توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421020
داعش زنده زنده پوست 27 جوان عراقی را کند/ ارتش عراق در نزدیکی ساحل دجله
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۵
در ادامه پیشروی‌های ارتش عراق در موصل، نیروهای این کشور موفق شدند محلات «بکر دوم» «مثنی» و «زهور» را به کنترل خود درآورند و بزودی بر رودخانه دجله در مرکز شهر مشرف خواهند شد؛ در همین حال منابع عراقی از جنایت تازه داعش در کندن پوست 27 جوان عراقی در موصل خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «غیاث سورچی» یکی از مقامات اتحادیه میهنی کردستان عراق در موصل گفت: محله زهور بزرگترین محله موصل در سمت چپ شهر می باشد که با کنترل این محله می توان گفت سمت چپ شهر کاملا سقوط کرده است و بزودی نیروهای ارتش عراق بر رودخانه دجله برای ورود به بخش راست شهر مشرف خواهند شد.

وی افزود: گروه تروریستی و تکفیری داعش ابتدا و انتهای پلهای موجود بر رودخانه دجله را که 5 پل می باشد منفجر کرده است و امکان تردد خودروهای نظامی از این پلها وجود ندارد و تنها نیروهای پیاده می توانند بر روی پلها تردد داشته باشند.

در حالی ارتش عراق موفق شده است، سمت چپ شهر را به کنترل خود درآورد که داعش از مردم غیرنظامی به عنوان سپر انسانی بهره می گیرد.

فرماندهان ارتش عراق گفتند: تروریستهای داعش مردم غیرنظامی را به پشت بام ها آورده و از میان آنها اقدام به تیراندازی به سوی نیروهای ارتش عراق می کنند.

سورچی در ارتباط با تعداد نیروهای داعش در موصل خاطرنشان کرد: قبل از آغاز عملیات موصل پیش بینی می شد 6 تا 8 هزار نیروی داعش در موصل باشند که با آغاز پیشروی ها بخش اعظم این نیروها کشته شده و اکنون نیز نیروهای داعش 3 تا 4 هزار نیرو بیشتر نیستند، این نیروها راهی برای فرار ندارند و یا باید تسلیم شوند و یا اینکه کشته خواهند شد.

یک مقام امنیتی در بخش اطلاعات ارتش عراق که خواست نامش فاش نشود در خصوص میزان مقاومت نیروهای تروریستی داعش گفت: داعش می کوشد از تونلهای که در سطح شهر زده است برای ضد حمله به نیروهای ارتش بهره بگیرد اما تمامی تونل هایی که به کنترل نیروهای ارتش در می آیند پر می شوند و اجازه داده نمی شود داعش از این ابزار بهره بگیرد.

گروه تروریستی و تکفیری داعش حجم زیادی تونل در شهر موصل زده است، تونل هایی که سر از منازل مردم در می آورند.

همزمان گروه تروریستی و تکفیری داعش در واکنش به پیشروی نیروهای ارتش عراق در سطح رسانه ای با بهره گیری از فضای مجازی و نشان دادن تصاویر مردم شهر موصل می کوشد شهر را آرام نشان دهد اما تغییر مکان درگیریها در این رسانه ها نشان از شکست بزرگ داعش در موصل دارد.

به گفته سعید مموزینی یک مقام دیگر کرد عراقی، داعش همزمان با این ادعاها در فضای مجازی هر روز شمار دیگری را به شیوه های مختلف قتل و عام می کند تا ترس و رعب در میان مردم ایجاد کند.

سعید مموزینی با اعلام این مطلب گفت: داعش روز شنبه برای کشتن 27 جوان به اتهام جاسوسی در مقابل دیدگان مردم پوست آنها را کند.

مسئولان نظامی در شهر موصل پیش بینی می کنند ارتش عراق در کمتر از دو هفته بر تمامی محلات سمت چپ شهر موصل که مجموعا 58 محله هستند سیطره خواهد یافت و با کنترل این محلات راهی سمت راست شهر خواهند شد که نسبت به سمت چپ از تراکم ساختمانی و مردمی کمتری برخوردار است.
 
کلمات کلیدی : داعش+عراق+موصل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.