توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 366739
تومور ۱۲ کیلویی از کلیه مرد بندرعباسی خارج شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲
متخصص اورولوژی و جراح کلیه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس گفت: با تلاش کادر درمانی این بیمارستان تومور ۱۲ کیلویی از کلیه مردی ۵۰ ساله خارج شد.

به گزارش ایرنا، دکتر شهرام رزمجو یکشنبه شب در خصوص این عمل موفقیت آمیز گفت: بیمار مردی ۵۰ ساله بود که با تورم و احساس لمس توده در شکم به بیمارستان مراجعه کرد.

وی ادامه داد: بیمار پس از مراجعه و پس از بررسی ها و انجام عکسبردای ،با تشخیص توده بسیار بزرگی در کلیه سمت راست مورد عمل جراحی گرفت. وی با اشاره به پیشرفت بسیار بالای تومور در کلیه بیمار، گفت: این پیشرفت سیاهرگ اصلی شکم را درگیر و کاملا بسته بود و همزمان با این شرایط، بیمار درد شکم، کاهش وزن و خونریزی داشت و دچار کم خونی شده بود.

متخصص اورولوژی و جراح کلیه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس گفت: وزن تومور بیش از ۱۲ کیلوگرم بود که برای یک کلیه بسیار بزرگ و خطرناک محسوب می‌شود. رزمجو ادامه داد: با وجود همه خطرات، عمل جراحی با موفقیت انجام و تومور خارج و بیمار چند روز تحت نظر بود و اکنون مرخص شده و حال عمومی وی خوب است.

به گفته این پزشک متخصص، فشارخون بالا و کنترل نشدن آن، چاقی و استفاده از رژیم‌های غذایی پرچرب و از همه مهمتر مصرف سیگار و تنباکو از جمله عوامل به وجود آمدن تومور در کلیه است.
 
کلمات کلیدی : چاقی ، رژیم‌ غذایی، پرچرب سیگار ، تنباکو ، تومور ، کلیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.