نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 411849
پایان به‌روزرسانی
آرای الکترال کلینتون 209- دونالد ترامپ 222+نتایج انتخابات کنگره/ بروز رسانی تا 4 بامداد روز چهارشنبه
بخش خبری الف،‌ ۱۸ آبان ۹۵
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۸
سیستم انتخاباتی آمریکا بر اساس آرای الکترال است. هر ایالت با توجه به جمعیت شمار متفاوتی رای الکترال دارد. کالیفرنیا به لحاظ جمعیتی بزرگترین ایالت است و بنابراین ۵۵ رای دارد و در مقابل ایالتی کم جمعیت مثل مونتانا تنها سه رای دارد. اگر یک نامزد بتواند رای مردمی در یک ایالت را به دست آورد، تمام آرای الکترال آن ایالت هم به او می‌رسد.
هر کدام از نامزدها که ۲۷۰ رای الکترال را به دست آورد رییس جمهور آمریکا خواهد بود.
آرای الکترال محاسبه شده تاکنون به شرح زیر است:
کلینتون: 209رای الکترال
ترامپ: 222رای الکترال

هم‌چنین هم زمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات کنگره هم برگزار شده و نمایندگانی جدید برای سنا و مجلس نمایندگان آمریکا تعیین شوند.
نتایج انتخابات کنگره آمریکا تاکنون به این شرح بوده است:
سنا: دموکرات‌ها 42کرسی - جمهوری‌خواهان 45کرسی
مجلس نمایندگان: دموکرات‌ها 126کرسی - جمهوری‌خواهان 171کرسی

اکثریت در سنا ۵۱ کرسی و در مجلس نمایندگان ۲۱۸ کرسی است.

04:10 لس آنجلس تایمز:  تیراندازی در اطراف یک مرکز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در منطقه مسکونی «آزوسا» واقع در «لس آنجلس» ایالت «کالیفرنیا»، یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت و پلیس به مردم هشدار داد که از منازل خود خارج نشوند. این تیراندازی که ساعت 2 عصر سه شنبه به وقت محلی روی داده و بنا به گفته «جف اسکورگین»  رئیس پلیس «لس آنجلس»، پلیس حداقل با یک مظنون رو به روست که به شدت مسلح است.

01:42 سایت نشریه اسلیت با همکاری یک شرکت داده پژوهی تازه تاسیس موسوم به Votecastr با پرسش از رای دهندگان هنگام خروج از حوزه رای گیری (که به Exit Poll مشهور است) و تجمیع نتایج به دست آمده با نظرسنجی های پیش از انتخابات، اقدام به انتشار آخرین پیش بینی ها رای ها در هفت ایالت کرده است.
با استناد به آمار اعلام شده، «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دمکرات در ایالت های فلوریدا، آیووا، نوادا، نیو همپشایر، اوهایو، پنسیلوانیا و ویسکانسین از «دونالد ترامپ» رقیب جمهوریخواه خود پیشتاز است.
آرای نامزدها تا ساعت یک بامداد روز چهارشنبه (به وقت تهران) به شرح ذیل است :
ایالت فلوریدا (29 رای الکترال)
-هیلاری کلینتون : 4,225,249 رای
- دونالد ترامپ : 3,947,947 رای
ایالت پنسیلوانیا (20 رای الکترال)
-هیلاری کلینتون : 1,787,755 رای
-دونالد ترامپ : 1,684,020 رای
 ایالت اوهایو (18 رای الکترال)
-هیلاری کلینتون : 1,968,075 رای
-دونالد ترامپ : 1,939,358 رای
ایالت ویسکانسین (10 رای الکترال)
-هیلاری کلینتون : 995,225 رای
- دونالد ترامپ : 856,464 رای
ایالت آیووا (6 رای الکترال)
-هیلاری کلینتون : 524,152 رای
-دونالد ترامپ : 505,385 رای
ایالت نوادا (6 رای الکترال)
-هیلاری کلینتون : 408,495 رای
-دونالد ترامپ : 401,05 رای
ایالت نیوهمپشایر (4 رای الکترال)
-هیلاری کلینتون : 204,682 رای
- دونالد ترامپ : 188,947 رای

