توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503137
۳ هزار تروریست بزودی به اروپا بازمی‌گردند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۰
خبرگزاری سوئیسی "ATS" در گزارش خود نوشت: نزدیک به سه هزار عنصر مسلح دو گروه تروریستی داعش و جبهه النصره چه بسا در آینده نه چندان دور به اروپا برسند.این خبرگزاری افزود: تعداد عناصر تروریست اروپایی دارای تابعیت های مختلف بین 1200 تا 3000 نفر است که به اروپا بازخواهند گشت.

به گزارش تسنیم، برپایه این گزارش، 30 درصد از آنها به طور غیرقانونی به کشورهای اتحادیه اروپا بازگشته اند یا هنگام ورود بازداشت شده اند زیرا مسئولان آنها را شناسایی و نقشه های آنها را قبل از اجرا کشف کرده اند. در بین اینها شمار زیادی زن و کودک هستند.

این خبرگزاری هشدار داد: هنگام بیرون راندن کامل گروههای تروریستی (از مناطق خاورمیانه)، شمار تروریست هایی که به کشورهای اروپایی بازخواهند گشت، افزایش خواهد یافت.

براساس این گزارش، بیش از 42 هزار تروریست از 120 کشور جهان بین سالهای 2011 تا 2016 میلادی به داعش پیوستند که بیش از پنج هزار نفر از آنها از کشورهای اروپایی بلژیک، فرانسه، آلمان، انگلیس، اتریش، دانمارک، فنلاند، ایتالیا، هلند، اسپانیا و سوئد هستند.

این خبرگزاری افزود: 20 درصد از آنها در نبردها کشته شده اند. بین 30 تا 35 درصد به خانه های خود بازگشته اند و 50 درصد همچنان در سوریه و عراق هستند.

این خبرگزاری "بازگشت تروریست ها را باعث نگرانی شدید و رو به افزایش در اروپا" دانست زیرا "آنها در حملات تروریستی  سال 2015 میلادی پاریس و سالهای 2014 و 2016 میلادی بروکسل شرکت داشته اند.
 
کلمات کلیدی : تروریست، اروپا، داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.