نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 197073
انصراف از دریافت یارانه نقدی بخاطر روحانی
بخش تعاملی الف - محمد حسن صدیقی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۵۷
هر مرادی مریدان خاص خود را دارد، رئیس جمهور سابق مریدانی داشت که اغلب با آرزوی بهبود معیشت به او روی آوردند و به امید سفره های نفتین چه بسا که در سفر های استانی به دنبالش دویدند ، نامه ها به او دادند که گره از فقر و تنگدستی شان باز کند و البته بسیاری از این افراد هم به نحوی به خواسته های خود رسیدند، کمک های بلاعوض، وام های اشتغالزای زود بازده، وام رهن مسکن، مسکن مهر، سهام عدالت و در نهایت پرداخت نقدی یارانه که فراگیر شد و تقریبا همه اقشار جامعه از آن بهرهمند شدند.

فارغ از اثرات تورمی و تبعات منفی اقدامات فوق، کماکان بسیاری از یارانه بگیران فعلی دلخوش استمرار پرداخت نقدی یارانه می باشند و برای ریال آخر آن نیز برنامه ریزی نموده اند.

این در حالی است که رئیس جمهور سابق بارها از مریدان خود خواست که حتیالمقدور از خیر یارانه نقدی خود بگذرند تا بتواند سهم بیشتری به دهک های پایین تر پرداخت نماید. اما بنا به دلایل فوق مورد اجابت قرار نگرفت، بخش دیگر جامعه نیز که دریافت یارانه به منزله زنگ تفریحشان بود و با دریافت ماهانه یارانه خود، شبی را خوش بودند، اعتقادی به گفته های احمدی نژاد نداشتند و به بیانی تمایلی به موفقیت او نداشتند که برایش از خود مایه بگذارند.

حال که دکتر روحانی دولت تدبیر است و امید را به ارمغان آورده و بخش متنوع تری از اقشار جامعه را در سبد حامیان خود دارد، چنانچه همان خواسته رئیس جمهور سابق را، او نیز از مریدان خود داشته باشد، می توانیم انتظار لبیک دهک های بالای جامعه را به عشق روحانی و به نفع دهک های پایینی داشته باشیم.
 
کلمات کلیدی : محمد حسن صدیقی
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۷ ۱۳:۳۸:۳۴
و آنروز که همچین درخواستی شود و مورد اجابت یکی دو درصد بیشتر واقع نشود چقدر دیدنیست (1600610) (alef-15)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.