01:28 یک پایگاه اینترنتی وابسته به جمهوری‌خواهان گزارش داد، در برخی موارد ناظران جمهوری‌خواه مشکلاتی در دسترسی به حوزه‌های رأی‌گیری داشته‌اند اما اصلی‌ترین مشکل در فیلادلفیا رخ داده است.
در همین حال ست ویلیامز، دادستان فیلادلفیا با شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که شکایت مستندی درباره تخلف‌های انتخاباتی در این ایالت دریافت نشده است.

01:07 خبرگزاری اسپوتینک نوشت: دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با انتشار یادداشتی به شهروندان آمریکایی هشدار داد: رسانه‌های آمریکایی از تاکتیک‌هایی با هدف انحراف افکار عمومی به منظور حصول اطمینان از پیروزی هیلاری کلینتون استفاده می‌کنند.
در این یادداشت ترامپ حامیان خود را به استفاده از رسانه‌هایی نظیر وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی با هدف مقابله با رسانه‌های جریان اصلی و تاکتیک‌های "کثیف" این رسانه‌ها تشویق کرده است.
23:51 شبکه العربیه می‌گوید هیلاری کلینتون در ایالات فلوریدا و کارولینای شمالی از دونالد ترامپ پیش است. 
23:40 «جیل استین» نامزد حزب سبز در #انتخابات آمریکا:
یک طرف این انتخابات یک «ملکه فساد» (کلینتون) است که دوستان خوبی در وال‌استریت دارد و در سوی دیگر یک «مجرم جنسی» (ترامپ).
 
 
23:25 سایت «ووت کستر» که نتایج انتخابات را بر اساس مشاهدات ناظرانش رصد می‌کند، مدعی شده است که کلینتون در 6 ایالت مهم کلورادو، آیوا، ویسکانسین، نوادا، اوهایو و فلوریدا پیشتاز است.
این سایت، نتایج زیر را برای برخی ایالت‌ها بر اساس بخشی از رأی‌دهندگان مورد انتظار در آن ایالت برآورد کرده است: 
 فلوریدا: 74 درصد از کل نفراتی که انتظار می‌رود رأی بدهند
کلینتون: 49 درصد
ترامپ: 45 درصد
کلرادو: 72 درصد از کل نفراتی که انتظار می‌رود رأی بدهند

کلینتون: 47 درصد
ترامپ: 42 درصد
آیوا: 55.9 درصد از کل نفراتی که انتظار می‌رود رأی بدهند
کلینتون: 45 درصد
ترامپ:  46 درصد
ویسکانسین: 47.9 درصد از کل نفراتی که انتظار می‌رود رأی بدهند
کلینتون: 49 درصد
ترامپ: 43 درصد
نوادا: 58.7 درصد از  کل نفراتی که انتظار می‌رود رأی بدهند 
کلینتون: 47 درصد
ترامپ: 44 درصد
اوهایو: 59.8 درصد از کل نفراتی که انتظار می‌رود رأی بدهند
کلینتون: 46 درصد
ترامپ: 45 درصد
پنسیلوانیا: 45.9 درصد از  کل نفراتی که انتظار می‌رود رأی بدهند
کلینتون: 48 درصد
ترامپ: 44 درصد

23:00 دونالد ترامپ می‌گوید برخی از ماشینهای شمارش آرا، رای جمهوریخواهان را به دموکرات تبدیل می‌کنند.

22:24 گزارش‌های دریافتی از برخی از ایالت‌های آمریکا از خرابی دستگاه‌های رأی‌گیری حکایت دارد.

22:19: در حوزه‌های کوچک و بسیار کم‌جمعیت ایالت نیوهمپشایر، نتایج مشخص شده و فعلا ترامپ با اختلاف کمی پیشتاز است.


