوی دیگر نیز «محمد افضل حدید» رئیس شورای ولایتی بلخ نیز در این مراسم گفت: مردم بلخ از هرکسی که بخواهد تغییری را در عملکرد مستبدانه رهبران حکومت وحدت ملی ایجاد کند، حمایت خواهد کرد.

وی تاکید کرد تعداد محدودی از رهبران می‌خواهند افغانستان را به بحران سوق دهند.

حدید ضمن برحق دانستن خواسته‌های جنبش رستاخیز تغییر گفت: مردم بلخ از این جنبش حمایت خواهند کرد.

تعدادی از جوانان شرکت‌کننده نیز ضمن ابراز نگرانی از وضعیت فعلی افغانستان به ویژه در مناطق شمالی مسئولان بلند رتبه این کشور را در افزایش ناامنی و بحران اقتصادی مقصر دانستند.

جنبش رستاخیز تغییر در 10 خرداد سال جاری در شهر کابل در حالی ایجاد شد که چندین نفر تظاهر‌کنندگان در اعتراضات ضد دولتی کشته و زخمی شدند.
 
کلمات کلیدی : اشرف غنی+جنبش رستاخیز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.