توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 300384
عربستان با بمب خوشه ای مردم یمن را هدف می گیرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۱
سازمان عفو بین الملل در گزارشی تاکید کرد عربستان سعودی درحمله به غیرنظامیان در یمن از بمب های خوشه ای ساخت آمریکا استفاده می کند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، شبکه تلویزیونی الجزیره ، سازمان عفو بین الملل با بررسی سیزده حمله هوایی عربستان به منطقه صعده در یمن اعلام کرد در این حمله ها بیش از یکصد غیر نظامی کشته شده اند که نیمی از آنها کودک هستند. سازمان عفو بین الملل ضمن جنایت جنگی خواندن اقدام های عربستان سعودی در یمن ، تحقیق و تفحص از این جنایت ها را خواستار شد.

در گزارش عفو بین الملل آمده است: « عربستان بدون تمایز و تناسب اهداف غیر نظامی را در یمن هدف قرار می دهد. این حمله ها مصداق بارز تنبیه دسته جمعی است.» عفو بین الملل ضمن ابراز نگرانی از پاسخگو نبودن عربستان از همه کشورها به ویژه انگلیس و آمریکا خواست فروش سلاح به عربستان را متوقف کنند.

محققان عفو بین الملل تاکید می کنند: « آنچه در یمن شاهد هستیم حمله هدفمند به منازل مسکونی غیرنظامیان و ساختمان های دولتی در این کشور است. این حملات مصداق بارز نقض قوانین بشردوستانه بین المللی است و باید در قالب جنایت جنگی بررسی و ضد آن اقدام شود.»

سازمان عفو بین الملل تاکید کرد عربستان سعودی دارد در حمله به غیر نظامیان در یمن از بمب های خوشه ای ساخت آمریکا استفاده می کند. محقق این سازمان گفت: « این بمب ها اثرات مخرب دراز مدتی دارند زیرا در برخورد با زمین منفجر نمی شوند بلکه به مین تبدیل می شوند و بعدها هر وقت کسی پا روی آنها بگذارد منفجر می شوند.»

عفو بین الملل دوباره تاکید کرد عربستان از این بمب ها در مناطق مسکونی و مزارع استفاده می کند درحالی که قوانین بین المللی چنین اجازه ای به هیچ دولتی نداده ، لذا درخواست می کنیم این اقدام عربستان در قالب جنایت جنگی بررسی شود.
 
کلمات کلیدی : عربستان، بمب خوشه ای،یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.