21:11 :
ستاد ترامپ از مسئولان انتخابات شهر «کلرک کانتی» در ایالت «نوادا» شکایت کرد. ترامپ می‌گوید رأی‌گیری در این حوزه دو ساعت بیش از زمان قانونی ادامه یافته است.

20.40:
در برآوردهای اولیه از آرای زودهنگام هیلاری كلینتون پیشتاز است. در روزهای اخیر هر دو نامزد با هدف كنترل فضای انتخابات به نفع خود، از هوادارانشان خواسته بودند زودتر از موعد در رای‌گیری شركت كنند.

با وجود اینكه 200میلیون نفر برای رأی دادن ثبت نام كرده‌اند، تخمین زده می‌شود بین 120تا 130میلیون نفر پای صندوق‌های رأی حاضر شوند

20:35 در نظرسنجی نشریه «گزتا»، 55% از مردم روسیه از ترامپ و 27% از کلینتون حمایت کرده‌اند. 18% هم گفته‌اند که انتخابات را دنبال نمی‌کنند.

20:30 در خبرها آمده است که از زمان آغاز رسمی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکنون 5 هزار و پانصد گزارش درباره بروز مشکلاتی در خصوص رای گیری دریافت شده است.

20:20 «الکسی اولیوکایف» وزیر توسعه اقتصادی روسیه به خبرگزاری اینترفکس گفته است که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تاثیر ناچیز و کوتاه مدتی بر بازار روسیه خواهد داشت.

19:50 باراک اوباما که در هفته‌های اخیر به شدت درگیر مبارزات انتخاباتی به نفع هیلاری کلینتون بوده است، در توئیتر خود نوشت: «امروز پیشرفت در روی برگه رای قرار دارد. بروید رای بدهید و از این موضوع اطمینان حاصل کنید که دوستان و خانواده‌تان و هر کسی که می‌شناسید، هم برود رای دهد».

19:32 دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با حضور در یک صندوق اخذ رای در منطقه میدتاون منطقه منهتن ایالت نیویورک، در انتخابات شرکت کرد


 
دونالد ترامپ رأی خود را به صندوق انداخت
 
دونالد ترامپ رأی خود را به صندوق انداخت
 
دونالد ترامپ رأی خود را به صندوق انداخت

 
دونالد ترامپ به همراه دخترش پای صندوق رای حاضر شد+تصاویراو که به همراه ملانیا ترامپ همسرش در این صندوق رای‌گیری حضور یافت، در اظهارنظری کوتاه به افراد حاضر گفت: «همه چیز، خیلی خوب است. به طور کلی اگر بخواهم حرف بزنم باید بگویم همه چیز خیلی خوب است».

19:30 خبرگزاری اسپوتنیک خبر داده که تعدادی از صندوق‌های اخذ رای در «بروکلین» ایالت نیویورک با اختلالات و نقص‌های فنی مواجه شدند که در نتیجه آن افراد حاضر برای رای دادن با مشکلاتی از قبیل انتظار طولانی برای دادن رای مواجه شدند.

19:15 همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، انتخابات میان‌دوره‌ای سنا هم در جریان است. اگر دموکرات‌ها 5 کرسی را از جمهوری‌خواهان بگیرند، در سنا اکثریت می‌شوند.

19:05 به دنبال برخی درگیری‌ها در یکی از شعب رای‌گیری در منطقه میدتاون منهتن واقع در ایالت نیویورک، نیروهای پلیس دو نفر را بازداشت و به بیرون از صندوق اخذ رای منتقل کردند.

18:55 همزمان با آغاز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روزنامه اسپانیایی «ال پائیس» هم از «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات ‌ها حمایت کرد.

18:50 ادوارد اسنودن، عضو سابق آژانس امنیت ملی که به دنبال انتشار اسنادی درباره جاسوسی‌های گسترده سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا، از چند سال قبل از ایالات متحده متواری و در روسیه مستقر شده است، درباره انتخابات 2016 اظهارنظر کرده است.

