توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491276
موجود شدن سیستم عامل اوبونتوی لینوکس روی فروشگاه ویندوز
بخش دانش و فناوری الف،20 تیر96
امروز این شانس را دارید که سیستم عامل لینوکس را روی ویندوز خود نصب کنید.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
به گزارش خبرآنلاین، سال‌ها پیش اگراین خبر را می‌شنیدید حتما تعجب می‌کردید که چطور ممکن است دو سیستم عامل متفاوت و دشمن کنار هم قرار گیرند اما امروز می‌توانید محبوب‌ترین توزیع لینوکس یعنی اوبونتو را از روی فروشگاه ویندوز دانلود کرده و داخل ویندوز 10 آن را اجرا کنید.

برای داشتن اوبونتو نیاز به ری-بوت شدن سیستم نیست و به صورت سندباکس داخل ویندوز از طریق ماشین مجازی بالا می آید و هرچند محدودیت هایی نیز دارد اما واسط خط فرمان مانند Bash و SSH را می توان روی آن داشت.

مایکروسافت هنوز از ورود توزیع فدورا و SUSE به فروشگاه ویندوز سخنی به میان نیاورده است.

مایکروسافت با تغییر استراتژی و رفتن روی کلود و فروش سرویس به جای نرم افزار دیگر دلیلی برای مقاومت در برابر انواع توزیع‌های لینوکس نمی بیند و به همین خاطر ورود آنها را به فروشگاه ویندزو بلامانع کرده است.

از سوی دیگر سازگاری پیدا کردن ویندوز 10 با سیستم لینوکس در محیط کلود در درازمدت باعث می شود تا علاقمندان به اوپن سورس به سوی ویندوز آمده و برای کارهای تعریف شده روی اینوکس سوئیچ کنند.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ سیستم عامل+ اوبونتوی لینوکس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.