توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485408
مقام ارشد آمریکایی:
هکرهای روسی ۲۱ ایالت آمریکا را در جریان انتخابات هدف قرار دادند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۱
یک مقام ارشد وزارت امنیت داخلی آمریکا از حمله هکرهای روسی به سامانه های انتخاباتی آمریکا در جریان رقابت های ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۱۶ خبر داده است.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، جینته مانفیرا معاون موقت امنیت سایبری وزارت امنیت داخلی آمریکا روز چهارشنبه در سحنانی در کنگره تاکید کرد: هکرهای روسی به 21 ایالت آمریکا در جریان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2016 حمله کرده اند.

وی از اعلام نام ایالت هایی که هدف حملات هکری قرار گرفته اند خودداری کرده است. وی تصریح کرد: هیچ گونه سند و مدرکی وجود ندارد که نشان دهد آراء در این ایالت ها دستکاری شده است.

مانفیرا در سخنانی در کمیته اطلاعات سنای آمریکا گفت: تا کنون به شواهدی دست یافته ایم که سامانه های انتخاباتی آمریکا در 21 ایالت هدف حملات هکری قرار گرفته است.

جامعه اطلاعاتی آمریکا در ماه ژانویه به این جمع بندی رسید که هکرهای روسی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دخالت کرده اند. کنگره و اف بی آی تحقیقات گسترده ای را درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آغاز کرده اند.

مقام های وزارت امنیت داخلی آمریکا پیش از این گفته بودند که 20 ایالت از سوی هکرهایی که با دولت روسیه در ارتباط بوده اند، هدف حمله قرار گرفته اند ولی گزارش های منتشر شده در رسانه های خبری نشان می دهد که تعداد این ایالت ها احتمالا بسیار بیشتر از این بوده است.

مارک وارنر مقام ارشد دموکرات در کمیته سنا از اینکه مانفرا حاضر به افشای نام این ایالت ها نشده ابراز ناامیدی و تاسف کرد و گفت: من کاملا با این اقدام مخالف هستم.

وی با ارسال نامه ای برای جان کیلی وزیر امنیت داخلی آمریکا خواستار افشای اطلاعات بیشتری درباره حملات هکری به ایالت ها و سامانه های انتخاباتی آنها شده است.

ایالت های آریزونا و ایلینوی سال گذشته تایید کردند که سامانه های انتخاباتی شان هدف حمله هکری قرار گرفته است.

روسیه و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بارها اتهامات مطرح شده درباره دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری 2016 را رد کرده اند.
 
کلمات کلیدی : انتخابات آمریکا+روسیه+هک+هکرهای روسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.