او با لحنی انتقادی تصریح کرد: «آینده روشن‌تر فقط از طریق یک رای‌گیری و امیدواری به دست نخواهد آمد بلکه باید این موضوع به رسمیت شناخته شود که شما(مردم آمریکا) چیزی بیشتر از یک برگه در جعبه هستید».

18:40 نشریه آلمانی «اشپیگل» در گزارشی انتقادی درباره انتخابات آمریکا و به ویژه انتقاد از «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواه نوشته است: «دموکراسی در آمریکا به پایان رسیده است»

18:25 آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، امروز سه شنبه در اظهارنظری درباره انتخابات آمریکا گفته است که انتخاب کلینتون به عنوان یک رئیس‌جمهور زن، گامی در جهت ایجاد توازن در زمینه جنسیت خواهد بود

18:05 از منطقه «ویلسون» در ایالت تنسی آمریکا خبر آمده که در چندین شعبه اخذ رای، بروز مشکلات در سیستم رای گیری سبب شده برای مدتی رای‌گیری متوقف شود

18:00 دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه در یک مصاحبه در روز انتخابات گفته است: «بگذارید به شما بگویم که اگر من پیروز نشوم، از نظر من این موضوع را هدر رفتن شدید زمان، انرژی و پول ارزیابی خواهم کرد».

17:45 برخی رسانه‌ها از قبیل گاردین خبر دادند که در ایالت میشیگان گزارش‌هایی درباره بروز نقص در سیستم رای گیری الکترونیکی برخی شعب اخذ آرا مخابره شده است

17:00 در حالی که مردم آمریکا امروز (سه‌شنبه) سرگرم انتخابات ریاست جمهوری هستند برخی اهالی این کشور که بیم وقوع بحران و هرج و مرج پسا انتخاباتی را دارند شروع به خرید مواد و آذوقه‌های ماندگار برای ذخیره کردن نموده‌اند

16:50 رسانه‌ها در گزارشی اجمالی از هزینه‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سال 2000 تا انتخابات امسال، این عکس را منتشر کردند:16:37 هیلاری و بیل کلینتون در شهر چاپاکوانا» واقع در ایالت نیویورک، رای خود را به صندوق انداختند.


 
هیلاری کلینتون رای خود را به صندوق انداخت+عکس
 
هیلاری کلینتون رای خود را به صندوق انداخت+عکس
هیلاری کلینتون رای خود را به صندوق انداخت+عکس
هیلاری کلینتون رای خود را به صندوق انداخت+عکس

16:30 هیلاری کلینتون به همراه بیل کلینتون شوهرش برای شرکت در رای گیری خود را به شهر «چاپاکوآنا» در نیویورک حاضر شدند.

09:10 در روستای میلزفید در ایالت نیوهمپشایر دونالد ترامپ 16 رای و کلینتون 4 رای کسب کرده‌اند.

09:04 در بعضی از روستاهای ایالت نیوهمپشایر که نیمه شب پای صندوقهای رای رفتند نتایج آن اعلام شده است. در روستای دیکسویل ناچ از 8 رای هیلاری کلینتون 4 رای و دونالد ترامپ 2 رای کسب کرده‌اند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، هیلاری کلینتون +انتخابات آمریکا
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۲۱:۱۰:۴۰
به نظرم ترامپ از این هیلاری کلینتون بهتره برای ایران ... هرچی بدبختی و تحریم داریم زیر سر هیلاریه (4007548) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۲۱:۱۱:۵۹
انشالله که کلینتون انتخاب می شود وترامپ هم با ادعای تخلف امریکا را به اشوب بکشد (4007550) (alef-3)
 
امیر حسین سلطان/تهران
United States
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۲۲:۲۷:۵۴
خانم هیلاری کلینتون برنده این انتخابات هستند. (4007646) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۰۴:۰۰:۲۶
معلومه طرفدار کلینتونید ترامپ با 24رای الکترال به سه رای الکترال کلینتون جلو هست تا این لحظه (4007899) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.