توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453872
بات‌نِت‌های جنایی در خدمت هکرهای دولتی روسیه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۰
هکرهای دولتی روسیه با استفاده از بات نت‌های دنیای زیرزمینی هکرها وارد کمپین‌های جاسوسی دنیای غرب می‌شوند.
 
به گزارش خبرآنلاین، نیویورک‌تایمز در گزارشی مبسوط از هکرهای دولتی روسیه نام‌برده است که به‌ظاهر آزاد بوده ولی درواقع برای سازمان جاسوسی روسیه / FSB هک می‌کنند.

در این گزارش آمده است بات نت موسوم به Gameover ZeuS ساخت هکر معروف ایوگنی بوگاچوف / Evgeniy Bogachev که از سازمان‌های اطلاعاتی-دفاعی آمریکایی جاسوسی می‌کند، توسط FSB توسعه داده‌شده است.

بر اساس این گزارش بات نت مذکور در سال‌های 2011 و 2014 کامپیوترهای آمریکایی را آلوده کرد و با کلیدواژه‌هایی مانند شورشیان سوریه، عملیات اکراین، کلمات انگلیسی top secret یا Department of Defense اسناد موجود در سرورها را به سرقت برد.

روسیه اظهارنظری درباره بوگاچوف نکرده اما وی و سایر هکرهای مظنون از طرف آمریکا تحریم شده‌اند.

اکراین می‌گوید لوگاچوف زیر نظر واحدی سری در FSB فعالیت می‌کند و روسیه اجازه داده است تا وی به‌صورت آزادانه در ویلایی در حومه شهر و البته تحت مراقبت به نوشتن کدهای مخرب ادامه دهد.

اما درنهایت آمریکا نتوانسته است رابطه هکرها را با دولت روسیه شناسایی و ثابت کند و فقط به تنبیه‌های این‌چنینی روی آورده است.

 
کلمات کلیدی : هکرهای روسیه+هک+روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.