توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 196643
پیشنهاید برای تامین ارز دانشجویان مقیم خارج
بخش تعاملی الف - محمد حسن صدیقی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۳۶
بخشی از آثار تحریم های نا عادلانه به میهن عزیزمان ، عدم امکان انتقال مطالبات ناشی از صادرات نفت و سایر کالاها و خدمات به کشور های دیگر می باشد به عنوان مثال در خبر ها آمده است که طی سال گذشته و سال جاری ۴۳۵ میلیون دلار از مطالبات ناشی از فروش نفت به هندوستان به دلیل اعمال تحریم های بانکی وصول نشده است، این مسئله در خصوص سایر کشورهای طرف قرارداد با میهنمان نیز می باشد.
از طرفی دیگر، بخش عمده نیاز ارزی داخلی که باعث التهاب بازار ارز نیز می شود ضرورت تامین ارز مورد نیاز دانشجویان مقیم خارج ، مسافرین عازم مقاصد گردشگری و این قبیل موارد است، حال چنانچه دولت محترم تدبیر نموده و ارز مورد نیاز این قبیل متقاضیان را ضمن هماهنگی با کشور مقصد، در مقصد تامین نموده و معادل ریالی آنرا با درصدی مشوق ( کمتر) در داخل کشور اخذ نماید.

در این صورت هزینه نقل و انتقال ارز به سود طرفین کاهش خواهد یافت، دلال ها حذف شده و نوسانات ارزی و قیمت کاذب ارز نیز فروکش خواهد نمود.
 
کلمات کلیدی : محمد حسن صدیقی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.