نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448733
انتقاد تند وزیر بهداشت از بی‌اخلاقی‌های رسانه‌ای
تاریخ انتشار : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۹
وزیر بهداشت با تقبیح برخی بی‌اخلاقی‌های رسانه‌ای، به انتشار کلیپی علیه جامعه پزشکی واکنش نشان داد و گفت: با سلب اعتماد مردم از یک بخش، همه کشور زیان می‌بیند.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در نشست خبری اظهار کرد: انتظار ما از قوه قضاییه این است که حداقل در مواردی از این دست که یک بخش شناسنامه‌دار و مشخص به تخریب می‌پردازد با عوامل این بی‌اخلاقی‌ها برخورد قانونی کند.

وی با اشاره به سیاسی بودن این تخریب‌ها افزود: کشور ما با وجود محدودیت‌هایی که در آن وجود دارد در مجموع کشوری است که در آن آزادی بیان وجود دارد، اما در جاهایی که می‌بینیم تخریب‌کنندگان با آرم مشخص و شناسنامه‌دار تخریب می‌کنند انتظار ما این است که با این عمل نادرست که جای نکوهش دارد، برخورد شود.

وی با بیان اینکه البته جامعه پزشکی هم مثل هر بخش دیگری مزایا و معایبی دارد تصریح کرد: جامعه پزشکی از آن بخش‌هایی است که اگر اعتماد و اطمینان مردم از آن سلب شود، جایگزینی برای آن نداریم لذا عقلانیت حکم می‌کند که مانع از این تخریب‌ها شویم.

هاشمی با بیان اینکه برخی کارها چه آگاهانه باشد چه ناآگاهانه به ضرر مردم تمام می‌شود، گفت: متاسفانه برخی‌ها به بهانه و تصور اینکه از حق مردم دفاع می‌کنند دارند به منافع مردم و کشور آسیب می رسانند.

وی با اشاره به بی‌اخلاقی بودن مسائل مطرح شده در این کلیپ ادامه داد: در این کلیپ با ایجاد تشابه بین خودروسازها و پزشکان برچسب‌های ناروا به این قشر خدوم می‌زنند، اضافه کرد: متاسفانه این کلیپ شناسنامه دارد و برخی جشنواره‌های به اصطلاح ارزشی هم آنها را تکریم کردند.

وی با بیان اینکه این برخوردها و رفتارها از نظر من خیانت است نه خدمت گفت: رهبر معظم انقلاب بعد از ترخیص از بیمارستان در مصاحبه‌ای فرمودند که من به این سرمایه ملی و جامعه خدوم حوزه سلامت افتخار می‌کنم. لذا من باور دارم که این گونه مسائل آگاهانه یا از سر ناآگاهی خیانت به مردم است.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم و از جمله ما در وزارت بهداشت با روی باز از انتقاد سازنده استقبال می‌کنیم افزود: اما آنجا که تخریب و توهین است را نمی‌پسندیم و از دستگاه قضا هم می‌خواهیم که با این رویه ها و تخریب‌ها برابر قانون برخورد کند.

هاشمی با بیان اینکه ما در حوزه رسانه‌ای نیازمند این هستیم که به یک عقلانیت برسیم ادامه داد: امیدوارم که زمانی به این عقلانیت برسیم که دیر نشده باشد.

وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت افزود: هدف نهایی ما در طرح تحول نظام سلامت، ایجاد نظام ارجاع است.

وی ادامه داد: با ایجاد زیرساخت‌ها، خانه‌های بهداشت، مراکز سلامت، کلینیک‌ها، توسعه تخت‌های بیمارستانی و...و ایجاد دولت الکترونیک بستر برای ایجاد نظام ارجاع هم فراهم می‌شود.
 
کلمات کلیدی : قاضی زاده هاشمی+وزیر بهداشت
 
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۸:۱۶:۴۸
هر وقت حقوق پزشکان شد زیر ۲۰ میلیون آنوقت ما هم به انتقاد شما توجه میکنیم (4174887) (alef-13)
 
محمد ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۸:۴۶:۲۸
هموطنان عزیز بیایید دست به دست هم دهیم و از این به بعد بی اخلاقی نکنیم و فقط و فقط از پزشکان تعریف و تمجید کنیم!!!! (4174905) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۹:۰۶:۵۹
اقای وزیر توقع دارن کلیپی از فقر و درآمد پایین پزشکان ساخته شود
شما مورد معرفی کنید، به روی چشم (4174918) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۹:۰۹:۰۷
لطفا سری هم به بیمارستان محل و شهر ما بزنید و نحوه برخورد پزشکان و محبت این عزیزان را در برخوردهای تند با روستاییان و نیازمندان مشاهده کنید
خدا به شما جزای خیر دهد (4174920) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۰:۵۵:۴۷
اخلاق
ببین کسانی که حلال مشکلات مردم را پول می دانند دم از اخلاق می زنند
اقای دکتر توجیه شما برای افزایش شدید تعرفه ها گرفتن زیر میزی توسط پزشکان بود
حالا چه کسی اخلاق ندارد
اقای دکتر چرا پزشکان دستگاه کارت خوان در مطب ندارند
چرا پزشکان ایران به خاطر خطا و قصور محاکمه و تنبیه نمیشوند
چرا اجازه شفاف سازی را نمی دهید (4175028) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.