توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492465
11کشته در حمله تروریستی الشباب در کنیا
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۳
منابع امنیتی کنیا از کشته شدن11 تن در حمله افراد مسلح وابسته به گروه تروریستی الشباب در مرکز این کشور خبر دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری 'استاندارد' از نایروبی، در این حمله، افراد وابسته به این گروه تروریستی با حمله مسلحانه به مناطق شهری در نزدیکی نایروبی (پایتخت) 11 شهروند این کشور را کشته و چند تن دیگر را مجروح کردند.

براساس این گزارش، تلاش نیروهای امنیتی و پلیس کنیا برای شناسایی دقیق هویت کشته شدگان و نیز بررسی ابعاد دقیق این حمله تروریستی ادامه دارد.

منابع امنیتی کنیا پیش از این تهدید گروه تروریستی الشباب را محتمل و ممکن خوانده بودند. 

در همین راستا و به گزارش روزنامه دیجیتال استاندارد چاپ کنیا، پیشتر و به دنبال انتشار اطلاعاتی از یک یادداشت داخلی مبنی بر اینکه 11 تروریست وابسته به گروه الشباب برای انجام حملات تروریستی آموزش دیده اند، تدابیر امنیتی در فرودگاه های کشور اتخاذ شده بود.
تروریست ها در پوشش مسافر و بیشتر در پروازهای محلی، اهداف تروریستی شان را دنبال می کنند. 

در همین خصوص، « ژوزف کانیری» دیگر مقام ارشد دولت کنیا در «لامو» نیز بر عزم نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور برای ریشه کنی کامل الشباب تاکید کرد.

گروه تروریستی الشباب که شاخه القاعده در سومالی به شمار می رود، در موارد زیادی ساختمان ها و هتل ها و نیروهای امنیتی را در پایتخت هدف قرار می دهد.
الشباب هنوز مناطق گسترده ای را در سومالی در کنترل دارد و تهدیدی برای امنیت این کشور و کشورهای همسایه از جمله کنیا به شمار می رود.
 
کلمات کلیدی : الشباب+حمله تروریستی+کنیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.