توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458986
درخواست ترزا می از ایران و روسیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۵
نخست‌وزیر انگلیس از ایران و روسیه خواست بر نظام سوریه جهت توقف حملات علیه مردم این کشور فشار بیاورند.

به گزارش ایسنا، ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره گفت:  انگلیس از موفقیت مذاکرات درباره سوریه در آستانه و ژنو حمایت می‌کند. این بحران در نهایت تنها از طریق مذاکرات صلح حل می‌شود برای همین ما از طرف‌های بحران می‌خواهیم وارد مذاکرات شوند.

وی از ایران و روسیه خواست بر نظام سوریه فشار بیاورند.
ترزا می درباره موضع انگلیس نسبت به جنگ علیه داعش در موصل گفت: انگلیس بخشی از ائتلاف بزرگ بین‌المللی است که فعالیت خود را با موفقیت در کنار نیروهای عراقی انجام می‌دهد. واضح است که نیروهای عراقی مأموریت اساسی را در آزادسازی موصل انجام می‌دهند و ما طوری با آن‌ها همکاری می‌کنیم که کمترین تأثیر را بر غیرنظامیان بگذارد و این مساله در درازمدت وجود آشتی سیاسی را می‌طلبد.

وی گفت: ما استراتژی فراگیری برای شکست داعش داریم و از طریق رخدادهای موصل و رقه می‌بینیم که این استراتژی نتیجه خود را داده است.

ترزا می درباره اوضاع فلسطین گفت: ما خواهان این هستیم که فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها با یکدیگر دیدار و گفتگو داشته باشند. ما از راهکار تشکیل دو کشور حمایت می‌کنیم طوری که اسرائیل کشورش داشته باشد که احساس کند از تروریسم در امان است و فلسطین نیز کشوری دارای حاکمیت داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : ترزا می، ایران ، روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.