توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480791
رایزنی ظریف و اشرف غنی در آستانه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۱
وزیر امور خارجه کشورمان که در قزاقستان حضور دارد، بعد از ظهر امروز (پنج‌شنبه) بارئیس‌جمهور افغانستان دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، محمد اضرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان در ابتدای دیدار با محکومیت اقدامات تروریستی اخیر در تهران با مقام معظم رهبری‌، دولت و ملت بزرگ ایران ابراز همدردی و همبستگی کرد.                 

اشرف غنی همچنین انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس‌جمهور کشورمان را تبریک گفت.

رئیس‌جمهور افغانستان در رابطه با حملات تروریستی تهران گفت: تروریست‌ها دو نقطه نمادین را نشان گرفتند که برای مردم ایران از اهمیت بالایی برخوردار است و این به مثابه دشمنی با مردم ایران است.                              

وی در ادامه گفت: جنگ بین دولت‌ها راحت‌تر از مبارزه با گروه‌ها و شبکه‌های تروریستی است و ضروری است تمام دولت‌ها در مبارزه با این گروه‌ها همکاری کنند.

در ادامه محمد جواد ظریف با اشاره به مذاکرات راهبردی در کابل اعلام کرد: گروه‌های کاری برای اجرایی کردن توافقات تشکیل شده‌اند.

همچنین طرفین در خصوص بحران ایجاد شده بین کشورهای خلیج فارس تبادل نظر و تاکید کردند که این کشورها لازم است مشکلات خود را از طریق گفتگو حل و فصل کنند زیرا منطقه تحمل و توان بحران دیگری را ندارد.
 
کلمات کلیدی : ظریف+اشرف غنی+آستانه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.