نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 275924
علت هراس نظامیان سعودی چیست؟
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۹
کشته شدن فرمانده نیروی هوایی عربستان موجی از هراس در میان نظامیان عربستانی ایجاد کرده است.

پایگاه اینترنتی شبکه ماهواره ای«الغدیر» خبرداد: مرگ سرلشکر ستاد محمد بن احمد شعلان فرمانده نیروی هوایی عربستان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

دولت عربستان اعلام کرد محمد بن احمد شعلان بر اثر سکته قلبی درگذشته است اما انتشار اخبار فراوان درمورد کشته شدن وی بر اثر حمله موشکی ارتش یمن به پایگاه هوایی خالد در شهر خمیس مشیط ، اعتماد به اخبار رسانه های عربستانی را از بین برده است.

بنابر اعلام پایگاه اینترنتی الغدیر سرلشکر ستاد محمد بن احمد شعلان فرمانده نیروی هوایی عربستان بر اثر انفجار موشکی کشته شده است که کمیته های مردمی یمن به طرف پایگاه هوایی خالد بن عبدالعزیز در شهر خمیس مشیط عربستان در ۸۰ کیلومتری مرزهای یمن شلیک کردند.

بنا بر این خبر، محمد بن احمد شعلان بر اثر انفجار موشک به شدت زخمی و به سرعت به ریاض و سپس خارج کشور منتقل شده تا درمان شود اما بر اثر شدت جراحات، درگذشته است. منابع خبری اعلام کردند دولت عربستان برای جلوگیری از تضعیف روحیه نظامیان خود، مرگ محمد بن احمد شعلان فرمانده نیروی هوایی را طبیعی و بر اثر سکته قلبی اعلام کرده است.

یکی از نشانه هایی که کشته شدن محمد بن احمد شعلان را بر اثر شلیک موشک تایید می کند، همزمانی حمله موشکی کمیته های مردمی یمن با دیدار فرماندهان نظامی عربستان از منطقه است، حمله ای که با عملیات اطلاعاتی کمیته های مردمی و اطلاع آنان از دیدار محمد بن احمد شعلان از پایگاه هوایی خالد بن عبدالعزیز صورت گرفته است.

خبرگزاری عربستان اعلام کرده بود موشک اسکاد شلیک شده از خاک یمن، هدف سامانه موشکی پاتریوت در مرز مشترک با عربستان قرار گرفته است در حالی که شبکه ماهواره ای یمنی المسیره با رد این خبر، تصاویر و فیلمهایی منتشر کرد که نشان می داد موشک اسکاد به أهدافی در پایگاه هوایی خالد بن عبدالعزیز اصابت کرده و باعث زخمی شدن شماری از فرماندهان و افراد مستقر در آن شده است.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
 
کلمات کلیدی : عربستان+ نیروی هوایی+ یمن+ فرمانده
 
رضا
۱۳۹۴-۰۳-۲۲ ۱۶:۵۱:۴۲
بعضی می گویند محمد بن احمد شعلان بر اثر سکته قلبی درگذشته است بعضی هم می گویند بر اثر حمله موشکی ارتش یمن به پایگاه هوایی . اتفاقا هر دو خبر درست است. این بدبخت احتمالا از شنیدن صدای برخورد موشک سکته کرده است . این بابا هم مثل بقیه شان سال هاست که صدای ترقه را هم نشنیده اند! (2958714) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۳-۲۲ ۱۸:۲۴:۰۰
بزودی جهان شاهد له شدن عربستان زیر پای یمنی ها خواهد بود (2958896) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.