توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 403822
واقعیت‌هایی در مورد سرطان ریه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۲
بهروز محمدی متخصص گوارش گفت: سرطان ریه نوعی بیماری است که مشخصه آن رشد کنترل نشده سلول در بافت‌های ریه است و این نوع سرطان را می‌توان خطرناک‌ترین و کشنده‌ترین سرطان نامید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرطان ریه به عنوان یکی از کشنده ترین نوع سرطان ها در جهان سالانه شمار زیادی از زنان و مردان را به کام مرگ می کشد.
 
بهروز محمدی متخصص گوارش گفت:سرطان ریه نوعی بیماری است که مشخصه آن رشد کنترل نشده سلول در بافت های  ریه است و این نوع سرطان را می توان خطرناک ترین و کشنده ترین سرطان نامید.

وی افزود:دلیل 80 درصد از سرطان های ریه قرار گرفتن در معرض دود  دخانیات برای یک مدت طولانی است و درصد ابتلا به آن در افرادی که سیگار نمی‌کشند 15درصد است.

وی اظهار داشت :سرطان ریه در مراحل اولیه هیچ نشانه ای ندارد و بیماران اغلب زمانی به پزشک مراجعه می کنند که بیماری در مراحل پیشرفته قرار دارد. شاید به همین دلیل باشد که سرطان ریه کشنده ترین سرطان در انسان محسوب می شود.

در صورت بروز هر کدام از علائم زیر باید حتما به پزشک مراجعه کنید:
از دست دادن وزن
ورم صورت و گردن
سردرد درد استخوان و درد مفاضل  
بی اشتهایی و کسلی
خستگی مفرط
خس خس سینه
مشاهده خون در خلط سینه

محمدی تصریح کرد :طول عمر مبتلایان به سرطان ریه پیشرفته کوتاه است در مواردی که تومور چنین بیمارانی به طور کامل برداشته نمی شود بیماری آنها پیشرفت می کند.

وی در پایان در خصوص راهای پیشگری از سرطان ریه گفت:مصرف سیگار هنوز هم مهم ترین عامل خطر ابتلا به سرطان ریه محسوب می شود. خطر ابتلا به سرطان ریه با افزایش مقدار و مدت تماس با دود تنباکو افزایش می یابد و هر چه سن شروع مصرف سیگار پایین تر باشد، خطر ابتلا بیشتر است.
 
 
کلمات کلیدی : سرطان+سرطان ریه+دخانیات+سیگار+ درد استخوان+تنباکو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.